Cyklistická doprava

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 11.5.2011 9:36

9001: Ano, k 99% procentům všech účastníků provozu - tedy řidiče TRAM nevyjímaje (ba naopak, tam to číslo, díky zodpovědnosti za cestující a drahé vozidlo, bude spíše vyšší) se snaží být co nejopatrnější, ale z těch mrtvých, již se stalých nehod prostě nějaká část (žel říká se, že menšina) jsou prostě viníci, co udělali nějakou hrubou chybu - často (dle statisik) způsobenou alkoholem!

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od chemik » 11.5.2011 9:29

P_V píše:
chemik píše: Proto když jdu někde, třeba po IPP po chodníku a proti mě jede někdo kolmo, neváhám a rád se nechám nabourat a pak mu vysvětlím, že po chodníku prostě kola nejezdí
Hlavně prosím toto nedělej i s tramvají...
nejsem magor, nevyhledávám střety a přes centrum nejezdim jak hasič ale tak, abych stačil zastavit, kdyby něco... Neni to nic příjemnýho nabourat auto a o povalení už vůbec nemluvim...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od 9001 » 11.5.2011 9:27

MM-Mikulovsky píše:
9001 píše:... A že si dáváš pozor? Škoda, že není možnost mluvit s mrtvými z autonehod. Vsadím se, že 99,999% lidi když si sedli za volant se chtěli zabít. Taky porušili předpisy s tím, že oni si dávali pozor
Tak vysoké procento, co si před smrtelnou nehodou dávali pozor, to být nemůže - páč někdy umře i ožralej viník!
Dobře, když to upravím. I vy jako řidiči, plánujete, že když jedete z vozovny, že dnes uděláte nehodu? I když si dáváte pozor tak se může stát cokoliv.
Je to takhle lépe podané?

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od P_V » 11.5.2011 9:02

chemik píše: Proto když jdu někde, třeba po IPP po chodníku a proti mě jede někdo kolmo, neváhám a rád se nechám nabourat a pak mu vysvětlím, že po chodníku prostě kola nejezdí
Hlavně prosím toto nedělej i s tramvají...

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od chemik » 11.5.2011 8:50

MM-Mikulovsky píše:
9001 píše:... A že si dáváš pozor? Škoda, že není možnost mluvit s mrtvými z autonehod. Vsadím se, že 99,999% lidi když si sedli za volant se chtěli zabít. Taky porušili předpisy s tím, že oni si dávali pozor
Tak vysoké procento, co si před smrtelnou nehodou dávali pozor, to být nemůže - páč někdy umře i ožralej viník!
I ožralej se snaží dávat pozor, občas :lol:

Nechci se dotknout slušnejch cyklistů, ale nadpoloviční většina jich absolutně nerespektuje žádná pravidla. Proto když jdu někde, třeba po IPP po chodníku a proti mě jede někdo kolmo, neváhám a rád se nechám nabourat a pak mu vysvětlím, že po chodníku prostě kola nejezdí

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od OMH » 11.5.2011 8:34

Jabberwocky: Obhajovat si to můžeš, jak chceš, ale pro mě seš normální ˇ__´_ co jezdí po chodníku :wink:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 11.5.2011 8:20

9001 píše:... A že si dáváš pozor? Škoda, že není možnost mluvit s mrtvými z autonehod. Vsadím se, že 99,999% lidi když si sedli za volant se chtěli zabít. Taky porušili předpisy s tím, že oni si dávali pozor
Tak vysoké procento, co si před smrtelnou nehodou dávali pozor, to být nemůže - páč někdy umře i ožralej viník!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od 9001 » 11.5.2011 6:37

Jabberwocky : Sice jsi to napsal krásně, ale jak píše bobík v Čechách naprosto nepoužitelné.
Náplavka se 30kn/h a Václavák se 60 km/h je naprosto to samé. Chemik to psal ve stylu domnělé prázdnoty. Nikdy nevíš kdo se tam může vyloupnout, vběhnout pes, dítě kdokoliv. Co potom budeš dělat? Pochybuji, že dobrovolně to hodíš do Vltavy.
Ano uznávám, některé předpisy jsou hodně uhozené, ale zrovna kolo na chodníku je ten, který bych striktně dodržoval a ještě striktněji vymáhal. Chodník je od slova chodit, nikoli jezdit. Jak už jsem jednou psal. Pokud se cyklista bojí na silnici, tak at si radší koupí legitku na MHD.

Když už na to jdeme takhle psychologicky. Zkuste někdy jít na semaforu na červenou (je potřeba mít kolem sebe aspon 5-10 lidí neznámých), když víte, že nic nepojede. Minimálně 50-60% lidí, když vidí, že se vám do půlky nic nestalo vyrazí vesele za vámi i když je červená stále na semaforu. Bohužel jak napsal bobík: Když může on, tak můžu já.

Ještě jednou k jízdě na chodníku. Průměrná rychlost chůze je 3 km/h, dítě je o něco pomalejší. Na kole můžete vyvitnout i rychlost 20 km/h ldyž beru tu tvoji skládačku. To je 6x-10x vyšší rychlost než chodec. Když budu brát centrum města, tak je ta rychlost 2x nižší než u auta. Docela velký rozdíl. Možná až někoho zraníš, tak pochopíš že kolo prostě na chodník nepatří.

