TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od KGX 63 » 07.5.2010 16:38

Vážení šotopřátelé,
zdejší uživatel m-íra je nucen rozpustit svou sbírku již vyřazených střešovických pořadovek (6xx). Jedná se přibližně o 20-25 ks rozličných čísel pořadí za symbolický poplatek. Takže kdo má zájem ať mi napíše SZ (m-íra má momentálně problémy s připojením k netu) a já zprávu předám dál včetně možností předání.

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od syverin » 26.3.2010 22:59

Quetzalcoatl píše:V antikvariátu v Myslíkově je (nebo aspoň ve středu byla) Historie městské hromadné dopravy v Praze /95. Vypadala jako nová, za nějakých <140 Kč.
A v antikvariátu v Opletalce mají/měli Lososův Atlas tramvají za 250. Taky nevypadal špatně.

Quetzalcoatl
Uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 23.6.2006 15:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od Quetzalcoatl » 26.3.2010 20:48

V antikvariátu v Myslíkově je (nebo aspoň ve středu byla) Historie městské hromadné dopravy v Praze /95. Vypadala jako nová, za nějakých <140 Kč.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od Jabberwocky » 26.3.2010 17:34

Rashid píše:Dnes naštěstí již není doba, kdy přitáhnou Švédové a odvezou nám sbírky z hradu
No, nám ... jestli je někomu odvezli, tak tehdejšímu majiteli, tj. císaři (a českému králi) Ferdinandu III., dědici a příbuznému původního majitele Rudolfa II. Navíc se to v průběhu jednání o míru legalisovalo, a Švédům tudíž připadla kořist právem. Tolik k těm nám. Jinak kdyby to neskončilo ve Stockholmu, bylo by to dnes ve Vídni :devilsmokin

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od Absolut » 26.3.2010 14:10

Je to možný, že je z Liberce.

Cedule jsou již rozebrány, šťastnými jsou Jaluh, Jan a 8750. Ostatním se omlouvám, přišlo celkem 11 sms+mejlů+SZ a tak jsem to rozdělil podle času metodou kdo dřív přijde, ten dřív mele.

A.

DP150
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 09.9.2009 8:46

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od DP150 » 26.3.2010 12:15

Nebude cedule "Výstaviště/Nádraží" z Liberce na posilovou linku pro akce na Výstavišti (LTV....)? Případně jako směrovka pro lepší orientaci cestujících v době konání LVT.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od Absolut » 26.3.2010 9:58

Včera jsem byl na hrabací návštěvě ve svém bývalém domově a nalezl jsem tam poměrně značné množství šotosuvenýrů, kterých se určitě chci zbavit. Něco z toho jsou i cedule, rád je věnuji seriozním sběratelům, přednost mají známí z fóra. Už se těším, jak to tady slíznu, když jsem nedávno moralizoval proti kradení cedulí a teď tady rozdávám cedule, z nichž dvě jsem vlastnoručně ukradl. Jedná se o následující kusy:

- cedule čelní Manipulační jízda, dostal jsem ji darem tuším k 18. narozeninám.
- cedule "vůz jede do vozovny Motol", přehazovací přes orientaci T3, ve výborném stavu, dostal jsem ji darem když v MO končily ceduláky.
- cedule "vůz jede do vozovny Pankrác", stav špatný, ukradl jsem ji ve voze, když se blížilo zaplnění depa PA vozy T3.
- deska s nápisem "90 km max" z interieru kabiny vozu Ečs, osobně jsem ji demontoval z vraku vozu na nádraží Praha-Krč.
- cedule čelní "5", dostal jsem ji na výletě v Liberci, víc podrobností nevím.
- cedule kovová na jedné straně nápis "Výstaviště", na druhé "Nádraží", vůběc nevím odkud je ani kde se u mě vzala.
- cedule zadní "X-A" z T3, osobně jsem ji ukradl poslední den provozu linky X-A.

