Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
51
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 364

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 02.4.2011 19:15

Jo a co úprava jízdních dob? Já si teda na to musím zvyknou, protože jsem včera jezdil "po staru", tudíž to flákal a tudíž byl mírně pozdě, nicméně mi přijde že na 56 zmizely minuty tam kde to bylo potřeba, takže už mnohdy nemusím přemýšlet co s časem a jezdit 20.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 02.4.2011 17:37

radek31 píše:
demon píše:Vůbec si nemyslim, že by šlo o úsporu papíru.
Prostě je to takhle jen daleko praktičtější. :wink:
je to praktičtější a výhodné ekonomicky i ekologicky - úspora papíru a toneru se (podle pořadí) pohybuje mezi 25 a 50% - což není vůbec málo!
vzhledem k tomu, jaké stohy papíru se potisknou kvůli každé chvilkové výluce ...
A) Zrovna dnes při výlukách kvůli půl maratónu se mi praktičnost nové podoby VJŘ na "dlouhé 17" osvědčila - bylo mi ihned po příjezdu na konečnou jasné, že další půlkolo jedu jinak a nemusel jsem vůbec hledat (natož. "po všech čertech") správný kód pro mojí následující trasu (první dvě a půl kola jsem jel na 0917 = Jiráskovo nám. - Myslíkova - Nár. tř. - Újezd - Malostranská - Čechův most, pak jsem jel půlkola na 0817 = Nábř. Kpt. jaroše - Nám. Republiky - Václavák - Karlák - IPP - Otakarova výstup, následně na to "na síťák" z nástupní na Synkáči - Albertov - Výtoň - Jiráskáč - Myslíkova - Újezd - Malostranská - Sparta - Stross, nakonec na střídání jsem jel 0717 = Stross - Sparta - Malostranská - Újezd - Nár. třída - Myslíkova - Jiráskáč).
Mělo to však dva háčky:
1.) odhlášení (či spíše průjezd čidlem na) Národní třída DC zobrazilo na Apexu stavění ROV > (vpravo) = vynechalo to ROV do Lazarské, jež byla potřeba postavit rovně
2.) při síťovém režimu jsem jel nakonec jinudy - na Albertově DC se mne "na cestu" (dopravení se do jimi požadovaných cílů) ptalo několik cestujících a já pak rozptýlen potvrdil hlášení a projel křižovatku rovně k Botanické zahradě (chybu jsem si uvědomil cca na úrovni protilehlé zastávky Albertov ZC)
B) Úspora papíru je rozhodně také značná:
1.) Nepřetiskuje se kvůli každému sebemenšímu posunu odjezdů spojů tzv. zadní strana obsahující zejména málo měněnou běžnou trasu
(ovšem již jsem tu kdysi uváděl, že by se mi líbil v deskách vložený stálý papír s trasou příslušné linky + nově uvedeny přestupy na další spoje, zejména BUS, MHD a směr jejich jízdy - občas se mne někdo na tyto přestupy ptá a pokud je náhodou sám alespoň občas nepoužívám, tak nedovedu poradit, takhle by se stačilo podívat a tázající by byl jistě velmi spokojený)
2.) Díky změně fontu z patkového Times na bez patkový Arial je čitelnost dobrá i při menším (či hustějším) textu, který tak vedle sebe obsahuje místo původních 5-ti sloupců 6 (což znamená že z jedné konečné na druhou mám vždy časy od shora dolů a z druhé na první vždy od zdola na horu)

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od demon » 02.4.2011 16:56

radek31 píše:je to praktičtější a výhodné ekonomicky i ekologicky - úspora papíru a toneru se (podle pořadí) pohybuje mezi 25 a 50% - což není vůbec málo!
No dobře, chtěl jsem jen říct, že primárním důvodem téhle změny určitě nebyla úspora papíru a tonerů, ale přehlednost a srozumitelnost.
Pokud by chtěl někdo šetřit, tak vím i tisíci jiných případů nehospodárnosti. :roll:
MF píše:...na jejich oddělení chodí velmi "kvalitní" papír, který jako papír vypadá pouze tehdy, když jdou dva listy přes sebe. Je to prý ohromně výhodné.
Papír se sice nakupuje centrálním nákupem, takže se logicky nebere ten nejdražší, ale že by s tim byl nějakej problém sem ještě nezaznamenal.
Mojí tiskárně teda problémy nezpůsobuje. (-X

