Provoz fóra

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1542
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Radek » 28.8.2011 7:19

kruťák píše:A co mít obojí? Udělat to podle vzoru vláken "Zprávy z tisku (nikoliv diskuse)" a "Zprávy z tisku (diskuse k tématu)". Tady by bylo např. téma "Výluky a změny (nikoliv diskuse)" tam by se napsalo "bude zrušena zastávka/změněna linka" a do tématu "Výluky a změny (bezduchý chat)" by si mohl každý napsat "(ne)jsem rád protože..., je to blbost a podle mě by bylo lepší, kdyby..." anebo smysluplnější oznámení "nelíbí se mi zrušení, napsal jsem na ROPID, dám vědět, jak to dopadlo".
Možná by bylo nejlepší jako zdroj novinek rozšířit rubriku Na znamení, třeba i ji dále rozčlenit - Vozový park, výluky, tratě, apod. V diskusi je vždy riziko, že se to zvrhne v debatu :) .

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Tonda Ježek » 27.8.2011 21:31

Sice jsem se zařekl, že už nebudu reagovat, ale ještě si dovolím toto doplnění a už z mé strany opravdu poslední:
trainzjohny píše: Tonda Ježek - kdo kdy z TF odešel kvůli chování moderátorů ?
"Škoda, myslím, že v minulosti to tady bylo na vyšší odborné úrovni. Třeba se to s novou strukturou změní k lepšímu." to je právě snaha která se nyní rodí (né poslední mazání, zatím je jen teoretická).
Za ta léta co existuje T-F jich bylo hodně a většinou po podobných roztržkách. Někteří odešli demonstrativně, někteří potichu a jiní zase pomalu přestali přispívat. Přiznávám, že nejsem s to vypsat konkrétní nicky, jelikož některé vídám v jiných diskusích. Všechno se mi tak nějak slívá do jednoho a je nad mé rozlišovací schopnosti určit, kdo kam patří či patřil.
Jinak tu vysokou úrověň jsem vnímal v období cca rok, dva po vzniku T-F, tedy v době kdy jsi zde ještě nebyl (dle údajů ve tvém nicku) registrován.
trainzjohny píše:Ostatní - poslední smazání nepatří do plánované změny, neodsuzujte tedy něco co ještě ani nezačalo a čem nevíte jak to proběhne ani co se bude dít.
Ty jsi to vůbec nepochopil o co tady jde. Troufnu si říci, že většina diskutujících na tuto ohlášenou změnu čeká s nadějí. I když kdysi dávno zde již provedl tzv. restart (fórum bylo tak zaplevelené, že již nebylo možno jej zpřehlednit). A po třech, čtyřech měsících jsme zase byli tam kde před tím. Takže mám obavy, že to dopadne podobně, ale budu držet palce a v rámci svých možností se budu snažit, aby to dopadlo tentokrát lépe.

Howgh, domluvil jsem :-#

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od 9001 » 27.8.2011 20:22

chemik: Ač spolu mnohdy nesouhlasíme, tak ted =D> =D> =D> =D>

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Provoz fóra

Příspěvek od chemik » 27.8.2011 20:12

Omluvte mě, pokud se mýlím, ale pokud se nepletu, tak diskuze byla o zastávce KN/doč a případně jízdních dobách. Spousta lidí zde tu zastávku kritizovalo, zejména pak řidiči. Ostatní neřidiči tramvají, tedy spíš cestující a ostatní okolo naopak tuto stanici vychvalovalo. Ze stran řidičů tady padlo x tsiíc argumentů, proč je v současné době ta zastávka na přítěž, argumentovalo se zdržením, nepřidáním jízdních dob, špatnou preferencí, atd. Ze stran cestující veřejnosti byla pochvala na dobrý přestup z 22 na "Václavské" linky. Tomu se říká diskuze.

