TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Rashid
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: 09.8.2009 20:10
Bydliště: V Bubenči tam kde postavili pár metrů kolejí, zničili vše, utratili miliardy a nyní tleskají jako kd

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od Rashid » 18.3.2010 4:10

Takže moje resumé ja takové:

Cedule prosím nikdy nekradtě - škodíte tím hlavně všem cestujícím.
Vždy jsou jiné možnosti jak je sehnat a neškodit ostatním.

Panu Pepovi děkuji za info o cedulích na aukru.
Panu KarlosK vzkazuji že některé názory ohledně cedulí nebyly zcestné
Pana Absoluta prosím, aby nebonzoval na aukro, pokud není jistě přesvědčen
že se jedná o kradené věci. Málem jste mi zkazil nákup, ale díky.
Aukro to zkontrolovalo a prodej jede dál. Jsme jen lidi jako vy.
Zbytek lidiček poprosím, pokud mají doma různé artefakty a součásti týkající se
provozu autobusů, metra, tramvají ať nevyhazují do popelnic a
nabídnou je ostatním.Věnují či prodají.To nechám na nich.

A teď už mě můžete za mé názory začít kamenovat. :!:

Rashid
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: 09.8.2009 20:10
Bydliště: V Bubenči tam kde postavili pár metrů kolejí, zničili vše, utratili miliardy a nyní tleskají jako kd

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od Rashid » 18.3.2010 3:29

Zdravím Vás všechny,

zatím co jste tu hádali a moralizovali, co je správné a co ne :?: , tak
jsem některé cedule z aukra koupil. Pak jsem se proklínal jakej jsem
blázen co dá za kus plastu nereálný peníze, ale při myšlence
na budoucnost, kdy v roce 2020 z toho zbytečku T3 nic nezbude, a tyto krasavice
uvidím jenom tři kousky ve Střešovicích, tak se rád pokochám aspoň svojí sbírečkou.
Nikdy jsem v životě žádnou ceduli z tramvaje neukradl a nikdy toto nebudu
obhajovat (-X
Ať je předešlý majitel získal jakýmkoliv způsobem, tak mne velmi potešily
a ihned byly zařazeny do osobní sbírky (muzeum bych tomu neříkal, při počtu exponátů).
Prostě skončily ve správných rukou. Pokud nebudu mít syna/pokračovatele, tak už, teď
vím že věnuju celou sbírečku nějakému muzeu/instituci či se splní můj sen: najde se ´
někdo, kdo zakoupí vůz a založí vlastní muzeum T3. Tak si představuju, hlavně to
nesmí skončit v popelnici.
Dnes naštěstí již není doba, kdy přitáhnou Švédové a odvezou nám sbírky z hradu,
ale i tak chci říct, že i díky těmto všelijakým způsobům se zachovává historie.
Dřív jsem orientace získával hrabáním ve kontejnech vozoven jako bezdomovec, ale
vyplatilo se to.K čemu by někomu byla prásklá boční orientace nebo stará kovová asi z T1
V pozdějším věku jsem oslovil DP s nabídkou, ale samozřejmě mi nebylo jako vždy
vyhověno. A proto opravdu nechápu proč náš DP není vůbec přístupný k fanouškům do dopravy. Kdyby začal oficiálně prodávat tyto různé artefakty z vozového parku, tak si
o to asi poperem - určitě myslím, že by se prodalo všechno: cedule a orientace všeho druhu,sedadla, výrobní štítky, staré terminály pami a mypol, blinkry a další .......
Kolik lidí znám co shání zvonek,bzučáky a staré označovače jízdenek.
I zrychlovač by se prodal :lol: Prostě sběratelé jsou blázni. I já k nim patřím.
Má se to vyhodit nebo udělat radost. Nějaká koruna by z toho byla a určitě by se tolik cedulí nekradlo a sloužily by dál.
Cedule jednak kradou hlupáci, který ji později někam zahoděj nebo fandové, kteří si ji
jinak nedokážou obstarat.Nemyslím, že by s toho stával kšeft.