A že si dáváš pozor? Škoda, že není možnost mluvit s mrtvými z autonehod. Vsadím se, že 99,999% lidi když si sedli za volant se chtěli zabít. Taky porušili předpisy s tím, že oni si dávali pozor

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od Bobik » 11.5.2011 6:01

No, s tím common sense naprosto souhlasím, ovšem domnívám se, že někde to holt používat moc nejde, neboť tamní společnost není natolik vyspělá, aby si takový luxus mohla dovolit. A bohužel tyto zeměpisné šířky mezi ty méně vyspělé společnosti spadají. Vidím to dnes a denně např. na silnicích, kdy jeden udělá přestupek (byť v tu chvíli není nebezpečný) a ostatní ho ve stylu když on tak já taky slepě následují.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od Jabberwocky » 10.5.2011 23:16

Tak slepě dodržovat zákony a předpisy jsem přestal před mnoha a mnoha lety a řídím se tím, čemu Angličani říkají common sense. Kupodivu mi to funguje líp než dodržování kdejakého foršriftu do puntíku. Svět není stroj a každý extrém (jak totální anarchie, tak strach porušit cokoli jenom proto, že to nějaký byrokrat opatřil kulatým razítkem) vede k jen tomu, že se člověk ochuzuje o funkční a legitimní (nikoli ovšem vždy legální) možnosti jak žít. Do definic se to vtěsnat nedá a je k tomu zapotřebí mozek. Když dva dělají totéž (porušují předpisy), není to nutně vždycky totéž (tramvají přes Václavák šedesát prostě není totéž jako na kole po prázdné náplavce třicet). Opakuji, že zapotřebí je common sense, tj. fungující kombinace zdravého rozumu, morálního povědomí, zodpovědnosti, respektu a asi i instinktu. Pak můžu s klidným svědomím s kolem na chodník, protože jedu tak, abych nepřekážel a neohrožoval. Takhle to možná působí bohorovně, ale kdo to má jako já, mi nejspíš rozumí.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od Karosák » 10.5.2011 20:30

Souhlasím s Bobikem a před příští jízdou se zamyslím, co bych mohl udělat lépe. Chemikův příspěvek se mě lehce dotýká, protože:
1) Kdo jsi bez viny...
2) Z příspěvku nabývám dojmu, že jsem ten největší uličník pod sluncem a to mě mrzí, neboť se skutečně snažím dodržovat kdejakou volovinu, často i ve svůj neprospěch, a to v naději, že aspoň takhle můžeme ty semínka slušného chování udržet pro případnou další sadbu 8-) Pokud jsi to myslel obecně, beru to.

Squish
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 20.8.2010 21:03

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od Squish » 10.5.2011 19:58

Ahoj, sám můžu říci že "cyklisté a koleje" k sobě moc nepatří, stačí když jsou úzké pláště a je z toho držkopád :) Viz. můj kolega který takhle zajel do žlabu v Podolské.

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od piskvorrr » 10.5.2011 16:19

chemik píše:A jsme zase u toho nerespektování zákonů. Proč je asi ve Vyšehradkém tunelu značka "Cyklisto veď kolo" ??? Aby nedocházelo ke kolizním situacím, když tam pojede nějaký cyklista av protisměru půjde maminka se širokým kočárkem. Tohleto "nikde nevidím živáčka, tak mohu ject jak pirát", mi přijde smutné.
Tak. Ona stačí dvě kola, každé v jednom směru - přes řídítka je to o pár cm, ať vedete nebo ne; bohužel, jak vidno tu i na různých cykloserverech, prostě "zatím jsem tam ještě nikoho nesejmul, tak přece nebudu na těch třicet metrů sesedat, to bych si uchodil nožičky, a vůbec, na mě se to nevztahuje, to je značka pro ty ostatní, a já nemusím, neb je to blbá značka" (přitom zrovna tam je ta značka naprosto logicky, tunel je z roku 1905 a silnice+chodník+cyklostezka+trať v dnešních normách se tam prostě nevejdou a nevejdou a nevejdou a nevejdou). Blbé je, když vám takovýhle ***** málem vjede na záda (protože do toho oblouku navíc není vidět ani z jedné strany - ať je člověk osvětlený jak chce, za roh ta blikačka prostě nedoblikne), a pak hrozně nadává, proč tam to kolo vedete.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od chemik » 10.5.2011 11:50

A jsme zase u toho nerespektování zákonů. Proč je asi ve Vyšehradkém tunelu značka "Cyklisto veď kolo" ??? Aby nedocházelo ke kolizním situacím, když tam pojede nějaký cyklista av protisměru půjde maminka se širokým kočárkem. Tohleto "nikde nevidím živáčka, tak mohu ject jak pirát", mi přijde smutné. Tramvaj má taky po celé praze v noci ZÓNU 40, jenom na okrajích neni, takže když bych se řídil tím, co tady píšete, tak pojedu, když nikde neuvidím ani živáčka, přes centrum zóna nezóna klidně padesát? A co padesát, rozpálim to přes Václavák klidně i šedesátkou... Hergot já taky musím dodržovat rychlosti, předpisy, zákony, na červenou chodím pouze vyjímečně, spíše minimálně, takže proč by to nemohli dělat i jiní?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od 9001 » 10.5.2011 9:32

Bobik: =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Odpovědět