Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
52
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 365

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od trainzjohny » 30.1.2012 16:18

Průnik netřeba, platí obojí, tedy problém by nastal pokud by se lišily. Cestující musí splňovat oba předpisy.

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od piskvorrr » 30.1.2012 14:36

chemik píše:po jízdence na ten nadměrnej počet zavazadel - to většinou nemají, takže mají smůlu i s OtevřenouKartou
To mě přivádí k dotazu - v Tarifu stojí psáno:
Tarif PID, oddíl V.5 píše:Cestující má právo vzít s sebou do vozidla bezplatně:
a)
snadno přenosné věci, které cestující má u sebe a lze je případně umístit ve vozidle na místo pod
sedadlem nebo nad sedadlem cestujícího, nebo podle potřeby držet na klíně,
[...]
c) zavazadla do rozměru 25 × 45 × 70 cm včetně,
zatímco SPP zmiňuje navíc toto:
SPP, oddíl 7.4 píše: 5. Cestující s časovou jízdenkou s platností 24 hodin a více je oprávněn přepravovat bezplatně
jedno spoluzavazadlo podléhající placení.
Hned vedle je v SPP podobný chyták (7.4.2): "Cestující může vzít s sebou do vozidla nejvýše 3 zavazadla do celkové hmotnosti 50 kg," ale Tarif opět takové omezení nezná.

Tedy: jak se řeší situace, kdy Tarif a SPP se překrývají, ale ne na 100 %? Má některý z nich prioritu, platí jejich průnik, nebo má při přepravní kontrole revizor možnost to nějak interpretovat?

(Řeším nepodstatnou kravinu?)

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od DavidD » 30.1.2012 13:42

chemik píše:Cca před měsícem jsem to také zaslechl. Ty karty snad rozdával magistrát jako odměnu za něco, teď nevim, plácnu, třeba za to, že se nechaj bezdomáči naočkovat proti černýmu kašli.
Pokud jde o jeho vystoupení z tramvaje - naučil jsem se pídit né po jeho jízdence, ale pídim se po jízdence na ten nadměrnej počet zavazadel - to většinou nemají, takže mají smůlu i s OtevřenouKartou
Hlavně by řidič měl mít čtěčku těchto karet, aby si mohl zkontrolovat jizdné..

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od chemik » 30.1.2012 11:52

Cca před měsícem jsem to také zaslechl. Ty karty snad rozdával magistrát jako odměnu za něco, teď nevim, plácnu, třeba za to, že se nechaj bezdomáči naočkovat proti černýmu kašli.
Pokud jde o jeho vystoupení z tramvaje - naučil jsem se pídit né po jeho jízdence, ale pídim se po jízdence na ten nadměrnej počet zavazadel - to většinou nemají, takže mají smůlu i s OtevřenouKartou

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 30.1.2012 6:54

Nevím kam,takže píšu sem.
Stalo se mi, že na mě vytáh houmeles Openkradku (a byla jeho, měl na ní svojí fotku). Čtyři igelitky, očividně se mi tam přišel vyspat, na druhym konci jsem ho budil a chtěl zase zpátky. Bohužel nesmrděl (nebo jsem nic necítil, mám rýmu) a špína z něj taky nekapala, takže jsem ho vzít musel. Kolega se s tím setkal taky, zdali šlo o toho samýho nebo ne jsme se nedokázali shodnout, ale dle popisu spíš ne. No a přišel s informací, že to snad údajně fasujou od Naděje či co. Ptal jsem se měšťáků, ti o ničem nevěděli, ale že jestli prý to město nedává těm co se snažej začleňovat. Tak jim řikám že tenhle se začleňovat moc nechtěl, spíš se chtěl v klidu vyspat a vypadal na to, že veškerý začleňování myslel vážně akorát do doby obdržení karty. Zdali na ní něco měl nevím, nemám to jak zjistit a revizory jsem nevezl ani nikde nepotkal.

