Cyklistická doprava

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Neo_Moucha
Uživatel

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Neo_Moucha » 14.7.2015 16:39

Kdyby někoho zajímalo: http://prahounakole.cz/2015/07/generel- ... y-prahy-2/

Bobik
Uživatel

Příspěvek od Bobik » 15.10.2014 3:32

Preference je upřednostnění něčeho na úkor něčeho jiného, ne? Tedy co jsou nové cyklopruhy či cyklokoridory, vznikající na úkor pruhů pro auta na všech možných i nemožných místech? Takže cyklisti preferováni jsou.
Že je to mnohdy dělané nesmyslně, či přímo nebezpečně je věc druhá.

9001
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 15.10.2014 0:17

pawel píše:cyklisté jsou preferováni? tak to je teda doopravdy LOL.
Oficiálně ano...

pawel
Uživatel

Příspěvek od pawel » 14.10.2014 23:40

cyklisté jsou preferováni? tak to je teda doopravdy LOL.

blight28
Uživatel

Příspěvek od blight28 » 13.10.2014 10:56

MPL píše:Nemohu si pomoct, ale cyklistická doprava v Praze mi připadá jako problém přistěhovalectví v Evropě. Vůči přistěhovalcům máme být všichni vstřícní a ohleduplní, ale oni nemusí nic. A cyklisté v Raze - to je to samé - jsou preferováni, automobilisté jsou vyzýváni k ohleduplnosti a cyklisté jezdí jak se jim chce bez ohledu na předpisy a ohleduplnost.
Svatá pravda...

9001
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 13.10.2014 10:16

MPL píše:Nemohu si pomoct, ale cyklistická doprava v Praze mi připadá jako problém přistěhovalectví v Evropě. Vůči přistěhovalcům máme být všichni vstřícní a ohleduplní, ale oni nemusí nic. A cyklisté v Raze - to je to samé - jsou preferováni, automobilisté jsou vyzýváni k ohleduplnosti a cyklisté jezdí jak se jim chce bez ohledu na předpisy a ohleduplnost.
=D> =D> =D>

MPL
Uživatel

Příspěvek od MPL » 13.10.2014 9:56

Nemohu si pomoct, ale cyklistická doprava v Praze mi připadá jako problém přistěhovalectví v Evropě. Vůči přistěhovalcům máme být všichni vstřícní a ohleduplní, ale oni nemusí nic. A cyklisté v Raze - to je to samé - jsou preferováni, automobilisté jsou vyzýváni k ohleduplnosti a cyklisté jezdí jak se jim chce bez ohledu na předpisy a ohleduplnost.

9001
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 12.10.2014 15:08

thriller2 píše:9001: Jestli seš takhle arogantní i za volantem, tak se nedivím, že všechny nesnášíš. Ale to se ti jednou vymstí :wink:
Já jezdím podle předpisů... Takže nemám problém. Možná by si cyklista měl uvědomit, že jeho nechrání nic. Já mám okolo sebe plechu dost a dotáhl bych do konce náhradu svoji škody na mém vozidle, popř. na zdraví pokud by mě srazil jako chodce.

thriller2
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od thriller2 » 12.10.2014 14:37

9001: Jestli seš takhle arogantní i za volantem, tak se nedivím, že všechny nesnášíš. Ale to se ti jednou vymstí :wink:

9001
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 12.10.2014 13:29

thriller2: Možná občas vyjeď do města a pochopíš co píšu. :wink:

thriller2
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od thriller2 » 12.10.2014 12:01

9001 píše: Nejlepší jsou ti co to hodí přes přechod pro chodce, kde je zelená... Za to bych jim sázel takový rány...
Toto zmiňuješ už asi po desáté, ale pořád tomu nerozumím. Proč by někdo na cestě volil jízdu po přechodu, když obvykle současně se zelenou na přechodu svítí i volno v přímém směru na silnici? To je přece nelogické. Pokud naopak někdo dojede kolem kolony až k semaforu a "odboci" vlevo po zeleném přechodu, tak to může byt i proto, že je mu v dané křižovatce nepříjemné levé odbočení. Nebo jsou i taková místa, kde je pohyb po prechodu součást vedení cyklotrasy.

