Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
51
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 364

Jake
Uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 27.4.2009 20:14

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Jake » 06.1.2012 0:04

Hele, mám kamaráda, který doma něco pájel, v mozku mu cvaklo že má nedostatek kyslíku (byť byl v větraný místnosti), podvědomě se mu zrychloval dech a udejchal se do mdlob. Holt podvědomí.

Každopádně, být tebou, tak v klidu těmi tramvajemi jezdím. Když se Ti prostě stane, že potkáš hryzlej brzdič a nebude Ti dobře z toho smradu, tak prostě vystoupíš, projdeš se a případně počkáš na jinou tram. Hlavně to chce bejt v klidu a nepanikařit. Pořád lepší přijet někam pozdě, než sebou někde seknout. Jestli Ti to způsobuje podvědomí, tak to bohužel neovlivníš, ale nic si z toho nedělej. Jsou horší věci a třeba to časem přejde. :)

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobek » 05.1.2012 20:27

Tedy ne že by to bylo voňavý, ale asi jen nějaká osobní nesnášenlivost. Vizte též všechny možný i nemožný alergie.

Flash1412
Uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: 15.9.2011 20:07

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Flash1412 » 05.1.2012 20:19

Jake píše:On je to spíš smrad. Samotná koncentrace zplodin je už tak zředěná se vzduchem, že o zdravotní závadnosti se snad nedá ani mluvit. To bys to snad musel dejchat 8 hodin denně.
Takže to, že mi v tom nejde dýchat je čistě jen ve mě..... :oops:

Jake
Uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 27.4.2009 20:14

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Jake » 05.1.2012 19:56

On je to spíš smrad. Samotná koncentrace zplodin je už tak zředěná se vzduchem, že o zdravotní závadnosti se snad nedá ani mluvit. To bys to snad musel dejchat 8 hodin denně.

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobek » 04.1.2012 10:47

Celý život je zdravotně závadný a ve 100% případů končí smrtí. ;)

Flash1412
Uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: 15.9.2011 20:07

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Flash1412 » 04.1.2012 10:28

Mě jenom jde o to, že když to začne smrdět, jestli je to zdravotně nezávadný. To už přehánim. Zkrátka, jestli v tom tu jednu zastávku přežiju.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 04.1.2012 0:30

No, Fořtík má pravdu - ještě však zase doplním i na jiné (než jím jmenované) zastávce jdi venkem co nejkratší cestu = vystupuj určitě 1. dveřmi druhého vozu a nastupuj do prvního vozu těmi nejvhodnějšími pro situaci (3., nejbližší otevřené - 2., jen při viditelně velkém počtu lidí jdi rovnou venkem až ke kabině).

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od kruťák » 04.1.2012 0:27

Jistou varovnou signalizací může být když se narvaná tramvaj ze tří čtvrtin vyprázdní na "velmi významné a využívané" zastávce Bořislavka a lidi zůstanou stát na zastávce a divně koukají na vůz. Druhá polovina začne během jízdy k další zastávce kašlat. Když se potom objeví za sklem kabiny nějakej vopruz, možná vás nepřišel otravovat, ale naopak vám pomoct, měli byste mu kabinu otevřít, aby vám sdělil, co má na srdci, zvlášť když od pohledu nevypadá nesolidně (třeba jako pan Kruťák :) )... Jen nedávný příběh z Evropské :)
Prosím případné paušalizující uživatele o nekomentování, mířím jen na toho jednoho konkrétního bé el bé á.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Fořtík » 04.1.2012 0:05

Varovnou signalizaci ani ne, řidiče tím akorát zbytečně vyděsíš - jakmile to začne smrdět, tak to na nejbližší vhodné zastávce dojdi řidiči říct. Vhodnou zastávkou mám na mysli nějakou, kde budeš moci třeba bezpečně přeběhnout z druhého vozu do předního během výměny cestujících. Budeš-li se snažit běžet s informací zezadu dopředu třeba na ČSAD Smíchov, nejspíš neuspěješ. ;-)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 03.1.2012 23:56

Flash1412: Doplním chemika (i Fořtíka)- s rozdílem, že když nouzově zastaví, tak dále smrad nevzniká (jen chvíli trvá než se vyvětrá), ovšem zažil jsem případy, kdy kolegové/gyně tahaly kouslé brzdiče zadního vozu i několik zastávek - to pak bylo nejen smradu, ale vyloženě dýmu kolem i ve voze plno! Dokonce jsem slyšel o případu "utahání"/obtroušení takových brzdičů nějakým tehdy naším čerstvým PA kolegou.
Při neustávajícím (zesilujícím) dýmu je vhodné použít výstražnou signalizaci, aby řidič zastavil a sjednal nápravu ("odkopl" brzdič) a ne (jako 99% lidí) "dělat mrtvého brouka" kvůli vědomí/obavě, že budu vysazen a TRAM kvůli poruše bude pokračovat bez lidí do vozovny na opravu!

