Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
51
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 364

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od mixik » 01.1.2012 17:21

myslým, že to není jen ve strej vozech. ale v nastavení síly dveří. nemůžou to "přitáhnout" protože by to porušilo bezpečnostní normy. bavil jsem se otom s bezpečákem. hold EU nemá normy tak přísný než byly čsn. a celá evropa se přispůsubuje bruselu.
a proto třeba eskalátory jezdí pomaleji.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 31.12.2011 20:12

Kruťák Z:arrow: Klasika, jak říkáš, já stihnul ještě tohle, tak tím prostě pojedu, ostatní mě nezajímá. K vidění denně na 22. 8-)

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Tonda Ježek » 31.12.2011 18:21

kruťák píše:Povím vám příběh nedávný, který se věru stal, jen postavy, čas a místo jsou pro ochranu aktérů změněny...
Klasický obrázek při odvozu návštěvníků z nějaké akce (převážně pak z O2 areny na Českomoravské).

Jo, jo, zlatý dveře na starých Mytiščinech bez tlumičů :wink:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 31.12.2011 16:56

trainzjohny píše:
OMH píše:Pěknej příběh :) Hned jsem si vzpomněl na dveře, které by se nekompromisně silou pořád zavíraly a lidi by ustoupili ;)
Tak tak, zlatej Ikarus !
No ona i stará kachna :lol: Ta má taky ve dveřích docela sílu.

Občas blbost lidí nezmá mezí... Jsem si vzpoměl na obrázek co jsem dávál měsíc zpátky do humoru. Lidi čekají, souprava příjíždí je taky klid, ale jak se otevřou dveře tak tam byl obrázek řvoucího spartana z filmu 300. :lol:

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od trainzjohny » 31.12.2011 15:46

OMH píše:Pěknej příběh :) Hned jsem si vzpomněl na dveře, které by se nekompromisně silou pořád zavíraly a lidi by ustoupili ;)
Tak tak, zlatej Ikarus !

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od OMH » 31.12.2011 15:36

Pěknej příběh :) Hned jsem si vzpomněl na dveře, které by se nekompromisně silou pořád zavíraly a lidi by ustoupili ;)

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od kruťák » 31.12.2011 15:31

K tomu hlídacímu paprsku, sic to není od tramvají/metra:
Kdo jel někdy veoliáckou Scanií při trochu větším obsazení, jestě zažil tu "vtipnou" situaci, že řidič nemůže zavřít dveře, neboť někdo stojí blíže než 40cm od nich. Smysl opatření nechápu, snad jen přehnaná severská bezpečnost.
chemik píše:pro kaštanstvo... Ale to by jim zase musel někdo vysvětlit, že to je ukazatel toho, kdy padne volno a že už se případně nemaj do tý tramvaje sápat, páč jinak budou zdržovat i ostatní. Ale jak znám cestující, bylo by jim to buřt
Povím vám příběh nedávný, který se věru stal, jen postavy, čas a místo jsou pro ochranu aktérů změněny:

Scházím takhle do nejmenované stanice metra, kde příchozí eskalátory jsou na jedné straně - ve směru XXX u předních dveří soupravy. Sbíhaje pevné schody do nadvestibulu slyším hlášení:
Nahrávka staničního rozhlasu: "Prosíme cestující ve směru XXX, aby urychlili nástup do soupravy, další souprava přijíždí ve zkráceném provozním intervalu".
To už po dobré minutě procházím nadvestibulem pomalu k eskalátorům do vestibulu a slyším další hlášení:
Člověk: "Pf, pf.. Ehm... Prosím cetující ve směru XXX, aby urychlili nástup do soupravy, další souprava přijede během jedné minuty, jedná se o mimořádný posilový spoj, který jede také až na konečnou do XXX a bude mnohem prázdnější. Děkuji za pochopení".
Mezitím už jsem sjel dolů po eskalátorech a spatřil neskutečný obrázek hlouposti cestujícíh: shluk dejme tomu 30 lidí se snaží narvat do prvního plného vagónu, a jak eskalátory přivážejí další, přibíhají též radostně k prvnímu vozu a snaží se natlačit lidi před sebou prostě "já jsem stihnul ještě tenhle spoj, tak beze mě neodjede". Dveře přes lidi prostě zavřít nešly. A tu se ozve třetí už celkem naléhavé hlášení:
Člověk: "Pf, pf... Opakuji pro některé zvlášť nechápavé a natvrdlé cestující, že kapacita tohoto vlaku je již naplněna a zbytečně zdržujete sebe i ostatní. V tunelu už dvě minuty zbytečně čeká mimořádný posilový vlak a prosím pochopte, že dokud tenhle neodjede, ten další úplně prázdný vlak jaksi nemůže přijet!"
Tragikomické na celé situaci je, že když jsem přešel celé nástupiště, viděl jsem, jak poslední dva vagony byly téměř prázdné...
Jak to dopadlo, nevím, protože mně mezitím přijelo metro v mém směru (int. 4 minuty) :roll:

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od PvvS » 27.12.2011 19:23


Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Nehody a mimořádné události

Příspěvek od Láďa » 27.12.2011 19:00

Bobik píše:... Vzpomínám na jakousi fotku auta s vymlácenými okýnky a hasičskými hadicemi skrz. Prostě stál blbě. 8-)
Tady je něco podobného. :) Čas od 5:05. Doporučuji shlédnout celé video.