No dobře, takže pokud tady chcete šplhat do výšin DP a není tolerována objektivní kritika podpořená ze stran řidičů, může se stát, že vám sem přestanou lidé z řad řidičů (a nejsem to jenom já, je nás tu hromada, že ano, chlapci?) přispívat. A pak si tady můžete třeba každejch deset minut psát, že tramvaj 9210 spatřena v 15:21 na zastávce Oblouková, že 7210 je spojena s 7211 a že wifi KT je na Trojské.
Když tady nemá nikdo zájem o názory lidí z provozu, tak si to tady pak třeba nazvěte ŠOTO FÓRUM a pod to si dejte dovětek - Nestojíme zde o názory řidičů.
Pardón.
Fakt mi přijde smutný, že moderátoři zde nechávaj diskuze typu:
A. 9215 je hezká
B : Není
C: Je, ale mohla by mít wifi
D: není hezká, kouká jí hadice z třetího podvozku
E: Mohla by mít wifi
C. To jsem už napsal
E: Tak pardón
B: Není hezká
A: Mě se líbí
F: Dnes jezdí na lince 12

a diskuze k věci mažou...

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Provoz fóra

Příspěvek od cwapa » 27.8.2011 19:10

Taky chodím na na jiný fóra a i tam se občas mažou příspěvky, ale zatím jsem nikde nezaznamenal, že takovým způsobem jako tady. Jak již bylo několikrát zde napsáno, že tenhle nebo tento moderátor to smazal třebaže i kvůli tomu, že se mu ta diskuze nelíbí, tak si někteří zanadávají a je klid. Jenže nejhorší je, že se tady dělají z lidí blbce. To co napsal OHM by mu asi v jiných fórech těžko prošlo.

Měl bych ještě jeden návrh pro moderátory, co zřídit nové téma třeba něco na způsob odpadu, třeba by se to tak i mohlo jmenovat, tam by se přesouvali nic neříkající příspěvky no a ty by tam byli třeba týden a pak by se automaticky mazali?

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od trainzjohny » 27.8.2011 19:00

Bobik - Já si za svým názorem stál, dokonce jsem ho vysvětlil, ale i tak jsem narazil. O pár stránek dál tady nejspíš tehdejší diskuze i bude.
Pokud to měla být ironie nic se neděje, hold z psaného textu to člověk hůř pozná než když se mu to stane naživo.

Tonda Ježek - kdo kdy z TF odešel kvůli chování moderátorů ?
"Škoda, myslím, že v minulosti to tady bylo na vyšší odborné úrovni. Třeba se to s novou strukturou změní k lepšímu." to je právě snaha která se nyní rodí (né poslední mazání, zatím je jen teoretická).

Ostatní - poslední smazání nepatří do plánované změny, neodsuzujte tedy něco co ještě ani nezačalo a čem nevíte jak to proběhne ani co se bude dít.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Bobik » 27.8.2011 18:43

trainzjohny píše:Co si vzpomínám, tak jsem to tu dělal a byl jsem za to div né vláčen na hranici, tak jsem se na to vybodl a teď to hold dospělo do extrému který už nebude trpěn..
Jo kamaráde, že si neumíš stát za svými názory, případně je obhájit či vysvětlit je tvůj problém, ne můj.
trainzjohny píše: Nejsem světec ani mučedník, ale VY jste si způsobily tento stav, né nečinnost moderátorů. Jeden moderátor si tady dovolil něco málo smazat a podívej se na to držkování a lamentování.
Aha, zřejmě ti unikají ostatním zcela jasné souvislosti - tedy: nikomu nevadí že byl smazán, ale že byl BEZDŮVODNĚ, JEN TAK, Z NIČEHO NIC, BEZ JAKÉHOKOLI ČEHO smazán. Jak ses jistě dočetl od ostatních, pokud by bylo napsáně něco ve smyslu - ot, odstraněno, příp přesunuto, lidi by neřvali. Jenže to by tu musela nejdřív jaksi být nějaká pravidla, že? Když se dá lidem volná ruka, modi nemaj dle čeho regulovat a tudíž se na to vykašlou, to je pak těžký. To je jasný, že jde úroveň do kopru.
trainzjohny píše:Spousta lidí odešlo protože se to tady změnilo z diskutování a psaní o něčem na diskutování o ničem. Takže teď bude snaha udělat to naopak a přilákat tyhle lidi zpět.
Mno, pokud ta snaha bude probíhat tímto stylem, neveřím na úspěch.

