Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
52
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 365

Uživatelský avatar
zastavaman
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 07.2.2007 20:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od zastavaman » 26.2.2010 12:00

P_V píše:viz http://www.ropid.cz/tarif/Tarif-PID,-vc ... 9x350.html,
článek VII, odstavec 25
Jízdenka vydaná prodejním strojkem USV nebo jízdenka označená při nástupu do vozidla má v tomto případě pásmovou i časovou platnost počítanou od pásma navazujícího na již zaplacené tarifní pásmo. Společně předložené jízdní doklady se z hlediska pásmové a časové platnosti posuzují jako jeden jízdní doklad. Po opuštění zastávky na hranici dvou tarifních pásem musí mít cestující platnou jízdenku do následující zastávky.
Ale jak se ta časová platnost posoudí? Je tam oražen čas nástupu, ale ne čas začátku pásma pro které platí.
co primárně dle JŘ?

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4082
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od P_V » 26.2.2010 11:57

viz http://www.ropid.cz/tarif/Tarif-PID,-vc ... 9x350.html,
článek VII, odstavec 25
Jízdenka vydaná prodejním strojkem USV nebo jízdenka označená při nástupu do vozidla má v tomto případě pásmovou i časovou platnost počítanou od pásma navazujícího na již zaplacené tarifní pásmo. Společně předložené jízdní doklady se z hlediska pásmové a časové platnosti posuzují jako jeden jízdní doklad. Po opuštění zastávky na hranici dvou tarifních pásem musí mít cestující platnou jízdenku do následující zastávky.
Ale jak se ta časová platnost posoudí? Je tam oražen čas nástupu, ale ne čas začátku pásma pro které platí.

watslaw
Uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 17.8.2004 15:13

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od watslaw » 25.2.2010 17:58

Proxy píše:
P_V píše:A kdy se ten přídavný lístek musí označit při cestě ven z Prahy? Stačí až na hranici pásma B-1? On by totiž někde jinak časově nevystačil...
Pokud řidič vyžaduje, tak se lístek musí označit již při nástupu. Tarif PiD v tomto umožňuje dvojí výklad ;-)
Nejlepší je proto zakoupit si doplatkovou jízdenku až u řidiče - člověk si tím ušetří zbytečné hádky...

viz. tento článek: http://www.ropid.cz/tarif/odbaveni-v-pr ... 9x723.html
Já myslím, že je to tam jasně, i když schovaný:
viz http://www.ropid.cz/tarif/Tarif-PID,-vc ... 9x350.html,
článek VII, odstavec 25
Jízdenka vydaná prodejním strojkem USV nebo jízdenka označená při nástupu do vozidla má v tomto případě pásmovou i časovou platnost počítanou od pásma navazujícího na již zaplacené tarifní pásmo. Společně předložené jízdní doklady se z hlediska pásmové a časové platnosti posuzují jako jeden jízdní doklad. Po opuštění zastávky na hranici dvou tarifních pásem musí mít cestující platnou jízdenku do následující zastávky.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Proxy » 25.2.2010 13:22

P_V píše:A kdy se ten přídavný lístek musí označit při cestě ven z Prahy? Stačí až na hranici pásma B-1? On by totiž někde jinak časově nevystačil...
Pokud řidič vyžaduje, tak se lístek musí označit již při nástupu. Tarif PiD v tomto umožňuje dvojí výklad ;-)
Nejlepší je proto zakoupit si doplatkovou jízdenku až u řidiče - člověk si tím ušetří zbytečné hádky...

viz. tento článek: http://www.ropid.cz/tarif/odbaveni-v-pr ... 9x723.html

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4082
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od P_V » 24.2.2010 22:16

A kdy se ten přídavný lístek musí označit při cestě ven z Prahy? Stačí až na hranici pásma B-1? On by totiž někde jinak časově nevystačil...

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 7080 » 24.2.2010 21:47

matti píše:Mám dotaz, sice trochu zvláštní, ale nikdy sem takto necestoval.
Chápu dobře, že když pojedu z Kobylis č. 374 do Zdib - Přemýšlení (pásmo 1) - 13 minut - bude mi stačit lístek za 10 Kč (na pásma 0,B mám legitku) :?:
Stačí ti dokonce až do Větrušic, ale pouze za podmínky, že se v Klecanech nezajíždí k Aholdu :D

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Oskar » 24.2.2010 19:44

matti píše:Mám dotaz, sice trochu zvláštní, ale nikdy sem takto necestoval.
Chápu dobře, že když pojedu z Kobylis č. 374 do Zdib - Přemýšlení (pásmo 1) - 13 minut - bude mi stačit lístek za 10 Kč (na pásma 0,B mám legitku) :?:
Ano.
http://www.ropid.cz/download.php?idg=68 ... df&Lang=cs

Uživatelský avatar
matti
ovocnář
Příspěvky: 187
Registrován: 07.9.2009 18:55
Bydliště: 140

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od matti » 24.2.2010 18:24

dík, nebo je taky varianta koupi u řidiče, s tím, že po praze mám legitku...

