Provoz fóra

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od OMH » 16.9.2011 4:38

Marek B. píše:To teda netuším, proč by se takové zprávy mazat měly. Buďme rádi za infoservis. Pokud si někdo dá tu práci a vloží to sem (já bych to nedělal), ještě k tomu pouze jako poslední odkaz v delším příspěvku, tak v tom nevidím problém. Mimochodem, kdo zase nechal zavřít 17.9. nábřeží pro tramvaje? To je den bez aut, ne den bez dopravy. :evil: :evil: :evil:
Protože TF není monitorovací agentura a běžný uživatel čte zpravodajské servery, jak napsal např. 9001.
Ale chápu, jak se řekne, že budeme něco mazat, hned se najdou lidé, kterým se to nebude líbit. To je v pořádku, vše se nemůže líbit všem. Teď jen čekám, kdo se tu opět ožene demokracií =D>
I proto v době rekonstrukce fóra, my moderátoři, často diskutujeme nad všemi návrhy, které se zde prosazují. Není to výmysl jednotlivce, ale celého týmu.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od OMH » 16.9.2011 4:29

MMM: Mě by bylo v prvé řadě příjemnější, kdybyste se naučil psát příspěvky stručně a jasně. Často kroutím hlavou při čtení Vašich zážitků z pozice řidiče tramvaje, že si s tou situací nakonec poradíte a dojedete až na konečnou. To jsou romány jak z časopisu "Vyrovnaná žena".

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Proxy » 16.9.2011 0:00

Myslím, že už moderátoři několikrát upozorňovali, že nedopravní odkazy budou ve Zprávách z tisku mazány. Mezi moderátory proběhla na toto téma diskuze, co budeme mazat a co tolerovat.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od 9001 » 15.9.2011 22:39

MM- Možná si odpust averzi vůči OHM, ale ten souhlasil s mým příspěvkem.
Takže pro nechápavá znovu. Každý z nás tu nějaký zpravodajský server čte, at to je idnes, novinky, aktuálně atd., takže opravdu není potřeba sem dávat odkazy jak nějaká ženská v americe vlezla pod vlak. Takže když má zájem tak si tohle přečte

Nebo další tvůj případ o nákladu na R10. Zase kdo má zájem, tak si to po prvním článku sledoval.

Tupé kopírovaní každého článku, kde se ocitne slovo doprava nemá pro tohle forum žádný smysl. Doufám, že jsem to napsal už srozumitelně.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 15.9.2011 21:47

OMH píše:Jo, taky mě přijde, že někdo si tu honí triko 8-[
Já vím je Ti to velmi nepříjemné, ale žádné triko si nehoním - již zde odkazovanou zprávu, ale na stránky občanského sdružení (+ města) jsem odkázal znovu, ale na server zpravodajský (třeba si jí možná všiml na TF :lol: :lol: :lol: :lol: - no spíš mu dalo "echo" to občanské sdružení.)

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od OMH » 15.9.2011 18:08

Jo, taky mě přijde, že někdo si tu honí triko 8-[
Beru, že každý sleduje jiný server a je dobré, když se tu odkaz objeví k věci. Ale nemyslím, že je třeba pak dávat další odkazy na jiné servery. Kdo chce, vyhledá si. Výjimku bych pochopil třeba u nehody tramvaje (která zdejší zajímá víc) a že každý web má jiné fotky.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od 9001 » 15.9.2011 17:47

Jeden návrh na zprávy z tisku. Počítám, že i ostatní uživatelé si otevřou během dne idnes, novinky, aktuálně. Je opravdu jsem kopírovat každou ptákovinu? Třeba o magistrále mi stačí si přečíst jednou, to samé turnikety. Nebo příklad s cisternou na R10. Koho to zajímá, tak má dost možností si to sledovat na uvedených servrech...

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Absolut » 09.9.2011 23:07

MM-Mikulovsky: Díky za odezvu. Věř tomu že co člověk, to názor. Co jsme odložili a sloučili je kompromis názorů 4 lidí, z nichž každý musel v něčem ustoupit ze svých názorů. A co je dobře a co je třeba ještě doladit ukáže až čas a proto děkuji, že reaguješ dnes takto střídmě. Dejme tomu čas.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 09.9.2011 22:40

Absolut: Teď fakt nevím jestli se ostatní popsaných a provedených změn nezalekli, když tu nikdo nic za 5 hodin od té doby nenapsal. Ovšem já s nimi naprosto souhlasím =D> =D> =D> =D> =D> :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 - prošel jsem si vše včetně nově uzamčených a do archivu přesunutých vláken a rozhodně jsem u nejednoho z nich dosud váhal (a někdy i přímo napsal něco ve smyslu) "no nejsem si jist, ale asi to dám sem".
Přiznám se, že dokonce jsem od oznámení uvažoval, jestli by se nedala sloučit i jiná vlákna - ale z mého pohledu zavrženo, páč už jejich témata jsou dost odlišná (ovšem mohu se minimálně v pár případech mílit). Také velmi souhlasím, že ponechaná vlákna v někerých případech ještě změní název.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Absolut » 09.9.2011 17:07

