Provoz fóra

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 18.8.2010 11:45

9001: S představou souhlasím, ale věříš skutečně (viditelně narozdíl od MOpa) na slušnost uživatelů, že ty fotky po přiměřeném čase skutečně promažou? Osobně na ní nespoléhám.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od 9001 » 18.8.2010 11:36

Já si nemůžu pomoct na naprosto nemožný přístup MOpa. Ano chápu že v diskuzi není místo na fotky, ale počítám, že když se sem hodí jedna fotka stromu na tramvaji a pak časem odkaz do FŽ, kde bude třeba 10 fotek, tak to forum přežije. Po měsící může uživatel fotky promazat.

Co je na tom tak složitého?

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Oskar » 02.8.2010 10:10

Absolut píše:Pane MOpe, pořiďte si facebook.
Mám lepší nápad, pojďme fórum smazat a budeme se bavit jen na friendface.

Toto se nelíbí uživateli Oskar

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Absolut » 02.8.2010 10:02

Pane MOpe, pořiďte si facebook.

Jake
Uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 27.4.2009 20:14

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Jake » 26.7.2010 13:03

MOp píše:Jelikoz ten facehnus nemam, muze mi prosim nekdo logicky vysvetlit, co uzivatel D_B udelal, ze je zabanovan?
trainzjohny píše:
daniel brvišťan na facebooku píše: mám to :) Dostal som toho kreténa :) "Ok, jak je libo. Od 21:00 hodin dne 24.7.2010 věším své moderátorské snažení na hřebík a nechvám vás tu dělat si co chcete .. užijte si to !! " :D
(...)
Občas by to chtělo to téma číst, když už do něj přispívám. :)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 26.7.2010 12:15

Fořtík píše:
demon píše:Neříkam zrovna nic o štvavý kampaní, ale že by se mi tohle nějak zamlouvalo... :roll:
Nemám potřebu se tady obhajovat, ale přeci jen něco řeknu - když sem přijde někdo nový, navíc ještě člověk, který se živí tím samým co já a začne tu psát o tom, jak on všechno dělá dobře a jak to všichni ostatní dělají špatně, má zaděláno na problém. Tím spíš má zaděláno na problém, když píše něco jiného, než pak dělá. Takže když si zpětně pročítám tebou uváděné citace mých příspěvků, tak nenacházím nic, co bych teď napsal jinak. 8-) Nemám rád, když na mě, nebo přede mnou někdo dělá chytrýho. (-X
Takže na to musím reagovat zde platným příslovím "Za pravdu se každý zlobí!". Ano často píši úvahy o tom jak co nejlépe provozovat MHD - včetně vykonávání povolání řidiče, ale nikde jsem nepsal, že vše uvedené konám! Často obdivně píši o činech jiných kolegů, které beru za vhodnou inspiraci (pro sebe i ostatní), tak jako např. v diskusi u příspěvku viewtopic.php?f=23&t=704&p=130076&hilit=#p130072 - já stál za MU na Dvorcích ZC, ten kolega DC a sám navrhl, že on a cca dalších deset souprav od Modřan mohou MU objet zkrz obratiště - většina kolegů (a možná i já díky tomu vedru) by si to na jeho místě raději tam těch cca 40 minut do uvolnění hlavní trati odstála! A hlavně několikrát jsem zde přímo psal něco ve smyslu: "Jsem taky jen člověk - snažím se sice často jet dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, co nejbezpečněji a nejohleduplněji pro cestující, ostatní účastníky provozu a vlastně i sebe, ale život je o kompromisech. Tím chci říct, že se nemohu zase zbytečně courat, protože to by se cestujícím také jistě nelíbilo. A někdy toho mám také plné zuby a poté ohleduplnost (nikoliv však bezpečnost) jde stranou, ať se již jedná o cestující či okolní řidiče – včetně kolegů." jako v příspěvku - viewtopic.php?f=17&t=1552&p=123471&hilit=#p123471.
demon píše:
MOp píše:Jelikoz ten facehnus nemam, muze mi prosim nekdo logicky vysvetlit, co uzivatel D_B udelal, ze je zabanovan?
Taky bych se k žádosti připojil a už předem a opakovaně avizuji, že se mi tento přístup nelíbí !
Připojuji se (také jej totiž naštěstí nemám), ale opakovaně jsem se řídil radou:
OMH píše:
7036 píše:Samozřejmě, fórum je plně v režii jejich provozovatelů, potažmo adminů a moderátorů. moderátor - já si pod tímto pojmem představím nějakou osobu, na kterou se mohu vždy v případě nějakých technických problémů s fórem obrátit, osobu, která je tu pro to, aby fórum čistila od diskuzí o něčem úplně mimo téma, od vulgárních příspěvků, od spamu.. osobu, která se pokouší nenápadně nebo více nápadně nasměrovat uteklou diskuzi zpět do svých kolejí apod. apod...
Doporučuji si přečíst historii, přesně takto moderátor postupoval.
a z mě dostupných informací vyšla tato posloupnost událostí:
1.) Nový účastník TF (D_B) začal být velmi aktivní a denně uveřejnil několik velmi dlouhých příspěvků.
2.) Moderátor mu některý z nich smazal místo toho, aby účastníka SZ upozornil na možnosti kratší verze příspěvků, jak jsem psal -viewtopic.php?f=11&t=570&st=0&sk=t&sd=d ... 30#p130718.
3.) D_B protestoval pomocí SZ moderátorovi.
4.) Moderátor sice účastníkovi poslal SZ údajně obsáhlé, ale pro něj neuspokojivé vysvětlení.
5.) Účastník dále, ale již veřejně protestoval i s pomocí FB.
6.) Onen moderátor se, díky veřejné kritice, urazil a zařekl, že nyní nebude aktivní.
7.) Účastník na FB ve svém prohlášení o vítězství nad moderátorem TF jej nazval "kr...nem".
8.) Načež moderátor požadoval účastníkovo zablokování na TF, jež se nato stalo údajně díky fyzickému zásahu jiného moderátora.