Tak se chci zeptat jestli se s tím už náhodou někdo nesetkal, či o něčem takovém neví. Díky.

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2601
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od fricoolinek2 » 29.1.2012 6:35

Kdy se začaly tisknout zastávkové JŘ orientovaný na šířku?
http://citybus.cz/fotogalerie/albums/us ... 1-2002.jpg
Tady je foto z 23.1.2002 a jsou tam ještě výškově. Myslel jsem si, že v roce 2002 už byly jen šířkový. Tak že by ještě starý zásoby? :shock:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 28.1.2012 13:41

willyjeff: Ale ono to tak ve výsledku je. RZS jsou všechny žluté a i RZS středočeského kraje jsou taky žluté.

P_V: Můžu si taky dát na svoje auto modré majáky, když jsem vozil babičku po vyšetřeních, aby nemusela těmahle převozkama?

Proxy: Svým způsobem máš pravddu, ale osobně si myslím, že jde o vybavení vnitřku sanitky. Cestu jim může dělat PČR a nebo ještě lépe MP.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Proxy » 28.1.2012 11:57

P_V píše:
trainzjohny píše:... popravdě vůbec nechápu proč je mají.
Kdyby se převáženému pacientovi náhle udělalo špatně.
Nikoliv, jako součást integrovaného záchranného systému jsou převozní sanitky v záloze pro případ větších katastrof, které by běžné vozy RZP nezvládly...

Tohle myslím všichni známe ;-) http://youtu.be/8IhOqsJx_AE

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od P_V » 28.1.2012 11:12

trainzjohny píše:... popravdě vůbec nechápu proč je mají.
Kdyby se převáženému pacientovi náhle udělalo špatně.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od trainzjohny » 28.1.2012 10:43

willyjeff píše:Přijde mi to jako pěkná blbost, že VŠECHNY žlutý sanitky vozej POUZE pacienty a VŠECHNY bílé POUZE špinavý prádlo.
trainzjohny píše:Řidiče převozových sanitek (těch bílých) ...
Převážet můžou co chtěj, bábu na rentgen, dědka domů nebo prádlo do nemocnice, ale na NIC Z TOHO CO VOZÍ nemusí mít přednost a už vůbec nemusí mít zapnuté modré majáky, popravdě vůbec nechápu proč je mají.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od chemik » 28.1.2012 10:02

willyjeff píše:Přijde mi to jako pěkná blbost, že VŠECHNY žlutý sanitky vozej POUZE pacienty a VŠECHNY bílé POUZE špinavý prádlo.
Už jsme se dlouho o těch sanitkách nehádali, že, Pepo? ;) Netvrdím, že bílé sanitky vozí jenom prádlo, přiznávám, že bílé sanitky jsou určeny (tedy jen některé) pro sekundární převozy pacientů, což jsou převozy, kde není přímo ohrožen život pacienta, tudíž není třeba, aby jely pod sirénou

Pruserar
Uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 06.4.2011 11:59

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Pruserar » 28.1.2012 7:48

Jestli někoho veze nebo neveze poznáš jednoduše (nebo má nařízeno použít ZVS), že houkačku s majáky zapíná pouze přijede li k zácpě, červené, potřebuje projez zákazem vjezdu a nebo udělat jinou prasárnu. Z:idea:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 28.1.2012 0:15

Tak nedá se házet do jednoho pytle, že, nicméně "Šwarcovky" budou jaksi víc hlídaný, tudíž si toho tolik nedovolej, na rozdíl od různejch soukromejch převozek. Excesy jsou samozřejmě u všech, nicméně ty "bílý" jasně vedou.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 27.1.2012 23:56

Přijde mi to jako pěkná blbost, že VŠECHNY žlutý sanitky vozej POUZE pacienty a VŠECHNY bílé POUZE špinavý prádlo.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od chemik » 27.1.2012 17:14

to je to, co tvrdim už pěkně dlouho. Spousta lidí nezná rozdíl mezi žlutejma "Šwarcovkama" a bílejma převozkama

Odpovědět