Provoz fóra

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
7036
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 21.11.2003 20:10

Re: Provoz fóra

Příspěvek od 7036 » 04.9.2011 14:03

:auto
Naposledy upravil(a) 7036 dne 14.12.2011 15:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Provoz fóra

Příspěvek od chemik » 04.9.2011 13:55

A teď tu o té červené karkulce, pane MOpe =D>

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od MOp » 04.9.2011 13:46

Abych udelal panu Demonovi radost - byl jsem to ja a byla asi prizniva konstelace luny v jupiteru. Uvazuji toto tema za uzavrene.
M.

7036
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 21.11.2003 20:10

Re: Provoz fóra

Příspěvek od 7036 » 04.9.2011 13:43

:auto
Naposledy upravil(a) 7036 dne 14.12.2011 15:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Provoz fóra

Příspěvek od chemik » 04.9.2011 13:33

čéče Démone, ono už to budu skoro 14 dní, co to někdo smáznul, ale tejden se o tom už nediskutuje, to je pravda. Tak to tu oživíme ;)

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od demon » 04.9.2011 13:27

Tak pánové moderátoři, týden se nám s týdnem sešel a z jednoho vás stále nevypadla mnohomyslně požadovaná omluva !!!
To v sobě opravdu onen dotyčný nenajde ani špetku slušnosti ???

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Provoz fóra

Příspěvek od cwapa » 29.8.2011 23:03

Tak teď píši tomu kdo to smazal, ať jsi kdo jsi nebuď srab a napiš třeba toto: "Omlouvám se, že jsem to smazal nebylo to úmyslně, ale už se stalo a nedá se to vzít zpět." Myslím si, že každý by to přijal a byl by klid.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Bobik » 28.8.2011 23:41

No, je fakt, že se to tu lehce točí v kruhu a omílá se furt to samý pořád dokola. Jenže problém vidím v tom, že se stále ještě nedošlo k uspokojivému vysvětlení/řešení. Takže se lidi furt ptaj. A obávám se, že se to nezmění, dokud se to nevyřeší/nevysvětlí. Což, ač uznávám že debata je poněkud fádní a stejná, docela chápu. Lidem to vadí a obávají se, že by se situace mohla opakovat.
Navíc - čistě hypoteticky a pro příklad - došlo-li k tomu z důvodu, že se např. odběhlo od tématu, možná by nebylo od věci lidem vysvětlit ten důvod, minimálně proto, aby se mohli poučit do budoucna a neopakovali chyby.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 28.8.2011 23:26

petr03: No mluv za sebe - já si to (tak jako mnoho dalších, co to tu již řekli) pamatuji velmi dobře:
Diskuze začala reakcí dvou tří kolegů na oznámení o zrušení dočasné zast. KN "potleskem" či "nó konečně" = že jsou rádi (možná toto, jak jsem již zde uvedl, mohlo způsobit omil moderátora o obsahu - úrovni oné diskuze).
Následně na to reagovali netramvajáci ve smyslu "to hovoří za vše" = tramvajáky obtěžuje zastavovat cestujícím. Na to jeden z (prvně reagujících) kolegů začal rozebírat proč s tím má problém - uteče mu na l.3 volno zejména ovíkendu jej těsně podjede předjetá l.14 z Myslíkovy a pak ještě i l.9 od NT a na VN má hnedle zpoždění 4 až 5 minut, které do konečné na Lehovci nedojede a na různých přestupních zastávkách jako Palmovce Nádr. Libeň slyší poznámky (vidí pohledy) cestujících, že přijel pozdě a jim ujíždí přípojný BUS či VLAK. A také prohlásil, že plánovači JŘ udělali poloviční práci, když při přidání zastávky nepřidali 1 min jízdní doby. Na to jsem reagoval já, že si plete hrušky s jablky - za chybu v "nevyjetí JŘ/podjetí spoji l. 14 a 9" nemůže ona přidaná dočasná zastávka, ale špatná práce oddělení JŘ, které l. 14 Myslíkovou DC (kdy není omezována IAD) naplánovalo stejnou jízdní dobu jako ZC (kdy IAD blokuje TRAM výrazně a proto jízdní doba je natažená). Pak snad někteří cestující položili otázku, jestli by (zejména první reagující) TRAMVAJÁCI byli ochotni přijmout jimi oblíbenou zastávku KN, kdyby se jim prodloužila jízdní doba v JŘ. ...
Co bylo dál (a pokud vůbec) nevím páč, než jsem to přečetl, tak BEZ VYSVĚTLENÍ "fuč" - což byl hlavní důvod proč se mnozí začali po diskuzi tázat. A místo odpovědi z nich byli děláni blbci (OMH) či na ně útočeno (Mop) - dosud se nedočkali omluvy ani za jeden z těchto činnů (první se dokonce "srabácky" z diskuze také zpětně "ztratil"). A prostě teď kvůli tomu všemu mnozí nemají důvěru diskutovat o čemkoliv jiném než o tom co a proč se stalo a jak předejít, aby se to neopakovalo - protože "pamětníci" vzpomínají, že se takové události na TF dějí nikoliv často, ale přesto již opakovaně!

