TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od OMH » 01.4.2011 10:53

Tonda Ježek píše:Každý národ má takovou vládu, kterou si zaslouží.
Politici jsou reprezentativní vzorek obyvatel ČR. A stejně jako ostatní obyvatelé ČR se tak i chovají, akorát mají jiné možnosti než většina jejich spoluobčanů. Ono to začíná zdánlivě nevinně, například kradením cedulí v tramvajích, jízda na černo, přisvojování se materiálu v práci, melouchy na černo (tj. bez daně) a končí to "malou domů" při zadávání státních zakázek.
Zkrátka to co dělají ti "obyčejní lidé", tak úplně to samé dělají politici, akorát mají větší možnosti. Stejně tak pevně věřím, že i v politice je určité procento slušných lidí jako mezi ostatními občany.
Problém je v tom, že my Češi jsme dlouhá léta byly zvyklí proti někomu stále bojovat (Rakousko-Uhersko, fašismus či komunismus), ten kdo kradl, nahlodával systém zevnitř a byl hrdina. A toto myšlení bohužel přetrvává a asi ještě pár let přetrvávat bude.
Konečně názor, který je správný a souhlasím. Všichni nadávají na na politiky, vládu apod. Ale je to náš vzorek a podívejme se mezi sebe, kdo je tak křišťálově čistý, že může nadávat na politiky;)

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od Tonda Ježek » 01.4.2011 10:05

Každý národ má takovou vládu, kterou si zaslouží.
Politici jsou reprezentativní vzorek obyvatel ČR. A stejně jako ostatní obyvatelé ČR se tak i chovají, akorát mají jiné možnosti než většina jejich spoluobčanů. Ono to začíná zdánlivě nevinně, například kradením cedulí v tramvajích, jízda na černo, přisvojování se materiálu v práci, melouchy na černo (tj. bez daně) a končí to "malou domů" při zadávání státních zakázek.
Zkrátka to co dělají ti "obyčejní lidé", tak úplně to samé dělají politici, akorát mají větší možnosti. Stejně tak pevně věřím, že i v politice je určité procento slušných lidí jako mezi ostatními občany.
Problém je v tom, že my Češi jsme dlouhá léta byly zvyklí proti někomu stále bojovat (Rakousko-Uhersko, fašismus či komunismus), ten kdo kradl, nahlodával systém zevnitř a byl hrdina. A toto myšlení bohužel přetrvává a asi ještě pár let přetrvávat bude.

Uživatelský avatar
peterkostelecky
ovocnář
Příspěvky: 211
Registrován: 26.4.2010 12:47
Bydliště: 4, 7, 12, 14, 20, 54, 104, 120, 121, 123, 130, 137, 167, 191, 217, 231, 501, 770, S65, =B=

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od peterkostelecky » 01.4.2011 9:46

Kdo maká má za jednoho, kdo šetří má za tři, kdo krade má za pět ... =D> Tak to je a tady se stím nic neudělá ...

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od OMH » 01.4.2011 9:41

9001 píše:Ono mi přijde, že se někteří z vás chovají jako politici. Prostě jdou po té nejslabší kořišti.
A jak se chováš ty, bohu? :wink:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od Bobik » 01.4.2011 8:55

9001 Z:arrow: No, máš recht, to sice jo, jenže u těch jednoduchejch věcí je alespoň reálnější šance že se podaří s tím něco udělat. U těch složitějších bohužel není - viz vláda - ať je tam pravá, levá, seno, sláma, kradou všichni stejně a přesto je furt valná většina národa volí, ať už jednou trošku víc ty nebo ony. Tady jednotlivec či malá skupina zmůže prd a většina na to peče bo je moc líná něco řešit.
peterkostelecky píše: Ale to už se tak nějak vymiká tématu TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete.
Maj pravdu předsedo... :oops:

Uživatelský avatar
peterkostelecky
ovocnář
Příspěvky: 211
Registrován: 26.4.2010 12:47
Bydliště: 4, 7, 12, 14, 20, 54, 104, 120, 121, 123, 130, 137, 167, 191, 217, 231, 501, 770, S65, =B=

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od peterkostelecky » 01.4.2011 6:29

No vandalismus kdyby se tu řešil, tak to mít konec nikdy nebude. Potagované obklady stěn, vyryté okna apod. jsou v každém městě a v každém dopravním prostředku na světě. Ale to už se tak nějak vymiká tématu TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10208
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od 9001 » 01.4.2011 5:38

Mě opravdu dostává to, jak se tady jsme schopni zhádat do krve, kvůli pár cedulím, ale systémové věci nám unikají. ¨Je úplně jedno jestli nás za bílého dne stále dokola okrádá vláda, ale i co se děje na městě i v samotném DPP.

Ono mi přijde, že se někteří z vás chovají jako politici. Prostě jdou po té nejslabší kořišti.

