Cyklistická doprava

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 540
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od ElWapp » 01.9.2021 8:59

vlakoň píše:
31.8.2021 22:35
ad Karosák
Šlo to úplně vpoho i bez stezky(...) Pravda, dvakrát bylo třeba dostat se nelegálně přes trať
A já si myslel, že vrcholem absence pudu sebezáchovy je jízda na kole po magistrále, ale po tomhle komentáři je to vzorovou ukázkou duševního zdraví :shock:

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Karosák » 31.8.2021 22:49

9001: Souhlas, s reko mostu by to mělo určitě lepší antré, než, jak říkáš, provedení Babica.
Ad trasy - díky za tipy, vyzkouším 8-)

Bobik: Naplněné promenády typu Modřany, Ladronka, Folimanka, Rokytka eventuálně budoucí Strašnická ukazují spíš na to, že když je lidem dán prostor, rádi jej využijí. Sám říkáš, že tušíš, že to kapacitně nebude stačit. Což se trochu vylučuje s tvrzením, že je to zbytečnost pro pár cvoků. Ladronka před 20 lety zela prázdnotou a squattery, dnes to tam vypadá trochu jinak, včetně prosperujícího podniku. Vyhodila tedy P6 před 20 lety rekonstrukcí Ladronky peníze z okna?
Totéž Troja - když tam jdu, cyklisti mně se_rou (vidíte, nejsem cykloteror), protože na ně furt musím dávat majzla, takže opět nemám pocit, že by to byly jednotky. Před povodněmi tam bylo pár pomatenců v šusťákovkách a dnes? Město se přeci dá použít k životu a ne jen přežívání, tak proč tomu bránit (když to jde, tam kde to jde!!)? Nebudu tu mít pláž, ale proč tu nemít příjemný park?
Přeplněnost současné KONCEPČNÍ cyklo-infrastruktury spíš ukazuje, že to lidé použijí, když to má hlavu a patu. A pokud je někde cyklo-pikto prázdné, tak proto, že to vede, odnikud nikam, případně to je na tak frekventovaném místě, že je to prostě na nic. Proč je Stromovka, či Podolí přeplněné a pod Vítkovem jsou jen běžci? Asi netřeba na dlouho dumat. Ne, v Holešovičkách, Francouzské nebo Ječné to fakt nemá smysl! Ale proto to přeci z principu nezazdíme všude.
Příklad s pláží pokulhává, ale nepochopil jsi podstatu (pokud o to tedy je zájem) - jde o to KDYŽ UŽ se to staví a znamená to drobné v celku. Ne že CHCI a chci a aby MNĚ někdo zaplatil hračku.
Jiný příklad - v baráku bude SVJ rekonstruovat schody a zhotovitel nabídl dodat nájezdovou rampu pro kočárky, která bude znamenat v celé zakázce drobné. Jak bys rozhodl? Nechal to být, když v baráku (teď) nikdo s kočárkem nebydlí? Nebo to jsou v rozpočtu drobné a občas to využije i návštěva a časem i noví nájemníci, protože dům má lepší přístup? :-k
Ano, příklad pokulhává, ale jde mi o přístup k (sociálnímu) problému Z:idea:

vlakoň
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 01.12.2007 22:57

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od vlakoň » 31.8.2021 22:35

ad Karosák
Shodou okolností jsem u Edenu kdysi taky bydlel. Šlo to úplně vpoho i bez stezky (v procesu slibů 🙄 ) jak naznačil kolega. Třeba tak: https://mapy.cz/s/ganubajoju a dál už podle libosti. Pravda, dvakrát bylo třeba dostat se nelegálně přes trať. S pudem sebezáchovy to šlo, teď už to bude po reko horší. Nelegální pěšinka se bude muset znova vyšlapat :) Ale možností jak se dostat je víc, i přes Slatiny nebo Záběhlice to jde.

Zpět to lze hezky projet ulicí Rabakovská, Pelyňková, Novostrašnická, V Olšinách k Strašnické a pak mezi vilkami ke Kubáni a třeba Bajkalskou krásně až k Edenu. Jezdil jsem tak často i po práci. Nebo varianta po Vršovické přes pseudo cyklo pruhy pro parkování vychc@ných blikačů na vlak směr např. Modřany. Modřanskou roklí se jde dostat z Prahy a vyhnout se masám u Vltavy.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od 9001 » 31.8.2021 21:32

Karosák: Začnu od zadu :-) Zastávka Štvanice je blbost v současné podobě... Měla vzniknout až po celkové rekonstrukci mostu, kdy do silnice bude řádně zakomponovaná a připravená. Ne styl Babica...

