Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Odeslatod chemik v 02.9.2010 18:28

Rád bych vyzdvihnul poslední fotku na páteři, v sekci na znamení - krásná televizka s informacema o odjezdech na Hradčanské.
Já jsem rád, že podnik ukázal, že na to má. Ale jak dlouho to tam vydrží, než to někdo rozmlátí?
chemik
Uživatel

Odeslatod Fořtík v 16.7.2010 0:04

MOp napsal:V minulých dnech došlo na vjezdu do obratiště Smíchovské nádraží ve směru dc k mimořádné události. Vlak jedoucí do centra si to namířil zpět do obratiště a potkal protijedoucí vůz KT. Dráteníci se s mimořádnou událostí vypořádali po svém - místo pouhého odpojení přijímače radiového signálu za současného zachování provozu návěstidla (z důvodu kontroly uzamčení výhybky), osadili návěstidlo výhybky zneplatnujícím bílým křížem a odpojili radiové ovládání úplně...
Za sebe můžu říct, že je to jedině dobře, že někdo v archivu návěstí vyhrabal bílý kříž. Jenom co si vzpomínám, co jsme se na různých místech navztekali se žlutým křížem... já jedině tleskám! =D> =D> =D>

Z těch míst, kde by se bílý kříž hodil, protože žlutý zbytečně zdržoval: Hradčanská před uzavřením, Spálená do Myslíkovy po uzavření... atd. atd.
Fořtík
Uživatel

Odeslatod trainzjohny v 13.7.2010 14:55

Co já mohu říct, tak elektrická plošina (na Citybusech) nefungovala ve 100% z mých asi 5 pozorování, mechanická (14T, KTN) zato fungovala ve 100% z asi 4 případů ... tedy asi tolik k jejich nákupu a používání. Navíc určitě mechanická bude podstatně levnější na nákup i údržbu, nemluvě o bezpečnější manipulaci.
trainzjohny
Moderátor

Odeslatod MF v 13.7.2010 13:58

kdyby jen v zimě. Problém je i v tom, že tu plošinu vysouváš někam, kam třeba zrovna není vidět před dav lidí na peróně. Ten osobní kontakt je takovej lepší.
MF
Uživatel

Bydliště: Tepláků ráj. Půl hodiny na metro a v pozadí Krušné hory.

Odeslatod Bobek v 13.7.2010 13:33

Matně si vzpomínám, že elektrické plošiny snad mívaly celkem významné duševní potíže v zimě.
Bobek
Šťoura

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Odeslatod Martin Šubrt v 13.7.2010 13:22

Jenom taková poznámka. Proč nemáme v nových a rekonstruovaných vozech plošinu na čudlík? Nikde bychom s podlahou snad něměli být pod úrovní zastávky, aby něčemu, co se vysune, nestačilo se zaklopit směrem dolů... Já vím, je to drahé, ale popravdě, když vidím řidiče hledající ve 14T karabáč (tak tomu říkala babička) a běžící dozadu, aby totéž po třech zastávkách opakovali...fakt to působí směšně.
Martin Šubrt
Uživatel

Odeslatod chemik v 13.7.2010 11:53

Řeč byla především o vozíčkářích a znameních, to akorát Milan se tu unáhlil a vpálil do toho automat na 14T
chemik
Uživatel

Odeslatod 9001 v 13.7.2010 11:49

Ono se něco píše v SPP o automatickém zavírání dveří na 14T? :shock:
9001
Uživatel

Odeslatod chemik v 13.7.2010 11:18

MM-Mikulovsky napsal:Jak již vím (bylo mi i zde sděleno) SPP nikdo nečte - je to delší než moje "romány" zde a ve špičce by jim ujel i víc jak tucet tramvají.

Neznalost zákonů neomlouvá. V tomto případě jde o SPP
chemik
Uživatel

Odeslatod MM-Mikulovsky v 13.7.2010 11:10

Jak již vím (bylo mi i zde sděleno) SPP nikdo nečte - je to delší než moje "romány" zde a ve špičce by jim ujel i víc jak tucet tramvají.
MM-Mikulovsky
Uživatel

Odeslatod chemik v 13.7.2010 10:49

Milane, když jedeš do Chorvatska k moři, také si nastuduješ vyhlášku, jak se v které zemi, kterou projíždíš jezdí. Nebo mi chceš tvrdit, že jedeš tak nějak by21, jako v ČR a spoléháš, že je to všude stejný?

To samé platí pro klyjenty. Když chtěj ject, mohou si snad nastudovat SPP, ne? Je to v každém zastávkovém přístřešku...
chemik
Uživatel

Odeslatod MM-Mikulovsky v 13.7.2010 10:38

Přesně toto se tu již snad nesčetněkrát řešilo - lidi neví jak "spolupracovat" při své přepravě a pak jsou neprávem nasraní či jim dokonce TRAM ujíždí. DP by jim to měl nějakou jasnou formou (kampaní) sdělit (tak jako já tvrdím i o funkci automatického zavírání dveří u 14T, protože na něj "čumí jak telata na nový vrata").
MM-Mikulovsky
Uživatel

Odeslatod Fořtík v 13.7.2010 10:09

9001 napsal:Ale nevyklápět plošinu pro normální vozík to opravdu mohl vymyslet jenom blb. Cca tři roky zpátky jsem nastupoval s vozíkem na zastávce na Hroudě do 14T. Řidič plošinu nevyklopil a nebyla to zrovna lehká práce tam vozík dostat.
...
Doporučil bych Vám si to zkusit.
To nikdo nevymyslel, to je prakticky ověřené. Než vyklápět tu plošinu, radši mu tam sám pomůžu najet. Tedy když nemá nikoho jiného, kdo by mu pomohl. Je to rychlejší. Z toho vyplývá, že mi to nemusíš doporučovat, neb jsem si to už zkusil. :wink:
Fořtík
Uživatel

Odeslatod 9001 v 13.7.2010 8:59

Chemik: Ok. udělal chybu, že nedal znamení.

Ale nevyklápět plošinu pro normální vozík to opravdu mohl vymyslet jenom blb. Cca tři roky zpátky jsem nastupoval s vozíkem na zastávce na Hroudě do 14T. Řidič plošinu nevyklopil a nebyla to zrovna lehká práce tam vozík dostat.

Samozřejmě na zastávkách typu Barrandova a nových tratí je to v pohodě, ale na starých ostrůvcích to není žádný med.

Doporučil bych Vám si to zkusit.
9001
Uživatel

Odeslatod MOp v 13.7.2010 8:26

Vozíčkář (nebo jeho doprovod), který nedá znamení, čeká na jinou tramvaj než tu, která právě přijela.
MOp
Administrátor

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní