Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
52
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 365

modroko
Uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: 02.4.2011 12:26

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od modroko » 20.7.2012 1:09

Ale už jsem se 2krát stal svědkem kdy paní dobíhala tramvaj, počkal na ní a když neřekla nic tak bylo slyšet..aspoň zabučet si mohla :D A občas je i slyšet mezi kaštanstvo komentování dopravních situací halvně nepozornost IAD :)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 19.7.2012 23:48

Filip8399 píše:
krysarr píše:Taky me napada par veci :)

- co to bouchne u starsich vozu, kdyz se stridaji ridici? (nevim, jak to lip popsat)
- proc na Zizkove stoji uz dobre mesic 9140?
- uslysi ridic normalni intenzitou recene "dekuju", kdyz podekuju, ze se na me pockalo a rikam to u prednich dveri? :)
- proc probuh 16ka ma i po tech zmenach, co se chystaji (vetsina nepotrebuje komentar, o kastanstvo fakt nejde) nepojede na Spojovaci?
1) Při střídání řidičů musí nastupující řidič vyzkoušet kolejové brzdy (brzdný účinek je docílen přitlačením špalku na hlavu kolejnice) a proto to bouchne.
4) myslím, že to nevi ani na roprdu :prase
Protože nejsem řidič tak na 2 a 3 otázku nemohu odpovědět. :)
2.) V minulosti bych pouze počítal, ale shodou okolností jsem před pár dny koukal přes rameno jednomu výpravčímu na střídacím bodě, když narazil v " PC sytému" na "schémata" umístění vozů ve vozovnách a následně prohledával informace o nich - takže teď vím, že na ŽI byla jedna 14T deponovaná pro účely UDDP = je potřeba něco na ní opravit a než se tak stane musí být někde odstavena.
3.) zpravidla by měl, ale také to může být přehlušeno něčím jiným (hlukem jiných cestujících, okolní dopravy - např. i sirénou aut s právem přednosti, vlastním puštěným rádiem atd.). Osobně jsem přesvědčen, že z mnoha těch důvodů cestující neslyší následující případnou reakci řidiče.

abcdefg
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: 23.3.2012 18:37

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od abcdefg » 19.7.2012 23:09

7080 píše:
Marek 5516 píše:Mám dva laické dotazy (zajímám se o busy a tramvají jezdím spíš zřídka)...

Zaprvé bych se chtěl zeptat, čemu řidiči přezdívají "kulomet"? Viděl jsem to dvakrát na přístrojovce a myslím, že to bývá místo tlačítka "funkce čb" - co to znamená?

Zadruhé by mě zajímalo, co v tramvaji vždy udělá velikou ránu když v (zejména vyšší) rychlosti tramvaj cukne či prudčeji zatočí. Dnes jsem jel jednou vozem T3R.PLF a poté KT8D5.RN2P a u obojího se tyto rány ozývaly...Nevím, zda někdo pochopí co myslím, ale třeba ano:). Kdybych to měl laicky lokalizovat, tak v zadní části vozu, ale ani nevím, zda někde u kol nebo naopak u sběrače... Trošku jako kdyby se vždy překulilo nějaké velké závaží a udělalo ránu o bok :lol:

Díky:)
Někde je to označené jako "kulomet", jinde je napsáno "turbo" nebo taky "vyšší prémie".
Je to prázdná pozice někde krytá přepínačem nebo někde tlačítkem. Původně tam byl zaplombovaný přepínač "blokování rozjezdu".
Tu rána se ozývá od podvozku, když řidič vjede prudčeji do oblouku. Bude o někde od ložisek nebo od čepu, v každém případě to není dobrý zvuk, rozhodně to nedělá tomu vozu dobře, když se s ním tak jede.
Ano to tlačítko je kryté, někde zústalo, občas je nad ním napsáno kakat, wc, na ***** apod ... =D>

Filip8399
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 23.2.2012 21:33
Bydliště: V noci s dalekohledem je to jediná zastávka, kde je vidět na tubus metra, ale jede se tam 20minut

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip8399 » 19.7.2012 21:59

krysarr píše:Taky me napada par veci :)

- co to bouchne u starsich vozu, kdyz se stridaji ridici? (nevim, jak to lip popsat)
- proc na Zizkove stoji uz dobre mesic 9140?
- uslysi ridic normalni intenzitou recene "dekuju", kdyz podekuju, ze se na me pockalo a rikam to u prednich dveri? :)
- proc probuh 16ka ma i po tech zmenach, co se chystaji (vetsina nepotrebuje komentar, o kastanstvo fakt nejde) nepojede na Spojovaci?
1) Při střídání řidičů musí nastupující řidič vyzkoušet kolejové brzdy (brzdný účinek je docílen přitlačením špalku na hlavu kolejnice) a proto to bouchne.
4) myslím, že to nevi ani na roprdu :prase
Protože nejsem řidič tak na 2 a 3 otázku nemohu odpovědět. :)

krysarr
Uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: 18.2.2009 22:45
Bydliště: Praha 3 (1,9,16 uz bohuzel ne), sem tam Praha 11 :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od krysarr » 19.7.2012 21:29

Taky me napada par veci :)

- co to bouchne u starsich vozu, kdyz se stridaji ridici? (nevim, jak to lip popsat)
- proc na Zizkove stoji uz dobre mesic 9140?
- uslysi ridic normalni intenzitou recene "dekuju", kdyz podekuju, ze se na me pockalo a rikam to u prednich dveri? :)
- proc probuh 16ka ma i po tech zmenach, co se chystaji (vetsina nepotrebuje komentar, o kastanstvo fakt nejde) nepojede na Spojovaci?

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od DG7021 » 19.7.2012 19:44

Jindy je označeno i "nic" atp.; v 7275 se ono tlačítko jmenuje mrťafa.

Marek 5516
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: 17.2.2007 17:14
Bydliště: Pha4-opatov

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Marek 5516 » 19.7.2012 17:25

To 7080: Děkuji Ti :wink:

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 7080 » 19.7.2012 17:23

Marek 5516 píše:Mám dva laické dotazy (zajímám se o busy a tramvají jezdím spíš zřídka)...

Zaprvé bych se chtěl zeptat, čemu řidiči přezdívají "kulomet"? Viděl jsem to dvakrát na přístrojovce a myslím, že to bývá místo tlačítka "funkce čb" - co to znamená?

Zadruhé by mě zajímalo, co v tramvaji vždy udělá velikou ránu když v (zejména vyšší) rychlosti tramvaj cukne či prudčeji zatočí. Dnes jsem jel jednou vozem T3R.PLF a poté KT8D5.RN2P a u obojího se tyto rány ozývaly...Nevím, zda někdo pochopí co myslím, ale třeba ano:). Kdybych to měl laicky lokalizovat, tak v zadní části vozu, ale ani nevím, zda někde u kol nebo naopak u sběrače... Trošku jako kdyby se vždy překulilo nějaké velké závaží a udělalo ránu o bok :lol:

Díky:)
Někde je to označené jako "kulomet", jinde je napsáno "turbo" nebo taky "vyšší prémie".
Je to prázdná pozice někde krytá přepínačem nebo někde tlačítkem. Původně tam byl zaplombovaný přepínač "blokování rozjezdu".
Tu rána se ozývá od podvozku, když řidič vjede prudčeji do oblouku. Bude o někde od ložisek nebo od čepu, v každém případě to není dobrý zvuk, rozhodně to nedělá tomu vozu dobře, když se s ním tak jede.

Marek 5516
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: 17.2.2007 17:14
Bydliště: Pha4-opatov

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Marek 5516 » 19.7.2012 16:55

Mám dva laické dotazy (zajímám se o busy a tramvají jezdím spíš zřídka)...

Zaprvé bych se chtěl zeptat, čemu řidiči přezdívají "kulomet"? Viděl jsem to dvakrát na přístrojovce a myslím, že to bývá místo tlačítka "funkce čb" - co to znamená?

Zadruhé by mě zajímalo, co v tramvaji vždy udělá velikou ránu když v (zejména vyšší) rychlosti tramvaj cukne či prudčeji zatočí. Dnes jsem jel jednou vozem T3R.PLF a poté KT8D5.RN2P a u obojího se tyto rány ozývaly...Nevím, zda někdo pochopí co myslím, ale třeba ano:). Kdybych to měl laicky lokalizovat, tak v zadní části vozu, ale ani nevím, zda někde u kol nebo naopak u sběrače... Trošku jako kdyby se vždy překulilo nějaké velké závaží a udělalo ránu o bok :lol:

Díky:)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 08.7.2012 21:02

Dnes je 165. výroči narození Františka Křižíka. Na Google.cz je vyobrazená fontána na pražském výstavišti :D

Uživatelský avatar
Isidor
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: 03.11.2004 20:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Isidor » 03.7.2012 16:36

něco jsem autorovi napsal, tak uvidíme

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od cwapa » 03.7.2012 11:50

To tady opravdu nikdo není kdo by mohl pomoc?

vlakoň
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 01.12.2007 22:57

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od vlakoň » 02.7.2012 20:25

Tohle používám už dva roky, úžasná aplikace. Funguje ofline tedy zadarmo a velmi rychle se dostanete k výsledku. Ten človíček to dělá pro zábavu, bez jakékoliv odměny. Přesto není DPP nebo Ropid schopen poskytnout data pro takhle bohulibé účely. Představte si kdyby DPP nabízel tu aplikaci ke stažení na vlastních stránkách - scifi :smt013 Mohlo by to být ku prospěchu cestujícím, ale žádnému zloději by z toho nic nekáplo.

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od cwapa » 02.7.2012 19:27

Zkusím to dát sem snad někdo pomůže dobré věci.

http://www.mhdvmobilu.cz/forum/index.ph ... icseen#new

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od piskvorrr » 28.6.2012 7:52

9001 píše:http://dpp.idos.cz/ConnRes.aspx?date=25 ... |60&tt=PID

Tak jsem ze srandy zadal nejzápadnější místo kam jede bus na nejvýchodnější a v Praze to upřednostnuje 125 před přestupm na Florenci.
Konecne proc ne? I podle IDOSu je to nejrychlejsi spojeni SN-HA (o pet minut, vidim-li spravne).

Odpovědět