Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od OMH » 07.2.2011 19:41

Vojta Tramvaj píše:Mohu se zeptat? Dnes jsem viděl Škodu 15T 9212 na dopoledním 2. pořadí? V rubrice Na Znamení je psáno 8. pořadí
Zeptej;) Jo, to nevím, jestli si jí viděl, to musíš vědět ty:)
V rubrice na znamení je psáno, že byla na 8. pořadí - souhlasí, v neděli.

Uživatelský avatar
Vojta Tramvaj
Uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: 25.8.2010 15:16
Bydliště: Bohužel u "255002"
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od Vojta Tramvaj » 07.2.2011 19:26

Mohu se zeptat? Dnes jsem viděl Škodu 15T 9212 na dopoledním 2. pořadí? V rubrice Na Znamení je psáno 8. pořadí

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od OMH » 04.2.2011 15:37

Musím se Petra zastat. Pokud se hraje hra na piktogramy označující nízkopodlažní vozidla, mělo by to být sjednocené vizuálně a místem nalepení, tedy na čele vozu.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od 9001 » 04.2.2011 15:27

Petr: Neber to jako osobní útok, ale myslím,že jsou podstatně důležitější věci než je nálepka, kterou stejně 99% lidí přehlédne.

Je to snad 100% NP vůz, takže i důchodcům může být jedno, kterými dveřmi dovnitř vejdou a bude to bez schodů.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od kruťák » 04.2.2011 15:08

Ale jo, však já s tim souhlasím, šlo mi spíš o to, že je to pořád menší průšvih, než když přijede třeba KTN s obrznakem Obrázek na čele vozu a na duhých dveřích bude mít samolepku kočárku (nebo bez samolepky*). Takže se stane, co vídám celkem často - že lidi s kočárkem nastoupí do vysoké části (čímž zcela zablokují druhé dveře) a pak, když to zjistí, chtěj se po vniřních úzkých schodech dostat do NP části.

*- Může tam být právě logo kočárku, "zákazově" přeškrtnuté, s šipkou směrem k NP části (když už můžem mít ve 14T zákaz stání).

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od Petr » 04.2.2011 14:39

krtinek píše:K tomu označení bezbariérovosti: oni si lidi zvyknou. Nebo už zvykli - vidí moderní tramvaj, tak čekají, že je nízkopodlažní. Nědělal bych z toho takový problém, jako když jsem jeden čas viděl na nízké kachně znak kočárku (resp. vozíku) na jakýchkoli jiných dveřích než vedoucích do středního NP článku! Občas lze spatřit i na "vysokých" Karosách. Já osobně nechápu, proč tam není "dodatková samolepka" se šipkou "vchod vedle"!
A to já bych z toho problém dělal. Protože občas tou tramvají pojede i člověk co tramvaje nezná. A pokud umíme označit autobus tak výrazně v čele, že je to OK, tak nechápu, proč to nejde u tramvaje. U vozů 14T jsem já musel tak dlouho prudit, až se začaly konečně označovat. Ale uznávám, už jsem starý a mimo mísu.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od kruťák » 04.2.2011 14:00

admin Petr píše:chybí ještě něco
Das ist "Schade". Ich meinte, jedes Werk kommt aus der Fabrik mit. :shock:

K tomu označení bezbariérovosti: oni si lidi zvyknou. Nebo už zvykli - vidí moderní tramvaj, tak čekají, že je nízkopodlažní. Nědělal bych z toho takový problém, jako když jsem jeden čas viděl na nízké kachně znak kočárku (resp. vozíku) na jakýchkoli jiných dveřích než vedoucích do středního NP článku! Občas lze spatřit i na "vysokých" Karosách. Já osobně nechápu, proč tam není "dodatková samolepka" se šipkou "vchod vedle"!