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MF » 02.4.2011 13:07

zrovna mi jeden nejmenovaný kolega říkal, jak na jejich oddělení chodí velmi "kvalitní" papír, který jako papír vypadá pouze tehdy, když jdou dva listy přes sebe. Je to prý ohromně výhodné. Co na tom, že půlku vyhodí, že se na něm toner rozpíjí. To je kvalita! Jiný sami koupit nesmí.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od radek31 » 02.4.2011 12:55

demon píše:Vůbec si nemyslim, že by šlo o úsporu papíru.
Prostě je to takhle jen daleko praktičtější. :wink:
je to praktičtější a výhodné ekonomicky i ekologicky - úspora papíru a toneru se (podle pořadí) pohybuje mezi 25 a 50% - což není vůbec málo!
vzhledem k tomu, jaké stohy papíru se potisknou kvůli každé chvilkové výluce ...

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobek » 02.4.2011 12:46

Objeví se to nepochybně v archlívu pořadů ČT.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Absolut » 02.4.2011 11:52

Mám velikou prosbu. Nemám možnost kouknout na to Retro o T3 a na nahrávání z TV jsem naprosto tupý (nebo je tupý přístroj od LG, ale spíš já). Nahodil by mi to někdo nahrané ke stažení, odkaz kdyžtak mejlem nebo SZ (safra, tam mi to už pár týdnů hlásí plnou schránku, ale já to vykydám :)). Byl bych moc vděčný...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od demon » 02.4.2011 11:10

Vůbec si nemyslim, že by šlo o úsporu papíru.
Prostě je to takhle jen daleko praktičtější. :wink:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 02.4.2011 8:39

Co je na tom špatného? Osobně mi to přijde skoro praktičtější.

Uživatelský avatar
tramvajka
Uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: 11.8.2009 16:43
Bydliště: Bohužel už u "S7"
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od tramvajka » 02.4.2011 0:20

Nová verze JŘ platná od 1.4.2011... Dopravní podnik šetří kde může, tudíž i na papírech... a tak už se nedělají tzv. "zádíčka" , kde jste měli psaný kódy, a tak, a máte to vše napsané rovnou v JŘ...
JŘ.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Oskar » 28.3.2011 11:16

krtinek píše:Byly tu nedávno dotazy na pořad Retro o tramvajích T3. Tak tedy dnes v 11:35 na ČT24 se můžete v pořadu Highlight podívat do zákulisí jeho natáčení, poslechnout si povídání právě o tomto dílu, a předpokládám, že bude řečeno i přesné datum odvysílání (vzhledem k tomu, že díl je již vyroben, čekejte pravděpodobně v následujících 14 dnech). =D>
Už je to v programu na sobotu, 2. dubna ve 21:05. Pokud to chcete bez infolišt, nastavte rekordér na neděli, 3.4. v 16:05 na ČT1.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od kruťák » 28.3.2011 10:47

Byly tu nedávno dotazy na pořad Retro o tramvajích T3. Tak tedy dnes v 11:35 na ČT24 se můžete v pořadu Highlight podívat do zákulisí jeho natáčení, poslechnout si povídání právě o tomto dílu, a předpokládám, že bude řečeno i přesné datum odvysílání (vzhledem k tomu, že díl je již vyroben, čekejte pravděpodobně v následujících 14 dnech). =D>

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od DG7021 » 24.3.2011 11:24

Je-li někdo stále lačný po prvním či druhém díle Zmizelé Prahy - Tramvaje a tramvajové tratě, viděl jsem dnes dopoledne oba díly v antikvariátu na Jiřího z Poděbrad (hned u zastávky 11 ve směru na Muzeum) v perfektním stavu tuším po 200 Kč.

Uživatelský avatar
7105
Uživatel
Příspěvky: 282
Registrován: 30.4.2008 21:48
Bydliště: Wokowice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 7105 » 23.3.2011 21:56

Jsou někde k dispozici starší evidenční přehledy? Docela by mě zajímalo, jaké vozy vypravovala vozovna Střešovice před zrušením, které T3M provozovala vozovna Vokovice atd. Jestli je to umístěno na páteři nebo někde tady na fóru, tak se omlouvám a prosím o odkaz (hledal jsem, ale nenašel).

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Jabberwocky » 16.3.2011 13:05

Kilometry ujeté místodržícím.

Odpovědět