Cyklistická doprava

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
pawel
Uživatel

Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od pawel » 30.4.2011 2:19

ad cyklopruhy (nikoli cyklostezka): momentální celoevropský trend je malovat pruhy na vozovku při pravém chodníku (střešovická), resp. na vlevo vedle parkujících aut (model vršovická). důvody: možnost předjíždění, bezúdržbovost ("sveze se" s údržbou vozovky), levnější, omezování IAD namísto omezování chodců.

MOp
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisti a cyklopruhy

Příspěvek od MOp » 05.1.2010 10:19

Slabota Oskare, jeden zdejší diskutující prováděl obdobnou věc na kole za jedoucí tramvají, avšak ve směru z Lidových sadů. Bohužel tuším na Viaduktu mu došly síly a tram ujela.. Tímto zdravíme Karosáka!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Absolut
Moderátor

Příspěvek od Absolut » 05.1.2010 10:10

Taky jsem s Nubirou semtam stanicoval v zastávkách, zejména v zahraničí na východ. A loni 24.12. jsem projel výstupní zastávku Spojovací, ale způsobně zastavil vedle d-58 na vnitřní koleji :)

Oskar
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oskar » 05.1.2010 9:30

martyn píše:Když jsem v létě před rokem a půl na kolejích messengeroval, jakmile to ško, vždy jsem zamířil na TT. Samozřejmě z mé strany nechybělo dodržování OR (s největším sebezapřením vždycky tu v Ječné u školy /jednou tam měřil Záruba :D ) a většinou i stanicování :D Jen ty křižovatky mě svině většinou nepreferovaly :D
:lol: To mi připomíná mě, když jsem jednou jel v Liberci autem z Ještědu dolů, tak jsem se taky nechal unést a u každého sloupku zastavil, vyhlásil zastávku, dal klaksonem návěst pozor a rozjel se. :lol:

martyn
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martyn » 04.1.2010 23:56

Když jsem v létě před rokem a půl na kolejích messengeroval, jakmile to ško, vždy jsem zamířil na TT. Samozřejmě z mé strany nechybělo dodržování OR (s největším sebezapřením vždycky tu v Ječné u školy /jednou tam měřil Záruba :D ) a většinou i stanicování :D Jen ty křižovatky mě svině většinou nepreferovaly :D

milbi
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milbi » 04.1.2010 17:04

Absolut píše:... žádný tramvaják neměl problém a prostě chvilku jel mých 20-25 km/h. Zato s řidči IAD jsem zažil několik ehm...
Naprostý souhlas, když jsem občas jel úsek Malostranské náměstí - Újezd (nebo opačně) a jel jsem mezi kolejemi, bo stejně napravo od kolejnice je obrubník, tak jediní problémoví jedinci byli řidiči IAD.

Absolut
Moderátor

Příspěvek od Absolut » 04.1.2010 15:43

Já jsem letos v létě celkem pravidelně jezdil po kolejích v úsecích v Podolském tunelu d.c. a dále Výtoň - Divadlo na Fidlovačce a Náměstí Bratří Synků - Chodovská a problém s tramvají jsem nikdy něměl, v úsecích kde nebylo kam uhnout bo auta moc blízko (třeba kolem zast. Horky) žádný tramvaják neměl problém a prostě chvilku jel mých 20-25 km/h. Zato s řidči IAD jsem zažil několik ehm... "vzájených nepochopení" na téma dej přednost v jízdě dvoustopému vozidlu na hlavní pozemní komunikaci.

milbi
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milbi » 04.1.2010 15:18

Bobik píše:... kdejakej "jouda na skládačce" ... Naštěstí se většina kolařů na koleje bojí a ty zkušený vědí jak se tam chovat.
Jouda na skládačce může být nebezpečný, i když jen přejíždí silnici na přechodu pro chodce a tramvaje si nevšimne. Ti ostatní slušní nebudou činit tramvajím problémy, ba naopak dokáží výhod jízdy za tram využít a třeba já to rád vracím, když jedu v koloně aut u Staroměstské k divadlu a vidím v zastávce tram, tak trochu pozdržím auta před nájezdem na koleje, aby tramvaj mohla trochu popojet, nebo pustím odbočující autobus, čehož mnozí řidiči aut nejsou schopni.