K tomu kolu. Je vidět,že to tam moc neznáš ;-) Dá se jet "zadem" přes Sedmidomky, "Obecnou školu" a vyjet u Zahradního města, kde kousek Korytama se budeš motat s auty, ale pak už Zahradním městem mezi domky a si v Hostivaři/Záběhlicích.
Druhá možnost je tam stadionem Edenu podél kolejí, vlastně skoro v trase nové promenády, projet ulicí Pod Altánem a pak budto jet na konec a projít pod mostem cca v úrovni stadionu Union Vršovice a nebo "přejet" budoucí promenádu a opět si V Korytech :-)

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 540
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od ElWapp » 31.8.2021 20:45

Bobik píše:
31.8.2021 17:51
Ale vždyť se projektuje a staví cyklopěšoodpočinko na bejvaý trati přes Strašnice.
No super, a mám se z toho radovat, když se tam z toho Zahradního města na kole pod úplně novým podjezdem nedostanu...? K čemu je promenáda, na kterou se nedá dostat? To je jak postavit dálnici bez nájezdů...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Bobik » 31.8.2021 17:51

Karosák píše:
30.8.2021 19:46
a zastávku u pláže nějak nikoho nenapadlo vyprojektovat.
Ale vždyť se projektuje a staví cyklopěšoodpočinko na bejvaý trati přes Strašnice. Ano, už teď čuchám, že bude nedostatečně kapacitní, jako ten Bráník, Podolí, protože moc lidí na malým místě.
Mimochodem to tvoje přirovnání drobet nesedí, protože jestliže víceproudá komunikace před pláží pomůže stovkám, pak já jeden mám smůlu a těžko můžu čekat, že mi někdo vyhoví, protože já jeden, zrovna tudyhle, bych chtěl. Kvůli mě jednomu a pár mým kamarádům je neefektivní a zbytečně drahé mi tam vymýšlet nějaký přechod, nadchod, podchod, i když by to určitě nějak šlo.
thriller2 píše:
31.8.2021 16:58
To je věčně omílaný nesmysl, cyklistika v Praze rozšířená je
Ano, máš naprostou pravdu, to, že v Praze je cyklistika rozšířená, skutečně je věčně omílaný nesmysl. :D A proto když se cyklošílenci snažili oblibu kol pro cesty do práce nějak "dokázat", tak to měřili a dělali průzkumy zrovna v Troji u lávky. A pak se hrozně divili, že se jim lidi za takovýhle "průzkumy" rovnou vysmáli.

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od MPL » 31.8.2021 17:05

thriller2 píše:
31.8.2021 16:58
To je věčně omílaný nesmysl, cyklistika v Praze rozšířená je a kolo je také hojně využívaný prostředek k cestě do práce.
Můžeš zkusit kvantifikovat slovo "hojně"? Kolik lidí z 1000 jezdí podle tebe v Praze do práce na kole na denní bázi (tedy minimálně 3 dny z pětidenního pracovního týdne)? Já odhaduji, že to bude jeden, maximálně 2, ale třeba se pletu.

thriller2
Uživatel
Příspěvky: 1074
Registrován: 19.2.2009 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od thriller2 » 31.8.2021 16:58

Bobik píše:
30.8.2021 18:06
cyklodoprava v Praze díky její morfologii nikdy rozšířená nebyla a ani nebude
To je věčně omílaný nesmysl, cyklistika v Praze rozšířená je a kolo je také hojně využívaný prostředek k cestě do práce.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Karosák » 31.8.2021 16:46

Ještě mně k tomu napadlo, že to lze hezky ilustrovat na případu zastávky Štvanice. Zastávka tam bývala, teď je snaha ji tam vrátit/udržet. Mně z pozice ševce to se_e, protože zdržuje :D , ale já tu nejsem od toho, abych určoval, kde budu stavět a kde ne, navíc je alespoň na znamení. Z pozice obyvatel, je přeci fajn, že jim na odpočinkový ostrov jezdí spoje z širšího okolí a staví tam (což už se té pohodě na pláži, může podobat 8-) ) a že z ostrova je dostupná odpočinková lokalita pro místní a ne vyloučená lokalita pro podivné živly. Nebo to nemá pro těch pár cvoků (třeba rybářů) smysl?
A tentokrát mně nelze příliš označit za ubrečeného, protože pokud tam zastávka bude, může mi to být buď fuk a místní na tom vydělají, nebo si tam třeba někdy také zajedu, no a pokud tam nebude, tak mně to také potěší, protože tam nebudu muset stavět :P
Rozumíme, oč tu běží? Že když se něco dobrého udělá pro někoho jiného než pro mně, nemusím být hned zpruzený, že jsem na tom zrovna nevydělal Z:idea: Třeba to příště vyjde na mně - přej a bude ti přáno.
Což v případě jedné zastávky, nebo kousku cyklopruhu, který SMYSLUPLNĚ propojí dvě lokality není snad tak nesnesitelná oběť :wink:

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Karosák » 30.8.2021 19:46

Jasně, civilizace přináší + i -, vo to nic.
Žádných práv, ani výjimek se nedožaduji, to jsem zdůraznil dostatečně. Nebrečím, leč pokládám řečnické otázky, všimnou si :!:
Komentoval jsem tu příležitost - bydlíš 5 km od vysněné pláže a staví kolem ní novou 4 proudovou komunikaci, po které nechceš po šichtě chodit pěšky tam a zpět. Po jejím otevření tam začne jezdit třeba metrobus co 4 minuty, jenže... staví až na dalším sjezdu po 20 km a zastávku u pláže nějak nikoho nenapadlo vyprojektovat. Co bys jim na to řek'? Že na pláž chodí cvoci, takže začneš radši hrát golf? 8-[ :D
Asi bys taky napsal nějaký povzdech na fórum plážových povalečů, ne?

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Bobik » 30.8.2021 19:28

Tak možná by sis měl uvědomit, co vlastně chceš. Nemůžeš mít všechno. Bydlet ve městě a brečet, že se nemáš kde projet na kole je stejné, jako bydlet na vesnici a brečet, že si nemáš kde večer nakoupit a pro většinu věcí stejně musíš až do okresního města. Hele, já taky nejsem nadšenej z toho, že si po šichtě za hezkýho počasí nemůžu jít lehnout na pláž a nechat se omývat mořskými vlnami, ale zkrátka bydlím uprostřed kontinentu, no. 8-)

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Karosák » 30.8.2021 19:24

Ad podjezdy Z:arrow: Bydlím ve Vršovicích, nad Slavií. Mám bicykl a občas si na něm odpoledne vyjedu (průměrné 1 měsíčně, abych prohnal šunky).
Když jsem bydlel na Bílé Hoře byl to veget - Ladronka, Hvězda, Zličín, Sobín...
Ale co tady? Zpravidla se musím prokousat na Výtoň na poměrně přeplněnou "zbraslavskou magistrálu". Přitom oblast Záběhlic a Hostivaře k takové vyjížďce vybízí, navíc je k tomu i určena. Ale kudy tam? Přes Bohdalec, pěkně v kopci podusit kloubák? Nebo tedy risknout některý z podjezdů a pak podusit kloubák v kopci na Zahraďák? :D
A to co třeba s dětmi? Jako přijde čas, kdy už se nebudou točit dokola v Herolďácích....nahnali byste je do podjezdu?
Hele já fakt nevím. Když se dohodneme, že kola do města nepatří, tak já si ho odvezu na chatu, nebo si popojedu vlakem za Prahu.
Pumpičkářských sebevrahů vídám v ulicích mraky, ale tam prostě nelze řadit všechny, kdož vlastní bicykl. Tito většinou veškerou cykloinfrastrukturu beztak ignorují. Většina těch normálních je asi smířená a jezdí na kole mimo Prahu. Já taky neočekávám, že kvůli mým 100 km ročně se překope Praha, ale jak bylo zmíněno výše, u akce za miliardy, se ten půlmetr (nebo napojení promenády) mohl najít a umožnit tak o něco lepší užívání města. Ne to rvát všude, aby se nasbíraly kilometry do ročenky, ale využít příležitosti Z:idea:
Ale nejvíc smutno je mi opět z té společenské polarizace - když jsem byl malý furt do mně hustili, ať nesedím doma a jdu ven, když už mi to kolo Ježíšek přinesl. A najednou jsem "cvok", protože jsem starou skládačku neodnesl na sběrný dvůr? Nevím, kde jsem udělal chybu... :-k

Podtrženo - víc mně štve zjištění, že přestup nepůjde zrealizovat suchou nohou :shock: Cyklopruh zde vidím spíše jako promarněnou příležitost, nikoliv důvod k hejtům.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od von Špilberk » 18.6.2020 15:36

KOLOBLOG: Mávej! Nebo musíš bejt tlustej! Jinak zelená nebude
https://www.metro.cz/koloblog-mavej-neb ... -praha_hyr

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Bobik » 21.4.2020 17:44

S tou sabotáží to spíš byla reakce na Demonem zmíněný cyklopruh. Mezi Hadovkou a Thákurovou je to jen zbytečný omezování aut, protože každej cyklista s pudem sebezáchovy tam stejně pojede po tom nevyužívaným chodníku.

thriller2
Uživatel
Příspěvky: 1074
Registrován: 19.2.2009 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od thriller2 » 21.4.2020 13:11

Tak hlavně mezi Hadovkou a Thákurovou toho moc nejezdí, tak jaká sabotáž MHD? A od bývalé Bořislavky, kde už skutečná MHD je, vede cyklotrasa mimo silnici po chodníku.

Odpovědět