Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
51
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 364

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od demon » 12.6.2011 10:22

9001 píše:jde o víc a podstatně více a nemůžeš čekat rovný boj a musí počítat s podpásovkami. Jednoznačně tohle prostě nezvládli!!
V tom případě poraď jak se připravit na podpásovky ?
Uvědomuješ si, že na jednu stranu vyžaduješ ze strany odborů jednání dle práva, na druhou stranu toleruješ protiprávní jednání ze strany státu.
To potom není v lidských silách sladit...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 12.6.2011 10:17

demon: Nebylo připraveno vůbec nic, kdyby byly připraveni, tak se zítra nehne ani kolo. To je holý fakt.
Ano stávku vyhlásil Odborový stav dopravy pro DPP :!: Že pak cukli je jejich problém. ČMKOS ji vyhlásila pozdě.

K Ústavě. Ano s tím souhlasím, ale s tímhle museli počítat nebo jsou tak najivní, že si myslí, že když udělají bubu jak píše Bobik ve zprávách z tisku, tak se leknou? Tady jde o víc a podstatně více a nemůžeš čekat rovný boj a musí počítat s podpásovkami. Jednoznačně tohle prostě nezvládli!!

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 12.6.2011 10:09

To je těžké. Souhlasím, že ten výrok soudu je přinejmenším zvláštní. Ale bohužel úplně stejně zvláštní jsou některé výroky Ústavního soudu nad zákony, které nechává přezkoumávat opozice.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od demon » 12.6.2011 9:48

9001 píše:Demon: Tohle není o psovi a holi. Proč třeba lékařské odbory se dokázali připravit na jedničku? Ono by možná dopravákům mělo dojít, že když chtějí dělat takovouhle akci, tak to není o tom, že se dohodnou za hodinu a pak to vytroubí na tiskovce. To jsou hodiny a hodiny příprav. Kdyby na to šli pečlivě, tak se Kalousek klidně mohl ukousat podávat si deset oznámení a stejně by nic nezmohl. O tohle mi celou dobu jde :!: Prostě podcenili nepřítele.
Pořád jsi mi neodpověděl co konkrétně nebylo uděláno pečlivě a kdy se stala ze strany odborů chyba.
Časový harmonogram klidně vynech, tady jasně víme, že stávka byla vyhlášena včas, byť se na ní ani třídenní vyhlašovací lhůta nevztahovala, jelikož nebyla vyhlášena dle zákona o KV...
Trestní oznámení může v právním státě podat kdokoliv na kohokoliv (někdy, a ne zrovna v tomto případě, říkám bohužel), jen by pak soudce nižších instancí v právním státě měl postupovat dle zákona a ne proti němu, navíc přímo proti judikatuře NS a ÚS, to se pak těžko můžem považovat za právní stát, pokud ani soud nerespektuje zákon...

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od jara » 12.6.2011 9:16

Bobik píše:No, to je právě to, co mi vadí. Amatérismus. A taky to, že mám pocit, jako by nás odboroví předáci považovali za ovce. Prostě nic vědět nepotřebuješ, počkej až se zavelí a jdem, hlavně hodně křič. Že tomu nerozumíš nikoho nezajímá, nad ničím nepřemýšlej, nekecej a pádluj.
Ano mám úplně stejný názor!!! Je pěkné, že můj pracovní mail je plný informací ohledně stávky. Ale když přijdu do vestibulu stanice, kde stejnou informaci rozdavá na KŘÍDOVÉM papíře nějaký student cestujicím, tak si o tom myslím své. Proč mě místo tohoto nemůže do mailu přijít informace, že v případě kdy se chcete přidat ke stávce ze zákona a KS vyplívá toto,toto a toto. Když si vezmu, že stávkovat bude provoz tak to stačí napsat u naší jednotky pro cca 700 lidí staničního personálu,300 strojvedoucích a zbytek si z toho bud něco vezme nebo i jim například máme cca 150 eskalátorníků apod. U řidičů tramvají je to stejné. Každého, kterého jsem se ptal jak to bude probíhat. TAk mi řekl no přijdu do vozovny a řeknu dneska stávkuji. A vypravčí si to zapíše. Z toho již půlka pak ví, že nemá nárok na mzdu, z toho vyplívá, že si za sebe musí za ten den zaplatit zdravotní a sociální pojištění. A tím pádem též přichází z kolektivní smlouvy o dlouhodobé výkonnostní odměny vyplácené vždy za jedno pololetí. :-). A ono nevím jak u zde pracujicích lidí ale když se to spočte mě třeba tato sranda stojí 3000.-. A kolik lidí si to uvědomuje. Ale není to názor na to, že reformy jsou špatné. Je jasné, že nikdo nechce ještě v 80 chodit v pemprskách do práce ale informovanost o stávce je opravdu více nulová než žádná.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 12.6.2011 5:53

No, to je právě to, co mi vadí. Amatérismus. A taky to, že mám pocit, jako by nás odboroví předáci považovali za ovce. Prostě nic vědět nepotřebuješ, počkej až se zavelí a jdem, hlavně hodně křič. Že tomu nerozumíš nikoho nezajímá, nad ničím nepřemýšlej, nekecej a pádluj.
Mě tam tedy hrozně chybí ten prvek diskuse taková ta - zprofanovaně řečeno - lidově-masová práce. Ono by se hodně lidí přidalo, jen by to chtělo mít promyšlené, připravené a lidem vysvětlovat. Nevím, ale na ty moje námitky (co jsem tu mj. napsal) mi nikdo nebyl schopen odpovědět, maximálně tak: jo, to je tvůj názor, já ho respektuju. Nic víc. A to jsem člen odborů! Což teprv ostatní, co nejsou. Nemělo by být zájmem odborářů je přesvědčit taky, hlavně je?
Ale asi jsem špatný člen, bo moc přemýšlím a mám svůj rozum, což se zřejmě nehodí.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 11.6.2011 21:35

Teoreticky šel čtvrtek, za dodržení podmínek.

Demon: Tohle není o psovi a holi. Proč třeba lékařské odbory se dokázali připravit na jedničku? Ono by možná dopravákům mělo dojít, že když chtějí dělat takovouhle akci, tak to není o tom, že se dohodnou za hodinu a pak to vytroubí na tiskovce. To jsou hodiny a hodiny příprav. Kdyby na to šli pečlivě, tak se Kalousek klidně mohl ukousat podávat si deset oznámení a stejně by nic nezmohl. O tohle mi celou dobu jde :!: Prostě podcenili nepřítele.

K tomu větru. Ač bych si přál aby se je konečně vykopali, tak po dnešku tomu moc nadějí nedávám.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 11.6.2011 21:28

Nezlobte se na mne, ale vyhlásit další stávku na pátek, to už mi jako amatérismus přijde. V pátek ji nelze prodlužovat, v pátek mnoho lidí do Prahy nepojede ... Přijde mi to jako stávkovat bez rozmyslu za každou cenu. Proč ne středa? Proč pátek? Nechápu.
Mimo jiné, v Praze se stávkovat mohlo, v Praze byla stávka oznámena včas. Alespoň by se ukázalo kolik lidí je ochotno stávkovat a podle toho by se mohly vyhlašovat další stávky.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od demon » 11.6.2011 21:10

9001 píše:Ale amaterismus to je, to se na mě nezlob, ač se stávkou souhlasím, tak mi prostě v odborech přijde, že je banda blbců a těch dopravních především... Když to je protiústavní proč odbory stáhly ocas a zalezly? Proč to právně nenapadly? Ono to asi nešlo..
V sobotu odpoledne ?
No asi nemáme koupené ty správné soudce, nemyslíš ?
Prostě ač je to i podle nezávislých právníků rozhodnutí protiústavní, politicky motivované a mimochodem v příkrém rozporu s rozporu s judikaturou Nejvyššího i Ústavního soudu, pořád je to soudní rozhodnutí a je asi třeba ho respektovat.
Tvoje komentáře přesně vystihuje rčení "kdo chce psa bít..."
Každopádně na postup dočasné vlády přesně sedí další rčení, a to "kdo seje vítr, sklízí bouři". =D>

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 11.6.2011 20:53

demon: Ale amaterismus to je, to se na mě nezlob, ač se stávkou souhlasím, tak mi prostě v odborech přijde, že je banda blbců a těch dopravních především... Když to je protiústavní proč odbory stáhly ocas a zalezly? Proč to právně nenapadly? Ono to asi nešlo. Ono je potřeba mít mozek něco takového zoraganizovat. Možná by jste měli Vaše šéfy vyslat do Francie nebo Itálie, aby se to naučili pořádně.

Jinak opakuji a třeba už si toho konečně všimneš. Když bojuješ proti kryse, musíš očekávat cokoli. Prostě musíš přiznat, že vás Kalousek dostal. Doufám, že se z toho pánové ponaučí a příště už to vyjde.

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od BerryML » 11.6.2011 20:45

Bobik píše:
demon píše:To si ale trochu odporuješ, lid na to nekašle, lid chystá protesty.
Neodporuju. Valná většina na to kašle a nadává po hospodách. Protesty připravuje jen zanedbatelná (bohužel) menšina.
Kouzlo je v tom, že ten, komu něco vadí se vzápětí přidá, ale taky potom jako první couvne.... :D

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 11.6.2011 20:17

demon píše:To si ale trochu odporuješ, lid na to nekašle, lid chystá protesty.
Neodporuju. Valná většina na to kašle a nadává po hospodách. Protesty připravuje jen zanedbatelná (bohužel) menšina.

Uživatelský avatar
J*M*B
Uživatel
Příspěvky: 105
Registrován: 02.4.2008 19:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od J*M*B » 11.6.2011 19:31

demon píše:...O amatérismu bych v tomhle případě pomlčel, holt se nám nám soud zapojil do předvolební kampaně a vydal jasně protiústavní předběžné opatření...
že by nějaká rychlokvaška, co dostala v Plzni diplom za 2 měsíce

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od demon » 11.6.2011 19:23

To si ale trochu odporuješ, lid na to nekašle, lid chystá protesty.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 11.6.2011 19:09

Ovšem nikoli poprvý. A lid na to kašle. Ovšem nikoli poprvý.

Odpovědět