Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
51
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 364

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Fořtík » 08.2.2011 4:16

A jen taková otázka do větru - vy se divíte? Při ceně energií a sociálních poměrech na vsích? Každej by rád topil plynem, elektrikou... Ale když naši milí distributoři, potažmo stát nevědí, co by za energii chtěli, tak je to těžké... A já se teda vůbec nedivím, že dřevo a uhlí plus všemožné cosidomavyrobímetosidomaspálíme vyhrávají. ;-)

Uživatelský avatar
Martin
Uživatel
Příspěvky: 244
Registrován: 14.3.2007 14:37
Bydliště: Prágl - Strašnice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Martin » 07.2.2011 21:28

Bobik v [i]Humor[/i]u píše:Jo, proti pálení jsem taky, ovšem proč to ten Franta Vohnou pálí? Protože to je LEVNÉ! A když nebudou švele, bude pálit PETky plněný pilina s vyjeťákem (taky ňamka), případně jinou levnou hrůzu. Ale tohle inspenkci a různejm ekologistům nevadí, resp. možná vadí ale je moc práce to postihovat (tak k čemu jsou?). To raději zdražíme uhlí, plyn, elektriku..... Pak to takhle dopadá.
P.S. u těch diskusí mě pobavilo, že holt budem kupovat pražce betonový. Sice se to špatně řeže, ale v kamnech si poleží..... :lol:
Že hází Vohnout do kamen kdejaký svinstvo, to už je o tom, že je buď 1) blbej nebo 2) neznalej. ad 1) Když tam bude pálit PETky, olej z žiguliku nebo pneu, tak je to blb, protože z obecnýho povědomí má vědět, že při hoření vznikaj toxický látky. ad 2) Ale třeba málokoho napadne (protože to prostě nestudoval), že impregnace podvalů neni rostlinej olej, ale obsahuje i těžký kovy a další složky. Proto existuje předpis, kterej říká, že napuštěnej dřevěnej pražec nepatří do ruky kdekomu, ale má ho převzít firma, která ví co s ním dělat dál. SŽDC měla odpad předat k odborný likvidaci, to neudělala (eště na tom trhla nějakou korunu), tím porušila předpis a dostala pokutu. Pokud by třeba ČIŽP Vohnouta našla, jak to pálí v kamnech nebo toho má plnou zahradu, třeba by mu pokutu dala. Ale kde neni žalobce - neni soudce. To máš jako s každým jiným porušením předpisu. :smt102
Ostatně jak je to dlouho, co se po republice našly sklady plný odpadů, který sem někdo šikovně navozil z okolních států? Po těhdle zkušenostech se tím Inspekce asi zabývá "intenzivněji" (i když si nedělám iluze, že nějak masově a důkladně, SŽDC byla možná jen snadná kořist).
A ty ceny enerigí, to už je úplně jiná kapitola
Ale to jsem se nějak rozkecal a eště ke všemu to už neni humor, tak alou s tim do jiný sekce... :-W

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MOp » 07.2.2011 10:26

to je indesign. zavolej me ci lepe "bubamaru" :-).

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Absolut » 07.2.2011 10:05

Moji milí tramfóráři, potřebuju pomoc. Mám spravovat a nově vydávat dokumenty, které jsou v uložené ve formátu *.indd, jedná se o formát jakéhosi výtvoru firmy Adobe. Mám k dispozici Acrobat 9 pro, který to neumí ani otevřít. Potřeboval bych dané soubory otevřít a převést do nějakého běžného office softwaru, nebo do něčeho freeware nebo nejlépe do AutoCadu :) Nebo aspoň převést do pdf / jpg.... Souvislost s MHD to má minimální... Uměl by někdo poradit? Kdyžtak prosím reakce SZ nebo mail, ať to tady nezaplevelíme

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MF » 06.2.2011 14:58

peterkostelecky píše:Mám dotaz ...
Zítra odjíždím do Švýcarska ... Ve kterém městě tam jezdí tramvaje? Je tam neco zajimavého na kolejich, a kde? Co by stálo za shlédnutí? Jaký je tam vozový park? Dáte mi sem nekdo případně odkaz? Děkuji ... :)
Mě se líbilá Rétská dráha.

