Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
52
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 365

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od chemik » 04.9.2011 8:54

MM-Mikulovsky píše: Osobně jsem tu poznámku zaznamenal, ale nějak (díky na místě majitelem OA velmi vyhrocené situaci - kdy i onen dispečer a přítomná PČR se výslovně báli útoku) zapomněl.
Ježiš Milane, co jsi tam zase vyváděl, že jsi to tam tak vyhrotil???

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 04.9.2011 8:17

syverin píše:
P_V píše:MMM: Prohlédl jsem si tu tabulku zezadu, a je to nějaký samodomo výrobek, nikoli typizovaná tabulka se všemi těmi podpůrnými profily a upevňovadly.
Je to typizovaná tabulka, ale cca 30 let stará ;)
Teda nevim nevím - ještě jsem snad nikde neviděl DZ, která by byla prošroubována z čelní strany (jako tato hned 4 šrouby)! Z čehož usuzuji, sic samotná značka je oficiální, ale rozhodně je to (jak sám uvádíš) velmi starý typ, který se určitě na nová místa neosazuje.
Navíc kdyby změna proběhla oficiálně tak:
1.) Bylo původně na onom místě umístěné DZ IJ 4d Zastávka tramvaje posunuto o sloup dál.
2.) O zkrácení zastávky informováni řidiči TRAM.
Ani jedno se nestalo.

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od syverin » 04.9.2011 7:39

P_V píše:MMM: Prohlédl jsem si tu tabulku zezadu, a je to nějaký samodomo výrobek, nikoli typizovaná tabulka se všemi těmi podpůrnými profily a upevňovadly.
Je to typizovaná tabulka, ale cca 30 let stará ;)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 04.9.2011 7:07

willyjeff píše:MMM, kdyby ses řízení věnoval aspoň z půlky tak intenzivně, jako vymýšlení podobných výmluv, nemusel bys tuhle situaci vůbec řešit...Stírka je jedno z nejběžnějších míst, kde auta parkují v profilu.
Ano jsem měl tam MU - neodhadl jsem situaci. TRAM předemnou projela, věřil jsem, že i já to zvládnu. Nepodařilo se - je to tzv. "moje" čili zaviněnná. Správný stav DZ nesouvisý s řízením, ale s mým chováním při řešení MU.
P_V píše:MMM: Prohlédl jsem si tu tabulku zezadu, a je to nějaký samodomo výrobek, nikoli typizovaná tabulka se všemi těmi podpůrnými profily a upevňovadly.
Je to tak - neodborný zásah do DZ odhalil jeden dispečer při řešení mé MU. Osobně jsem tu poznámku zaznamenal, ale nějak (díky na místě majitelem OA velmi vyhrocené situaci - kdy i onen dispečer a přítomná PČR se výslovně báli útoku) zapomněl. Včera jsem si to šel vklidu prohlédnout - viz. foto.
chemik píše:já toho teda nikdy nevyužíval, ale podle fotek na "Stírce" DC mohou stanicovat dva vlaky, tak?
Jest, ale ani já to nikdy nevyužil - páč jsem byl naučen, že lidé čekající v druhé půli zastávky (před sloupkem) druhý vlak nevidí a tedy stejně by musel, aby je nenaštval projetím, znovu zastavit u sloupku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Proxy » 03.9.2011 20:52

MM-Mikulovsky píše:
P_V píše:MMM: Na Google StreetView je to vidět. To parkování přes obrubník je o kus před zastávkovníkem.
Díky za tip - pomohlo mi to více než myslíš, potvrdilo to 100% mojí domněnku!
Takže, teď výzva pro zkušenější kolegy: Někde u DP musí existovat dokument určující umístění a délku oné zastávky - kde a jak se k němu dostanu nejpozději v pondělí dopoledne? DÍKY MOC. Před třemi lety jsem byl učen stav zachycený googlem a od té doby jsem rozhodně změnu nepodepisoval!
Doporučuju se obrátit na odd. Projektování dopravy - tam by ty dokumenty měly mít určitě...

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od P_V » 03.9.2011 20:43

MMM: Prohlédl jsem si tu tabulku zezadu, a je to nějaký samodomo výrobek, nikoli typizovaná tabulka se všemi těmi podpůrnými profily a upevňovadly.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 03.9.2011 17:07

MMM, kdyby ses řízení věnoval aspoň z půlky tak intenzivně, jako vymýšlení podobných výmluv, nemusel bys tuhle situaci vůbec řešit...Stírka je jedno z nejběžnějších míst, kde auta parkují v profilu.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od chemik » 03.9.2011 15:13

já toho teda nikdy nevyužíval, ale podle fotek na "Stírce" DC mohou stanicovat dva vlaky, tak?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 03.9.2011 6:07

P_V píše:MMM: Na Google StreetView je to vidět. To parkování přes obrubník je o kus před zastávkovníkem.
Díky za tip - pomohlo mi to více než myslíš, potvrdilo to 100% mojí domněnku!
Takže, teď výzva pro zkušenější kolegy: Někde u DP musí existovat dokument určující umístění a délku oné zastávky - kde a jak se k němu dostanu nejpozději v pondělí dopoledne? DÍKY MOC. Před třemi lety jsem byl učen stav zachycený googlem a od té doby jsem rozhodně změnu nepodepisoval!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od P_V » 02.9.2011 20:51

MMM: Na Google StreetView je to vidět. To parkování přes obrubník je o kus před zastávkovníkem.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 02.9.2011 20:40

MM- A není to náhodou jedno? Snad i pro tramvaj platí 5 metrů před a 30 za označníkem. Samozřejmě pokud tam není již zminované označení.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 02.9.2011 20:36

willyjeff píše:
MM-Mikulovsky píše:Mám prosbu v pondělí jsem byl přítomen zjištění jedenoho dispečera, že zmizelo DZ označující začátek zastávky Na Stírce DC - jsem přesvědčen, že ještě velmi nedávno tam bylo. Táži se jest-li se tu nenajde někdo mající velmi čerstvou jej dokumentující fotografii - velmi bych to potřeboval, předem díky.
:lol: Tak to se omlouvám, sice jsem včera linku 24 měl, ale tohohle efektu mizejícího DZ jsem si nevšiml. A jako druhej jsem tam snad nikdy nestanicoval, takže kde končí zastávka mě ani moc nedere. Nebo proč tahle akce?
Zejména na místě níže zachycené DZ bylo v pondělí DZ parkování přes obrubník - dle mne naprosto něčí nezákonná úprava (bylo značně staré).

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 02.9.2011 20:25

MM-Mikulovsky píše:Mám prosbu v pondělí jsem byl přítomen zjištění jedenoho dispečera, že zmizelo DZ označující začátek zastávky Na Stírce DC - jsem přesvědčen, že ještě velmi nedávno tam bylo. Táži se jest-li se tu nenajde někdo mající velmi čerstvou jej dokumentující fotografii - velmi bych to potřeboval, předem díky.
:lol: Tak to se omlouvám, sice jsem včera linku 24 měl, ale tohohle efektu mizejícího DZ jsem si nevšiml. A jako druhej jsem tam snad nikdy nestanicoval, takže kde končí zastávka mě ani moc nedere. Nebo proč tahle akce?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 02.9.2011 19:53

Mám prosbu v pondělí jsem byl přítomen zjištění jedenoho dispečera, že zmizelo DZ označující začátek zastávky Na Stírce DC - jsem přesvědčen, že ještě velmi nedávno tam bylo. Táži se jest-li se tu nenajde někdo mající velmi čerstvou jej dokumentující fotografii - velmi bych to potřeboval, předem díky.
Naposledy upravil(a) MM-Mikulovsky dne 05.9.2011 5:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 02.9.2011 18:27

Maj to nějaký divný. Napsalo mi to 8 chyb, vesměs čárky mezi větama - ovšem v opraveným textu jsem jich napočítal jen 6! Tak buď jsem slepej a barvoslepej, nebo nevim.
Jedna chyba byla moje blbost - muzeum s malym M :oops: , u slova naší - naši metropoli mám za to, že dneska už je to snad jedno (pravidla umožňují oboje), leč neuznalo mi to.

Odpovědět