Dovoluji si přerušit debatu důležitým sdělením

Dnešního dne začala probíhat zásadní část úprav fóra s cílem zvýšit přehlednost a snížit počet vláken. Když se kácí les, tak obvykle lítají třísky a tak se stane, že některá vlákna skončí v archivu, přestože v nich jsou i nějaké nedávné příspěvky. Někde jde slučovat, někde prostě ne. Prosím tedy všechny uživatele o jistou dávku schovívavosti. Věřím, že model kde není na každý detail samostatné vlákno se ujme, dejme tomu prosím čas. Celkový počet vláken se výrazně snížil, což je ku prospěchu věci, zejména když hledáte vlákno, které aktuálně není v nabídce posledních 10 nových příspěvků.

Několik příkladů:
- v preferenci a antipreferenci se řešilo v podstatě to samé. Proto má tedy preference nově jen jedno vlákno.
- nástupní ostrůvky, čočky apod patří k tramvajovým tratím
- dispečerské vozy patří ke služebním vozům
- tramvajím KT8D5 a KT8D5N stačí jedno vlákno dohromady
- vlákno "Ústřední dílny" je nyní v sekci Doprava v Praze / Tramvajové vozy, neb se tam řeší vozy
a další logické souvislosti, prosím tedy o zvýšené zapojení mozků v prvních dnech upravené struktury.

Změn je mnohem víc a některé budou dotaženy až za dalších pár dní. Tak tedy buďte ve střehu a trpěliví.
Čas vymezený pro úpravy trvá až do 15.10., pouze nyní proběhly ty větší a něco ještě doběhne (zejména názvy vláken)
Žádná debata nebyla smazána, všechno je schované v archivu, ale nejde tam psát.
Prosím, zkuste svůj příspěvek umístit do ponechaných vláken, případně využít "Kam s příspěvkem..."
Menší počet vláken je přehlednější pro nás všechny.

Dále prosím, pokud někomu bude nějaké konkrétní vlákno zásadním způsobem chybět, napište to prosím ZDE a buďte trpěliví.

Všechny reklamace prosím uplatňujte ZDE a ke mně, ostatní moderátoři jsou bez viny.


Bude-li navržená reklamace opodstatněná či prospěšná, bude panem MOpem realizována.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Bobik » 05.9.2011 21:55

Hezká logika, jdeš na to od lesa. 8-) Jak už jsem říkal, mě je nakonec vcelku šumák kdo to smazal, jen mě prostě zajímá proč. To ta diskuse někomu vadila? A proč zrovna tahle a ne jiná? Mrzí mne, že se dotyčný k tomu nechce vyjadřovat.
Na druhou stranu vše špatné je k něčemu dobré - alespoň tu máme vlastní záhadu bermudského trojúhelníku, to na jiných forech nemají, heč. :lol: :lol:

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Provoz fóra

Příspěvek od P_V » 04.9.2011 23:55

Mop tu napsal, že:
- nemazal to moderátor
- on by rozjetou diskusi nemazal
Absolut dále napsal, že
- mazač si nepřeje uvádět detaily
Jelikož kromě moderátorů tu uživatelů s příslušnými právy mnoho není (2), víc už asi řečeno být nemůže.

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Provoz fóra

Příspěvek od cwapa » 04.9.2011 23:50

demon píše:
MOp píše:Abych udelal panu Demonovi radost - byl jsem to ja a byla asi prizniva konstelace luny v jupiteru. Uvazuji toto tema za uzavrene.
M.
Takže omluva se nenosí a skutečný chlap schopný přiznat chybu, se mezi moderátory opravdu nenajde ?
Velmi jste mě zklamal pane MOp, i přestože samozřejmě nevěřím vašemu vysvětlení.
Aby jsme drželi hubu tak to vzal pan MOp na sebe. Je to od něj sice hezký gesto, ale myslím, že nejméně 99% zdejších uživatelů tomu nevěří.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od demon » 04.9.2011 23:06

MOp píše:Abych udelal panu Demonovi radost - byl jsem to ja a byla asi prizniva konstelace luny v jupiteru. Uvazuji toto tema za uzavrene.
M.
Takže omluva se nenosí a skutečný chlap schopný přiznat chybu, se mezi moderátory opravdu nenajde ?
Velmi jste mě zklamal pane MOp, i přestože samozřejmě nevěřím vašemu vysvětlení.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od MOp » 04.9.2011 14:11

Pozadovali jste vysvetleni moderatora, dostali jste oficialni vyjadreni administratora. Nic vic jiz necekejte.

Odpovědět