Cyklistická doprava

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: TT Pankrác - Budějovická - Dvorce - Lihovar (Smíchovské n.)

Příspěvek od Absolut » 04.5.2011 16:35

Chemik + ostatní:

No právě, že tam "sesedni z kola" je. Dokonce ho Policie i párkrát už pokutovala. Ale je to kravina. Protože ten průchod je úzký. Je bezpečnější ho pomalu projet, než slézt z kola. Když sesednu z kola, jsem širší a protijednoucí cyklista, který nesesedl, mě lépe sejme. Nemluvě o míjení s bruslaři, jednou jsem tam potkal i maminku s kočárkem na bruslích, naštěstí jen jako chodec. Ale mně už je to fuk - jezdím tam s auty, jízdu po chodníku tam považuju za zvěrstvo a celý úsek od vjezdu na náplavku poblíž Výtoně až k porodnici jezdím v HDP :)

Uživatelský avatar
Jamie
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 05.12.2009 20:38

Re: TT Pankrác - Budějovická - Dvorce - Lihovar (Smíchovské n.)

Příspěvek od Jamie » 04.5.2011 13:01

...kterou drtivá většina cyklistů nerespektuje, za normálních podmínek, ani při výkopových pracích. Obecně nejsem proti cyklistům a cyklostezkám, ale trasa Výtoň - Podolská vodárna pro mě jako pěšího bývá často frustrujícím zážitkem, arogance některých pojízdných jedinců na půlmetrovém rozkopaném chodníčku je bohužel bezmezná.

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: TT Pankrác - Budějovická - Dvorce - Lihovar (Smíchovské n.)

Příspěvek od Láďa » 04.5.2011 12:57

chemik píše:pane Absolut, neni nahodou ve vysehradskem tunelu znacka, ze mas sesednout z kola?
Je a z branické strany tam občas stojí MP. Já ji tam ale zatím ještě nepotkal. :-)

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: TT Pankrác - Budějovická - Dvorce - Lihovar (Smíchovské n.)

Příspěvek od chemik » 04.5.2011 12:53

pane Absolut, neni nahodou ve vysehradskem tunelu znacka, ze mas sesednout z kola?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Pankrác - Budějovická - Dvorce - Lihovar (Smíchovské n.)

Příspěvek od 9001 » 04.5.2011 11:28

Děkuji Absoultovi za perfektní příspěvěk. Naprosto není k němu co dodat. =D> =D>

Bobik: Ono to bohužel je o tom myslet za ostatní a nebo skončit v nemocnici/na vozíku/márnici.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: TT Pankrác - Budějovická - Dvorce - Lihovar (Smíchovské n.)

Příspěvek od Bobik » 04.5.2011 9:50

No, rozumná slova. Jenom mě už nebaví být furt v defenzivě a myslet za ostatní. Přece maj taky mozek (ehm, dobře, máte pravdu, měli by mít). Na kole nejezdím, ale jako chodec si taky užiju svý a přiznám se že se ze mě poslední dobou snad stává agresivní jedinec, co uvažuje o tom že bude v kapse "pro jistotu" nosit pár dlažebních kostek na obranu. Tak si řikám že tady pomůže jen represe a pokud "Česká prasata" (mimichodem krásný výraz) budou mít strach něco provést, neboť by vzápětí mohlo odkudsi cosi přiletět, tak snad bude klid. Jenže se taky bojím že nebude, neboť si nejspíš pořídí pistoli aby mi to mohli vrátit, prasárny budou páchat dál a agresivita poroste. Ach jo, co dělat?

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: TT Pankrác - Budějovická - Dvorce - Lihovar (Smíchovské n.)

Příspěvek od Absolut » 04.5.2011 9:37

Ano, tohle je stinná stránka věci. Z mých přátel na kole naštěstí nikdo nezahynul, ale v nedávné době zemřel kolegův spolužák a bylo to dost otřesné, měl malé děti... Ale bohužel je to taky hodně o cyklistech samotných. Znám jich docela dost a někteří se mi posmívají, že blikám i za dne a že si beru na večerní jízdy reflexní vestu. Na kole poměrně brzy zjistíte, že jste ve městě neskutečně operativní a dostanete se všude. Cyklista je pán města, to je hláška jak ze stránek Auto*matu. No a tady je právě ten bod, kdy dost velká část cyklist té závislosti podlehne a zečně jezdit protisměrky, chodníky, červený apod., prostě se chovat jako České Prase. A zcela zapomene na to, že automobilisti jsou taky Česká Prasata a že je třeba myslet za ně. Jenom na mojí 8 km dlouhé cestě do práce se mi několikrát týdně stane, že mi prostě někdo očividně nedá přednost. A kousek od Zeleného Pruhu potkávám pravidelně paní, která vozí autem děti do školy a ze svojí úzké jednosměrné uličky vyjíždí denně na širší obousměrnou obslužku v protisměru. Asi má tak svoji cestu o 50 metrů kratší. Poprvé mě dost překvapila - přeci jen jela zleva a z protisměru - no míjeli jsme se tak, že mezi zrcátkem a řídítky byl tak metr. Od té doby o ní vím a je to taková součást folklóru našeho kopečku :) Chci tím říct, že cyklista MUSÍ myslet i za ostatní účastníky provozu, MUSÍ koukat na auta a odhadovat, zda ten či onen bude respektovat pravidla silničního provozu nebo zda se rozhodně radši pro právo většího a silnějšího. Bohužel se MUSÍ koukat taky po ostatních cyklistech, protože mezi nima je hodně jedinců, co to na cyklostezkách honí nejrychleji, jak můžou, a to nezávisle na intenzitě provozu... Nezaviněné srážky s cyklisty už mám za sebou minimálně dvě, zaviněných taky pár bude... Po jedné kolizi jsem přestal jezdit "cyklostezkou" ve Vyšehradském tunelu a začal jsem jezdit s autama.

