Politické tlachání

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Politické tlachání

Příspěvek od XSC » 16.2.2016 19:40

Filip píše:Možná je problém v tom, že jako Češi jste velmi ateističtí, takže zkrátka svět vnímáte jinak. Jako stádo ovcí, co nemá svůj názor a musí opakovat předem naučené fráze takových "lidí" jako je Zeman, Konvička, Okamura a jim podobní lidé.
Klasický postup "jste blbci (zde stádo ovcí)", zatímco vy máte svou vyšší pravdu.
Ale s něčím souhlasím. Třeba proto, že jsem ateista si náboženské svobody, tedy i svobody nevěřit, vážím víc. A obávám se těch, kteří by ji chtěli omezovat, protože pojem nevěřící ani nedokážou pochopit (i křesťanství k tomu muselo dospět). A vůbec k tomu nepotřebuji Zemana nebo Konvičku.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické tlachání

Příspěvek od 9001 » 16.2.2016 19:35

Filip: Diskuze dál na téma uprchlíci nemá cenu...
Dovolím si poslední příspěvek...
Bulharsko, Slovinsko, Chorvatsko nejsou dokonalé země, ale pokud utíkám před bombama, tak bych do takovýchto zemí klidně šel a klidně tam začal pracovat...
Navíc pokud jim jde o podnikání v turistice a gastronomii, tak Bulharsko, Chorvatsko jsou pořád rájem pro toto podníkání a navíc "arabským jarem" se jejich význam podstatně zvýšil, protože pak pro Evropany zbývá Španělsko, Řecko a právě Bulharsko s Chorvatskem...

Filip

Re: Politické tlachání

Příspěvek od Filip » 16.2.2016 19:25

Možná je problém v tom, že jako Češi jste velmi ateističtí, takže zkrátka svět vnímáte jinak. Jako stádo ovcí, co nemá svůj názor a musí opakovat předem naučené fráze takových "lidí" jako je Zeman, Konvička, Okamura a jim podobní lidé.

Ale mně to je jedno, já se Čechem necítím být a za tuto zemi bych do války opravdu nešel. Na to si této země tak moc nevážím.

Ale třeba jednou si budete vážit lidského života a pochopíte, že člověk s jinou barvou pleti nebo s jiným náboženským vyznáním nemusí být nutně zlo.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Politické tlachání

Příspěvek od XSC » 16.2.2016 19:16

Aha, takže nastoupila obrana neviděl jsem, neslyšel jsem, zato my Češi jsme nejhorší :-) Podobný postup jste zde předváděl v diskusi o Student Agency - problémy nevidíte, tak nejsou.
Filip píše:Země jako Omán, Jordánsko, SAE, SA, Kuwajt, Irán fungují naprosto bez problémů včetně náboženské svobody. Jestli to není tím, že tam ještě američané nevyvezli "americkou demokracii".
A jak se ta náboženská svoboda projevuje? Můžete začít kázat křesťanství, postavit kostel a získávat věřící, když islám zakazuje konverzi pod trestem smrti? Můžete nahlas říct, že jste ateista a bůh neexistuje? :-)
Mimochodem, z Kuvajtu Američani vyháněli Saddáma, takže i ta vaše antiami propaganda poněkud selhává.

Filip

Re: Politické tlachání

Příspěvek od Filip » 16.2.2016 18:53

XSC píše:Když to tak skvěle funguje, tak jak vysvětlíte vznik ghet a nebezpečných zón v západoevropských městech? Jak vysvětlíte nárůst kriminality třeba ve Švédsku?
Kde na západě ? Byl jsem v Bruselu, Amsterdamu, Lyonu, Štrasburku a jiných západních měst a krom toho, že to jsou smetiště a ráj drogových mafií a pouličních kaspářů, jsem si nevšiml žádných ghett.
Ve Švédsku jsem byl v létě, i ve Stockholmu a cítil jsem se tam velmi bezpečně. Nevím odkud berete tyto informace. Ale raději bych si zametl před svých prahem - jsme největší zloději v Evropě, největší rasisté, nejvíce zbitých žen a domácího násilí máme, patříme k těm "lepším" co se týče korupce, předražené zakázky, špinavá města,.....

