Provoz fóra

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Provoz fóra

Příspěvek od 7080 » 27.7.2011 19:30

9001 píše:Chemik: Dovolím si reagovat. Pochybuji, že někdo sedá za volant s tím, že bude bourat a nebo že se přizabije. Tedy kromě totálních psychopatů a sebevrahů. Z velké části počítám, že to budou nehody jak si psal. Prostě ten dotyčný má den ***** jako i ten tramvaják co má den *****.

K té nepozornosti. Jak se to vezme. Záleží co bereš jako nehodu. Zadovky stylu, kdy je trochu naprasklý nárazník a nebo uražené zrcátko to pro mě není nehoda..., ale přesto ve statistikách se tak objevuje, kdyby se tyhle vyloučily tak to vypadá jinak...

Třeba autobusy to mají stejné jako tramvaj. Ano očekávám lekci z fyziky, ale ty lidi co jsou vevnitř začínají padat při stejném zpomalení.
Určitě čekám reakci na tu zkoušku co byla v dílnách a vždy si vzpomenu na Imgooda, bud mu země lehká, "při tomhle brždění by tam měl i mrtvé...".

vlacky: =D> Hodně dobře napsáno
Drobná lekce z fyziky, jsou dva podstatné rozdíly při brždění a to je maximální zpomalení, u autobusu cca 2 m/s zatímco tramvaj dosahuje až 4 m/s a také tzv ryv, to je jednoduše řečeno rychlost zrychlení nebo zpomalení. U autobusů není příliš strmý, ale u tramvají je nárůst ke konci dosti prudký. To je ten okamžik kdy padají i ti co se drželi.

Zadovka je taky nehoda, naprosto zbytečná nehoda.

Doufám, že mě všichni fyzici a doc.Pohl odpustí ty špatně napsané jednotky, nejdou mě tu indexy

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Provoz fóra

Příspěvek od chemik » 27.7.2011 19:25

Dovolím si říct, že jsem dvoum autům ulomil při souběžé jízdě zrcátka (stejně do nich nečuměli, když byli schopní mi tam vjet) a pak zadek džípu, kterej mi zničehonic přehopsal přes betonové bumlíky v ulici Nádražní (Plzeňka, směr Na knížecí) a šlápnul na brzdu. Zrcátka jsem předvídad mohl, mohl jsem jim i zabránit, leč byl jsem nový, nevzdělaný, bez nejmenších zkušeností a tak jsemměl MU. Ale toho s džípem jsem nečekal. Škody na tramvaji jsou nula, nula, odřenej náraazník, rozbitej kryt světlometu. Vše prosím nezaviněné. Vše stejnej scénář - auto najíždí na koleje a světe div se! Ona tam jede tramvaj! Co k čertu dělá tramvaj na tramvajových kolejích?
9001, to mi chceš říct, že třeba já MUSIM předvídat, že mi auto vjede tam, kde nemá co dělat, ale řidiči IAD nejsou schopní předvídat, že když vjedou na koleje, že po nich může ject i tramvaj? Romane... :lol: :lol: :lol:
Našim zadovkám, kdy se trošku ohnou spřáhla, se řiká "železniční nehoda". Škoda nula, leč také se to eviduje a nehoda je prostě nehoda. Co se fyziky týká, furt platí. A autobus prostě zastaví dřív, než tramvaj.

Vláčky - je to pravda, souhlasím

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od 9001 » 27.7.2011 19:03

Chemik: Dovolím si reagovat. Pochybuji, že někdo sedá za volant s tím, že bude bourat a nebo že se přizabije. Tedy kromě totálních psychopatů a sebevrahů. Z velké části počítám, že to budou nehody jak si psal. Prostě ten dotyčný má den ***** jako i ten tramvaják co má den *****.

K té nepozornosti. Jak se to vezme. Záleží co bereš jako nehodu. Zadovky stylu, kdy je trochu naprasklý nárazník a nebo uražené zrcátko to pro mě není nehoda..., ale přesto ve statistikách se tak objevuje, kdyby se tyhle vyloučily tak to vypadá jinak...

