Politické tlachání

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Politické tlachání

Příspěvek od XSC » 22.2.2016 18:12

Jedna věc je respektovat názor, ten ale musí vycházet z reality, ne z pohádek. Chcete snad říct, že tam žádní zelení mužici vyslaní nebyli (stejně jako na Krym)? Chcete tvrdit, že vedení separátu netvořili a dosud netvoří lidi, kteří prošli KGB? Proč bylo potřeba obsazovat radnice a služebny policie, když v nich byli místní lidé, to nebyli žádní vyslanci z Kyjeva. Proč doteď ukrajinskou hranici nekontroluje Ukrajina, byť je to v Minské dohodě? A kde vzal separát tolik zbraní, když se ještě v létě 2014 museli stáhnout z území, které obsadili, a těžké zbraně tehdy neměli? To je do září vyrobili na koleně?

Filip

Re: Politické tlachání

Příspěvek od Filip » 22.2.2016 16:04

Respektujte laskavě můj názor.
Stejně tak bych mohl napsat, abyste neplácal "americké" bludy.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Politické tlachání

Příspěvek od XSC » 22.2.2016 15:52

Filip píše:Jsem zvědav, jak si dá EU dohromady Ukrajinu, kterou tak hezky rozeštvala až do občanské války. Z:|
Aspoň pořád neplácejte ruské bludy. Kdyby tam z východu Putin nevyslal zelené mužiky řízené KGB, tak si maximálně dali v hospodě po hubě.

Filip

Re: Politické tlachání

Příspěvek od Filip » 22.2.2016 15:43

Neprobudil, tyto názor mám pořád. #-o
Jsem zvědav, jak si dá EU dohromady Ukrajinu, kterou tak hezky rozeštvala až do občanské války. Z:|

Ne, ve státech střední Evropy fakt není demokracie. To, co se děje v Polsku v poslední době má do demokracie hodně daleko a Orbán je typický diktátor. Fico je "jenom" mafián, ale prý za ním je taky už dost mrtvol.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické tlachání

Příspěvek od Petrpes » 22.2.2016 15:37

Hele, Filip se probudil ;)
Ve státech Střední Evropy je demokracie až až...

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Politické tlachání

Příspěvek od XSC » 22.2.2016 15:36

Podle bodu 1 a 6 tedy navrhujete přistoupit na ruské řešení. Ovšem nejsme to my, kdo chrastit zbraněmi začal, takže tento váš postup bude stejně úspěšný jako ten v roce 1938 v Mnichově. Ostatně Putin toho už v Sýrii využívá - uzavřeme příměří, ale nadále budeme bojovat s "teroristy". A terorista je každý, na koho Putin a Asad ukáže. Asi jako na Ukrajině fašista.
Filip píše:ALe v žádném případě nesní docházet k porušování lidských práv vůči lidem pouze na základě jejich původu nebo jejich víry, tj. přestat kriminalizovat Islám například (náboženská svoboda)
Uvědomujete si, že toto musí aplikovat i druhá strana, jinak to nikdy nebude fungovat?
Naposledy upravil(a) XSC dne 22.2.2016 15:40, celkem upraveno 2 x.

Filip

Re: Politické tlachání

Příspěvek od Filip » 22.2.2016 15:24

Řešení, které bude bolet pokud možno co nejméně lidí.
1. Vyřešit konflikt v Sýrii - uznat Assada jako legitimního politika, složit zbraně, vyhlásit volby a především se zbavit jednou pro vždy Islámského státu
2. Lepší komunikace s Tureckem a jasně jim dát najevo, že vraždění Kurdů bude vážným problémem pro jejich případný vstup do EU. Turecko si musí uvědomit, na jaké že to stojí straně, přestat obchodovat s teroristy
3. Lépe chránit vnější hranice EU - ať to dělá NATO, konečně by udělalo něco užitečného
4. Přijímat pouze uprchlíky ze zemí, kde je válka, nikoliv z tzv. bezpečných zemích, popř. postarat se, aby uprchlíci měli možnost žít i ve státech mimo Evropu - blízký východ, Turecko
5. Pakliže uprchlík spáchá trestný čin, okamžité vyhoštění
6. Přestat chrastit zbraněmi proti Rusku (začít s Ruskem jednat jako s partnerem a ne jako s nepřítelem) a vojenskou sílu směřovat proti všem teroristickým buňkám v Evropě a eliminovat jakékoliv riziko spojené s teroristy
7. Obnovit demokracii ve státech střední Evropy, ale to už je jenom takové spíš moje zbožné přání

ALe v žádném případě nesní docházet k porušování lidských práv vůči lidem pouze na základě jejich původu nebo jejich víry, tj. přestat kriminalizovat Islám například (náboženská svoboda)

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 728
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Re: Politické tlachání

Příspěvek od Tedy » 22.2.2016 14:46

Tak se neshodneme - a jaké řešení teda preferujete a proč ?

Filip

Re: Politické tlachání

Příspěvek od Filip » 21.2.2016 20:02

egee píše:Omlouvám se za označení křesťan - měl jsem použít osoba věřící.
Já taky píšu že jsem neměl problémy s muslimy na dovolené - nic méně jak jsem psal informují mě příbuzní i syn ze zahraničí. Ano mám obavy a strach o slušné lidi v Evropě, co je na tom divné - nesnáším sluníčkáře a pomahače lidem kteří záměrně tají svou identitu ( za jakým účelem asi ?). Co je podložený názor - sáhl jste si na Slunce ne? A jak víte že je horké teda.
Ano každý vidí realitu jinak bohužel někdo má klapky na očích a řešit něco až to nastane je špatný názor. Vidím to v dojčlandu kde se názory už mění protože lidé vidí co za lidi kancléřka natahala do Evropy.
Zeptám se
pozvete si návštěvu - lidi které ani neznáte, kterým slíbíte ubytování / stravu ale zazvoníte u sousedů aby jim toto poskytli. Myslíte že se toto neděje ?
Pozvete si domů bezdomáče rodinu o které nemáte informace, abychom zůstali v naší republice ? Že ne ? Tak kde je vaše ochota pomáhat potřebným.

https://emigratetoczechrepublic.wordpress.com/
Refugee seeking asylum? Emigrate to the Czech Republic. You're welcome.
http://islamskavyzva.com/islamsky-pruvo ... ogle-maps/
Kardinál Duka promluvil o uprchlících, nikoliv však „sluníčkově“

8. 9. 2015 8:21
Nad tím, do jaké míry pomáhat uprchlíkům, kteří v těchto dnech zaplavují evropský kontinent po statisících, se na vlnách rádia Proglas zamyslel kardinál Dominik Duka. Pomáhat lidem v nouzi se podle něj má, ale musí se přitom dodržovat právo. A navíc právo na život a bezpečí našich rodin a občanů této země je nadřazeno všem ostatním právům.
zdroj
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mo ... ove-398329

Dodržují migranti zákony ?
NE

A speciálně pro vás - podobnost s migranty čistě náhodná ??
Invazní druh (nebo též invazivní) je druh na daném území nepůvodní, který se zde nekontrolovaně šíří, přičemž agresivně vytlačuje původní druhy, které mají podobnou funkci v přírodě jako on. U obzvlášť nebezpečných invazí může dojít k tomu, že se daný druh začne šířit natolik nekontrolovaně, že rozvrací celé ekosystémy, což vede k rozsáhlým ekologickým škodám a potlačení či likvidaci mnoha původních druhů, ne jen těch s podobnou nikou. Některé invaze mohou skončit až vyhynutím většího množství původních druhů.
popřemýšlejte před spaním
Jak jsem již napsal, neshodneme se v pohledu na současné problémy Evropy. Mějte hezký večer :wink:

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 728
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Re: Politické tlachání

Příspěvek od Tedy » 21.2.2016 18:28

Omlouvám se za označení křesťan - měl jsem použít osoba věřící.
Já taky píšu že jsem neměl problémy s muslimy na dovolené - nic méně jak jsem psal informují mě příbuzní i syn ze zahraničí. Ano mám obavy a strach o slušné lidi v Evropě, co je na tom divné - nesnáším sluníčkáře a pomahače lidem kteří záměrně tají svou identitu ( za jakým účelem asi ?). Co je podložený názor - sáhl jste si na Slunce ne? A jak víte že je horké teda.
Ano každý vidí realitu jinak bohužel někdo má klapky na očích a řešit něco až to nastane je špatný názor. Vidím to v dojčlandu kde se názory už mění protože lidé vidí co za lidi kancléřka natahala do Evropy.
Zeptám se
pozvete si návštěvu - lidi které ani neznáte, kterým slíbíte ubytování / stravu ale zazvoníte u sousedů aby jim toto poskytli. Myslíte že se toto neděje ?
Pozvete si domů bezdomáče rodinu o které nemáte informace, abychom zůstali v naší republice ? Že ne ? Tak kde je vaše ochota pomáhat potřebným.

https://emigratetoczechrepublic.wordpress.com/
Refugee seeking asylum? Emigrate to the Czech Republic. You're welcome.
http://islamskavyzva.com/islamsky-pruvo ... ogle-maps/
Kardinál Duka promluvil o uprchlících, nikoliv však „sluníčkově“

8. 9. 2015 8:21
Nad tím, do jaké míry pomáhat uprchlíkům, kteří v těchto dnech zaplavují evropský kontinent po statisících, se na vlnách rádia Proglas zamyslel kardinál Dominik Duka. Pomáhat lidem v nouzi se podle něj má, ale musí se přitom dodržovat právo. A navíc právo na život a bezpečí našich rodin a občanů této země je nadřazeno všem ostatním právům.
zdroj
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mo ... ove-398329

Dodržují migranti zákony ?
NE

A speciálně pro vás - podobnost s migranty čistě náhodná ??
Invazní druh (nebo též invazivní) je druh na daném území nepůvodní, který se zde nekontrolovaně šíří, přičemž agresivně vytlačuje původní druhy, které mají podobnou funkci v přírodě jako on. U obzvlášť nebezpečných invazí může dojít k tomu, že se daný druh začne šířit natolik nekontrolovaně, že rozvrací celé ekosystémy, což vede k rozsáhlým ekologickým škodám a potlačení či likvidaci mnoha původních druhů, ne jen těch s podobnou nikou. Některé invaze mohou skončit až vyhynutím většího množství původních druhů.
popřemýšlejte před spaním

Filip

Re: Politické tlachání

Příspěvek od Filip » 21.2.2016 17:50

egee píše:Filip
Já mám příbuzné v Německu, syna v Anglii a dceru v USA. A tak mám informací dost. Navíc jsem byl v Egyptě na dovolené ale nesetkal jsem se s chováním muslimů kteří přišli sem do Evropy. Vám se teda líbí jejich chování a požadavky jsou oprávněné z jejich strany? Vám se líbí jak se chovají? Ne a nemáte ani odvahu to napsat, protože jako křesťan musíte pomáhat a co jako člověk? Co to video, lhalo? Lže Petránek? Nelže nemáte odvahu to napsat.
Nevím o co Vám jde, ale nejsem křesťan. Pana Petránka uznávám coby velmi inteligentního člověka, ale nesouhlasím s jeho názory. Nic víc a nic míň. S jejich chováním jsem dosud neměl problém. Až ten problém budu mít, milerád se o to podělím. A znovu opakuji, píšu pouze své názory podložené tím, co jsem viděl a co jsem slyšel přímo od konkrétních lidí. Nikoliv z internetu nebo z novin informace. A tím bych to uzavřel. Vy nepřesvědčíte mě, a já Vás. Každý z nás vidí realitu jinak.

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 728
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Re: Politické tlachání

Příspěvek od Tedy » 21.2.2016 17:07

Filip
Já mám příbuzné v Německu, syna v Anglii a dceru v USA. A tak mám informací dost. Navíc jsem byl v Egyptě na dovolené ale nesetkal jsem se s chováním muslimů kteří přišli sem do Evropy. Vám se teda líbí jejich chování a požadavky jsou oprávněné z jejich strany? Vám se líbí jak se chovají? Ne a nemáte ani odvahu to napsat, protože jako křesťan musíte pomáhat a co jako člověk? Co to video, lhalo? Lže Petránek? Nelže nemáte odvahu to napsat.

Vašek
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 15.11.2006 19:11

Re: Politické tlachání

Příspěvek od Vašek » 21.2.2016 16:46

9001 píše:Nebo Ti přijde v pořádku, že se musí lidé skládat na nohy pro strojvedoucího z Pendolina a nezaplatí je pojištovna?
Prosím Tě, kde jsi slyšel, že dotyčnému strojvedoucímu pojišťovna "nohy" nezaplatí?

Filip

Re: Politické tlachání

Příspěvek od Filip » 21.2.2016 14:53

Egee - já nejsem ateista. Islám mi nevadí, stejně jako jiná náboženství. Svůj názor tu píšu pořád, své názory netvořím podle novin a televize, ale podle toho co slyším přímo od lidí a co vidím na vlastní oči. V tom bude možná taky rozdíl mezi námi.

9001 - ale tady selhal český stát. Tebou uvedené věci má v první řadě zajišťovat stát, to je jeho povinnost. Stejně jako je špatně, že řidič autobusu u nejmenovaných společností dělá i 16-20 hodin denně, aby se uživil.
Pes - Securitymagazin bereš jako správný zdroj ?

Nechci nikoho už přesvědčovat. Jenom chci říct, že jsem slušný člověk a příčí se mi nespravedlnost. A je evidentní, že 10% lidí mezi uprchlíky nestojí o naši pomoc a že sem jdou se špatnými úmysly. Tohle nikdo nikdy nepopřel. Ale kolektivní vina je cestou do pekel. Stejně jako Benešovy dekrety, které nikdy neměly platit.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické tlachání

Příspěvek od Petrpes » 21.2.2016 14:30

Solidarita ano, ale tady funguje jenom pro někoho...
- živíme CKN a uprchlíky
- na druhou stranu na fíru musej vybírat kolegové a rodiče pořádají sbírky na léčbu svejch dětí, protože pojišťovna na to nedá, ač oba celej život platí...

Nicméně v Německu jsou naštěstí solidární, ne jako tady:
http://www.securitymagazin.cz/zpravy/ub ... 49249.html

Odpovědět