Poznáte místo na fotografii? (Odpovědi pomocí Soukr.Zpráv)

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 728
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od Tedy » 13.7.2011 0:34

Myslíte si že to patří sem,,,,, tady se tady to jmenuje .....
Poznáte místo na fotografii?
a ne co to je a k čemu ....
Obrázek

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 13.7.2011 0:05

No skutečně bylo při seznámení s vozem rozhodně nejen mě instruktorem řečeno, že sice mi nádobu a násypky ukazuje, ale že to potřebovat v praxi rozhodně nebudeme - asi zejména toto přispělo k mému zapomenutí umístění (a podoby - včetně velikosti) nádoby na písek nejen mnou, ale i pár dalšími kolegy, jichž jsem se na to dnes na konečných l. 11 ptal.
Jinak v nitřní výklopná násypka dle mne k uhláku OK - celý jeho obsah šel dovnitř.
Doplnit jsem si to chtěl, páč nenapadla mne jiná možnost, jak se zbavit otravného pípání při naskočení informace "nedostatek písku v 5L" (což je třetí podvozek vlevo), která po čase zase zmizela a pak naskočila a tak dokola (jak se písek jízdou z/do svahu apod. v pískovači přesýpal) a plus od té chvíle začala TRAM častěji signalizovat skluz jednotlivých podvozků, což bylo znát i pocitově.
A zkusil jsem si i trochu doplnit přední přes trychtýř a taky mne to šlo (asi i díky mé výšce) dobře, zejména osoby menšího vzrůstu by asi mohly mít problémy.

vs-metrak
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 02.5.2010 8:25

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od vs-metrak » 12.7.2011 23:50

9001 píše:Tak to by mě fakt nenapadlo. Jinak vám moc nezávidím až budete běhat kolem čumáku v závějích sněhu...
Nevybavuji si, že by někdo z řidičů na trati doplňoval písek ve 14T. I když signalizuje nedostatek písku, pořád ho má dostatek. A když ne v jednom zásobníku, tak v ostatních určitě. A řekl bych, že u 15T tomu nebude jinak. Spíš vidím problém v doplňování písku, kdy při dosypávání relativně malými otvory bude všude písek okolo. A co se týká mechanizovaného naplňování pískem, tak tato vymoženost je zatím jen v Motole a to ještě jenom na jedné straně a díky zdlouhavému naplňování se to stejně dělá většinou ručně kbelíkem.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od 9001 » 12.7.2011 23:34

Tak to by mě fakt nenapadlo. Jinak vám moc nezávidím až budete běhat kolem čumáku v závějích sněhu...

Aspon co já si vzpomínám, tak v T3 byly jenom klasické kýble a pankráčtí měli takové roztomilé malé plechovky.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 12.7.2011 23:30

piskvorrr píše:
MM-Mikulovsky píše:Uhodne někdo z neznalých, z fotky co a kde jsem to teda vlastně hledal?
Uhlák na písek, tedy asi by se řeklo písečník?
Asi toto je nejblíže - oficiálně (dle popisku rozkresu umístění zařízení ve voze) "nádoba na písek" (já ovšem říkám uhlák či "uhláko-kýbl").
No a je to, světe div se nikoliv (jak jeden SZ tipoval) v historických, ale v nejnovějších TRAM DPP - takže uhlák se nachází v "dřevěném pohřebáku" (dle materiálu sedaček a vnějšího zbarvení) 15T.
Prosím majitele či znalce nějaké starší takové nádoby, aby zejména porovnaly její úchyt s tím nejlépe viděným na 4. přiložené fotce, který díky vytvoření z pásoviny při naplnění nádoby (nejen z mého zjištění) "pěkně" řeže do ruky i přes rukavici. MUSÍM SE TÁZAT PROČ NÁDOBA, JEŽ JE SOUČÁSTÍ TRAM ZA DESÍTKY MILIONŮ NEMŮŽE MÍT ÚCHYT PRAKTTIČTĚJŠÍ - NAPŘ. Z "KULATINY"?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od P_V » 12.7.2011 20:44

Nádoba na přenášení sundavacího spřáhla, aby se řidič nezamazal.

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od piskvorrr » 12.7.2011 14:21

MM-Mikulovsky píše:Uhodne někdo z neznalých, z fotky co a kde jsem to teda vlastně hledal?
Uhlák na písek, tedy asi by se řeklo písečník?

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od kruťák » 12.7.2011 14:07

Tak to budou mobilní schůdky do kabiny 15T :)

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od chemik » 12.7.2011 13:55

9001 píše:
Fořtík píše:Je to mobilni toaleta ve vozech 15T - kdyz tramvaj stoji v oblouku, ridic se na toaletu nedostane. 8-)
To je vtip?
Ne :D

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od 9001 » 12.7.2011 13:42

Fořtík píše:Je to mobilni toaleta ve vozech 15T - kdyz tramvaj stoji v oblouku, ridic se na toaletu nedostane. 8-)
To je vtip?

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od P_V » 12.7.2011 13:08

Kbelíkolopatka na zametání.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od Fořtík » 12.7.2011 12:50

Je to mobilni toaleta ve vozech 15T - kdyz tramvaj stoji v oblouku, ridic se na toaletu nedostane. 8-)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 12.7.2011 9:18

Již dva lidi (jeden SZ) potvrdili právě to "matení tělem" - sám tomu skutečně taky říkám uhlák (či kombinuju tento název s jiným),
ale nyní přesně tato nádoba má něco společné s TRAM a parní to rozhodně není :lol: :lol: :lol: (ty v Praze ani nikdy nebyly).
Takže uhodne někdo s jakou (typ) a k čemu to v ní slouží?
PS: Samotného mne zaráží, že jsem na takovou "sranda věc" mohl zapomenout - blbosti se mají přec pamatovat nejsnadněji. #-o #-o #-o

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od chemik » 12.7.2011 5:04

MM-Mikulovsky píše:No asi to dám sem - byť to není místo, ale předmět, jenž by alespoň některé neznalé mohl svým zezřením dosti mást.
Takže dnes - respektive již včera jsem něco hledal a poněkud jsem pozapomenul, jak to vypadá (včetně velikosti) a kde se to nachází (je uschováno).
Uhodne někdo z neznalých, z fotky co a kde jsem to teda vlastně hledal?
Milane, to je jasny, to je uhlak, co mam na chate. Jenom nevim, proc hledas muj uhlak... :-D

Odpovědět