Pokud se při jízdě na kole přemýšlí, pak si troufám odhadnout, že pravděpodobnost fatálního střetu s blbcem je v podstatě podobná, jako při ostatních druzích dopravy.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Pankrác - Budějovická - Dvorce - Lihovar (Smíchovské n.)

Příspěvek od OMH » 04.5.2011 9:33

Bobik píše:No jen se smějte, pánové, až vás sroluje náklaďák jako kámoše a strávíte půl roku ve špitálu, tak už se smát nebudete. A počítám že vám bude stejně k prdu jako jemu, když mu řekli že to byla chyba toho náklaďáku, že on měl přednost.
A přitom stačí málo, přestat honit statistiku a dělat to bezpečnější. Jenže to je moc práce, přemýšlení a peněz, do toho se úředníkům nechce.
Promiň, ale je to stejný, jako já s osobákem se taky nebudu přetlačovat s tramvají či tatrovkou ;) Ano, jezdíme dle předpisu, ale také je třeba předpovídat provoz ostatních a dávat pozor.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: TT Pankrác - Budějovická - Dvorce - Lihovar (Smíchovské n.)

Příspěvek od Bobik » 04.5.2011 8:42

No jen se smějte, pánové, až vás sroluje náklaďák jako kámoše a strávíte půl roku ve špitálu, tak už se smát nebudete. A počítám že vám bude stejně k prdu jako jemu, když mu řekli že to byla chyba toho náklaďáku, že on měl přednost.
A přitom stačí málo, přestat honit statistiku a dělat to bezpečnější. Jenže to je moc práce, přemýšlení a peněz, do toho se úředníkům nechce.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: TT Pankrác - Budějovická - Dvorce - Lihovar (Smíchovské n.)

Příspěvek od Absolut » 04.5.2011 8:34

Hurá, jsem také sebevrah!

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Pankrác - Budějovická - Dvorce - Lihovar (Smíchovské n.)

Příspěvek od OMH » 04.5.2011 8:31

MMM: Když myslíš, že to tu tak dobře znáš ;)

Ano, došlo tu na Střešovické k dalšímu navýšení provozu, ale to hlavní přišlo s Patočkovou. Kdo je denně ve Střešovicích? Ty, nebo já? ;)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Pankrác - Budějovická - Dvorce - Lihovar (Smíchovské n.)

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 03.5.2011 23:11

OMH píše:
MM-Mikulovsky píše:Také souhlas s přesunem.
K provozu IAD kolem TT Petřiny - Střešovická vozovna, běžně tam provoz slabý, ale co jsem párkrát viděl od přeložení TT na Divokou Šárku u zastávky Horoměřická, tak provoz IAD přes Petřiny mnohonásobně zhoustl a cyklista tam nyní = pro mne sebevrah!
Provoz na Střešovické je hlavně zatížen stavbou SAT2, kdy auta nechtějí kroužit kolem Pyramidy. Plus po Střešovické jezdí nákladní technika.
Určitě i uzávěra části Patočkovy ulice má vliv na provoz IAD v ulicích Střešovická a Na Petřinách, ale největší viditelná změna v hustotě provozu nevznikla po zhačátku této uzávěry, ale po začátku mnou uváděného zúžení na Červeném vrchu - což dokazuje i zvýšený počet aut odbočujících z ulice Sřešovické ZC do ulice Pod Novým lesem a z ulice Veleslavínské do ulice Na Petřínách DC.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: TT Pankrác - Budějovická - Dvorce - Lihovar (Smíchovské n.)

Příspěvek od pawel » 03.5.2011 15:55

v tom případě jsem asi sebevrah dnes a denně :)

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Pankrác - Budějovická - Dvorce - Lihovar (Smíchovské n.)

Příspěvek od OMH » 03.5.2011 15:49

MM-Mikulovsky píše:Také souhlas s přesunem.
K provozu IAD kolem TT Petřiny - Střešovická vozovna, běžně tam provoz slabý, ale co jsem párkrát viděl od přeložení TT na Divokou Šárku u zastávky Horoměřická, tak provoz IAD přes Petřiny mnohonásobně zhoustl a cyklista tam nyní = pro mne sebevrah!
Provoz na Střešovické je hlavně zatížen stavbou SAT2, kdy auta nechtějí kroužit kolem Pyramidy. Plus po Střešovické jezdí nákladní technika.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Pankrác - Budějovická - Dvorce - Lihovar (Smíchovské n.)

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 03.5.2011 15:37

Také souhlas s přesunem.
K provozu IAD kolem TT Petřiny - Střešovická vozovna, běžně tam provoz slabý, ale co jsem párkrát viděl od přeložení TT na Divokou Šárku u zastávky Horoměřická, tak provoz IAD přes Petřiny mnohonásobně zhoustl a cyklista tam nyní = pro mne sebevrah!

Odpovědět