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MF » 24.2.2010 18:22

melo by to tak byt. Stejne je to totiz i z budejarny do jesenice. Predtim to byvalo za 12.

Uživatelský avatar
matti
ovocnář
Příspěvky: 187
Registrován: 07.9.2009 18:55
Bydliště: 140

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od matti » 24.2.2010 17:58

Mám dotaz, sice trochu zvláštní, ale nikdy sem takto necestoval.
Chápu dobře, že když pojedu z Kobylis č. 374 do Zdib - Přemýšlení (pásmo 1) - 13 minut - bude mi stačit lístek za 10 Kč (na pásma 0,B mám legitku) :?:

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Absolut » 23.2.2010 8:12

Nenašel by někdo ve svých sbírkách jízdenku DP Praha v ceně 1 Kčs z období 10/1984 - 2/1987 označenou v metru? Nejlépe datum označení ze začátku označování, tedy 9/1985-1987, a to tiskem na bílé zadní straně jízdenky (označenou na tištěné straně mám, ale to není ono :)). Jedná se o jednotlivé jízdenky s červenou šipkou, emise mezi Apn a Bnm, t.j. přední strana již s textem "na výšku" a zahrnutím Metra, ale zadní strana zcela bez potisku (již bez tisku "Při nástupu do vozu je cestující..." ale ještě před tiskem "UPOZORNĚNÍ! V metru platí označená jízdenka..."

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6709
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Nebezpečná PČR

Příspěvek od demon » 21.2.2010 11:45

MM-Mikulovsky píše:Pokládám si otázku, jestli policajti vlastně neudělali minimálně stejný (ne-li závažnější) přestupek, než jaký se jali pokutovat!!! A když nad tím uvažuji, tak si vzpomínám, že podobných excesů PČR jsem viděl za moji nedlouhou praxi nesčetně!!!
To máš těžký a tady to fakt nevyřešíme.
Je to prostě ono klasický "co je dovoleno jovovi, není dovoleno volovi"...
Od ledna je na SJM povolená padesátka a přesto mě tam DENNĚ předjíždějí vozidla policie z/do Kongresovky, jedoucí suverénně >80 a nerozpakující se mě probliknout, pokud je svou +-60 neúměrně dlouho blokuju...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Nebezpečná PČR

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 21.2.2010 7:32

To už je skutečně nemožný - jak má být na silnicích pořádek, když během jedné sobotní šichty dvakrát tramvajáka předjížděj policajti z leva bez včasného varování, navíc vždy kdy obě koleje jsou určeny nejen TRAM, ale i IAD!!! Poprvé, nebýt prudkého brždění pomocí ČB jsem málem zramoval je i protijedoucí auto, mezi nímž a mnou těsně dokázali udělat myšku - sice jeli na maják, ale bez sirény, jen si v poslední chvíli (až takřka na úrovni mého čumáku) dvakrát zatroubili tím typickým klaksonem nových Octávek!!! No naštěstí to jen tak, tak stihli a ujeli, takže jsem ty kolejovky v poslední chvíli mohl pustit, díky čemuž jsem nepomlátil cestující. No a po druhé v nočních hodinách mě předjížděli naprosto bez majáku (a přitom by stačilo světlo - to by se od okolí ve tmě odráželo) při honbě za nesvítícím osobákem jedoucím cca 100 metrů přede mnou (těsně po tom co jsem se za něj zařadil za křižovatkou a následně jej netrklo ani mé dvojí probliknutí dálkovkami z na moment zhaslých reflektorů)!!! Pokládám si otázku, jestli policajti vlastně neudělali minimálně stejný (ne-li závažnější) přestupek, než jaký se jali pokutovat!!! A když nad tím uvažuji, tak si vzpomínám, že podobných excesů PČR jsem viděl (a o dalších od kolegů slyšel -např. v noci na Lazarské je brzdí TRAM čekající na čas odjezdu a ne vozidla parkující vedle ní v zastávce, či legitimování tramvajáka s výtkou o projetí červené před zastávkou) za moji nedlouhou praxi nesčetně.

PS: Jsem přesvědčen, že v tomto dlouhodobém nerespektování tramvají ostatními účastníky silničního provozu tkví příčina letošního zvýšeného počtu úmrtí na železničních přejezdech (za leden cca polovina, jako za celý loňský rok)!!! Nebo-li začalo to u tramvají a teď se to přenáší na železnici. Provozovatelé kolejových vozidel a PČR by měli okamžitě spojit své síly ke zvrácení tohoto šíleného stavu, ale ovšem musí začít prvně u sebe!!!

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Štěpán » 19.2.2010 10:44

http://www.google.ru/intl/ru/landing/transsib/en.html - projížďka transibiřskou magistrálou z Moskvy až do Vladivostoku na videu.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4741
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MOp » 17.2.2010 15:34


Odpovědět