Cyklistická doprava

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Re: Cyklisti a cyklopruhy

Odeslatod demon v 29.9.2008 21:40

Díky za podporu, nebudu tedy sesedat ani nadále... :lol:

I když procentuální pravděpodobnost, že bych se někdy v dohledné době (letos) ocitnul zrovna v této lokalitě se limitně velmi blíží nule. :smt025
demon
Uživatel

Odeslatod Tonda Ježek v 29.9.2008 21:17

Tohle je přesně známka ignorantské politiky Magistrátu vůči cyklistům. Tyto značky jsou dle mého názoru jasným šlápnutím vedle. Např. v sobotu v pět hodin ráno je provoz chodců minimální, tak proč by měl cyklista na takovémto místě sesedat? Sice se již objevují i s dodatkovou tabulkou o rozsahu platnosti (most přes D1 od stanice metra Chodov směr Opatov), ale osobně bych text pozměnil na text "Cyklisto jeď opatrně, ...(důvod)!". O nekoncepčnosti svědčí například to, že cyklista, který dokáže docela pohotově reagovat (tzn. např. rychle zastavit) musí slézt, a bruslař, který nezabrzdí tak snadno a rychle, si to tam může profrčet maximální rychlostí, protože na něj se tato značka nevztahuje.
A jedna perlička z roku 2003 (?) na závěr - http://mhdcr.biz/fotky/cyklostezka_1.jpg - Praha, město cyklistů 8-)
Tonda Ježek
Uživatel

Re: Postřehy z terénu

Odeslatod Karotka v 29.9.2008 20:17

demon napsal:Taky bych to tolik nehrotil, sesedat z kola se mi obvykle nechce a rychlostí chůze podpořenou případně nohou na zemi v jakémsi polostoji předpokládam nic neporušuji. :wink:
Každopádně takovouhle značku na značené cyklostezce bych se nebál srovnat se značkou "motoristo vystup z vozu" na dálnici...
Ve vyhlášce předpokládám není definice sesednutí. Podle základní logiky to znamená opustit sedlo (je mezi cestujícími jazykovědec? :roll: ), tudíž se smí jet ve stoje.
S názorem na značku souhlasím, přesnější přirovnání by bylo zákaz vjezdu kromě odtahové služby :wink: . Sem by patřila značka na způsob Dej přednost chodcům.

(P.S. a co vlastně znamená škrtnutá značka Cyklisto, sesedni? Že by se v následujícím úseku nemělo sesedat? :) )
Karotka
Uživatel

Odeslatod trainzjohny v 29.9.2008 16:43

Pan Absolut :absolut má u mě černý puntík !

Poslední příspěvky přesunuty z postřehů z terénu. :uklizecka:
trainzjohny
Moderátor

Odeslatod demon v 29.9.2008 16:22

Taky bych to tolik nehrotil, sesedat z kola se mi obvykle nechce a rychlostí chůze podpořenou případně nohou na zemi v jakémsi polostoji předpokládam nic neporušuji. :wink:
Každopádně takovouhle značku na značené cyklostezce bych se nebál srovnat se značkou "motoristo vystup z vozu" na dálnici...

Tramvajak: Jezdí, i já jsem jí viděl včera na d-19.
demon
Uživatel

Odeslatod fricoolinek2 v 29.9.2008 14:14

Absolut napsal:Před časem jsem tady psal o VYUŽITÍ PROSTORU a o TOLERANCI v souvislosti s cyklisty a tím, jak se naši řidiči IAD chovají netolerantně. Dovolím si malý fotopříspěvek o tom, jakou brilantní tolerancí disponují CZ cyklisté. Neřešme, zda by ta zastávka BUS nemohla být jinde, nebo zda je nutné, aby tam ta značka pro cyklisty byla. Prostě tam je a není respektována = CZ cyklista má stejnou mentalitu, jako CZ gumokolista. S klidem bych k nástupní zastávce a-X3 zamíchal cyklohlídku policie a frajery na kole mezi čekajícíma lidma pokutoval blokovou 2000 CZK na místě...