Třeba autobusy to mají stejné jako tramvaj. Ano očekávám lekci z fyziky, ale ty lidi co jsou vevnitř začínají padat při stejném zpomalení.
Určitě čekám reakci na tu zkoušku co byla v dílnách a vždy si vzpomenu na Imgooda, bud mu země lehká, "při tomhle brždění by tam měl i mrtvé...".

vlacky: =D> Hodně dobře napsáno

Uživatelský avatar
vláčky87
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 12.3.2004 9:55
Bydliště: Praha

Re: Provoz fóra

Příspěvek od vláčky87 » 27.7.2011 18:31

Tak jsem se nechal vyprovokovat ke sdělení svého názoru. Musím potvrdit, že je skutečně rozdíl v předvídavosti mezi řidiči IAD a profesionály, i když u těch profesionálů bych též dále diferencoval na řidiče co jezdí na gumách a těmi co jezdí po kolejích. Má léta tramvajácké praxe mne naučila pozorovat provoz přede mnou do značné vzdálenosti a ne jen vůz, za kterým bezprostředně jedu a to mne uchránilo při mých cestách Evropou od mnoha nehod, které odskákali ti přede mnou. Přesto i u řidičů tramvají mám občas husí kůži, když vidím, jak se řítí nějakým frekventovaným úsekem, aniž by měl šanci reagovat na eventuelní chodce v uličkách mezi zaparkovanými auty a pod. Prostě někdo se nezmění ani zkušenostmi, ani tresty.
Pro úplnost dodávám, že s autem i tramvají jsem začal jezdit před více než 40 lety a autem jezdím bez nehody dodnes, a určitě nejsem žádný plíživec. Ale každá situace má svou přiměřenou rychlost.

Jake
Uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 27.4.2009 20:14

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Jake » 27.7.2011 17:40

OMH píše:(...) Stejně, jako řidičák na auto dostane téměř každý, tak k řízení tramvaje či jiného prostředku se dostane taky kdejaké hovado. (...)
Odvážný tvrzení.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Provoz fóra

Příspěvek od chemik » 27.7.2011 9:42

Dobré ráno, zrovna jsem se probudil :lol:
Rád bych poděkoval panu gabuliatkovi za jeho názor, hezky se to čte.
Panu Láďovi bych rovněž poděkoval za jeho obsáhlej článek. Dalo by se říct, že svým příspěvkem o předvídání udeřil Hřebíka do hlavičky. Né každýmu dochází, co je předvídání.
Pan 9001 má částečně pravdu, že blbci jsou na obou frontách.
A pane OMH, k Vám se trošku rozepíšu, ale nebudu to přehánět: Koho myslíte těmi ostatními řidiči z povoláni? Zajímá mě to, né každej má za sebou 30tun a 100 lidí. Pokud jde o hraní si na bohy - nejsem, rozhodně nejsem andílek, leč nedělám nic nezákonného, protože si uvědomuji, jaký může mít moje chvilková nepozornost následky. Ukaž mi jedinýho řidiče IAD, kterej si tohle uvědomí. Ano, samozřejmě řekneš, že si to uvědomujou všichni, ale kdyby to všichni věděli, tak neprasí a u řízení přemejšlí. Sám za sebe můžu říct, že s tramvají bourá víceméně ten, koho to ten den moc nebaví a ač jsou to nehody pro nás řidiče tramvaje "nezaviněné", dá se jich 90% předvídat. Těch 10% je zhruba to, co se předvídat nedá (jako třeba onehdá ta nehoda 836X (růžová mateřídouška) na IPP, kdy to řidič dostal spřáhlem, jelikož ho navigace hnala pod tramvaj a na magistrálu do protisměru. Napsals:
Viděli jste nás, řidiče IAD, jak se tu stále vynachvalujeme za to, jak jsme skvělí, nejlepší řidiči v celém vesmíru? A jak denně díky naší pozornosti nevzniknou tisíce nehod?
A já bych si tu větu (2 větičky) dovolil poopravit:
Viděli jste nás, řidiče IAD, jak se tu stále vynachvalujeme za to, jak jsme skvělí, nejlepší řidiči v celém vesmíru? A jak denně díky naší nepozornosti vzniknou tisíce nehod?

