Provoz fóra

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Jake
Uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 27.4.2009 20:14

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Jake » 26.2.2012 1:36

9001 píše:Pánové s MM jsem skončil. Takový dobytek se jen tak nevidí. Nechápu, jak ho můžete jako řidiči mezi sebou akceptovat. Já bych se styděl...
Každej kolektiv má svýho debila. S tím nic neuděláš...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od 9001 » 26.2.2012 1:34

Jo MM potřebuje taky svoji železárnu, ale bojím se, že pak začne hledat viníka stejně někde jinde. Viz uražené zrcátko na Stírce... :roll:

Pánové s MM jsem skončil. Takový dobytek se jen tak nevidí. Nechápu, jak ho můžete jako řidiči mezi sebou akceptovat. Já bych se styděl...

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od BerryML » 26.2.2012 0:32

Mě třeba stačilo když MMM zařval v Brně na cca 80ti letou paní, která určitě i na blízko měla potíž rozeznat co je napsané na transparentu vozu a dovolila si zmáčknout tlačítko otevření dveří. Jeho reakce: ,,To snad nevidíte, že máme na orientaci napsáno zvláštní jízda, tak co to mačkáte?´´, se mi vryla do paměti natrvalo. Nemálo na tom, že to bylo slyšet minimálně tak na půlku Brna.
Tenhle člověk potom po někom chce, aby si detailně četl jeho příspěvky??? Tak to sorry...

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Fořtík » 26.2.2012 0:22

Dobře, dobře, MMM, my víme, že Ti dělá dobře citovat sebe sama - fakt je, že člověk je tvor omylný a to ve všech oborech, kde se svojí činností podílí na nějakém zlepšení/zhoršení/udržení stavu. Fakt taky je, že jsou profese a profese a že v některých profesích se i velice zásadní chyby téměř nepoznají a že v některých profesích je i sebemenší nesprávný výkyv ohromě vidět. Ať si každý domyslí co a kam patří. Prostě člověk je jenom člověk. A tomu, že "Mě se to nemůže stát." nevěř, taky jsem si to myslel...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 25.2.2012 10:42

jara píše:... A docela by mě zajímalo komu z HPP za neodhadnutí průjezdního profilu či železárnu byl odebrán na furt doklad opravnujicí řídit tramvaj.
...Zrovna on a pár kolegů z jeho jednotky, je možné vídat na linkách, které když si to pak v hlavě probere jsou nějakým způsobem upravovány...
Umíš číst? Asi ne! Jinak by si:
1.) naprosto neotočil význam s kým se DPP po jím zaviněné MU navždy rozloučí!
MM-Mikulovsky píše:ad.3) Přístup k viníkům TRAM MU - obyčejný brigádník = s HPP mimo DPP by už "za knypl" TRAM nebyl puštěn! ...
- Jsou to zpravidla původně kmenový řidiči, kteří buď odešli oficiálně do důchodu či se vrátili ke své původní profesi (páč jim přináší více výhod a méně rizik než "tramvajařina"), ale chtěli si udržet oprávnění na TRAM i přes vlastní nechuť se zařadit do toho hnusného soukolí úředního šimla DP.
2.) se zbytečně nerozepsal o stavu - navíc způsobem rozporu se mnou, když s ním naprosto (právě s tebou vypsaných důvodů) souhlasím!
MM-Mikulovsky píše:...Dle mne je v pořádku, že lidi z kanceláří mající "papíry na TRAM" si je méně či více občasnými jízdami udržují i to, že jim je (jako kmenovým řidičům) nevemou za každou "plechařinu"....

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Provoz fóra

Příspěvek od von Špilberk » 25.2.2012 8:43

Tak já bych se raději vrátil k těm předpisům. Zajímalo by mě, proč mi D1/2 zakazuje svítit přes den víc? U T3 mi to nevadí, ale denní svícení 15T se mi vůbec nelíbí. Světla jsou malá a nízko, z větší vzdálenosti není vůbec vidět, že tramvaj svítí. Více osvětlená tram může bezpečnost provozu jen zvýšit.

A pokud bychom začali řešit obecně viditelnost tramvají (ano, jsme v nesprávném tématu), tak musím kritizovat "uhelnou" 14T, ta se díky své reklamě stává za snížené viditelnosti úplně neviditelnou, i když svítí!

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od jara » 25.2.2012 1:00

MM-Mikulovsky píše:jara:
ad.2) Technický ředitel DP = asi 3. nejdůležitější člověk v celém podniku = člověk odpovědný za mnoho provozních nařízení - zejména ty nejhlavnější jako je D 1/2 = měl by jít příkladem a neporušovat je = nezpůsobil by následně MU-železárnu díky svému, D 1/2 zakázanému, "protahování" kolem jiné TRAM přesahující za námezník (sice to občas asi dělá každý - páč ví, že je nějaká, někdy až velká, vůle, ale odpovědný jede opatrně a nejlépe s dohledem další osoby, aby v případě potřeby dokázal včas zastavit a MU nezpůsobil).
Jinak by mne zajímalo jak jara dokázal (asi velmi dobře) odhadnout dobu oné události (o níž osobně vím teprve pár dní)?
ad.3) Přístup k viníkům TRAM MU - obyčejný brigádník = s HPP mimo DPP by už "za knypl" TRAM nebyl puštěn! Dle mne je v pořádku, že lidi z kanceláří mající "papíry na TRAM" si je méně či více občasnými jízdami udržují i to, že jim je (jako kmenovým řidičům) nevemou za každou "plechařinu". Ovšem je otázka jestli, tak vysoko postavený člověk v DPP při vyšetřování/zaprotokolování jím způsobené MU nezneužil svého postavení.

Já se nestačím divit!!! Jak o tom vím? Asi uplně stejně jako jsem se jednoho dne dozveděl, že v kurzu na tram je sloupek. Lidi si věci řeknou a občas to jsou věci, které každý nemá za potřebí hnedka troubit na tram-forum aby byl asi zajímavej nebo nevím. Ono víš takto to asi moc daleko nedotáhneš. A tohle přesně používají lidi, co jen zavidí okolí, postavení kde jsou. Každej řekne tohle se mi v životě nestane. A pak šup ho minuta je fuč a průšvih na světě. O tom by Fořtík mohl vyprávět. Stejně je to i v tomto případě. Je snad jedno jestli tam je námezník nebo auto. Prostě to je neodhadnutí průjezdního profilu, pokud je řidič chytrej vezme to na "sebe". Sepíšou se papíry a život jde dál. A docela by mě zajímalo komu z HPP za neodhadnutí průjezdního profilu či železárnu byl odebrán na furt doklad opravnujicí řídit tramvaj. Tohle plivání špíny mě opravdu nebaví. Zrovna on a pár kolegů z jeho jednotky, je možné vídat na linkách, které když si to pak v hlavě probere jsou nějakým způsobem upravovány. Proč je teď p.Šurovský dost často vídán na lince v oblasti Hostivaře? A co vedoucí rozpisu směn ten taky jezdí a je zajímavé, že mezi tím co stav kolejí jde nahoru, tak si řidiči tramvají neustále stěžují na směny, časy mezi KB apod.

Mrzí mě to ale zde na toto forum chodím od roku 2003 a dost dlouho jsem doufal, že se uroveň vratí zpět. Ale už chápu proč lidi odsud postupně odcházejí a forum je mrtvé. Ale co s lidma, s kterýma se člověk chce vidět tak se může vidět i bez tram-fora. Tak jako se tomu děje po jejich odchodu odsud........

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 24.2.2012 22:19

9001, jara:
ad.1) Svítí-li reflektory 2. vozu soupravy tak se, dle mne i několika kolegů, vůbec nic neděje (páč lépe více než méně a přímo to nikde zakázané není - stávající D 1/2 §40 odst.9, respektive nešťastnou formulací nové D 1/2 §38 Povinnosti řidiče za jízdy odst.10 mu to je dokonce, jistě nechtěně, nařizováno: "Při jízdě za nesnížené viditelnosti je řidič povinen zapnout potkávací světla nebo světla pro denní svícení. Jiné bezdůvodné osvětlení je zakázáno. PŘI JÍZDĚ ZA SNÍŽENÉ VIDITELNOSTI JE ŘIDIČ POVINEN VČAS ZAPNOUT VNĚJŠÍ OSVĚTLENÍ VŠECH VOZŮ. Obrysová světla musí být za snížené viditelnosti rozsvícena po celou dobu provozního výkonu vlaku na všech jeho vozech. Je-li vlak vybaven světly do mlhy, přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy."
- Věta zvýrazněná velkými písmeny je nesmysl a měla by být vypuštěna, protože dostačující správný význam obsahuje věta následující, která by případně mohla být přeformulována takto: "Za snížené viditelnosti musí být včas a po celou dobu provozního výkonu vlaku na všech jeho vozech rozsvícena světla obrysová či poziční.").
ad.2) Technický ředitel DP = asi 3. nejdůležitější člověk v celém podniku = člověk odpovědný za mnoho provozních nařízení - zejména ty nejhlavnější jako je D 1/2 = měl by jít příkladem a neporušovat je = nezpůsobil by následně MU-železárnu díky svému, D 1/2 zakázanému, "protahování" kolem jiné TRAM přesahující za námezník (sice to občas asi dělá každý - páč ví, že je nějaká, někdy až velká, vůle, ale odpovědný jede opatrně a nejlépe s dohledem další osoby, aby v případě potřeby dokázal včas zastavit a MU nezpůsobil).
Jinak by mne zajímalo jak jara dokázal (asi velmi dobře) odhadnout dobu oné události (o níž osobně vím teprve pár dní)?
ad.3) Přístup k viníkům TRAM MU - obyčejný brigádník = s HPP mimo DPP by už "za knypl" TRAM nebyl puštěn! Dle mne je v pořádku, že lidi z kanceláří mající "papíry na TRAM" si je méně či více občasnými jízdami udržují i to, že jim je (jako kmenovým řidičům) nevemou za každou "plechařinu". Ovšem je otázka jestli, tak vysoko postavený člověk v DPP při vyšetřování/zaprotokolování jím způsobené MU nezneužil svého postavení.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Provoz fóra

Příspěvek od chemik » 24.2.2012 17:07

to nebylo na mě, že ne?

