Provoz fóra

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Filip8399
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 23.2.2012 21:33
Bydliště: V noci s dalekohledem je to jediná zastávka, kde je vidět na tubus metra, ale jede se tam 20minut

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Filip8399 » 21.6.2012 16:27

Mě to taky vyhovuje.

thriller2
Uživatel
Příspěvky: 1074
Registrován: 19.2.2009 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od thriller2 » 21.6.2012 15:54

Popravdě nevím, jaký účel zamýšleli tvůrci tohoto fóra pro sekci "Zprávy z tisku", ale mě aktuální verze, kdy MMM hází nadpisy snad všech možných článků různě související s dopravou, dokonale vyhovuje. Podle toho, jestli mě nadpis zaujme (a občas i podle krátkých Milanových výtahů z článků) si článek přečtu nebo ne. Toto mi umožnilo úplně se odprostit od procházení internetových zpravodajských servrů.
Zastávám názor, a plně se jím řídím, že co mě nezajímá, nečtu. A právě v příspěvcích MMM ve "zprávách z tisku" je ta krása, že toto pravidlo lze perfektně aplikovat.
Když to MMM baví, nemám nic proti. Jsem rád, že se ke mě dostanou takto nějaké informace, a že kvůli tomu nemusím trávit brouzdáním po netu spoustu svého volného času.

Encore
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 16.2.2007 10:52

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Encore » 19.6.2012 9:13

Já jsem tady jen malá rybka, ale o názor se podělím...

Musím se MMM zastat, nebo spíš mu za tyhle zprávy poděkovat... Někdy z nudy trávim u novinek/idnes/aktuálně dost času, ale jsou zprávy, kterých si nevšimnu, nebo které bych si normálně nepřečetl, kdyby na ně nebyl tímhle způsobem upozorněno.

Zpráv a "novinek" vychází spousta, kolikrát se nějaká méně důležitá zpráva pro obyčejný lidi (kolik lidí z okruhu známých zajímá, že Šlechtična má kotel na revizi? A kolik lidí to zajímá z prostředí dopravy, odsud?) neudrží na hlavních stránkách ani hodinu, tak mi tohle "upozornění" od MMM přijde celkem vhodné.

Co jsem koukal, tak v poslední době jsou tu až na pár výjimek jenom články, týkající se dopravy, Prahy, MHD nebo DPP. Až se tu začnou objevovat články o tom, jak se zatoulal pejsek, nebo jak někdo skočil ze střechy, pak by byl důvod k poprasku...

9001: Myslím, že není nutné klikat na každý odkaz, většinou je uveden nadpis článku a někdy i úryvek, z toho se dá poznat, co jsem už četl a co ne :-)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od 9001 » 18.6.2012 22:31

Asi otevřu pandořinu skřínku, ale uživateli MMM. Je opravdu potřeba dávat každý prd co objeví na netu do zpráv z tisku? Vím, že jsme to už jednou řešili, ale příjde mi, že to tam plevelíš a pak ti zajímavější příspěvky mizí...

Mosty na D1, vlak co zápálil most atd. Nějak mi uniká souvislost s pražskou MHD. A jak jsem tu psal i minule. Každý znás otevře idnes/novinky/aktuálně atd.

Ostatním se omlouvám, ale mě osobně to opravdu unavuje se prokliklávat kravinama, které jsem už četl ráno...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od 9001 » 26.4.2012 22:53

Na tomhle foru jsem třetím registrovaným uživatelem hned po Fořtíkovi a Petrovi. Pamatuji si začátky i restart. Spousty sporů i kladů. Dával jsem mu hodně dlouho i přednost před zelenými. Bohužel za těch 9 let se to tu hrozně zbulvarizovalo a osobně si myslím, že to tu fungovalo i s kindermafií mezi kterou jsem se v začátcích taky řadil.
Když se podívám na forum ted, tak je mi k pláči a být adminem, tak bych skoro přemýšlel nad zrušením a usilí, které tu bohužel přichází na zmar bych přesunul na prtky a nebo na podstatně lepší činosti.
Uživatelé co jsem v současnosti chodí forum spíše potápí. MM s jeho příspěvky o ničem z Metra. (Samozřejmě železárny, přeprava trolejbusu atd beru jako dobrou aktualitu). Jeho psychické výlevy atd. Jako další tu vidím "partu hic" zlodějů cedulí. Myslím, že žádný šotouš v tomhle není bez viny, ale nikdo kdo opravdu má zájem nebral po desítkách kusů jako tihle. Bohužel tohle forum začali používat jako zdroj informací kdy co ukrást a nebo spíš skoro natruc + k tomu demetní dotazy na jednotlivé vozy, příspěvky typu díky a nevím co ještě.
Bohužel tu chybí i tolerance. At už je to lehká averze proti OHM, občas i mě. Každý máme nějaký názor, každý se v něčem angažujeme, ale to není důvod aby jsme tu na sebe štěkali.

Závěrem bych řekl, forum bylo super, byla tu spousta dobrých informací, ale v současné době je to stoka a i možná tu stoku pomlouvám. Je mi to líto, ale dnešním dnem přetekla hranice a svým 4368 příspěvkem se loučím.

Nashledanou, sbohem a amen.

Uživatelský avatar
Vojta Tramvaj
Uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: 25.8.2010 15:16
Bydliště: Bohužel u "255002"
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Vojta Tramvaj » 26.4.2012 20:57

Chyba ChemMM-Mik

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od trainzjohny » 26.4.2012 19:00

willyjeff píše:mě napadlo, budeme ti říkat Chemmmmik :twisted:
CheMMMik bude lepší 8-[

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od willyjeff » 26.4.2012 12:21

mě napadlo, budeme ti říkat Chemmmmik :twisted:

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Provoz fóra

Příspěvek od chemik » 26.4.2012 12:08

OMH píše:za to chemik+MMM=VSL? :lol: (jak se psalo na základce na lavice)
nestraš, Kudláková :lol:

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Provoz fóra

Příspěvek od P_V » 26.4.2012 10:29

OMH: Jistě že to už všici četli. Ale za několik týdnů článek zapadne, a právě proto tady hromadíme odkazy, aby se tak nestalo.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 26.4.2012 9:55

OMH píše:upozornění II. - resp. zopakování už jednou řečeného. Někteří uživatelé nám rádi spamují forum kdejakým novinovým článkem! (A to nemluvím o tom, že s tramvajemi téměř nesouvisí). ...
Ano chemik uhodl, opět narážka :
1.) Na tento můj příspěvek se šesti odkazy - z nichž:
a) první tři s pražskými TRAM (historií či budoucností jejich provozu) souvisí 100%, zejména když o problematice dvou z nich je zmínka i na páteři!
b) i další dva se týkají (diskuse vhodných informací) o stavu železničních tratí ČR či provozu na nich! Několikrát i na páteři bylo řečeno, že se snažíme brát dráhy alespoň trochu komplexně!
2.) Zejména na 6. odkaz v mém příspěvku, týkající se komlexního vnímání problematiky dopravy v Praze, který opět dokázal nekoncepční populismus ODS v této problematice a reakcí OMH i dokázal jeho "modrou" zaslepenost!
OMH SZ píše:Z důvodu porušení pravidel vám bylo uděleno varování od administrátora nebo moderátora tohoto fóra.
Toto varování se týka příspěvků, který jste odeslali: viewtopic.php?f=14&p=165825#p165825. Příspěvek více patří do Dopravních akcí! Hrozí ban.
A toto už je úplný vrchol - poměrně krátký příspěvek by při 100% správnosti umístění měl být rozdělen na dva v různých vláknech!
A to, že mnohdy vše souvisí se vším a je problém preferovat (trefit se "kam s tím") se tu v minulosti také nejednou vedla diskuze - pokud se moderátorovi nelíbí pouze zvolené umístění (např. autor příspěvku - jako já opomenul příhodnější vlákno), tak by asi měl učinit (dle svého nejlepšího vědomí a svědomí) nápravu, ale nikoliv vyhrožovat BANem.

PS: Zato tento odkaz vědomě obsahově duplikující předchozí byl jistě 100% správně.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od OMH » 26.4.2012 9:31

za to chemik+MMM=VSL? :lol: (jak se psalo na základce na lavice)

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Provoz fóra

Příspěvek od chemik » 26.4.2012 9:30

já bych to shrnul - OMH a MMM se prostě vzájemně nemají v lásce :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od OMH » 26.4.2012 9:14

upozornění II. - resp. zopakování už jednou řečeného. Někteří uživatelé nám rádi spamují forum kdejakým novinovým článkem! (A to nemluvím o tom, že s tramvajemi téměř nesouvisí). Myslí si, že jsou světový, přitom velká část uživatelů již článek dávno četla na idnesu, novinkách apod. Tedy znovu opakuji, že není žádoucí, aby zde byly odkazy na všechny novinové články! Obzvlášť na ty, které jsou na titulních stranách! Příspěvky toto obsahující mohou být mazány a uživatelé varování-banováni.
Naopak budeme rádi, když ve vlákně Zprávy z tisku, se budou objevovat odkazy na články, které jsou zapadlé, tolik nesledované - tedy, že je většina z nás nečetla. Ale chápu, že to dá větší práci, než opsat titulní článek. Výjimka platí u "bleskových zpráv", kdy dojde např. k nehodě 9036.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od OMH » 25.4.2012 10:47

upozornuji vsechny uzivatele, ze budou mazany vsechny prispevky obsahujuci odkazy, aniz by bylo zrejme, na co odkaz smeruje - je tedy nutne k odkazu uvadet titulek clanku, ci ze odkaz smeruje napr. na fotku vozu 1234 v Charkove apod. Zaroven bude uzivatel varovan-banovan.

Odpovědět