PS. Toho co mi cedule prodal neobhajuji, ale snad platí presumkce nevinny, nebo máme důkaz že je to zloděj a prospěchář ??? Co třeba já kdybych se nezajímal o tramvajky
a dostal je od někoho, měl bych je jít vrátit do vozovny nebo je hodit do popelnice ?

Mimochodem potvrzuji, že se často cedule válí někde u smyček. Takhle se našla
22 na Hostivaři.Špinavá od buhvíčeho, no fuj.Ale už je čistá a na čestném místě :D

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od Absolut » 03.3.2010 12:13

KarlosK: Tak potřetí. A asi zase marně.

Protože se ty orientace poslední dobou začaly KRÁST víc a když vyjede cedulák na nezvyklou linku, tak se stalo i to, že byl vůz očesán o všechny cedule dvakrát za den. To už pomalu končí sranda. A když nastane během jednoho dne situace, kdy depo nemá náhradní ceduli na výměnu a musí operativně během dne lepit cedule, aby mělo co dát řidiči na vůz, protože mu cedule někdo UKRADL, pak už to není sranda.

"Pokud někdo ty cedule sbírá a věší si to někam doma na zeď" ... a jak ty cedule jako ten sběratel sbírá? Můžeš to vysvětlit? To je nachází na zemi na ulici? I to se může stát, kolega nedávno přinesl ceduli z d-22 boční, kterou našel při zaměřování vjezdu do smyčky Královka v křoví. Spíš si ale myslím, že ten sběratel ty cedule KRADE z tramvají. Tam totiž na rozdíl od křoví jsou každé ráno.

K těm Tvým přirovnáním.

Krabičky od sirek se sbírají tak, že si koupíš sirky a po jejich vyškrtání si necháš krabičku. Nebo někdo z Tvých známých Ti daruje krabičku. Prázdná krabička od sirek je použitá věc, co by se jinak vyhodila.

Pivní tácky se sice kradou v hospodách, ale pivní tácek je spotřební zboží s trvanlivostí několika týdnů a poměrně nízkou výrobní cenou, navíc některé se dají fasovat i zdarma. A když se zeptáš číšníků, tak Tě nechají, aby sis tácek do sbírky vzal. Kamarád je sbírá a vždycky se ptá a teprve, když mu to nedovolí, tak tácek ukradne. Pivní tácek ale v podstatě nikomu nechybí, většinou jich je dost záložních a dají se pořidit a v nouzi se dá pít i pivo bez tácku.

Cedule z tramvaje někomu chybí, když se UKRADNE. Cestující nevědí, co je to za linku a kam to jede, depo musí shánět novou ceduli. V tomhle je krucinál ten rozdíl, Karlosi! Když UKRADNEŠ ceduli z tramvaje, tak nejenže si bereš cizí majetek, ale taky působíš škodu jiným lidem, poškozuješ funkci informačního systému v MHD. Když KRADEŠ cedule v tramvaji, tak seš normální zloděj, špinavá čórka...

Mimochodem, taky jsem pár cedulí v životě UKRADL. Docela jsem o tom přemýšlel a dal jsem dohromady kdy a které. Moc jich nebylo, dohromady myslím tři. A nikdy mě nenapadlo je prodávat. V roce 1997 jsem UKRADL zadní ceduli z linky 18, přední vůz soupravy, T3SU, vyloženě z mladické blbosti, kamarádovi k 18. narozeninám,. V roce 1999 jsem UKRADL cedulku s číslem linky 19 (takovou tu smaltovanou) na zastávce Kubánské náměstí - výstupní, měli jsme ji pak s Jaňulí pověšenou na dveřích od hajzlu. A v roce 2003 jsem UKRADL zadní ceduli X-A v poslední den jejího provozu, protože jsem si chtěl nechat něco na památku na povodně... Taky blbost :) Nicméně si myslím, že prací přesčas pro dopravní podnik už jsem tyhle dluhy splatil :)