Jdu pokračovat v pití kávy :D

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od 9001 » 27.7.2011 9:11

Bobek píše:Samozřejmě, nejlepší řidič je vždycky ten, kterého ráno vidíme v zrcadle. :lol:
Ted si to myslím rozštípl hezky :lol: :lol: :lol:

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Bobek » 27.7.2011 8:37

Samozřejmě, nejlepší řidič je vždycky ten, kterého ráno vidíme v zrcadle. :lol:

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od OMH » 27.7.2011 8:32

Láďa: Ano, to byl příspěvek do diskuze ;)
Jasný, 1:0 pro tebe za mé "všichni". Nicméně řidič tramvaje není nic jiného než ostatní řidiči z povolání. Nechápu, proč ze sebe tu někteří dělají kdo ví co. Stejně, jako řidičák na auto dostane téměř každý, tak k řízení tramvaje či jiného prostředku se dostane taky kdejaké hovado.
A řeči o tom, jak jsou řidiči tramvají bohové, andílci apod. vám (množ. čísl.) nikdo nežere, jen to je ostatním k smíchu.
Viděli jste nás, řidiče IAD, jak se tu stále vynachvalujeme za to, jak jsme skvělí, nejlepší řidiči v celém vesmíru? A jak denně díky naší pozornosti nevzniknou tisíce nehod? :lol:

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Provoz fóra

Příspěvek od gabuliatko » 27.7.2011 7:46

já zas v pátek sledoval řidiče kachny co viděl jak mamina s kočárem si to šine po přechodu hezky pod tramvaj ... no nezáviděl jsem mu, myslím že kdyby mohl tak prošlápne podlahu a bude brzdit patama
je velká škoda, že si laické obecenstvo nemůže vyzkoušet jak brzdí 30 tun na kolejích (taková disciplína rozjeď tram na 50 a očekávej na každém překezdu/přechodu překážku ...) pak by někteří snad i měli respekt

chlapi, obdivuji Vaši práci ale jako profesionály Vás prosím o trochu nadhledu a tolerance s námi řidiči IAD (cyklisty a chodci), kteří nejezdíme každý den a nejsme tak dokonalí jako Vy

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od demon » 27.7.2011 6:16

Takže facebookově - naprosto se stotožňuji s Láďovým vyjádřením !
S 9001 souhlasím, že blbci se najdou všude, ale pořád jsme v porovnání chování řidiče IAD vs. Profi řidiči řádově, opakuji řádově, jinde. :wink:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od 9001 » 27.7.2011 0:04

Láda: Třeba tohle je něco o čem se dá už diskutovat. Facebookové vyjádření je k diskuzi k ničemu. To tu rovnou můžeme dělat ankety jako na idnesu pod každý příspěvek...

Osobně si myslím, co jsi tu napsal by se dalo dát i na některé tramvajáky jako na některé řidiče IAD. Tohle se mi fakt nelíbí. Prostě hovada jsou všude.

Tebe jako vášnivého cyklistu, taky můžu zasypat příhodami tvých "kolegů" kteří projeli červené mě pod auto, naprosto ignorovali dopravní značení hlavní a vedlejší silnice a takhle bych mohl pokračovat do nekonečna.
Myslím, že tohle tu stejně nikdy nevyřešíme, protože každá skupina bude hájit své.

Pro tramvajáky jeden příklad z dneška. 19 odbočují na Starý Hloubětín. Blinkr dal až když byl na výhybce a hrozně se divil, že auta nezastavila...

Cyklista na Krejcárku. Nechtělo se mu čekat na světla, tak mi to švihnul přes přechod pro chodce, ale nějak mu nedocvaklo, že když jedu od Palmovky, že já mám na odbočení doleva zelenou a taky se hrozně divil.

Určitě se ozvou bratři Fořtové, MM se spoustou příhod co jim udělal řidič IAD. Beru je, jak jsem psal výše.