Z cyklistů mi vadí jenom ti uspechani (ti co blaznivě klickují mezi auty a jsou nepredvidatelni) a ti ustrašení (ti, co jezdí až příliš po chodníku). Jinak je mi to jedno. Jako chodec se klidně rozdělím o chodník s ohleduplným cyklistou. Jako řidič nemám předsudky vůči cyklistům a na silnici s nimi rád sdílím prostor. A jako cyklista si jízdu po silnici s ostatními účastníky většinou užívám. Mimochodem, tramvají jsem v práci za 30 minut bez prestupu, na kole za 35 minut tam a 25 zpět. Přesto radši jedu na kole.

Bobik
Uživatel

Příspěvek od Bobik » 10.10.2014 18:02

gabuliatko píše:To si nemyslím. Prostě jako auto kupují na co mají a na čem se jim dobře jezdí. A o tom že se na kole v ceně auta jezdí lépe než na favoritovi snad není třeba diskutovat.
Stejně tak u gumokolu, v SUV se lépe sedí a kdo na něj má tak neznám důvod proč by si měl koupit Trabanta.
Kdepak, myslím že se nechápeme. Je jedno, jakou "značku" kola dotyčný má - prostě kolo je "IN", tak ho mnozí sebou vláčí po městě - ovšem do té doby, než jim začne z nějakého důvodu "vadit", nebo "překážet". Poté s ním honem do tramvaje. Co chvíli potkávám hloučky, z nichž jeden má kolo, ale protože by se od nich musel oddělit a jet "sám", cpe se do tramvaje taky. Nebo protože právě začalo pršet. Nebo protože se potřebuje někam dostat a nějak se mu už nechce šlapat.
Prostě kolo je "fajn, in, ekologický", ale jen do určitý doby. Pak je z něj rázem obtížněj krám. :D

9001
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 10.10.2014 14:06

Jako řidiče mě ani neštve, že mě předjedou, ale co mi těžce vadí, že do křižovatky vlítnou na červenou a moc to neřeší... Takhle jsem už pár cyklistů taky málem nabral... A ještě si divili...
Nejlepší jsou ti co to hodí přes přechod pro chodce, kde je zelená... Za to bych jim sázel takový rány...

gabuliatko
Uživatel

Příspěvek od gabuliatko » 10.10.2014 12:44

Bobik píše:Protože většina oněch "cyklistů" má to kolo jako módní doplněk, ne jako dopravní prostředek.
To si nemyslím. Prostě jako auto kupují na co mají a na čem se jim dobře jezdí. A o tom že se na kole v ceně auta jezdí lépe než na favoritovi snad není třeba diskutovat.
Stejně tak u gumokolu, v SUV se lépe sedí a kdo na něj má tak neznám důvod proč by si měl koupit Trabanta.

Mosquit
Uživatel

Příspěvek od Mosquit » 10.10.2014 12:19

willyjeff píše:... nejčastější setkání s cyklistou v tramvaji je paradoxně na lince 17, jejiž linkové vedení podél Vltavy rozhodně není nikterak kopcovité, což je dost smutné a nějak to prostě asi nechápu.
Hmm, není to zakázané? Však s kolem se může do tramvaje jen do kopců nahoru. Že se někdo nechá vzít z Trojské nahoru do Kobylis, to chápu (taky jsem párkrát praktikoval), ale podél vody?

Btw. si nemyslím, že kolo by bylo módní doplněk pro většinu cyklistů. Třeba já ho používám, protože je to po městě ve špičce nejrychlejší dopravní prostředek.

Myslím, že nejvíc řidiče štve to, že stojí v zácpě a cyklista je předjede :-) Já se na kole snažím být ohleduplný (jsem sám řidič) a předvídatelný.

K tomu ubírání pruhů řidičům na úkor nového cyklopruhu: samozřejmě že řidiči nadávají, je to zhoršení jejich pozice. Stejně jako cyklisté řvou, že v Povltavské budou jezdit gumokoly z Blanky, a Povltavská (trasa A2) bude pro kola nepoužitelná...

Odpovědět