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Provoz fóra

Příspěvek od petr03 » 28.8.2011 22:22

Vážení, nechtěli by jste toho nechat? Stejně si už většina z V(N)ás už nepamatuje,co tam bylo. Proto bych to uzavřel a šel dál. Stalo se stalo, buď to byla pouhá chyba, nebo ne, to už se asi nedozvíme, ale aby jsme(jste) tady asi zbytečně plevelili dál a domnívám se, že asi marně, fórum, místo kloudných myšlenek a postřehů z naší krásné Prahy a dopravy kolem ní. Vážení, ukončeme to a pojďme dál. :absolut jsou to hlavní téma tady.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 28.8.2011 15:08

Jamie: 1.) TF znám 3 roky (a cca polovinu té doby do něj píši) - starší příspěvky jsem navštívil jen velmi výjimečně, takže dobu po založení neznám, ale můj předpoklad je totožný s tebou - mým "předřečníkem".
2.) Poněvadž toto bylo první fórum, jehož jsem se stal členem, tak i já jsem na začátku udělal mnoho chyb - např. dlooouuhóóó mi trvalo zjistit co je to SZ a zejména, že mi nějaké došly! Toto je důvod proč naprosto přehlížím začátečnické chyby jako např. že veřejně se neustále napomínalo ve vlákně Poznáte místo na fotografii?, že odpovědi se zasílají SZ.
3.) Příklad z mého předchozího příspěvku - uživatel 9001 je důkazem, že i zdánlivě nepřesvědčitelný kritik může být občas (a ono se to stalo zde na TF ve skutečnosti víc než jednou) pádnými argumenty přesvědčen. Ovšem (jak se dokonale ukázalo právě na tom posledním příkladě - dočasné zastávce KN a jízdních dobách) musejí mu být předloženy přijatelnou (zejména neútočnou a neurážející) formou. V opačném případě se jakýkoliv odpůrce zatvrdí a diskuze se vyhrocuje!
Toto je vlastně má odpověď na položenou otevřenou otázku - diskutujícím, jenž nejsou schopni se vůbec vcítit do pozice protivníka o jiném stupni znalostí do "kvalit" hodně chybí. A jak naznačil předřečník - je jedno jestli kvůli svým chybějícím "kvalitám" diskuzi následně vzdávají stylem útoků na protivníka či jejím opuštěním. Obojí ji snižuje stejně!
4.) Jinak mne diskuze s vůbec neznalými nevadí - vždy se snažím vžít do opačné role, díky mým vzpomínkám na mnou strávená léta 1996 - 2000 v Brně na SŠUŘ a kolem tamních "Šalin" a jejich řidičů. Nebýt velmi kladného přístupu mnohých z nich, tak se mi klidně všechna kolejová vozidla mohla znelíbit. Jim patří VELKÝ dík, že se tak nestalo a naopak mne zajímaly zejména TRAM čím dál víc. A i mezi námi tady na TF jsou (byly) přeci příklady, kdy z obyčejných fandů se stali tramvajáci (a následně třeba i vedoucí pracovníci DP)!
Pevně věřím, že tomu tak i do budoucna zůstane a díky tomu se dále rozšíří řady lidí, jimž není řízení TRAM jen pouze pouhou obživou až nutným zlem! Toto může zkazit arogantní jednání kohokoliv - nejen (jak čerstvě píše demon) moderátorů.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od demon » 28.8.2011 14:57

Snaha o zpřehlednění fóra... Hezký, jenže to by sami moderátoři nesměli znepředhledňování a zaplevelování přímo podporovat - viz dnes už sedmidenní tanečky okolo přehmatu (snad už jsme se konečně dobrali shody, že to byla jen fatální chyba moderátora...) se smazáním, na zdejší poměry vyjímečně plodné diskuze.
Trainzjohnyho bych ujistil, že kvůli chování moderátorů odsud skutečně někteří uživatelé odešli, ať už to bylo z mého pohledu chování pozitivní, nebo negativní. Tomu se ani do budoucna opravdu neubráníte, jen byste se měli snažit, aby nemnožily případy těch negativních příčin odchodů, tj. kvůli přehmatům, arogantnímu chování, apod. :wink:

Uživatelský avatar
Jamie
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 05.12.2009 20:38