Země jako Omán, Jordánsko, SAE, SA, Kuwajt, Irán fungují naprosto bez problémů včetně náboženské svobody. Jestli to není tím, že tam ještě američané nevyvezli "americkou demokracii".

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické tlachání

Příspěvek od Petrpes » 16.2.2016 18:37

A co na to kapitán Korkorán? Četl korán??

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Politické tlachání

Příspěvek od XSC » 16.2.2016 18:35

Když to tak skvěle funguje, tak jak vysvětlíte vznik ghet a nebezpečných zón v západoevropských městech? Jak vysvětlíte nárůst kriminality třeba ve Švédsku?

Filip

Re: Politické tlachání

Příspěvek od Filip » 16.2.2016 18:29

XSC píše:
Filip píše:Islám je vůči ostatnímu náboženství tolerantní, nevěřte novinářům, strašně kecají. Muslimové nemají problém s židy ani s křesťany. To jenom politici a extrémisti vytvářejí nesmyslné boje.
A na to jste přišel kde? Na PŠM? Čtením Koránu asi ne, ten říká něco jiného, stejně tak jako zkušenosti s přistěhovalci všude po západní Evropě.
Talmud, Korán i Bibli jsem přečetl celé. Muslimy mám mezi příbuznými a jsou to skvělí lidé..Na Koránu nevidím nic zlého.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Politické tlachání

Příspěvek od XSC » 16.2.2016 18:26

Filip píše:Islám je vůči ostatnímu náboženství tolerantní, nevěřte novinářům, strašně kecají. Muslimové nemají problém s židy ani s křesťany. To jenom politici a extrémisti vytvářejí nesmyslné boje.
A na to jste přišel kde? Na PŠM? Čtením Koránu asi ne, ten říká něco jiného, stejně tak jako zkušenosti s přistěhovalci všude po západní Evropě. Nakonec stačí, jak dopadl v 70.-80. letech Libanon, který také nejdřív přijal palestincké uprchlíky.

Filip

Re: Politické tlachání

Příspěvek od Filip » 16.2.2016 18:26

Země jako Bulharsko se nedokážou postarat ani o vlastní obyvatelstvo, nemají na to, aby přijali další tisíce lidí. Byť dočasně. A pokud někdo chce do Německa, ať tam jde, když má na to (morálně, psychicky) , aby tam vedl spořádaný život. Češi taky odcházejí za lepším na západ, i když třeba z různých důvodů, ale prostě jdou.

Bezdomovci taky z 90% nemohou za to, jak skončili. Je to smutné, že je musím na koncích z tramvaje dostávat ven. Ale je to produkt dnešní doby. A ptám se, k čemu je taková doba, která plodí lidi bez práce a bez střechy nad hlavou.
Naposledy upravil(a) Filip dne 16.2.2016 18:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Politické tlachání

Příspěvek od Bobik » 16.2.2016 18:01

Filip píše:Strach nebo nenávist, nic nám nedává právo se k nim chovat hnusně. Všichni jsme lidi bez ohledu na víru,původ, barvu pleti.
To je jak s bezdomovcema, žejo? Taky nám nic nedává právo chovat se k nim hnusně, vždyť si jenom žijou po svým, jsou to lidi a maj právo mít se dobře, co? :D
No tak v tom případě prohlašuju, že v mý tramvaji teda vládne diktatůra a žít se tam bude po mým, ať už bezdomovec nebo uprchlík. 8-) :lol:
Filip píše: A obecně tebou vyjmenované státy jsou příšerně chudé.
Tak moment - prchaj před válkou, nebo za lepším? Pokud před válkou, mělo by je akorát zajímat, která země je bezpečná. Na to "mít se dobře" nemaj žádnej nárok, k tomu se musej dopracovat vlastní zásluhou.
Protože pokud někdo žije dobře na úkor druhýho, říká se mu parazit.