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od MF » 16.1.2011 14:42

Propadlého panelu jsem si všiml já a vyžádal jsem si příjezd TK. Pracovník situaci vyhodnotil a s úsměvem na rtech mi říká, že méně než na deset za hodinu ho neukecám :D . Ta kolejnice se pěkně prohýbá, chtělo by to s tím místem něco dělat. Když po hraně panelu projede autobus, tak se panel krásně zvedá. Nějaké provizorní podasfaltování by to chtělo. Těch hrozných míst je mnohem více, například panel směrem od ČSAD dc, ze kterého lezou dost hrozně roksory. Jo, kdyby nebyl Barrandov a minutový interval na trati a jezdila jen dvanácka jednou za 10 minut, tak by to možná vydrželo déle. Ale zase by jezdilo více autobusů, takže by to možná vyšlo nastejno. Zajímalo by mě, kdy to hodlají opravit.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od XSC » 10.1.2011 19:17

Karosák píše:Mamka mi potvrdila že to bylo dycky, když slezl sníh. Já jsem trávil celý víkend na brigádě u kamaráda na Barrandově, během víkendu roztály zbytky a když jsem se v neděli opět přesouval přes Prahu, místy se mi z toho dělal šoufl. Buď je to letos silnější kafe, nebo jsem se v minulých letech méně díval. Docela jsem záviděl 2217, že ten svinčík nevidí. Tak jsem radši zmizel do hor, kde je sice rovněž obleva, ale takovej binčus teda ne.
Je to letos asi silnější, protože sníh vydržel hodně dlouho, tak se vajgly stihly nahromadit.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od Karosák » 10.1.2011 18:43

chemik87 píše:Jen řikám, že je to vždy po oblěvě ;)
Mamka mi potvrdila že to bylo dycky, když slezl sníh. Já jsem trávil celý víkend na brigádě u kamaráda na Barrandově, během víkendu roztály zbytky a když jsem se v neděli opět přesouval přes Prahu, místy se mi z toho dělal šoufl. Buď je to letos silnější kafe, nebo jsem se v minulých letech méně díval. Docela jsem záviděl 2217, že ten svinčík nevidí. Tak jsem radši zmizel do hor, kde je sice rovněž obleva, ale takovej binčus teda ne.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od chemik » 10.1.2011 11:16

Né všichni mají potřebu dělat ne silnici a chodníku nepořádek. Já sám, kuřák, nerad zašpiňuji pozemní komunikace vajgly, proto když jsem na Hradčanské (jednou za uherskej rok), tak cvrnkám vajglík do OKS. Myslím, že maximálně jeden tam je můj ;)

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od Petr » 10.1.2011 10:55

chemik87 píše:pro admina Petra, stran příspěvku o vajglech na Hradčanské:

Ty jseš tady v praze první zimu? :lol: Vždycky, když roztaje sníh, objeví se všude takovejdlě mrdník a todle mi přijde jeětě jako docela v normě, vsadím se, že se najdou i více zaprasená místa.

Samozřejmě neobhajuju ty, co jsou líní toho vajgla odnést do popelníku. Jen řikám, že je to vždy po oblěvě ;)
Příspěvěk je samnozřejmě o tom, že kuřáci jsou dost často prasata, ale hlavně o tom, že chybí odpadkové koše!

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od chemik » 10.1.2011 10:40

pro admina Petra, stran příspěvku o vajglech na Hradčanské:

Ty jseš tady v praze první zimu? :lol: Vždycky, když roztaje sníh, objeví se všude takovejdlě mrdník a todle mi přijde jeětě jako docela v normě, vsadím se, že se najdou i více zaprasená místa.

Samozřejmě neobhajuju ty, co jsou líní toho vajgla odnést do popelníku. Jen řikám, že je to vždy po oblěvě ;)

Polaanek
Uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: 26.4.2007 16:16

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od Polaanek » 06.1.2011 13:36

K příspěvku na znamení - Středa 5. ledna 2011, 23:26, přidal: MOp
Odklony přes Dělnickou (Maniny) byly minimálně kolem 15:30 - 45 určitě obousměrné, jak jsem viděl. Ve svém příspěvku jsem to napsal nesrozumitelně - omlouvám se.

Uživatelský avatar
Vojta Tramvaj
Uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: 25.8.2010 15:16
Bydliště: Bohužel u "255002"
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od Vojta Tramvaj » 04.1.2011 12:17

omluva : oprava projel jsem mu další foto a je to pravda přibývají mu a ty titulky pod tim mě děsí (má to uzamčený(mě tam pustil))

Odpovědět