KarlosK
Uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: 03.11.2009 19:07
Bydliště: Pankrác

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od KarlosK » 03.3.2010 11:33

takže když to někdo sbírá a věší si to někam doma na zeď (jako jsem to dělal před léty i já) a nebo to někdo "sbírá" a pak to prodává tak je v tom rozdíl? jako pardon ale podle toho co jste tu někteří psali je to to samé a na druhou stranu úplně jiná věc.... tak v tom mám tak trochu bordel... :/

bobik: kukuřice :D pěkný příklad.. už aby bylo léto. ale né fakt, srovnání kukuřice a cedule je příklad vhodný možná tak 10-15 let zpět kdy se prahou ještě neproháněli T3R a ceduláků bylo všude hafo (stejně jako kukuřice na poli). nikdo se nad zmizením pár cedulí nepozastavoval. nevím co se dělá s cedulemi po rekonstrukci T3 jestli si je nechává DP někde na skladě ve vozovnách nebo si to zaměstnanci rozebírají na chaty.... ale poslední dobou při úbytku ceduláků se tu hold vyrojilo pár jedinců kterým se vaří krev při pohledu na tramvaj bez orientace. bych chtěl vědět kde byli oni a jejich bonzy a podávání TO na neznámého pachatele :D

Uživatelský avatar
Alexian
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: 11.12.2008 3:49

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od Alexian » 02.3.2010 21:51

A co když si onen mladík dělal sbírku stejně jako sbírku pokemonů (tj. třeba si rok dva nějak sháněl cedule) a teď z nějakého důvodu se zbavuje celé sbírky jednotlivě? Je mu líto to vyhodit a tak to dává do aukce od koruny. To kolik jsou za to dražící ochotni dát je jiná věc.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od Bobik » 02.3.2010 20:39

KarlosK píše:OMG. tady se to zase to zase kupí moralisty... fakt obrovský prohřešek ukrást ceduli. neřeknu vykrást auto, byt atp. ale cedule?
Hele neber to jako moralizování, ale tohle je věc (názor) na kterou jsem narazil u víc lidí, tak se tedy ptám.
Mám zato že krádež je krádež ať ukradneš cokoli. Jaký je rozdíl mezi krádeží cedule za cca 50.- a krádeží hodinek za cca 500,-? Rozdíl v ceně? Takže krádež za 50,- vlastě nic není, když škoda je "minimální"? Proč?

A teď si vezmi modelový příklad - jdeš kolem pole s kukuřicí a jednu (2,3) si utrhneš a sníš. Hloupost, nad kterou se nikdo nepozastaví, ale je to krádež nebo není? Ta kukuřice má majitele kterým ty nejsi. Podle mě to krádež je, protože sis vzal něco co patří někomu jinému.

Ano, podle současné platné legislativy je krádež do 5000,- jen přestupek, nad 5000,- trestný čin, ale přesto se to stále nazývá krádeží.

ADD Edit: Jistě, je možnost že si dotyčný ty cedule opatřil legálně, ale myslím že to je spíše nepravděpodobné.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od 9001 » 02.3.2010 20:34

Naprostý souhlas s Absoultem. Když někdo něco vezme sobě do sbírky, tak to má pro něj cenu, ale prodávat to za 100kč/kus je opravdu svinstvo.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od Absolut » 02.3.2010 12:57

Není to o tom ukrást ceduli. Také jsem jich v mládí několik ukradl na základě touhy mít nějaký MHD suvenýr.

Jde o to, že temnhle uživatel na Aukru ty kradené cedule prodává, a to rovnou docela hodně kusů. Skoro to vypadá jako rychlý prachy na úkor DP. To je z mého pohledu hodně špatně. Když zmizí jedna cedule kvůli soukromé sbírce, není to zas takový průser, jako když někdo systematicky očeše několik souprav s cílem ty cedule prodat.