DSCF3458.JPG
DSCF3460.JPG
DSCF3467.JPG

P.S. Nějak nemůžu najít to cyklovlákno

Mluvíš mi z duše Absolute. Na těch Dvorcích je to oprvadu o hubu. Když se mi tedy nechce sesedat z kola, tak zpomalím na nějakých 7 km/h a neženu to tam dvacítkou...
fricoolinek2
Uživatel

Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514

Odeslatod Proxy v 29.9.2008 12:12

Absolut napsal: P.S. Nějak nemůžu najít to cyklovlákno
Pane moderátore, vy se nevyznáte ve vlastní diskuzi :?: :shock:

Jinak díky za fotky - bohužel to o něčem smutném vypovídají... kéž bychom se uměli více respektovat navzájem...
Proxy
Moderátor

Postřehy z terénu - přesun

Odeslatod Absolut v 29.9.2008 12:07

Před časem jsem tady psal o VYUŽITÍ PROSTORU a o TOLERANCI v souvislosti s cyklisty a tím, jak se naši řidiči IAD chovají netolerantně. Dovolím si malý fotopříspěvek o tom, jakou brilantní tolerancí disponují CZ cyklisté. Neřešme, zda by ta zastávka BUS nemohla být jinde, nebo zda je nutné, aby tam ta značka pro cyklisty byla. Prostě tam je a není respektována = CZ cyklista má stejnou mentalitu, jako CZ gumokolista. S klidem bych k nástupní zastávce a-X3 zamíchal cyklohlídku policie a frajery na kole mezi čekajícíma lidma pokutoval blokovou 2000 CZK na místě...

DSCF3458.JPG
DSCF3460.JPG
DSCF3467.JPG

P.S. Nějak nemůžu najít to cyklovlákno
Absolut
Moderátor

Odeslatod Proxy v 22.9.2008 18:25

Jabberwocky napsal:Všechno je to v lidech. V ČR chce mít každý svůj vymezený úsek, na němž bude pánem - v civilisovaných krajích panuje shoda, že všichni se musejí vejít plus minus všude a jsou si rovni v tom smyslu, že si vycházejí vstříc.
Musím naprosto souhlasit - já jsem byl zase na dovolené ve Francii a byl jsem nejdřív trochu v šoku z hustého automobilového provozu - nejprve jsem se bál přecházet, ale pak jsem zjistil, že řidiči jsou zvyklí to zkrátka zadupnout nebo naopak počkat, pokynout rukou, poděkovat...
Proxy
Moderátor

Odeslatod Marek B. v 22.9.2008 15:57

Právě jsem se vrátil z Dánska a potvrzuji, že ta země je ráj tolerance. Cyklostezky jsou úplně všude, lidé jezdí ohleduplně(cyklisté i auta). A vůbec nikdo tam nic tolik neřeší. Bojím se, že nikdy nemáme šanci je dohnat.

PS: Doporučuji navštívit Legoland v Billundu.
Marek B.
Uživatel

Odeslatod Jabberwocky v 22.9.2008 15:33

Anarchie neanarchie, tolerovaná netolerovaná, já jen popisuji, co jinde běžně funguje a proč se mi tam líbí. Návod na to, jak k tomu dospět, nemám. A přiznám se, že letos v létě se pod vlivem mé britské zkušenosti ve mně cosi zlomilo a začíná mi být jedno, co se v téhle zemi děje. Přišlo to v okamžiku, kdy mi kdesi v Dartmooru kamarád řekl: "A víš, co se mi tu líbí asi nejvíc? Že se tu nemusím **** s žádnejma Čechama." Bylo to, jak když praskne klacek. Od toho okamžiku zjišťuji čím dál víc, že jsou mi Češi vlastně buřt. Jestli si chtějí pokácet stromy kolem silnic, do toho. Vyasfaltovat Český ráj? Klidně, mně už je to jedno. Pozabíjet se na silnicích, zazdít města auty? Kašlu na to, zlobil jsem se dost dlouho. Letenka do Bristolu stojí pakatel a v Exmooru pak můžu strávit dovolenou, aniž bych musel zakopávat o podnikatelské baroko, rozryté lesní cesty od motorek (nebo od mechanisace LČR), bát se volů na silnicích a koukat na místní mafiánskou honoraci. Je to tak, dohnal mě syndrom vyhoření :-(
Jabberwocky
ďábelský pedagog

