Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od von Špilberk » 08.6.2012 7:38

Já si myslím, že tu už hodně lidí děkovalo autorům Pražských tramvají za kdeco. Já mohu taky děkovat. Tyto stránky mne přivedly za pult tramvaje a ještě jsem díky informacím zde získaným hladce prošel kurzem.
Autoři pracují dobrovolně, zdarma a ve svém volném čase a tak vlastně nic není samozřejmost, a k ničemu je nemůžeme nutit. Ale lidé neradi děkují. Já jsem tabulky vypravení sledoval roky a bral jsem je jako "standard" služeb. Ani jsem dlouho nevěděl, kdo je dělá, a že je dělá kompletně jeden jediný člověk jsem zjistil až teď :!: (Možná, že se tu o tom mluvilo i dřív, ale nemohu přečíst a pamatovat si úplně všechno.)

Jediné, co mi skutečně vadí, je toto:
Petr píše:A možná někdy dávejte najevo zájem dříve, než je pozdě. Možná to budou ty "kladné" body, které před zásadním rozhodnutím převáží misku vah na plusovou stranu. Pokud tabulky v různých podobách vychází od roku 2002 (!) a živo je kolem nich až když skončí, je něco špatně. Vynaloženému úsilí neodpovídala odezva a proto jsem se ostatně domníval, že nejsou zas tak zajímavé...
Možná byste se mohli obtěžovat před nějakým zásadním rozhodnutím dát předem vědět, že se něco chystá. Měli byste odezvu hned. A podotázka: Jak si představujete odpovídající odezvu na tabulky vypravení :?: Z nich si prostě každý vytáhl informaci, kterou chtěl, a proč by to měl hlásit?
Naposledy upravil(a) von Špilberk dne 08.6.2012 9:19, celkem upraveno 1 x.

modroko
Uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: 02.4.2011 12:26

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od modroko » 08.6.2012 1:14

Vypravení jsem sledoval a moc rád, ale jak se tu píše, že nikdo nechválil, v hotelu(jsem kuchař) jsme měly takové školení, a dostaly jsme se do takové diskuze a abych to zkrátil, když je člověk spokojenej tak to řekne kolika lidem??..1 maximálně 2, ale když tě jídlo(obsluha apod.) nasrala nebo to nebylo dobré tak to řekneš až 7DMI LIDEM takže ten nepoměr je jasnej!!! Proto Petře ač uznávám tvůj důvod pro konec tabulek i tak částečně prosím, zda-li by nešlo je zas vrátit. Lidi prostě nejsou zvyklí chválit, ale jen pomlouvat a remcat(diskuze kolem vypravení je toho myslím víc než dobrým příkladem)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 07.6.2012 22:11

Dovolím se připojit s díky všem odpovědným za skvělou práci na Prtkách.
Osobně jsem zrovna vypravení pravidleně nesledoval (narozdíl od von Š mi je celkem osobně jedno, jaký typ TRAM mi přijede - stejně stav nezměním, tak proč se případně stresovat z něčeho co zrovna nemiluji a navíc stejně mnohdy můžu být mile překvapen), ale občas jsem se přece jen mrkl, když jsem si chtěl zjistit něco o čemž jsem věděl, že to tam najdu nejsnadněji (či vůbec) ze všech možných zdrojů.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Petrpes » 07.6.2012 19:15

Chápu že tyto stránky, které nejenom já považuji za velice kvalitní, zaberou pro adminy spoustu času.
Ale přesto tvrdím, že je to škoda, zvláště když se hlásí lidi, kteří by rozšířili tým spolupracovníků.

Na druhou stranu si dokážu představit, jak dlouho se to stahuje, kolikrát se čeká minuty i na služby.

A nakonec k Petrovi provozovateli stránek:
Stránky chválím, ač jsem to zde nikdy nenapsal, asi chyba, což tak to chodí když člověku nic nechybí.
Ale nejenom z aféry tabulky mě přijde, že přišlo něco jako syndrom vyhoření.
Což se ovšem může stát každému z nás.

Každopádně velikej dík za všechno.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od pawel » 07.6.2012 18:55

ja na jednu stranu duvody pro konec chapu, na druhou stranu se musim ohradit s tim, ze jsem martynovi za ruzne aktuality z provozu pokud mozno vzdy dekoval, a to verejne primo zde na foru. stejne tak jsem kolikrat chvalil obsah stranek ci nove clanky/fotky - a myslim, ze by to mel delat kazdy spravny ctenar (ne jen brblat, kdyz se neco nepovede). ublizeny ton petra mi i tak pripada trochu nefer, jakkoli jeho rozhodnuti plne respektuji.