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Jamie » 28.8.2011 13:36

O eticky pomýlené akci jistého jedince už tu bylo napsáno mnoho a myslím, že se většina z nás shodne na tom, že to jednoduše nebylo košer a že se jedná o vyostření již delší dobu gradujícího vývoje zde na T-F. Přesto, neodpustím si jistou poznámku. Mnoho lidí se tu odvolává na "klesající" úroveň fóra a odcházení "kvalitních" přispěvatelů. OK. Pominu otázku, že úroveň webového fóra vytváří také "dohližitelé" úrovní svých zásahů. Co mě udivuje je spíš věc "kvalitních přispěvatelů". Někdo tu zmínil, že fórum bylo kvalitní rok dva od založení. Fajn, mohlo být, mohli tu být většinou odborníci a mohlo to mít akademickou úroveň, jenomže těch uživatelů bylo pět a půl a jejich poznatky a názory mohly do širšího povědomí veřejnosti sotva proniknout. Počet uživatelů se zvýšil, podíl odborníků vzhledem k celkovému počtu se snížil. Nyní se odborníci nemohou bavit pouze mezi sebou, nýbrž jim do toho žvaní plebs. Odborníci odchází, popřípadě zakládají VIP sekce. Bravo. Teď se táži já - a tu otázku považujte za otevřenou - je člen fóra skutečně tak "kvalitní", když nedokáže vést diskuzi s lidmi s odlišnou úrovní předporozumění či vzdělání? Jak můžeme chtít prosazovat určité myšlenky, když je neumíme komunikovat s veřejností? Když neumíme vést kultivovaný spor? "Špatná" úroveň fóra je tak dílem všech bez výjimky - včetně těch co se nechtěli špinit a raději zmizeli.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 28.8.2011 12:43

Za sebe si dovolím utvořit vlastní závěr ze zdejší dloooouuuuhéééé, ale (dle mne) PLODNÉ diskuze:
1.) Diskuze = debata a čili, když se ztratí, navíc bez vysvětlení, relevantní názory řidičů TRAM k jejich špatným pracovním podmínkám (což určitě jsou i neadekvátní jízdní doby v JŘ, k počtu nařízených zastávek, existujících křižovatek, ovlivnění IAD apod.), tak není divu VÝRAZNÉ VYJÁDŘENÍ NEVOLE!
a) Tím, že o svém nesouhlasu hovoří - diskutují (jako právě zde).
b) Přestanou, jak již několikrát zaznělo, do diskuze přispívat (zejména, když jim je vyhrožováno vymazáním i právě slušně a přímo vyjádřeného nesouhlasu se zásahem).

2.) Co se, nyní moderátory kritizované, úrovně diskuze týče, tak za ní mohou uživatelé i moderátoři:
a) Uživatelé mají nějaký zažitý způsob svého vyjadřování:
- takže pak se tu např. objeví i velmi krátké příspěvky plné překlepů a chyb, na což diskutujících veřejně útočí, čímž opět diskuzi prodlužují a plevelí
- protože tzv. vše souvisí se vším se dosti často stane "ujetí" od původního tématu
b) Moderátoři neurčili předem jasná pravidla pro uživatele a následně, k vůli své vlastní averzi k některým z nich, přestali diskuzi řídit v té díky tomu zůstaly (a dále se množily) příspěvky velmi pochybného obsahu (a je jedno jestli se jedná o příspěvky tematicky ve špatných vláknech, napsané naprosto prznící podobou jazyka či z jakéhokoliv důvodu útočné na jiné uživatele).
c) Dalo by se jistě ve zdejších diskuzích najít mnoho případů, kdy sami uživatelé upozornili na tzv. OT - nepříslušnost do vlákna a případně žádali o přesun, který moderátoři dosud neprovedli. Na druhou stranu takový příspěvek diskuzi vlastně opět prodlužuje až přímo plevelí! Možná by stálo za to, je-li to možné, zavést vedle tlačítka SZ pro autora příspěvku i tlačítko, jímž by se jednoduše dali informovat (samozřejmě s možností dopsat přesný důvod či začátek a konec diskuze OT) všichni moderátoři o jakkoliv "závadném" příspěvku. A hlavně první z nich, který takové upozornění "odbaví" zase nějak jednoduše (nejlépe jedním stiskem) informuje ostatní, že problém je již vyřešen a nemusí je zajímat.

3.) Kvalita diskuze je také dána úrovní - ve smyslu znalostmi diskutujících:
a) Velmi mne mrzí odchod např. MF z tohoto fóra, páč, přes nejen můj nesouhlas s mnohými jeho názory (který tu však rozhodně vyjádřil i provozovatel Petr - zejména co se MF vyjadřované nadřazenosti nad řidiče týče), dokázal vnést další pohled a hlavně přinést ostatním nedostupné informace!
b) Nastane-li situace popsaná v bodě 1 b) - odchod řidičů TRAM z této diskuze, tak její úroveň rozhodně nemůže růst, páč nebudou zde lidi s informacemi, jež jsou pro "neprofesionální" fandy TRAM nedostupné.


PS: Moderátory by mělo udivovat jak i věčný (a podle mne až do této diskuze z principu doživotní) kritik tramvajáků - uživatel 9001 se staví na jejich stranu a také se "diví", proč moderátoři bez odůvodnění odstranili diskuzi o dočasné zastávce KN!

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Provoz fóra

Příspěvek od chemik » 28.8.2011 8:00

ale diskuze = debata!

Odpovědět