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Tonda Ježek » 22.12.2011 23:16

Damir Holas píše:Tak přátelé, pěkné Vánoce a do nového roku pevné zdraví, ať tu zase pořádně zadrbeme :)
http://www.k-report.net/ukazobrazek.php ... 330/226628
Jsem si zrovna tuhle říkal, že mi na typické české návsi Citaro nějak nesedí 8-)

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od kasme » 16.12.2011 23:34

asi tak :) V podstatě záleží na přísunu peněz, ale zrychlit už to nepůjde...

most bude mít do jara mostovku, pak se bude "vztyčovat" oblouk, pak vyplést, rozebrat ten most pod mostem :) viz obrázkový postup
(aktuálně obr. 6, ale betonuje se nesymetricky z důvodu zdržení v Holešovicích - do Vánoc bude první díl v Holešovicích a čtvrtý v Troji z celkových 13)
zprovoznění jen pro tram je trochu komplikovanější z důvodu napojení na trojské straně, kde by mělo dojít k zaslepení Povltavské u Pelc-Tyrolky a další vtipnosti, ale úplně detailnější info nemám - ono se to taky postupně mění

momentálně v podstatě finišují zemní práce a do Vánoc budou všechny stavení jámy vyhloubeny (Myslbekova a Prašný most)
celý komplex se dá v podstatě projít v definitivní trase tunelů
krom kousků v jámách Myslbekova a Prašný most jsou hotové hrubé stavby tunelů - pod Hradčanskou a v Troji už jsou v tunelech i "obrubníky"
ražený tunel pod Letnou a Stromovkou už je v podstatě stavebně dokončen viz schema postupu... krom kousků u napojení vzduchotechniky
ražený tunel Brusnice má komplet severní troubu a od východu se začala betonovat klenba jižní...

jak možná víte, v pondělí jde do provozu kus Patočkovy mezi ulicí Myslbekova a MÚK Malovanka, včetně vrácení BUS linek - takže na Malovance zas bude klid...
krom 143 a 149 které poženou přes Brusnici a Pohořelec - na to jsem moc zvědav :)

dle aktuálně platného hmg se počítá se zprovozněním tt Myslbekova za rok
výluka Prašný most - Octárna jaro 2013
Prašný most komplet léto 2013

snad jsem nezapomněl na nic podstatného... a ano to není moc dlouhé :)

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Martin Šubrt » 16.12.2011 22:36

Blanka = tak duben 2014. Trojský most = kdo ví, soukromej tip o rok dříve.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od kruťák » 16.12.2011 22:34

Koukal jsem na obrázky, které posílá Kasme, a hledal nějaká aktuální data, kdy vlastně slibují otevření Blanky a Nového trojského mostu. Nějaké starší zprávy říkají prosinec 2012, resp. září 2012. Myslím, že tunel je nereálný, ale most, v tom režimu "tram only" od konce září by reálný být mohl, ne?

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od piskvorrr » 16.12.2011 10:21

vlakoň píše:On by bod 1) docela stačil. Aspoň nějaká snaha a ne total anarchie ve stylu mi to nevídíme, parkujte tak dál. Měšťáci se okolo prochází po dvou, když je na to člověk upozorní, čumí jak puci. Zajímavý je z mého okolí průjezd busů v ulicích Kodaňská a 28. pluku, to je každodenní slalom. Možná by pomohla šípová radlice na každý bus.
Moje zkušenost je ta, že čím víc měšťáků, tím míň dělají (zřejmě "nechám to na kolegy, on to někdo vyřeší"). Křižovatka Táborská x Nuselská - tam se parkuje vesele přímo uvnitř křižovatky (ve vnitřním oblouku na Pankrác je zaparkovaný vždycky aspoň jedno auto, nejlépe částečně na přechodu), měšťáci kolem chodí div ne v průvodu (neb mají o padesát metrů výše služebnu) a blahosklonně na to koukají.

vlakoň
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 01.12.2007 22:57

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od vlakoň » 15.12.2011 20:57

On by bod 1) docela stačil. Aspoň nějaká snaha a ne total anarchie ve stylu mi to nevídíme, parkujte tak dál. Měšťáci se okolo prochází po dvou, když je na to člověk upozorní, čumí jak puci. Zajímavý je z mého okolí průjezd busů v ulicích Kodaňská a 28. pluku, to je každodenní slalom. Možná by pomohla šípová radlice na každý bus.

Odpovědět