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od vencavasek » 07.6.2012 17:30

Taky na TF nepíšu příliš často, nicméně třeba vypravení jsem sledoval rád a pravidelně, děkuji za něj. Děkuji za vysvětlení důvodů a jsem poslední, kdo by chtěl někoho přesvědčovat o návratu tabulek, důvody chápu. Nicméně musím reagovat na
Pokud tabulky v různých podobách vychází od roku 2002 (!) a živo je kolem nich až když skončí, je něco špatně.
Naopak, to je normální stav. Lidé přece taky nikde nechválí, jak je skvělé mít přímé spojení ze Strašnické na Palmovku a řešit to začnou, až když zjistí, že linka 19 už je zde nesveze. Případně se dá diskutovat, pokud se ví o chystaných změnách...Promiň, ale připomíná mi to přesně styl Ropidu.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Petr » 07.6.2012 15:33

Už jsem na TF nic nenapsal ani nepamatuju, ale už musím zarazit Vaše debaty. Prosím... Je hezké, jak tu všichni probíráte, že tabulky byly skvělé. Ano byly. Tvorba každé tabulky byla práce na hodinu-(y). Získávání dat pro každou změnu práce na další hodinu(y). Problémem by ani tak nebylo, získat čas na onu tvorbu. Problémem by asi ani nebylo získat "prověřeného dobrovolníka", který by o tabulky pečoval. Problémem je onen čas na získávání dat. A k nim se žádný sebevíce prověřený dobrovolník nedostane. Takže tabulky skončily. Smiřte se s tím... A možná někdy dávejte najevo zájem dříve, než je pozdě. Možná to budou ty "kladné" body, které před zásadním rozhodnutím převáží misku vah na plusovou stranu. Pokud tabulky v různých podobách vychází od roku 2002 (!) a živo je kolem nich až když skončí, je něco špatně. Vynaloženému úsilí neodpovídala odezva a proto jsem se ostatně domníval, že nejsou zas tak zajímavé...

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Petrpes » 07.6.2012 13:43

Vhodné by bylo obnovit tabulky vypravení které budou tvořit prověření dobrovolníci.
Samozřejmě by stačily tabulky které budou na delší dobu, alespoň týden, ne na krátkodobky.

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od DG7021 » 07.6.2012 10:26

Nevím, zda je vhodné pokračovat v těchto informacích v tomto tématu..? Ale denní výluková linka 11 je 401G / 402 / 403G / 504 / 505 šejdr / 506 / 507 / 508 / 409G / 510 šejdr.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od trainzjohny » 06.6.2012 17:01

Tak ještě pro doplnění linka 7: 4,4,5,4,5/4,4,3,4,5/5,3,4,5,3/5 + polonoce

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Petrpes » 06.6.2012 14:21

Data teď nejsou, je to mrzuté. Zítra mám přestávky, kouknu se v Dorisu :]
Podle ZJŘ má PA asi jen 3x11 vše G, polonoc jediná. 11/751 možná nebude a 11/431 to samé, ale nevím.

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od DG7021 » 06.6.2012 11:07

Tak třeba kompletní linka 16 v odpolední špičce:
801 / 102 / 103 / 304G / 105 / 506 / 343G / 807 / 108 / 809 / 510 / 411 / 112 / 113 / 114 / 315G / 116 / 317G / 818 / 819 / 344G
(v Tatíkově přehledu níže chybí pořadí 343)

Se specializovanými krádežemi cedulí je souvislost tabulek i podle mě mizivá až nulová. Jinak třeba linka 16 je právě pro Strašnice trochu "spešl", také se tam za ně vyskytují pouze digitální transparenty (asi dědictví jejich vypravování na l. 19)...

Petrpes: nevíš, jak se změní přejezdy na 11 po dobu výluky začínající zítra?

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od von Špilberk » 06.6.2012 10:39

9001: Souhlas. Když bude chtít někdo krást cedule, tak je ukradne a tabulky nepotřebuje. Cedule se z vozů kradly dávno před tím, než byl nějaký internet. A když sám tiskový mluvčí tajemného hradu v Karpatech zdůraznil, že rád mlží, tak kdo ví, kde je problém... :lol:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od 9001 » 06.6.2012 10:22

petrpes: Obávám se, že se kradly cedule... bohužel. Ale asi takhle. Vozy jezdí venku mezi lidmi a době FB, mobilů není problém si dát echo, takže když budou mít strašnice nějakou špešl linku tak je třeba 50% šance, že tam bude T3. To samé platí pro Žižkov a Vokovice. U Hloubětína už to je trochu méně, ale pořád.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Petrpes » 06.6.2012 9:59

11: 4G,4,4,4G,4,5,4G,5,5,5,5,4,5 - 751 a 431 od 20.45 mezi 1. a 5., 2.,3. a 4 zatahují kolem 21.00.

Vypravení tu chybí a data přeci tajná nejsou... Přimlouval bych se za to poskytnout podklady pro výrobu tabulky dobrovolníkům, kteří se zde již nabízeli.
Tabulku bych zveřejnil tak jak bývalo zvykem dříve, vč. typu vozu a garancí.
To snad také nemůže nic a nikoho ohrozit.
Nebo se snad podle tabulek kradly cedule...???

Odpovědět