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Láďa » 26.7.2011 23:50

Budu pokračovat zde...
OMH píše:OK, někdo nechápe, takže důsledněji.
A co to je za diskuzi, napsat: "Dovolím si nesouhlasit" ?
To když tu napíše každej jen "souhlasit/nesouhlasit", tak jsme obrazně u toho Facebook "Libí se mi/Nelíbí". Diskuze by měla mít nějaké argumenty. Názor "Dovolím si nesouhlasit" mě fakt nezajímá, protože má nulou hodnotu.
Takže tím bylo řečeno, že by to chtělo názor rozvést a zdůvodnit.
Pokud jsem i teď moc stručný na Vás, můžu se rozepsat ještě více a vysvětlit extra.
To, že Vás nějaký názor nezajímá je Vaše věc, číst a reagovat na něj nemusíte. Pokud mám svůj příspěvek rozvést, tak tady to je:
Dovolím si nesouhlasit s názorem, že "řídíme a předvídáme všichni". Nehodlám slovíčkařit, ale to, že předvídáme všichni se mi moc nezdá, zejména u řidičů IAD. Dnes dostane řidičské oprávnění na osobní automobil v podstatě každý a za jistých podmínek i bez testů a zkoušek, pak to i tak vypadá na silnicích. Krásný příklad je nedávno zmiňované objíždění stanicujících tram např. v zastávce Ruská DC. Pokud bude řidič IAD předvídat, dojde mu, že v protisměru může jet auto, či tramvaj, nebo tramvaj zavře dveře a rozjede se. Ale proč by čekal, vždyť tu tramvaj objede, a že v protisměru něco pojede? Však ono se to nějak vyřeší... Další věc - křižovatky a otáčení přes tramvajové těleso. Pokud řidič IAD vidí tramvaj, tak za předpkladu, že bude předvídat, mu dojde, že ta tramvaj bude brzdit déle než os. automobil za stejných podmínek, a počká až tramvaj projede, ale to by nešlo, protože by se muselo čekat.... Takže řidič IAD to tam "pošle", a pak se čeká na dispečery a PČR... Uvedu i trochu jiný příklad a to předjíždění cyklistů. Pokud by řidič IAD převídal, tak mu dojde, že ve vozovce může být výtluk a cyklista se ho bude snažit objet, ale jelikož řidič IAD předvídat nechce, tak cyklistu objede klidně v rychlosti 50 km/h s mezerou 10 cm. Vzhledem k tomu, že na kole trávím relativně hodně času a jen za letošek mám najeto cca 3 000km, mohu říct, že jsem nejraději předjížděn kamionem, autobusem, či podobně. Protože těmto řidičům z profese dochází jisté riziko předjíždění s malou rezervou a vzhledem k tomu, že předvídají, objíždí s velkou rezervou. Už několikrát se mi stalo, že když jsem jel na okresce, tak mě kamion předjížděl v protisměru, a také se mi několikrát stalo, že na prázdné čtyřproudé silnici mě řidič os. automobilu předjížděl v pravém pruhu, ve kterém jsem jel já. Ovšem "nejlepší" řidiči jsou ti, co vám jízdu na kole "zpřijemní" zapnutím ostřikovačů.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od OMH » 09.6.2011 21:53

peterkostelecky píše:Však i tomuto rozumím. Akorát nepochopím co je tajného na cedulových vozech. Kdyby s nimi jezdil Bin Ládin, tak neřeknu, ale tohle? .
Každý něco nechápeme. Já třeba nechápu demetnost některých přispěvovatelů.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od OMH » 09.6.2011 21:52

Jsem rád, že žádost moderátorů podporují ohledně cedulových vlaků i uživatelé fóra a chápou důvody.

Bohužel, stále tu je skupina uživatelů nechápajících a nebo (či a) plevující fórum příspěvky typu: 15T 9224 právě zatáhla dle mapy do vozovny. I přes mazaní se nedaří moc zlepšovat úroveň fóra "po dobrém".

Odpovědět