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Fořtík » 03.1.2012 23:54

To, kde a jak se obsluhují brzdiče Ti tady nikdo neřekne. Brzdič se může kousnout všude, u jakéhokoliv typv. Jakmile se to stane, bývá to většinou řidiči signalizováno. Jestli to signalizováno nebude, tak to po chvíli začne smrdět a vzápětí čudit (zejména u starých vozů). Nejpozději v ten moment by to měl řidič zpozorovat a jednat. Smrdí to, ale během pár zastávek se to vyvětrá. ;-)

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od chemik » 03.1.2012 23:43

brzdič se může kousnout na jakékoliv tramvaji a smrdí to. Stejně tak to bude smrdět, pokud z maximální rychlosti musím nouzově zastavit.

Flash1412
Uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: 15.9.2011 20:07

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Flash1412 » 03.1.2012 23:17

Nazdar,
nedávno jsem několikrát v krátkém časovém rozmezí narazil na "seknutý brzdič". Od té doby vždy, když jedu tramvají typu, ve které se mi to stalo (T3SUCS a T3M) nejsem v klidu. Snažím se těmto tramvajím co nejvíc vyhýbat, což je pro mě škoda. Mým hlavním problémem je, že pokaždé, když se mi to stalo jsem se doslova dusil a proto se toho tak bojím. Možná je to jenom v mé hlavě. Proto jsem se chtěl zeptat, a chtěl bych, aby to někdo zkušený, MNĚ (kaštanovi) vysvětlil a řekl vše o tomto tématu. Rád bych byl, kdyby mi bylo zodpovězeno na otázky typu: dá se v tom (smradu) dejchat? ; u jakých typů tramvají se to stává? ; za jakého počasí je to nejpravděpodobnější? ; je brzdič ta věc, co "trčí" z podvozku a je zahalena gumou? ; jak se takový brzdič odkopává? ; ......
Rád bych, kdyby mi na tyto otázky někdo odpověděl a třeba ještě přidal podrobnosti. "ČÍM VÍC VÍM, TÍM MÉNĚ SE BOJÍM." Zkrátka, chtěl bych si jednou sednout na 22 do SUCS a být v klidu a užívat si jízdu starým vozem, a kdyby mě náhodou překvapil seknutý brzdič, tak abych zachoval klid a věděl, že se neudusím, že to za chvíli přejde.
Předem děkuji za všechny odpovědi, a když vyřešíte můj problém, budu VÁM moc vděčný.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od XSC » 03.1.2012 22:25

gabuliatko píše:Já se ptal z toho důvodu, že si pamatuju, že jedna KO řidička co sem s ní v letech 1981-1983 kamarádil (já studoval SŠ a paní věkem mohla být tak moje babička) tak první co dělala, když vůz začal blbnout, že koukla na tu doutnavku zda jde šťáva.
To, že nejde šťáva, věděl MM podle popisu hned od začátku. Jenže sekce tam nebyla, pantograf byl zvednutý a v troleji šťáva byla. Takže se ani nedivím, že v té tmě si nikdo nevšiml, že pár cm mezi pantografem a trolejí chybí. Prostě zákon schválnosti v praxi.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 03.1.2012 22:20

Bobik píše:Ale má. Teda nemá přesně "takovou tu doutnavku" :D , nicméně signalizace napětí troleje tam je. Vždyť v začátcích popisu problému bylo konstatováno, že to najednou nemá šťávu, byť okolo je, takže všichni mysleli, že je něco špatně s tram - šťáva jde, nejede to (no bylo, krátký PTG :P ) A ono pohledem zdola chybějících pár cm neodhalíš, takže se nedivim že na to hned nepřišli.
Já se ptal z toho důvodu, že si pamatuju, že jedna KO řidička co sem s ní v letech 1981-1983 kamarádil (já studoval SŠ a paní věkem mohla být tak moje babička) tak první co dělala, když vůz začal blbnout, že koukla na tu doutnavku zda jde šťáva. Omlouvám se, jedině těmito dotazy se mohu dozvědět, jak 15T funguje (DOD je plný předškoláků co akorát mačkaj zvonek a na tyhle dotazy tam není čas) a děkuji za trpělivost.

Odpovědět