Cedule jsou uskladněny v lokalitě Praha-Vinohrady a ocením osobní převzetí tam někde.
cedule.JPG

mauricio
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: 23.11.2004 21:59

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od mauricio » 24.3.2010 21:05

Absolut

Trochu mi to tu připadá jak na káčku svýho času v diskuzi o RT6. Jistě víš, co mám na mysli.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od demon » 18.3.2010 22:46

Jak to tak vidim, na příští sraz TF dorazim s krosnou suvenýrů, aby se nepodporoval černej obchod.
Aby bylo jasno, suvenýry nepochází z trestné činnosti, ale jde o odpad, za jehož ekologickou likvidaci DP platí nemalé částky, tudíž ho neruinuji, ale šetřím... :lol:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od Bobik » 18.3.2010 21:00

Rashid píše:A teď už mě můžete za mé názory začít kamenovat. :!:
:D Kamenovat Tě nebudu, jen taková poznámečka - chápu že oficiálně (odkup od DP) se k tomuto nedá dostat a máš o to čistě sběratelský zájem. Jenže! tím žes to koupil, tak akorát nahráváš prodávajícím aby v tom pokračovali. Když o to nebude zájem, zjistí že tady jim kšefty nepokvetou a je pravděpodobné, že se toho navíc nechytne ještě někdo další, kdo na tom bude chtít vydělat.

KarlosK
Uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: 03.11.2009 19:07
Bydliště: Pankrác

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od KarlosK » 18.3.2010 11:28

Rashid píše: Zbytek lidiček poprosím, pokud mají doma různé artefakty a součásti týkající se
provozu autobusů, metra, tramvají ať nevyhazují do popelnic a
nabídnou je ostatním.Věnují či prodají.To nechám na nich.
nějaké cedule se mi možná válí doma (ve sklepě.) odpoledne tam zajdu a napíši vám do pošty jestli by jste o ten kus historie neměl zájem... :)

jinak se mi doma pečlivě v šanonech uschované válí nějaké výlukové letáky. od prázdnin 97 snad do roku 2001. :) sem začínal svou sbírku v osmi letech :) bohužel pak s přibývajícím věkem sem radši běhal v parku než lítal na muzeum do informačního střediska pro nové letáky... :)

co si pamatuju že než se zavřelo středislo na palackýho tak mi tam jeden pán za okýnkem :) daroval různě staré mapy a schémata + nějaké jsem nasbíral i sám. (rok 94, 97, 98, 2000, 01 po povodňový stav 02 a dále snad 03 ale tím si nejsem jistý a 04 což je asi poslední)
+ kalendář 98 praha MHD (99% tramvaje na fotkách)
ale těchto věcí (krom cedulí) se zbavit fakt nechci... škoda že jsem nepokračoval se sbírkou výlukových letáků... to by byla teď asi slušně plná krabice nebo police plná šanonů :)

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od Tom » 18.3.2010 11:08

Viděl jsem, že na jednom DOD se rozdávaly autobusové cedule :)

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od Absolut » 18.3.2010 11:05

Rashid: Já Vás kamenovat nebudu a gratuluji k nákupu, podle toho co píšete jste dobrý člověk a systematický sběratel historicky významných věcí. Vadí mi lidi, co cíleně očešou tramvaj o všechny orientace.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od gabuliatko » 18.3.2010 9:25

Rashid píše:Takže moje resumé ja takové:
...
Vždy jsou jiné možnosti jak je sehnat a neškodit ostatním.
...
Pokud myslíš ofiko koupit od DPP vyřazené cedule, tak tudy vlak nejede. (-X
Mně by stačily ty papíry co se na cedule lepíí, drží na zdi stejně jako cedule. Ale ani s tím jsem oficielně nepochodil. Ani se nenamáhali na můj oficielní dotaz odpovědět.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od Proxy » 18.3.2010 8:24

KarlosK píše: ale poslední dobou při úbytku ceduláků se tu hold vyrojilo pár jedinců kterým se vaří krev při pohledu na tramvaj bez orientace. bych chtěl vědět kde byli oni a jejich bonzy a podávání TO na neznámého pachatele :D
Tobě fakt nedochází, že když tramvaj nemá ceduli s orientací, tak nejen řidič dostane sprchu od cestujících, ale DP zaplatí pokutu za neoznačený vůz :?: Způsobit někomu škodu, za několik set nebo tisíc korun, abych se potěšil se svou sbírkou, mi přijde hodně arogantní a sobecké :oops:

Výběr ze sazebníku pokut Ropidu:
závady v označení vozidla vnější boční orientací - orientace chybí, není správná, nebo je nefunkční ... 1 000 Kč
závady v označení vozidla vnitřní (dle předepsaného označení) nebo vnější zadní orientací (číslem linky) - orientace chybí, není správná, je nefunkční nebo vnitřní informační panel ve formě displeje nebo LCD není umístěn na vzájemně odsouhlaseném místě ... 500 Kč

Odpovědět