Odeslatod Bobik v 22.9.2008 13:30

Nojo, jenže to co tu popisuješ (a co se mi osobně taky velmi líbí) je ale tolerovaná anarchie (každej si na silnici dělá co chce a ostatní to tolerujou :twisted: :lol: ) a to u nás dřív jak za 20-30let fungovat nebude. Tady vládne netolerovaná anarchie (každej si dělá co chce ale druhejm to netoleruje) a pokud nebudem tvrdě tlačený (represe?) k jinýmu modelu chování tak se to nezmění.
Bobik
Uživatel

Odeslatod Jabberwocky v 22.9.2008 12:41

Jelikož mám k tématu městské cyklistiky vztah dost blízký, tak také něco málo přidám. Naprostou pravdu má :absolut - fakt jde hlavně o schopnost nějak se ve vymezeném prostoru srovnat a porovnat. To, co je v jiných zemích běžné (patříme sem všichni a musíme se vejít), u nás bohužel moc nefunguje (tady je to MOJE!) V Německu je normální, když cyklista jede po chodníku - dělá to totiž tak, aby nikomu neublížil. Za odměnu ho z chodníku nikdo nevyhazuje. U nás je to opačně - cyklista jede po chodníku, jako by jel po silnici, chodec mu za to spílá, že nemá na chodníku co dělat. Pitomí jsou, s odpuštěním, oba dva. Jiný příklad: V Británii slouží zebra k hrubé orientaci, případně k tomu, aby opravdu existovala místa, kde se nikdo nemusí bát přejít. Jinak se ovšem přechází, kde Angličany napadne, v zásadě po předchozí visuální dohodě s blížícími se řidiči. Nikdo netrestá chodce mimo přechod, chodec naopak respektuje, že mimo přechod bude přecházet na vlastní risiko a musí brát v úvahu auta. Všechno je to v lidech. V ČR chce mít každý svůj vymezený úsek, na němž bude pánem - v civilisovaných krajích panuje shoda, že všichni se musejí vejít plus minus všude a jsou si rovni v tom smyslu, že si vycházejí vstříc.
Jabberwocky
ďábelský pedagog

Re: Nástupní ostrůvky

Odeslatod VIKtor v 22.9.2008 5:38

P_V napsal:Tak to číslo bude přibližné

Je to trošku out of topic, ale vzpoměl jsem si jak mi můj nebožtík počítač kdysi při instalaci Winowsů psal: Instalace bude dokončena za 50 min...
Po šesti hodinách bylo konečně hotovo! :lol:

Takže prosím vás hlavně né odpočítávání Sponsored by Microsoft! :lol:
VIKtor
Uživatel

Re: Nástupní ostrůvky

Odeslatod trainzjohny v 19.9.2008 19:01

Hned jsem si vzpomněl na Brusnici. Tam je obdobně sloup TV ale je značený, celý je šrafovaný žluto-černě a jsou před ním namalované na zemi šikmé bílé čáry jako je tu silnic... fakt libovka. Hlavně se ta cyklostezka mění na dva pruhy (každý z jedné strany sloupu) a oba jsou tak sotva na kolo :lol:

Téma odklizeno z nástupních ostrůvků. :uklizecka:
trainzjohny
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní