Cyklistická doprava

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od Bobik » 10.5.2011 6:38

No a jsme u toho. Nic ve zlém, taknějak po lidské stránce s většinou argumentů souhlasím a taky si myslím že ten prostor se za určitých podmínek sdílet dá. Jenže! Zákony tu máme od čeho? To že jsou někdy možná zbytečně omezující, případně úprava na silnici (stezce, kdekoli) logice odporující mi přece nedává právo to nedodržovat. Chápu že např. při opatrné jízdě se po chodníku jezdit dá, nevidím důvod proč by se nemohlo tam kde je minimální až žádný výskyt chodců, nicméně zákon to neumožňuje. Tečka, není dál se o čem bavit. Chce-li někdo po chodníku jezdit, ať prosadí změnu. A když jsme u toho - kdo jsi bez viny, hoď kamenem - většina se rozčiluje, jak támhleten jel na červenou, stálo auto na chodníku atd. atd. ovšem sám minimálně na červenou chodí, takže jakým právem se rozčiluje na druhé? Začněme s tou změnou u sebe každý sám, protože se obávám, že nikdo z nás nemá právo kritizovat druhé, neboť sám je též vinen. :oops: #-o :D
Karosák píše: Celý život prožít v souladu se všemi předpisy nelze
Jo, to máš sice pravdu, ale cos udělal pro to, aby to šlo? 8-)

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od Láďa » 09.5.2011 22:50

chemik píše:Héééle, vášniví cyklisté, chtěl jsem se zeptat - když jedete po náplavce na pravém břehu Vltavy, dejme tomu od Mánesa až k Výtoni - kdo z vás tam dodržuje stanovenou rychlost???
Já ne. :oops: Ale na 2. stranu, ona tam jde překročit relativně špatně... Takže v podstatě nakonec stejně jezdím předpisově. :-)

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od Karosák » 09.5.2011 18:17

Nenapadá mne pro sebe žádná oficiální legální obhajoba, takže mi nezbývá než souhlasit a kát se :oops: Ale pěkný večer po horkém letním dni, kdy podél vody vane chladnější vánek v zádech, vítr šustí v drátech a já se kochám zářící Prahou a vyhrávajícími pártyloděmi.... 8-[ Napadá mě snad jen: Je tma, nevidím na tachometr, tento není kalibrován a nejsem povinen jím mít vybaven svůj šlapohyb. Plně však respektuji předpisy pohybuji-li se na PK a to nejen společně s automobily. Zkrátka jakmile se ocitnu s kolem na silnici. Přednosti, rychlosti (např. 30 na Husinecké od Žižkova samozřejmě), pud sebezáchovy...musí být. Jízdu s kolem na červenou neuznávám ani v nejmenším i když je tik před 6. dobržďovanými světly velký. Nejsem magor. Celý život prožít v souladu se všemi předpisy nelze, ale je důležité vědět co porušuju, nedělat to často a být si vědom rizik. To je tak co bych k tomu řekl. Doufám, že bylo pochopeno, nerad bych vytvářel dojem nezodpovědného hazardéra jímž opravdu nejsem :!: 8-)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od 9001 » 09.5.2011 18:00

chemik píše:Ale no tak to snad né, pane kolego, budu dělat, jako že jsem to nečetl. To je jako kdybych po nábřeží jel autem 150km/h, kdybych viděl nějakou překážku, zpomalil bych na 100 a před překážkou bych jel radši jenom 50... Dopravní značení snad platí pro každého, ne?
Bohužel pro většinu cyklistů ne.

Včera jsem viděl skoro nehodu na Nádraží Strašnice. Cyklista projel červenou od Průběžné a málem ho sejmulo odbočující auto do Koryt od hasičárny.
Kdo nezná místo, nově tam je solové volno pro odbočení...

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od chemik » 09.5.2011 17:23

Ale no tak to snad né, pane kolego, budu dělat, jako že jsem to nečetl. To je jako kdybych po nábřeží jel autem 150km/h, kdybych viděl nějakou překážku, zpomalil bych na 100 a před překážkou bych jel radši jenom 50... Dopravní značení snad platí pro každého, ne?

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od Karosák » 09.5.2011 16:57

Tam je 20 km/h :?: Noo, podle toho, jak fouká vítr :lol: Asi nejsem svatý a jsem podrážděn, když na celé široké náplavce se promenují chodci zrovna v tom pásu pro kolizisty. Podle situace: Když široko daleko ani noha tak tam fičím na velký talíř klidně 30, když plno párů a kočárků tak něco přes 20 km/h a blížím-li se k chodcům, tak jelikož nemám zvonek, ale kvílící zadní špalky, tak si decentně přibrzdím, zakvičím, oni uhnou já se usměji a vřele poděkuji. To děkování dělám od doby, co se takhle více pohybuji po městě na kole už automaticky. Huba mi neupadne, někteří to kvitují a ti co by chtěli nadávat jsou přecijen lehce odzbrojeni 8-)

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od chemik » 09.5.2011 16:47

Héééle, vášniví cyklisté, chtěl jsem se zeptat - když jedete po náplavce na pravém břehu Vltavy, dejme tomu od Mánesa až k Výtoni - kdo z vás tam dodržuje stanovenou rychlost???

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od Karosák » 09.5.2011 16:27

Jabberwocky píše:K Vyšehradskému tunelu: http://www.nakole.cz/diskuse/12911-mest ... u-2-4.html Technicky vzato v tunelu NENÍ cyklostezka, tudíž cyklista nemá povinnost vedlejší díry využívat a muže jet po silnici.
Mě se tam líbí hláška: Zpomalovací šikanu si nemusíš představovat, tu už tam provádějí strážníci MP :lol: Jinak jsem ZC začal používat silnici, je to výrazně rychlejší, DC pak jedu po stezce a dodržuji fiktivní cyklistickou OR POMALU Z:idea:
Chodníky rovněž používám, ale stejným způsobem jako pan Jabberwocky. Jen místech, kde je to nezbytně nutné, v případě zvýšeného počtu chodců POMALU rychlostí do 5 km/h. Na SŠ jsem jezdil na kole přes Václavák, Můstek, Železnou a Staromák (ale v prváku také přes Petřín a Karlův most), nikdy jsem nesesedl, ale ani nikoho neohrozil a doposud mi nebylo ani vynadáno, ani pokutováno. Cyklista je ještě pořád tak trochu díra v legislativě, takže může využívat nabídnuté infrastruktury, ale především musí používat svojí hlavu :!: Tu by měla používat i MP a trestat trialového crossaře na soše Jana Husa a ne buzerovat a inkasovat. Jedině pak může být kolo operativním dopravním prostředkem v rušné metropoli. Toť můj postoj vycházející z obecné poučky, že všechno je v lidech Z:idea:
Omlouvám se za fragmentaci příspěvků, ale myšlenky přicházely postupně :wink:
Naposledy upravil(a) Karosák dne 09.5.2011 16:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od Karosák » 09.5.2011 16:21

Absolut píše:Karosák: Já nevím, co máte, pane Karosák :) V půl osmé ráno se od Dvorců do Modřan po cyklostezce jede krásně a plynule, žádné davy, sem tam nějaká fitness prd.elka na bruslích :)
Asi špatnej čas. A nebo je toho bruslícího ovoce tolik, že to beztak přestává být bezpečná a defenzívní jízda :lol:

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od Jabberwocky » 09.5.2011 9:54

OMH: Vložil, porovnal, zjistil, že se to porovnat nedá, a rozhodl se v dosavadní praxi pokračovat, neboť se stále domnívám, že prostor se tímto způsobem (na rozdíl od auta) sdílet dá. Tím diskusi na tohle téma asi ukončím, protože se navzájem nepřesvědčíme.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od chemik » 08.5.2011 12:34

Dekuji. Posledni dobou uz se nedivim nicemu. Me by ani silne opilyho nenapadlo lezt o pulnoci po kolejich u kralovskeho letohradku, o tlaceni kola ani nemluvim... Tohle bylo ciste sebedestruktivni jednani a nebal bych se je nazvat adepty na Darwina...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od 9001 » 08.5.2011 12:29

chemik píše:taxe lidskej druh opet ocistil od plev...
Ač s tebou často nesouhlasím, tak zde můžu. Dle Idnes prý cyklista odpočíval v kolejišti :roll:

Ted jenom jestli by tohle bylo na Darwinovu cenu.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od chemik » 08.5.2011 11:45

taxe lidskej druh opet ocistil od plev...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od 9001 » 08.5.2011 9:03

Ještě bych k tomu přidal co je často opomíjeno.

KOLO A ALKOHOL k sobě nepatří.

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od Pepa » 08.5.2011 6:52

Hlavně, že máme zebru...

No vidíš, tato fáma o dvou lidech se dostala i k nám do depa, prej kluk a holka (ta neměla přežít)... A pak si vyber... :roll:

Odpovědět