Již jsem tu naznačil své přesvědčení, že spíše měl být smazán tento můj příspěvek: viewtopic.php?f=23&t=645&p=130135&hilit=#p130135 a hlavně dva na něj reagující, protože TF "zas-rají" více než D_B svými dlouhými příspěvky.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Proxy » 26.7.2010 7:44

OMH píše:(zajímavé je, kolik se tu najednou vyrojilo uživatelů, "kteří jindy nepíší") - a téměř se stejným názorem
Jsou dvě možnosti:

1) Jedná se o dlouho tajně připravované a dobře organizované spiknutí s cílem likvidace tram-fora. Nejedná se totiž o první spor tohoto typu, ale postup moderátorů jde přesně přes kopírák.

2) Několik lidí se nezávisle na sobě shodlo, že moderátoři udělali někde chybu.
A vzhledem k tomu, že se s Danielem, 7036 nebo MM-Mikulovským osobně neznáme, tak bych se klonil k té druhé možnosti...

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Fořtík » 26.7.2010 5:38

demon píše:Neříkam zrovna nic o štvavý kampaní, ale že by se mi tohle nějak zamlouvalo... :roll:
Nemám potřebu se tady obhajovat, ale přeci jen něco řeknu - když sem přijde někdo nový, navíc ještě člověk, který se živí tím samým co já a začne tu psát o tom, jak on všechno dělá dobře a jak to všichni ostatní dělají špatně, má zaděláno na problém. Tím spíš má zaděláno na problém, když píše něco jiného, než pak dělá.

Takže když si zpětně pročítám tebou uváděné citace mých příspěvků, tak nenacházím nic, co bych teď napsal jinak. 8-) Nemám rád, když na mě, nebo přede mnou někdo dělá chytrýho. (-X

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6707
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od demon » 26.7.2010 0:20

MOp píše:Jelikoz ten facehnus nemam, muze mi prosim nekdo logicky vysvetlit, co uzivatel D_B udelal, ze je zabanovan?
Taky bych se k žádosti připojil a už předem a opakovaně avizuji, že se mi tento přístup nelíbí !