Jinak pardón, pokud se tě dotklo úvodní oslovení. Rozhodně jsem tě nechtěl urazit, bylo spíš myšleno jako lehce ironická nadsázka, akorát jsem zapomněl udělat smajlíka. Na pivo klidně půjdu, nicméně proti tobě nic nemám a jak řikám, urazit jsem nechtěl. Takže ještě jednou pardon. :wink: :D

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Tonda Ježek » 27.8.2011 18:27

Proxy píše:Tondo, nesmíš zapomínat, že moderátor je také jenom uživatel, ale akorát máme rozšířená některá práva. Nikdo z moderátorů nejsme lidé z venku, ale všichni zde už několik let diskutujeme a sdílíme zjištěné novinky stejně jako ostatní. Vždyt to přeci dobře víš sám.
To by hlavně neměli zapomínat někteří moderátoři a nepovyšovat se nad ostatní.
Nikdo neříká, že moderátoři nemůžou zasahovat do diskuse, usměrňovat ji a mazat příspěvky. Já bych rozhodně byl pro tvrdší ruku. Ale každý zásah by měl být proveden podle nastavených mantinelů a hlavně oznámen. Kdyby v tomto posledním případě tam dotyčný moderátor napsal větu "Smazáno, off-topic", tak já osobně bych to respektoval. Třeba bych měl na to jiný názor, ale respektoval bych to jako rozhodnutí moderátora a dál bych to neřešil. Ale tajně to smazat a pak ještě na přímý dotaz dělat z diskutujících blbce (Proxy Ty ten konkrétní příspěvek od OMH, o kterém si myslím, že to celé odstartoval, už nevidíš, protože byl srabácky smazán), považuji za totální selhání moderátora. A protože to nebylo ze strany moderátorů poprvé, tak už to hodně diskutujících naštvalo.
Samozřejmě že je to také o chování diskutujících, ale protože již mnoho přispěvatelů odešlo kvůli chování moderátorů, asi by bylo dobré to brát jako varování a bylo by na místě se zamyslet nad dalším směřováním tohoto fóra.
Proxy píše:Spíš než moderátoři by se podle mne měli ostatní zamyslet, jestli chtějí mít z tram-fora bezduchý chat nebo raději přehledný zdroj novinek a zajímavostí. Tram-forum bude vždy vypadat podle svých uživatelů.
Obávám se, že tím se již T-F po odchodu mnoha kvalitních diskutujících stalo. Když se zadívám na příspěvky v poslední době, tak jsou to akorát žabo-myší války mezi diskutujícími, info o tom kde jezdí jaký vůz, občasné inventární přehledy, navážení části diskutujících do místního filozofa a tím to v podstatě končí. Škoda, myslím, že v minulosti to tady bylo na vyšší odborné úrovni. Třeba se to s novou strukturou změní k lepšímu.

Tímto končím ze své strany diskusi (případné pokračování přes SZ). Omlouvám se, pokud jsem někoho svými dnešními příspěvky otrávil či naštval. Berte to jako názor jednoho ze zakládajících členů tohoto fóra, který už na tomto fóru mnohé prožil. :wink:

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od trainzjohny » 27.8.2011 18:26

Bobik píše:Ano, máš pravdu. Nicméně já v tom vidím selhání ze strany moderátorů. Proč dotyčné neupozornili že odbočili od tématu? Že se tu navzájem napadají a nepatří to sem? Ohledně diskuse "o ničem" - tady je to těžší, jak to posoudit, ale neměl by náhodou moderátor se o toto taky starat? Upozornit a tak?
Co si vzpomínám, tak jsem to tu dělal a byl jsem za to div né vláčen na hranici, tak jsem se na to vybodl a teď to hold dospělo do extrému který už nebude trpěn. Nejsem světec ani mučedník, ale VY jste si způsobily tento stav, né nečinnost moderátorů. Jeden moderátor si tady dovolil něco málo smazat a podívej se na to držkování a lamentování.

Spousta lidí odešlo protože se to tady změnilo z diskutování a psaní o něčem na diskutování o ničem. Takže teď bude snaha udělat to naopak a přilákat tyhle lidi zpět.
Bobik píše:Ó mocný a veliký, omlouvám se že my malí nehodní červi máme tu drzost špinit podrážky tvých bot.....
Nevím proč hned používáš takových výrazů, nic o svém postavení jsem neříkal a dokonce jsem se předem od své funkce i distancoval.