Šestnáctiletý kluk u DP s možností odebrat si zdarma cedule určitě nepracuje. Zato pár takových už jsem osobně viděl cedule krást.

KarlosK: Neboj, bonzovat Tě nebudu, protože Ty neprodáváš na aukru hromadu cedulí. V tom je zatraceně velkej rozdíl...

KarlosK
Uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: 03.11.2009 19:07
Bydliště: Pankrác

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od KarlosK » 02.3.2010 12:36

Bobek píše:
:shock: Aha. Takže řekněme, že sbírám hodinky. Líbí se mi zrovna ty vaše. Je správné, že vám je seberu?[/quote]
ukrást hodinky a ceduli je dost velký rozdíl :!: :!:
davidtk píše:
Dosti blbé srovnání nemyslíš? A bonzování smrdí komunistickými manýry? Obchoduje tam s kradenými věcmi a to samo o sobě odporuje pravidlům aukra, takže bonzování je na správném místě ;)[/quote]
:roll:

OMG. tady se to zase to zase kupí moralisty... fakt obrovský prohřešek ukrást ceduli. neřeknu vykrást auto, byt atp. ale cedule? taky jich mám pár doma a jako zloděj si nepřipadám. nepřišel jsem k nim sice cestou krádeže ale i tak.. nabonzujete mě taky?
:roll: :roll: =D> (-X

EDIT: a jak můžete vědět že je dotyčný prodávající ukradl?

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od davidtk » 02.3.2010 11:20

KarlosK píše:ježiši :roll: :roll: :roll: já neříkám že je to správný ty cedule brát, ale někdo hold sbírá krabičky od sirek, někdo pivní tácky a někdo třeba také sbíral cedule a to i ty tramvajové. trochu mi tohle bonzování smrdí komunistickými manýry :!: (-X
Dosti blbé srovnání nemyslíš? A bonzování smrdí komunistickými manýry? Obchoduje tam s kradenými věcmi a to samo o sobě odporuje pravidlům aukra, takže bonzování je na správném místě ;)

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od Bobek » 02.3.2010 11:17

KarlosK píše:ježiši :roll: :roll: :roll: já neříkám že je to správný ty cedule brát, ale někdo hold sbírá krabičky od sirek, někdo pivní tácky a někdo třeba také sbíral cedule a to i ty tramvajové. trochu mi tohle bonzování smrdí komunistickými manýry :!: (-X
:shock: Aha. Takže řekněme, že sbírám hodinky. Líbí se mi zrovna ty vaše. Je správné, že vám je seberu?

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od jara » 02.3.2010 11:13

Já myslím že slovo krádež není komunistické. Krádeže jsou a budou dál. Ale obchodovat takto s něčím na co nemám nárok je při nejmenším sprosté. Každá ta cedule byla bud odepsána nebo sprostě ukradena z majetku DPP. A je to uplně stejné jako kdyby tam někdo prodával dopravní značku, kterou odmontoval na ulici.

KarlosK
Uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: 03.11.2009 19:07
Bydliště: Pankrác

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od KarlosK » 02.3.2010 11:08

ježiši :roll: :roll: :roll: já neříkám že je to správný ty cedule brát, ale někdo hold sbírá krabičky od sirek, někdo pivní tácky a někdo třeba také sbíral cedule a to i ty tramvajové. trochu mi tohle bonzování smrdí komunistickými manýry :!: (-X

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od Absolut » 02.3.2010 11:02

Ano, již jsem na Aukro napsal, že se tam prodává zcizený materiál

KarlosK
Uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: 03.11.2009 19:07
Bydliště: Pankrác

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od KarlosK » 02.3.2010 10:47

Pepa píše:Velký výprodej cedulí na Aukru :) http://www.aukro.cz/item935917484_cedul ... mvaje.html v dalších aukcích uživatele najde i další orientace...
a jéje. se vsadím že se nějaký poctivec určitě ozve na aukro že je majitel ukradl a zase se tu budou řešit kydy jako minule :roll: :lol:

Odpovědět