Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
51
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 364

Uživatelský avatar
tramvajka
Uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: 11.8.2009 16:43
Bydliště: Bohužel už u "S7"
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od tramvajka » 29.5.2011 23:26

Sice to nemá s tramvajema nic moc společnýho, jen trošku, ale dnes v 13:40 "pěkná" nehoda na Želivského ... #-o Policie si holt myslí, že má asi přednost všude... A ani majáky neměli zaplý ... =D>
Nehoda 1.jpg
Nehoda 2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Vojta Tramvaj
Uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: 25.8.2010 15:16
Bydliště: Bohužel u "255002"
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Vojta Tramvaj » 25.5.2011 9:31

Včera byla na 556/6

Uživatelský avatar
tramvajka
Uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: 11.8.2009 16:43
Bydliště: Bohužel už u "S7"
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od tramvajka » 25.5.2011 0:05

Pepa píše:Kouknu a vidim... Ta jezdí hned od vrácení do SA (13.5.) :D Třeba v sobotu byla na 7 8-)
Tak to jo, tak alespoň si mě uklidnil, Pepo :wink: . Já už měl strach, jestli jí tam nějak neošizujete :lol: ...

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Pepa » 24.5.2011 23:55

tramvajka píše:Chci se zeptat, viděl někdo z Vás už v provozu vůz 8634, který se onehdá vrátil z dílen? Já jen že už jsem jí ve Strašnicích viděl, ale na lince jsem ještě to štěstí neměl, a rád bych si jí někde blejsknul :lol: .
Kouknu a vidim... Ta jezdí hned od vrácení do SA (13.5.) :D Třeba v sobotu byla na 7 8-)

Uživatelský avatar
tramvajka
Uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: 11.8.2009 16:43
Bydliště: Bohužel už u "S7"
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od tramvajka » 24.5.2011 23:42

Chci se zeptat, viděl někdo z Vás už v provozu vůz 8634, který se onehdá vrátil z dílen? Já jen že už jsem jí ve Strašnicích viděl, ale na lince jsem ještě to štěstí neměl, a rád bych si jí někde blejsknul :lol: .

Uživatelský avatar
Isidor
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: 03.11.2004 20:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Isidor » 18.5.2011 2:05

Ví někdo, jaký může být (orientačně) cenový rozdíl mezi tramvajovou výhybkou s přímou srdcovkou a obloukovou?

Jake
Uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 27.4.2009 20:14

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Jake » 17.5.2011 22:25

Tak jsme se dobrali k závěru, že vozidlo s vypnutými majáky smí stejně řídit až od 21 let. Protože podle techničáku je to pořád vozidlo s právem přednostní jízdy a to, že má majáky zapnuté, mu jenom uděluje vyjímku z některých pravidel silničního provozu.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 17.5.2011 21:56

Encore píše:Většina nastupovala nejblíž, tedy prvními dveřmi... Nevím, mohlo jich tam v tu chvíli být tak 5, dva se už cpali nahoru a další 3 postávali před dveřma a čekali až se schody uvolní. V tu chvíli chtěla nastupovat i nějaká starší paní, která teda viděla, že je vepředu ucpáno a tak se rozhodla nastoupit druhými dveřmi asi v dobrým domění, aby zbytečně nezdržovala. Jenže už jí to moc neběhalo, takže než se k těm druhým dveřím dostala, zbylí 3 lidi u prvních dveří stihli nastoupit, řidič zazvonil a zavřel dveře a pani tam nechal. Znova na zastávce nezastavoval, takže pani si musela počkat na další...
Věřím, že ji neviděl. Chvilku se koukej, co řidiči dělaj, když stanicujou. Mnoho jich otevře dveře a čumí do blba (to nemyslím zle, prostě někam koukaj). Pak kouknou na APEX, do zrcátka, zda je někdo ve dveřích, zavřou a jedou.