Pokud se mnou máš nějaký osobní problém, půjdem si někdy někam sednout a můžeme si to vyříkat u piva.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Bobik » 27.8.2011 18:16

trainzjohny píše:Tento můj názor bere čistě jako uživatele ne moderátora.
Co chodím na jiná fóra z jiných žánrů tak tam moderátoři přesouvají diskuze, mažou příspěvky i celá témata, zamykají diskuze "v nejlepším"... a nejen že nikomu nic neříkají (maximálně napíšou, neřešte to), ale ještě ti všichni ostatní drží ústa, protože vědí (nebo věří) že nějaký důvod k tomu ten či onen moderátor měl.
Ó mocný a veliký, omlouvám se že my malí nehodní červi máme tu drzost špinit podrážky tvých bot.....
Tak podívej, taky jenom názor uživatele, ale panují-li na některých forech jiná, místy až režimní pravidla, je to věc jiných for. Jenže jinde, jak jsem si ve většině případů všiml, jsou nastavena jasná pravidla (pravda, mnohde i dost přísná), se kterými se má uživatel seznámit aby věděl jak přispívat a co ho případně čeká když ujede. Ovšem forum, kde by moderátor jen tak něco odstranil a neuvedl důvod proč, to jsem ještě neviděl.
trainzjohny píše:Tady se poslední dobou razila metoda nechat všechno živelně vykecat a jak to vypadá vidíme v každém druhém tématu. Několikastránkové diskuze ve své podstatě o ničem, osobní hádky některých dvojic uživatelů (většinou stále těch samých) a kloudnou informaci aby v tom člověk hledal lupou :?
Ano, máš pravdu. Nicméně já v tom vidím selhání ze strany moderátorů. Proč dotyčné neupozornili že odbočili od tématu? Že se tu navzájem napadají a nepatří to sem? Ohledně diskuse "o ničem" - tady je to těžší, jak to posoudit, ale neměl by náhodou moderátor se o toto taky starat? Upozornit a tak?
trainzjohny píše: Proč asi odešlo několik uživatelů kteří pravidelně podávali hodnotné informace, protože viděli že se tu víc tlachá než řeší něco podstatného ....
Nevím proč konkrétně odešli, na to se musíš ptát jich (což jsem předpokládal, že jako dobrý moderátor se snahou o co nejlepší chod a kvalitu fora jsi udělal). A jestli to bylo z důvodů co tu uvádíš, tedy že se víc tlachá než řeší podstatné - vidíš, zase v tom spatřuji nekvalitní práci moderátorů, neboť nezvládli ukočírovat diskusi. Od toho tu přece jsou, ne?
trainzjohny píše:Pranýřování a nadávky, stejně tak jakou souhlasné názory mi případně pište formou SZ.
Tak promiň, ale jednak se za své názory nestydím a druhak nevidím důvod a nechápu, proč to psát SZ, tak píšu veřejně. A neber to nijak osobně, je to jen jak to vidím já. A abys neřekl, že jen kritizuju, tak moje představa je taková, že se uvede nějaký návod jak přispívat a jak už ne (např odbíhání od témat) a ten se bude , klidně i tvrdě vyžadovat. Pak pochopím, když někde, např v linkovým vedení budu řešit 15T, že můj příspěvek bude bez milosti smazán a objeví se upozornění moderátara, budou-li např. stanovena takováto pravidla.
Hezký den
Bobik
P.S. Mě je vcelku buřt KDO to smazal, ale zajímá mě PROČ..

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od 9001 » 27.8.2011 17:34

By mě zajímalo, jestli sem po té změně někdo vůbec přijde. :roll:

Moderátoři: Naprostý souhlas s ostatními. Brečíte, ale přitom jste vy ti kdo s tím může něco dělat. Jestli je vaším jediným aktem dělat s normálních uživatelů blbce a říkat jim, že natvrdo smazané vidí a nebo ještě lépe mazat diskuzi, která opravdu souvisela s tramvajemi. Což zastávka KN je, jízdní doby také a jejich tvorba taky do tramvají patří.