Filip

Re: Politické tlachání

Příspěvek od Filip » 16.2.2016 17:06

V pořádku. Co je špatného na Bulharsku? Madarsku? Rakousku? Slovinsku? Chorvatsku? To jsou naprosto bezpečné země, ale oni se chtějí za každou cenu dostat jenom do D a S... :wink:

XSC: Tady se naprosto shodneme... Proč jsou v Paříži a jiných multikulti městech místa, kam se bojí i policie...[/quote]

Třeba proto, že Maďarsko je nedemokratická netolerantní země. A obecně tebou vyjmenované státy jsou příšerně chudé. Minulý rok jsem projížděl bulharské vesnice, to je prostě pořád tak 19-20.století, děs běs.
V Německu mají šanci na dobrý život i dobré zacházení.

Islám je vůči ostatnímu náboženství tolerantní, nevěřte novinářům, strašně kecají. Muslimové nemají problém s židy ani s křesťany. To jenom politici a extrémisti vytvářejí nesmyslné boje.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické tlachání

Příspěvek od 9001 » 16.2.2016 16:21

Filip píše:
9001 píše:Filip: Až se začnou jako lidi chovat a budou akceptovat místní kulturu, tak asi nikdo nebude mít moc problém je příjmat... Současnost je bohužel brutálně opačná...
S kolika uprchlíky jsi mluvil ? Já mluvil se třemi osobně. 1 ze Sýrie, 2 z Afghánistánů. Utíkají před zabitím a tím bordelem, co tam udělali američané. Nenávist vůči USA je tam docela velká. A tady chtějí žít s rodinou klidný život. A co chtějí dělat ? Povětšinou myslí na podnikání v oblasti turismu nebo gastronomie. V Německu jsou třeba ulice, kde máš samé turecké, indické, arabské restaurace. Tak proč ne. Když nebudou žít z dávek, nemůžu být proti nim přece.
V pořádku. Co je špatného na Bulharsku? Madarsku? Rakousku? Slovinsku? Chorvatsku? To jsou naprosto bezpečné země, ale oni se chtějí za každou cenu dostat jenom do D a S... :wink:

XSC: Tady se naprosto shodneme... Proč jsou v Paříži a jiných multikulti městech místa, kam se bojí i policie...

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Politické tlachání

Příspěvek od XSC » 16.2.2016 16:20

Filip píše:A tady chtějí žít s rodinou klidný život.
I kdyby, tak ho ale chtějí žít po svém. A protože islám náboženskou tolerancí netrpí, nemůže to dopadnout dobře. Zastánci uprchlíků si buď neuvědomují, že aby to fungovalo, museli by se uprchlíci vzdát všeho, čemu doteď věřili, což je mnohem těžší, než se vzdát majetku. Nebo si to uvědomují a pak je to ještě horší...

Filip

Re: Politické tlachání

Příspěvek od Filip » 16.2.2016 16:16

9001 píše:Filip: Až se začnou jako lidi chovat a budou akceptovat místní kulturu, tak asi nikdo nebude mít moc problém je příjmat... Současnost je bohužel brutálně opačná...
S kolika uprchlíky jsi mluvil ? Já mluvil se třemi osobně. 1 ze Sýrie, 2 z Afghánistánů. Utíkají před zabitím a tím bordelem, co tam udělali američané. Nenávist vůči USA je tam docela velká. A tady chtějí žít s rodinou klidný život. A co chtějí dělat ? Povětšinou myslí na podnikání v oblasti turismu nebo gastronomie. V Německu jsou třeba ulice, kde máš samé turecké, indické, arabské restaurace. Tak proč ne. Když nebudou žít z dávek, nemůžu být proti nim přece.

Odpovědět