Jedna připomínka k jednomu uživateli Snad se pozná. Když jsme se bavili, tak mi říkal, jak má všechny plechové čelní cedule, magnety, diodové návěstidlo na výhybky a takhle bych mohl pokračovat. Proč se mi zdá že tento uživatel tu nejvíc řve.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od OMH » 01.4.2011 2:24

Rashid píše:V žádném případě neobhajuji kradení cedulí, ale fascinuje mne, že Vás to všechny tak rozčiluje.
Kdyby jste se řešili čmáranice ve vozech nebo poškrábaná či kyselinou poleptaná okna, kde
je škoda mnohem vyšší, tak to rozhodně pochopím.
Věřím, že když se tu bude někdo chlubit tím, kolik oken poškrábal, taky potlesk nezíská!

Rashid
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: 09.8.2009 20:10
Bydliště: V Bubenči tam kde postavili pár metrů kolejí, zničili vše, utratili miliardy a nyní tleskají jako kd

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od Rashid » 31.3.2011 23:20

V žádném případě neobhajuji kradení cedulí, ale fascinuje mne, že Vás to všechny tak rozčiluje.
Kdyby jste se řešili čmáranice ve vozech nebo poškrábaná či kyselinou poleptaná okna, kde
je škoda mnohem vyšší, tak to rozhodně pochopím.

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od piskvorrr » 31.3.2011 23:03

7118 píše:kdo jsou prosím mí společníci, z příspěvku to jaksi není zřejmé.
JAAAAAAAAAAA. (a dalsi podobne postizeni)

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od Petr » 31.3.2011 22:38

peterkostelecky píše:(...)Takže si v Motole udělejte pořádek, najděte si zbytek přehazek aby ste si tu pak nemusely stěžovat že ste si musely vyrábět nové, vytištěné v reklamních foliích a secvaknuté sponkama ...(...)
Dík za nauku. Kam se na tebe hrabe Guth-Jarkovský. To je slabý odvar. V depu tvou prosbu rozhodně vyřídím. Vydrž Prťka ve svých postojích, vydrž!

Uživatelský avatar
Vojta Tramvaj
Uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: 25.8.2010 15:16
Bydliště: Bohužel u "255002"
Kontaktovat uživatele:

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od Vojta Tramvaj » 31.3.2011 21:43

Taky jsem se divil, že to je na ŽI a ne v mo

Uživatelský avatar
peterkostelecky
ovocnář
Příspěvky: 211
Registrován: 26.4.2010 12:47
Bydliště: 4, 7, 12, 14, 20, 54, 104, 120, 121, 123, 130, 137, 167, 191, 217, 231, 501, 770, S65, =B=

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od peterkostelecky » 31.3.2011 20:49

No, diskuse se lehce vykolejila. Já jen chtěl slyšet jediné ... Co se bude dít potom, když se tady bude úplně nesmyslně řešit téma kradení cedulí. Nevyřeší se nic. Vojto, já bych ji tam nic nevracel. Jednou mi to daly, tak mají smůlu. Řadu let se to nepoužilo a kvůli jednomu dni se sice musely udělat nové cedule, ale když to je jendou za uherák tak co, prostě se to už nepoužívá tak co stim. To je asi jako kdyby sme na dráze schovávaly košíková návěstidla, co kdyby náhodou se rozbily klacky, asi nesmysl, že? Doba pokročila, ve vozovně Motol se to nepoužívá, tak co by si to nekdo nemohl vzít.

Pro Petra: I ty vyrobené se ukradly. Poslední přehazka do motola se objevila v provozu při posledním dni linky 16 do Braníka, s vozem 8029 zapůjčeného z HL a i ta byla ukradena. Pak do Motola byla zapůjčená souprava z VO a už stříšky neměla, resp. měla ale také vyrobené (přehazka X-18, X-56 atp. a zdruhé strany nápis vozovna Motol). Typuji, že vojta si to vzal nedávno, takže přehazky byly, akorát zřejmě na místě, kde je nikdo nenašel a ted spatřily světlo světa. Z toho vyplívá, že přehazky ve vozovně byly, jen buď nikdo nehledal nebo hledal na špatném místě. Takže si v Motole udělejte pořádek, najděte si zbytek přehazek aby ste si tu pak nemusely stěžovat že ste si musely vyrábět nové, vytištěné v reklamních foliích a secvaknuté sponkama ...

Howgh ...

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od kruťák » 31.3.2011 20:39

Pamatuje-li si to historie dobře, psal to pan Chemik takto:
chemik, 3. 1. 2011 píše:Prodám čelní orientace vozů linek 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59. Jeden kus za symbolických 250 kč. Dále noční boční orientace, 1ks - 100kč. Vše z tohoto silvestra. Nikde jsem to neukrad. Dostal jsem to k vánocům.
Kdo to špatně pochopil, asi nemá smysl pro humor :)

Méně bystrým poradím přečíst třetí větu od konce a poslední větu :wink:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: TRAM-SHOP, bazar, vetešárna či jak chcete

Příspěvek od MF » 31.3.2011 20:27

Vojta Tramvaj píše:Já myslel, že to tak dělají ostatní. (viz. chemik po vánocích dostal ty Nočky a chtěl 250,- za bok a zadek a 500,- za čelo)
A nenapadlo Te, ze si Chemik delal legraci? 500 za kus... To dat bezdakovi na jedno krabicovy, tak ocese cela na cele Lazarske.

Odpovědět