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od jara » 24.2.2012 15:08

chemik píše:Ajajaj, Milane, ty jsi opravdu jezdil s rozsvícenými světlomety na zadním voze? Ty, takový mistr ve svém oboru? Ajajajajaj...
Ovšem ty jsi zapomněl napsat, že na zadním voze soupravy 15T+15T :-) Kurnik a co je na tom, že venca vochcápek, co dělá ředitele lakovny poškrábal tramvaj když měl vedlejší pracovní poměr jako řidič tramvaje. To je opravdu dobré smát se že zrovna on. Jsme všichni lidé. A pokud jde kdokoliv vykonávat na DPP funkci řidiče tramvaje a škrábne tramvaj, tak je to taky hrozné nebo co? Já při svém výkonu na DPP také udělal průšvih a výsledkem byl o chlup nedostání žluté karty a odchod na přezkoušení a to zastavám funkci vyšší než na DPP je potřeba. To u vás ještě u tramvají neznáte. Porušíš li hrubě na metru předpis, okamžitě jsi zbaven samostatného výkonu služby a putuješ na přezkoušení. A kolik lidí u vás pokud neodhadne brzdnou dráhu a bouchne si to do tramvaje před sebou jde na přezkoušení??? U nás strojvedoucí i za to, že projedou návěst stůj, i když projetí návěsti stůj na metru není to samé jako na tramvaji. To ses zase dozveděl něco co se stalo před měsícem neli před dvěma. A vytahuješ to ven abys byl zajímavej.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od 9001 » 24.2.2012 12:27

MM: Zrovna tohle bych ti až tolik nevyčítal. Stane se, ale tvoje obhajoba je facku. Když může on bourat, tak já si taky můžu jezdit se světly...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 24.2.2012 11:01

chemik píše:Ajajaj, Milane, ty jsi opravdu jezdil s rozsvícenými světlomety na zadním voze? Ty, takový mistr ve svém oboru? Ajajajajaj...
Hele, když může technický ředitel DP způsobovat tzv. železárnu v obratišti Spojovací, kvůli nedodržení námezníku, tak já i jiní můžem jezdit s rozsvícenými světlomety na zadním voze!

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Provoz fóra

Příspěvek od chemik » 24.2.2012 10:58

Ajajaj, Milane, ty jsi opravdu jezdil s rozsvícenými světlomety na zadním voze? Ty, takový mistr ve svém oboru? Ajajajajaj...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 24.2.2012 10:46

nick: 1.) bez foťáku asi sotva
2.) nikdy a nikde jsem neřekl/nenapsal, že jsem dokonalý a že nedělám chyby
3.) naopak moc dobře vím, že jsem jako všichni ostatní jen člověk = tvor naprosto nedokonalý
4.) nechtěně si asi nikdy o nic nezavadil (o příslušnou páčku v kabině 2. vozu, při kontrole něčeho jiného)
5.) nikdy ti netrvalo si vlastní chyby díky shodě okolností chvíli nevšimnout (díky vypnutí celkového nočního osvětlení v momentě zavadění)
6.) ve městě plném pouličních světel, světelných reklam apod. se poměrně často stává, že si řidič IAD i TRAM ani nevšimne, že nesvítí čelními světly (natož aby jej hned trklo, že mu přebývá osvětlení mezi vozy)
7.) důležité je vůbec vědět co je správně a co špatně a když si člověk špatného stavu všimne, tak jej napravit (co se osvětlení TRAM týče, tak nějak mnoho 15T potkávám za denního světla jen s obrysovými/pozičními světly a jen o trochu méně za tmy s denními - toto spíše bude způsobeno nikoliv nepozorností, ale přímo neznalostí kolegů. Zejména když ta 15T má v kabině, narozdíl do vozů původem z ČKD, výrazné kontrolky zapnutého osvětlení.)
8.) eště mne napadlo, že když řidič o zapnutých světlometech 2./řízeného vozu ví, tak mu mohou velmi dobře posloužit jako kontrola, že mu mezi vozy nikdo neprolézá :lol:

Uživatelský avatar
nick
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: 26.2.2011 19:38

Re: Provoz fóra

Příspěvek od nick » 24.2.2012 1:39

smazáno
Naposledy upravil(a) nick dne 06.4.2013 13:31, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět