Provoz fóra

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Cizojazyčná debata

Příspěvek od Proxy » 12.7.2006 22:25

Může mi prosím někdo z odpovědných (moderátoři, admini) vysvětlit, proč je na tomto fóru zakázáno diskutovat s ruským tramvajovým fandou v angličtině. Možnosti diskuze s lidmi z jiných zemí jsou podle mne obohacením, abychom viděli dál než jen na svůj malý český dvoreček.

Případně reagujte přes SZ, aby zda zas nevznikla nějaká zbytečná diskuze. Děkuji vám předem za odpověď

Uživatelský avatar
Martins
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 17.6.2005 10:42
Bydliště: Ostrava - Zábřeh

Příspěvek od Martins » 23.6.2006 18:33

I.am.good píše:Mno, ten fotbal dopadl v porovnání lépe, jak by to dopadlo nejspíše tu .) Jinak navrhnuji skutečně toto neřešit, každej jsme nějakej a nikdo není dokonalý (pouze si to někteří myslí - nedokážu nerýpat :D ). Prostě Moudřejší ustoupí. Chlapi sobě :D:D:D:D .
Beru to v klidu, jen občas si strčím hlavu na pár minut do mražáku, aby se mozkové buňky nepřehřály :lol:
Na tomhle příkladu jde krásně vypozorovat, že prakticky každý z nás dokáže přivřít oči nad chybami "vlastního" pohlaví a naopak stejné chyby u opačného pohlaví kritizuje. Opravu občas by nám mužům neuškodilo prožít si týden či měsíc jako žena (a to stejné platí u žen), aby každý z nás pochopil, že ne všechno je přesně takové jak to na první pohled z druhé strany barikády vypadá :D

Jedu se vyvenčit do neděle na chalupu, tak přeji všem příjemně prožitý víkend.

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 23.6.2006 16:32

Martins píše:Taky jsem se chtěl včera večer pěkně rozepsat. Ale vše "zlé" je k něčemu dobré, mohl jsem pak v klidu sledovat fotbal.
Mno, ten fotbal dopadl v porovnání lépe, jak by to dopadlo nejspíše tu .) Jinak navrhnuji skutečně toto neřešit, každej jsme nějakej a nikdo není dokonalý (pouze si to někteří myslí - nedokážu nerýpat :D ). Prostě Moudřejší ustoupí. Chlapi sobě :D:D:D:D .

Uživatelský avatar
Martins
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 17.6.2005 10:42
Bydliště: Ostrava - Zábřeh

Příspěvek od Martins » 23.6.2006 14:41

K-M píše:To je škoda, že jsme nemohli dokončit dokazování, že někdo požaduje slušnost jen od druhých. :( :( :(
Taky jsem se chtěl včera večer pěkně rozepsat. Ale vše "zlé" je k něčemu dobré, mohl jsem pak v klidu sledovat fotbal.

Yvona

Příspěvek od Yvona » 23.6.2006 14:19

K-M píše:To je škoda, že jsme nemohli dokončit dokazování, že někdo požaduje slušnost jen od druhých. :( :( :(
Však příležitostí ještě bude "gentlemane" :lol: :lol: :lol:

K-M

Příspěvek od K-M » 23.6.2006 10:11

To je škoda, že jsme nemohli dokončit dokazování, že někdo požaduje slušnost jen od druhých. :( :( :(

MOp

Příspěvek od MOp » 20.6.2006 22:27

na oba dotazy je odpoved nikoliv. ostatne z vlastni zkusenosti by to ani nemelo smysl..

Uživatelský avatar
tramvajak
Uživatel
Příspěvky: 339
Registrován: 02.11.2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tramvajak » 20.6.2006 21:12

S VJR raději opatrně, DPP je až moc háklivý na své interní pomůcky. Také jsem měl nepříjemnosti, když jsem i souhlasem autora použil několik fotografií z intranetu pro své webové stránky, neboť jsem byl líný je znovu skenovat...
Myslím, že každý jistě adminovy starosti pochopí. Proto navrhuji diskuzi o uvádění odkazů na VJR uzavřít. Druhou otázkou však je, byl-li autor příspěvku (Marek) vůbec nějak moderátorem upozorněn na zásah cenzury s patřičným odůvodněním... ale to si, hoši, vyřiďte pomocí SZ nebo mailu.
Podotázka: Michal (MOp) byl vyloučen z fóra? :o :shock:

Uživatelský avatar
j p
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 28.9.2004 11:46

Příspěvek od j p » 20.6.2006 14:20

Pripada mi, ze forum je o hodinu pozadu. Je to sice detail, ale snad by melo jit nastavit cas?
Ve 14:20 pise forum, ze je prave 13:20 :lol:

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 20.6.2006 12:10

2 DavidD - nechápeš podstatu
jak by DPP mohl udělat něco s boleárem? vozit se po zaměstnanci je jedna věc a zařídit stažení nezávadného materiálu z internetu je věc zcela jiná

2 ostatní, kterým to ještě nedošlo - Petr měl problémy v práci kvůli vozákům, takže samozřejmá (a jediná správná) reakce je tyto materiály stáhnout a už je tu neinzerovat ani na stránkách ani na fóru (ne každý je na internetu jako doma a vysvětlit některým lidem, že nemůžeš kontrolovat, co kdo napíše na fórum, je obtížné)

Petr se vždy snažil informovat nás o novinkách a zajímavostech z provozu (i když to x-krát odskákal v práci) a proto mě zaráží váš nevděčný přístup k problému

jednou možná přijde doba, kdy si vedení DPP uvědomí, že vstřícné a otevřené informování zákazníků je největší reklama, ale ta doba je daleko a nyní asi vládne názor, že nejlepší jsou tajnosti (viz. VJŘ, DORIS) a neschopnost+lhaní (Kuchařová)

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Zveřejňování vozáků

Příspěvek od Proxy » 20.6.2006 11:58

V tomto ohledu se musím Petra a Mopa zastat a pochopte i ostatní, že Petr by mohl mít při zveřejnění odkazů na vozáky problémy v práci, protože jeho zaměstnavatel to nechápe. Je proto zbytečné zde v na fóru o tom diskutovat. Nebo je někdo takový hrdina, že to pak Petrovi půjde vyžehlit??? Asi ne, že?
Tak prosím respektujte Petrovo a Mopovo rozhodnutí.
:smt100

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Příspěvek od DavidD » 20.6.2006 11:12

Já to moc nějak nechápu, když jsi Petře uveřejnil vozáky na stránkách a dp se po tobě svezlo což mi je líto, tak nechápu proč s bolearem nic dp neudělá?? Tam je to v pořádku??? A druhá věc nad kterou mi rozum zůstává stát je že když jsem napíšu odkaz na stránky bolearu tak mam pocit že zodpovědnost nesu já a ne moderátoři tohoto fóra a tak by se po vás dp vozit neměl a spíš by se měli zaměřit na daný server!Jen pro příklad jsem sledoval diskusi na CT24 s Topolánkem a jeden z dotazů byl jestli budou něco dělat s tím že na jejich chatu někdo napsal ať se členové ods schází někde bůh ví kde (zas tak pozorně jsem to nesledoval) a bylo to zaměřený proti čssd a odpověď bylo že za názory a diskusi na chatu na jejich stránkách nenesou zodpovědnost a že si tam každý může psát co chce pokud to není proti zákone :!: No a mě tedy nepřijde že odkaz na nějaký server je proti zákonný a že by někdo z dp se mohl proti takovému odkazu nějak rozumě právně ohradit.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 20.6.2006 9:12

Marek píše:(...)Nikdy jsem neodkazoval na web, který uvádí MOp, takže pokud opravdu editoval můj příspěvek tak, jak popisuje, nebyl první moderátor, který se do úprav mého příspěvku pustil. URL, které jsem uvedl já, směřovalo na stránky na jednom českém freehostingu, URL, o kterém se zmiňuje MOp, vede na nabídku ke koupi doménového jména.(..)
Uvedený odkaz http:///xxx.cz bych chápal jako příklad, že tam nějaký odkaz byl. Když jsem na páteřních stránkách v prosinci zveřejnil vozáky linky 3, netušíte, co se strhlo za pracovní smršť na mou hlavu. Od té doby mám k vozákům raději odstup a byl bych rád, kdybyste se to snažili pochopit. Odkaz sice míří někam mimo, ale určitě budu mít opět na talíři, že jsem zveřejnil vozáky...

Marek
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: 16.11.2003 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek » 20.6.2006 1:20

Nevycházím z úžasu a považuji za nutné uvést na pravou míru tvrzení nepřihlášeného MOpa.

Nikdy jsem neodkazoval na web, který uvádí MOp, takže pokud opravdu editoval můj příspěvek tak, jak popisuje, nebyl první moderátor, který se do úprav mého příspěvku pustil. URL, které jsem uvedl já, směřovalo na stránky na jednom českém freehostingu, URL, o kterém se zmiňuje MOp, vede na nabídku ke koupi doménového jména.

V žádném případě pak nemohu souhlasit s myšlenkou, že moje věta "Smím vůbec na tram-forum napsat, že na webové stránce na té a té adrese jsou zveřejněny interní materiály Dopravního podniku bez jeho souhlasu?" a MOpova věta "Smím vůbec na tram-forum napsat, že na jakémsi bolearu jsou zveřejněny interní materiály Dopravního podniku bez jeho souhlasu?" mají stejný význam. Nemají. Nemohou mít stejný význam, když je evidentní, že MOpova odpověď na původní větu zní ne, zatímco odpověď na upravenou větu je ano. Za tím si stojím zase já.

MOp

Re: Provoz fóra

Příspěvek od MOp » 19.6.2006 10:33

Marek píše:Jsem znechucen moderátorským zásahem,....
Zaslal: 15.6.2006 22:46 Předmět: Re: ROPID

Cenzurováno? :zděšený_smajlík: Proč?

Zajímalo by mě, zda vůbec smím na tram-forum napsat, že na bolearu jsou zveřejněny interní materiály Dopravního podniku bez jeho souhlasu nebo proti jeho vůli?
V tomto textu byl mnou nahrazen internetovy odkaz http://xxx.cz slovem bolearu:. K jinemu cinu se musi priznat nekdo jiny. Vyznam vety tim zmenen rozhodne nebyl, za tim si stojim!

Odpovědět