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6707
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od demon » 26.7.2010 0:16

chemik87 píše:Rad bych se ohradil proti tomu, ze by nekdo z Pankrace, ci PDT vedl jakoukoliv stvavou kampan proti uzivateli MM-M. Toto se absolutne nezaklada na pravde... A jestli si nekdo mysli opak, tak je asi clovek neznaly Pankrackych pomeru...
Neříkam zrovna nic o štvavý kampaní, ale že by se mi tohle nějak zamlouvalo... :roll:
chemik87 píše:Koho omily? Kdo? Kde? Me asi brzo vomejou, Milane...Jinak pokud jseš takovej JANTAR, tak ti nic nebrání, abysis už ve smyčce přepnul na ruční vejhybky a nabóchal si tam takovou tu šipičku směrem nahoru, tedy směr ROVNĚ. Nebo je v tom opět nějaká složitost? To klidně můžeš udělat v době, kdy vypouštíš lidi...Do Milana kope celá Pankrác...Milane, ty bys furt někoho bil, či nebil, co?...
Fořtík píše:Nó, Milane, jestli ono to nebude tebou - jestli ses jí tam vtíral a mudroval tak, jak to umíš jenom ty, tak se nedivím, že tě poslala k šípku. ;-)...Ty seš zase chytrej, MM. Ostatně jako obvykle. Tobě se asi nestalo, aby ti čoudil brzdič, aniž by svítila jakákoliv červená kontrolka? Asi ne. Jinak bys nemohl takhle plkat. Nejsi bůh, takže spadni zpátky mezi normální řidiče a přestaň dělat chytrýho!

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4741
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od MOp » 26.7.2010 0:12

Jelikoz ten facehnus nemam, muze mi prosim nekdo logicky vysvetlit, co uzivatel D_B udelal, ze je zabanovan?

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od syverin » 25.7.2010 21:49

Proxy píše:Já snad nevěřím svým očím - doufám, že dostanu ban také, protože spousta mých minulých příspěvků naplňuje stejné provinění jako Daniel :oops: (...)
No jo, jenomže:
1) jsi tu trochu dýl jak tejden
2) neděláš ze sebe mistra světa
;)
Doporučuju projet si jeho profil na FB, má ho defaultně veřejnej...

Uživatelský avatar
Zdeněk
Uživatel
Příspěvky: 112
Registrován: 19.12.2005 20:45
Bydliště: Kdysi konečná...mj. šestky

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Zdeněk » 25.7.2010 20:17

Naprosto souhlasím s BANem. Jeho (D_B) příspěvek na FB je fakt hnusnej. Zaslouží si to. Třeba ta jaho grafománie do konce prázdnin odezní.

7036
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 21.11.2003 20:10

Re: Provoz fóra

Příspěvek od 7036 » 25.7.2010 18:12

Možná by jsi místo pokusů o diskreditaci svých oponentů v diskuzi mohl svá tvrzení nějak doložit. Jakou historii si mám pročíst? Pročetl jsem historii "Provozu fóra" a výstup z ní byl v mém minulém příspěvku.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od OMH » 25.7.2010 17:59

7036 píše:Samozřejmě, fórum je plně v režii jejich provozovatelů, potažmo adminů a moderátorů.
moderátor - já si pod tímto pojmem představím nějakou osobu, na kterou se mohu vždy v případě nějakých technických problémů s fórem obrátit, osobu, která je tu pro to, aby fórum čistila od diskuzí o něčem úplně mimo téma, od vulgárních příspěvků, od spamu.. osobu, která se pokouší nenápadně nebo více nápadně nasměrovat uteklou diskuzi zpět do svých kolejí apod. apod...
Doporučuji si přečíst historii, přesně takto moderátor postupoval.
edit: (zajímavé je, kolik se tu najednou vyrojilo uživatelů, "kteří jindy nepíší") - a téměř se stejným názorem

Odpovědět