Bobik
Uživatel

Příspěvek od Bobik » 04.1.2010 15:06

No nezdá se mi na tom akorát to že byť autor několikrát zdůrazňuje "bacha na tram" a tak, tak aby se toho nechyt kdejakej "jouda na skládačce" co si z toho vybere akorát to dobrý pro něj. Už jsem pár překvapení s cyklistama zažil. Naštěstí se většina kolařů na koleje bojí a ty zkušený vědí jak se tam chovat.

Jinak je to zpracovaný pěkně.

maayaa
Uživatel

Příspěvek od maayaa » 04.1.2010 0:03

To je samozřejmě návod pro ty co jezdí na kole po městě denně-používají ho jako dopravní prostředek a ne pro nějaký sportovce,který kolo vytáhnou jednou za měsíc když jedou do parku.Z pohledu řidiče to možná vypadá snadno-sjet z kolejí a nebo jet po kraji těsně kolem zaparkovaných aut,ale sám jsem si párkrát vyzkoušel vystupování z kola po uklouznutí na kolejích a neni to nic moc.Jo a samozřejmě je nutný jezdit tak aby tě tam kde jezdí i auta nějakej pilot nesejmul,ale nedat si líbit všechno.Ale tam kde neni jízda na kole uplně ''košer''tak tam počítat se všim(např.když pojedu z pěší zóny,kde jezdí tramvaje s předností,nečekám že jí dostanu taky)

milbi
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milbi » 03.1.2010 20:16

Bobik píše:Nevím co si o tom návodu myslet.
A která část se ti nezdá? Jezdím víceméně podobně, jak je popsáno a zatím jsem nezpůsobil žádnou nehodu ani neblokoval žádnou tramvaj. A na tramvajovém pásu se cítím mnohem bezpečněji, než v pruhu společně s auty.

Bobik
Uživatel

Příspěvek od Bobik » 03.1.2010 18:50

Tak jsem při brouzdání cosi našel. Nevím co si o tom návodu myslet.
http://images.google.cz/imgres?imgurl=h ... mwO46I3GBA

Absolut
Moderátor

Příspěvek od Absolut » 02.10.2008 12:45

Ad 2 a Démon: K tomu mám super historku od kámoše. I stalo se mu, že na služební cestě, prověřujíc, zda na pozemku koupeném jakýmsi investorem je možné vybudovat supermarket, že nacouval sloupku stálé do dopravní značky. Stalo se tak někde u Kadaně a v dohledu od domu, obývaného romskou komunitou. Značka se skácela k zemi a kámoš ji chtěl postavit zpět, ale nešlo to. I jeden z romů, čumějících na to z okna, pravil: "Dej mi stovku, pičo, a já to neprásknu.". K transakci nedošlo a vozidlo i s kámošem odjelo zpátky do Prahy. Za dva měsíce byl v Praze předvolán na PČR k projednání přestupku a dle předložených důkazů (asi měli Romové po ruce digifoťák) bylo shledáno, že tu značku fakt pokácel a vysolil pokutu nějakých 6000 CZK. Mimochodem, jednalo se o B1+E12 "Mimo dopravní obsluhu" u slepé blátivé cesty délky cca 200m obsluhující pouze tři zdestojící objekty obydlené těmi, kdo nespoří a přesto mají digitální foťák :-)

Je to fakt pravda, protože mi to vykládal hned ten den, co mu byla ta transakce v hodnotě 100 CZK nabídnuta a za dva měsíce přinesl ten dovětek i s nějakým papírem k té příležitosti na PČR sepsaným.

demon
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 02.10.2008 11:31

Bobik píše:1.) Předpisy jsou od toho aby se dodržovaly.
P.P.S. Perlička (nikoli návod) na závěr - už jsem zažil, že řidiči nesmyslně umístěné přenosné značení vyřešili po svém - naházeli do pangejtu :twisted:
Ad 1. A já žil vždycky v domění, že předpisy jsou od toho aby se porušovaly... :lol:
Ad 2. Taky jsem se tohoto činu kdysi dopustil a nebylo to přenosné zařízení, nýbrž stálé a ač je to už nějakých 10 let, doteď nikomu nechybí...
Rozhodně to byl operativnější postup, než psát žádosti.

Absolut
Moderátor

Příspěvek od Absolut » 02.10.2008 7:47

Už jsem k tomu nicnechtěl říkat, protože se to zvrhlo někam jinam, ale teť musím - Bobíku, vystihnul jsi to přesně, 100% souhlas.

Odpovědět