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Štěpán » 06.2.2011 14:35

Mrkni se na fotky tady: http://www.railfaneurope.net/pix/ch/trams/pix.html

Myslím, že by se tam něco zajímavého dalo najít.

Uživatelský avatar
peterkostelecky
ovocnář
Příspěvky: 211
Registrován: 26.4.2010 12:47
Bydliště: 4, 7, 12, 14, 20, 54, 104, 120, 121, 123, 130, 137, 167, 191, 217, 231, 501, 770, S65, =B=

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od peterkostelecky » 06.2.2011 14:05

Mám dotaz ...
Zítra odjíždím do Švýcarska ... Ve kterém městě tam jezdí tramvaje? Je tam neco zajimavého na kolejich, a kde? Co by stálo za shlédnutí? Jaký je tam vozový park? Dáte mi sem nekdo případně odkaz? Děkuji ... :)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 06.2.2011 5:56

No napadá mě akorát snad K-report (ale nevím, nechodím tam) no a jinak - co strejda Google, neporadil by?

7118

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 7118 » 05.2.2011 21:55

Dobry den,prosim vas.poradil by mi někdo ještě naka fora,z tramvajovou tematikou.podobna jako je tram forum??? předem děkuji. 8-)

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Sirka » 01.2.2011 16:57

DP si prostě obhospodařuje svoje linky + dělá tradičně údržbu automatů a zast. na území Prahy a svých linek na příměstě, je to o neschopnosti se podřídit systému a nepochopení integrované dopravy. Když jsou výluky za Prahou, tak to dělá ROPID jednotně stejně jako další servis a zázemí ostatním dopravcům. Když sis tak hezky všiml té nejednotnosti, tak si taky můžeš zkusit všimnout jednotnosti mezi různými soukromými dopravci navzájem, tam je ta prezentace vidět trochu líp...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 01.2.2011 6:43

demon píše: .....kámošů něčích kámošů. :wink:
Á děkuji pane kolego. Já si furt lámal hlavu, jak se diplomaticky řekne banda debilů.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od demon » 31.1.2011 22:46

ElWapp píše:Proč se o toto vše nestará ROPID?
Dobrá otázka...
Nejspíš protože to historicky vždy spadalo pod DPP a ten se nechce zadarmo vzdát vlivu a knowhow ve prospěch kámošů něčích kámošů. :wink:

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 542
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od ElWapp » 31.1.2011 22:02

Můžete mi prosím objasnit vztah ROPID<>DPP? Z mého laického pohledu by to mělo fungovat asi tak, že ROPID objedná provozování nějaké linky v určitém standardu kvality u některého dopravce, údržbu zastávek u nějaké firmy atd. Tedy řízení a prezentaci celého systému bych čekal v rukách ROPIDu. Jenže DPP, který má většinu linek, zastávky a kdo ví co ještě, hraje taky vlastní hru a vydává vlastní letáky o výlukách a další propagační materiály. Když pak nastoupím do autobusu jiného dopravce nebo čekám na zastávce, kde jiný dopravce jezdí, tak je hodně vidět, jak nejednotný ten jednotný systém je. Proč se o toto vše nestará ROPID?

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MOp » 31.1.2011 15:50

Na google mapach / seznamu je zachycen jeden z mnoha zachranovacich zakroku na oblouku v krizovatce s Bazovského, pomocí navarovani. Provadi Elaugen.

Uživatelský avatar
Honza
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: 02.10.2010 13:48

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Honza » 31.1.2011 15:20

Absolut píše:Jojo, někdy už se o tom mluvilo, dokonce někdo dával i výřez té ortofotomapy do diskuse. Ale nevím, zda to nebylo na Zelených. Kromě seznamu je to i na googlemaps.
Na gmaps je mimochodem i broušení (pravděpodobně) tratě do Řep.

Odpovědět