Jake
Uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 27.4.2009 20:14

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Jake » 17.5.2011 21:42

9001 píše:Jinak stejně je speciální školení na modré majáky nebo se pletu? A na to ho pustí až v 21.
Jo, myslím, že něco jednodenního je. Mám pocit, že to jsou nějaké zásady bezpečné jízdy s vozidlem s právem přednostní jízdy.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 17.5.2011 21:18

Jak píše krtinek. Pokud pojede bez spuštěného majáku je to ok. Jinak stejně je speciální školení na modré majáky nebo se pletu? A na to ho pustí až v 21.

Jinak u dispečerů se tohle stát nemůže, protože tam určitě bude podmínkou mít papíry na tramvaj.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od kruťák » 17.5.2011 21:09

No je to tak, dokud nepoužije modré světlo (a)nebo zvukové znamení, tak řídí obyčejné vozidlo, na tom není co řešit :wink:
Když kondiční jízdy pojede bez majáku, tak smí.

Jake
Uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 27.4.2009 20:14

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Jake » 17.5.2011 21:04

O to ani tak nejde, u hasičů už je. Řešíme spíš, jestli by mohl jezdit kondiční jízdy.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od kruťák » 17.5.2011 20:57

No pokud nemá puštěný maják, zřejmě se o "vozidlo s právem přednosti" nejedná, ale prakticky ten případ ve své podstatě nastat nemůže, protože těžko někdo přijme řidiče hasičů/záchranářů/dispečera, který nemůže používat služební auto způsobem, jaký potřebujeme (použít maják).

Jake
Uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 27.4.2009 20:14

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Jake » 17.5.2011 20:48

Řidič ve věku 18 let, s řidičským oprávněním B a C, je členem sboru dobrovolných hasičů. Sbor má k dispozici 2 vozidla spadající pod řidičská oprávnění skupiny C a jedno vozidlo pod oprávnění skupiny B. Všechna vozidla jsou vybavena zvláštním zvukovým výstražným zařízením doplněným zvláštním výstražným světlem modré barvy (dále jen „vozidlo s právem přednostní jízdy“).

V zákoně č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, v § 41 odst. 1 se píše „Řidič vozidla, který při plnění úkolů souvisejících s výkonem zvláštních povinností užívá zvláštního výstražného světla modré barvy, 2) případně doplněného o zvláštní zvukové výstražné znamení (dále jen "vozidlo s právem přednostní jízdy"), není povinen dodržovat (…); je však povinen dbát potřebné opatrnosti, aby neohrozil bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.

a v § 41 odst. 4 se píše „Řidičem vozidla s právem přednostní jízdy smí být osoba starší 21 let, která musí splňovat podmínky stanovené tímto zákonem.“.

Otázka tedy zní: Smí výše uvedený řidič ze zákona řídit tato vozidla i přesto, že nedovršil věku 21 let, v případě, že nepoužije zvláštní výstražné světlo modré barvy doplněné o zvláštní zvukové výstražné znamení?

Znění: http://business.center.cz/business/prav ... aspx#par41
-------------------------------------
Ptám se zde, protože tato situace může nastat teoreticky i u dispečerů (nevím jestli je nábor dispečerů nějak omezený věkem). Kamarád je v této situaci a zatím jsme se nedozvěděli jednoznačnou odpověď. Můj názor je ten, že smí toto vozidlo řídit bez spuštěných majáků, protože se v tu chvíli nejedná o vozidlo s právem přednostní jízdy.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 17.5.2011 20:07

Encore píše:Tak nešlo o dovolání, stěžovat si ofiko taky nechci.. Jenom jsem to zde zmínil, aby bylo vidět, jak se někteří chovají... ;)
Stejně tady bude povážován řidič za chudáka, protože musel řešit předtím složitou křižovatku u Řásnovky a před kotvou mi to taxikář švihnul před čumák a on zabránil nehodě.

Asi tak. :wink:

Odpovědět