Takže kdo konečně bude chlap at je zelený nebo červený a přizná, že to smazal.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od kruťák » 27.8.2011 17:25

Proxy píše:jestli chtějí mít z tram-fora bezduchý chat nebo raději přehledný zdroj novinek a zajímavostí
A co mít obojí? Udělat to podle vzoru vláken "Zprávy z tisku (nikoliv diskuse)" a "Zprávy z tisku (diskuse k tématu)". Tady by bylo např. téma "Výluky a změny (nikoliv diskuse)" tam by se napsalo "bude zrušena zastávka/změněna linka" a do tématu "Výluky a změny (bezduchý chat)" by si mohl každý napsat "(ne)jsem rád protože..., je to blbost a podle mě by bylo lepší, kdyby..." anebo smysluplnější oznámení "nelíbí se mi zrušení, napsal jsem na ROPID, dám vědět, jak to dopadlo".

Vlk se nažere a koza zůstane celá. Nkdo nikoho nebude nutit chodit do diskusních témat, pokud mu připadají bezduchá. Pakliže právě toto není ta velká plánovaná změna, jakou se má toto fórum zjednodušit a zpřehlednit, a já jí tu neprozradil :oops: :D .
Proxy píše:Daleko víc mne však překvapuje, že se o tom jednom omylu diskutuje 5 dní v kuse :shock: Navrhuju tuto diskuzi již uzavřít, protože tím jen všichni plýtváme svým čase a cenným webovým prostorem.
Mě taky překvapuje, že se o tom jednom smazání diskutuje 5 dní v kuse :shock: Navrhuju onomu mazači konečně napsat "byl jsem to já, diskuse byla smazána, protože byla podle mě bezduchá a nikam nevedoucí" a tak tuto diskuzi již uzavřít, protože tím jen všichni plýtváme svým čase a cenným webovým prostorem.
Jinak o "omylu moderátora" jsi tu řekl ty poprvé - a nechtěně se to rozhodně nestalo.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Proxy » 27.8.2011 16:55

Tonda Ježek píše:
Proxy píše:Pánové,
týden jsem byl na dovolené, takže si dovolím nahlédnout z venku. Nebyl jsem u začátku sporu a přiznávám, že nějaký moderátor občas ujede - ani já nejsem bez chyby. Daleko víc mne však překvapuje, že se o tom jednom omylu diskutuje 5 dní v kuse :shock: Navrhuju tuto diskuzi již uzavřít, protože tím jen všichni plýtváme svým čase a cenným webovým prostorem.
A není třeba ta pěti denní diskuse signálem, že omylů ze strany moderátorů bylo v poslední době více než je zdrávo a uživatelům už dochází trpělivost?
Tondo, nesmíš zapomínat, že moderátor je také jenom uživatel, ale akorát máme rozšířená některá práva. Nikdo z moderátorů nejsme lidé z venku, ale všichni zde už několik let diskutujeme a sdílíme zjištěné novinky stejně jako ostatní. Vždyt to přeci dobře víš sám.
Pokud poslední dobou dochází k většímu počtu zásahů moderátorů, tak je to spíš signál, že na tram-foru vládne větší čurbes, který je potřeba kočírovat, aby se zajímavé informace neztrácely v hromadě balastu. Spíš než moderátoři by se podle mne měli ostatní zamyslet, jestli chtějí mít z tram-fora bezduchý chat nebo raději přehledný zdroj novinek a zajímavostí. Tram-forum bude vždy vypadat podle svých uživatelů.

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Provoz fóra

Příspěvek od cwapa » 27.8.2011 15:40

chemik píše:a to zpřehlednění spočívá v tom, že se ty diskuze budou promazávat častějc?
Ono podle nové struktury budou mezi sebou diskutovat už jen moderátoři, protože jak někdo jiný něco napíše tak se mu to ihned preventivně smázne a bude klid. Jo a hlavně se neptat (-X to už by byl úplný vrchol drzosti. Mě se líbí jak jak dokáží moderátoři držet bobříka mlčení. Ono napsat, já vím kdo to udělal a neřeknu to, je taky dobrá odpověď. =D>

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Provoz fóra

Příspěvek od chemik » 27.8.2011 13:42

a to zpřehlednění spočívá v tom, že se ty diskuze budou promazávat častějc?

Odpovědět