Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
51
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 364

krysarr
Uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: 18.2.2009 22:45
Bydliště: Praha 3 (1,9,16 uz bohuzel ne), sem tam Praha 11 :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od krysarr » 01.9.2012 17:06

Hledam Vapenku, pac potrebuju najit spojeni a hle, ona je to Vozovna Zizkov. Opet mel nekdo potrebu byt slavnej a zmenit 100 let starej nazev?

thriller2
Uživatel
Příspěvky: 1074
Registrován: 19.2.2009 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od thriller2 » 01.9.2012 16:52

Prosím vás, poraďte mi. Který z politiků na pražské radnici má největší odpovědnost za chování DPP? Kam mám zaslat případnou stížnost na DPP (=komu to mám nabonzovat) tak, aby to skutečně mohlo k něčemu vést?
Díky.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 30.8.2012 17:34

gabuliatko: Tak zrovna u D8 se shodneme. Jsem pro dostavbu.
Jinak si ale nemyslím, že iniciativa a petice se vždy rovná nátlaková akce. A chyba je podle mne většinou u úřadů. Kdyby úřady poskytovaly ochotněji a včas dostatek informací, tak by se mnohým peticím a iniciativám mohly vyhnout. Ale na druhou stranu je někdy zlovůle úřadů tak zjevná, že lidé nemají jinou možnost, než něco sepisovat nebo si stěžovat do médií. Protože o dialog častěji nestojí úřad, aneb: "my jsme rozhodli, my nic vysvětlovat nebudeme."

A když se vrátím k D8. Mně se zrovna nelíbí, když se ve věci angažuje nějaké sdružení lidí, kteří bydlí na druhém konci republiky, ale zase když státní a krajské úřednictvo neumí vytvořit podklady ke stavbě tak, aby v nich nebyly soudně napadnutelné chyby, tak ať se nediví. Měli všechny papíry udělat pořádně, aby na ně ekologové nemohli.

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od piskvorrr » 30.8.2012 17:10

gabuliatko píše: Nemám nic proti vyjednávání, ale nesnáším petice, iniciativy (zvlášt ty ekologické co brání dostavění D8) kde se obchází lidé, kteří o problému nic nevědí a na základě účelově upravených informací jsou doslova donuceni aby podepsali i když by třeba nechtěli (třeba že pod plánovanou trasou D8 žije nějaké ubohé zviřátko).
Toliko můj pohled na iniciativy a petice. Nenazval bych to ponižováním jejich snah, ale mojí podporu nemají a budu to veřejně prezentovat. Preferuji dialog před nátlakovými akcemi.
Zrovna u te D8 to neblokuji ti ekologiste, ale urednicko/stavarska zvule - "tak budeme stavet bez povoleni, legalizujeme to dodatecne a dokumenty budeme falsovat a antedatovat jako na bezicim pasu; kdyz je to pro stat, tak se to muze." To je medle taky natlakova akce (a kdyby nebylo prutahu z toho, ze se RSD citi byt nad zakonem, uz bychom mnoho let mohli jezdit, takhle to dvacet let lita po soudech a skutek utek).

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 30.8.2012 17:02

von Špilberk píše:Ano, známé pořekadlo. Demokracie není nejlepší, ale nic lepšího nebylo vynalezeno. Souhlasím, ale snahy o zlepšení nemohou uškodit. Tedy když se lidé projevují v různých iniciativách, peticích atd., tak snad není potřeba jejich snažení ponižovat. (myšleno obecně, ne na konkrétního člověka)
To máte tak, u nás na vsi (tedy je to město, ale malinké) si zastupitelé vymysleli, že sloučí 2 školy. Na základě poměrně velmi zkreslených informací se vzedmula vlna kritiky a spustila se petice proti sloučení škol (chudinky děti, zhorší se jim výuka - samé měřitelné hodnoty tam byly). Sebralo se poměrně hodně podpisů a aktéři petice velmi emočně naladěni přišli na zasedání zastupitelstva. Starosta navrhl změnu usnesení a slovo sloučení změnil na splynutí a to se odhlasovalo. Petice šla do stoupy a emočně naladění aktéři si vylili emoce do televize.
Nemám nic proti vyjednávání, ale nesnáším petice, iniciativy (zvlášt ty ekologické co brání dostavění D8) kde se obchází lidé, kteří o problému nic nevědí a na základě účelově upravených informací jsou doslova donuceni aby podepsali i když by třeba nechtěli (třeba že pod plánovanou trasou D8 žije nějaké ubohé zviřátko).
Toliko můj pohled na iniciativy a petice. Nenazval bych to ponižováním jejich snah, ale mojí podporu nemají a budu to veřejně prezentovat. Preferuji dialog před nátlakovými akcemi.

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od DG7021 » 29.8.2012 0:26

piskvorrr píše:A sem se to snad taky vejde:
Poslední rozloučení s linkou 11 ve Strašnicích a s pražským dopravním systémem
pátek, 23:45, smyčka Černokostelecká, Praha 10; přes Olšanské hřbitovy do Rytířské 10, Praha 1.

S odchodem srpna se rozloučíme s linkou č. 11 ve Strašnicích, a potažmo i se zažitým způsobem fungování pražské MHD. Obojí nečekaně podlehlo plíživé, zákeřné nemoci; přijďte dát poslední sbohem.

Odjezd posledního spoje linky 11 ze smyčky Černokostelecká nastane tři minuty před půlnocí z 31.8. Pohřební cestu zakončíme na Olšanských hřbitovech, kde bude od 1.9. pahýl jedenáctky končit. Přijďte ve smutečním.

Po rozloučení s jedenáctkou budeme pokračovat kolem pomníku zavražděných spojů na Národní třídě do ul. Rytířské, kde před sídlem ROPIDu položíme věnce za systém pražské dopravy.
FB událost: https://www.facebook.com/events/467589573261244/
To mě mrzí, že nebudu v Praze, na takovouto akci bych hned vyrazil. Zkrácení 11 je pro mě jednoznačně nejhorší změna ze všeho nového...

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od piskvorrr » 28.8.2012 22:54

A sem se to snad taky vejde:
Poslední rozloučení s linkou 11 ve Strašnicích a s pražským dopravním systémem
pátek, 23:45, smyčka Černokostelecká, Praha 10; přes Olšanské hřbitovy do Rytířské 10, Praha 1.

S odchodem srpna se rozloučíme s linkou č. 11 ve Strašnicích, a potažmo i se zažitým způsobem fungování pražské MHD. Obojí nečekaně podlehlo plíživé, zákeřné nemoci; přijďte dát poslední sbohem.

Odjezd posledního spoje linky 11 ze smyčky Černokostelecká nastane tři minuty před půlnocí z 31.8. Pohřební cestu zakončíme na Olšanských hřbitovech, kde bude od 1.9. pahýl jedenáctky končit. Přijďte ve smutečním.

Po rozloučení s jedenáctkou budeme pokračovat kolem pomníku zavražděných spojů na Národní třídě do ul. Rytířské, kde před sídlem ROPIDu položíme věnce za systém pražské dopravy.
FB událost: https://www.facebook.com/events/467589573261244/

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 26.8.2012 1:21

Klíčovský busy.wmv http://www.youtube.com/watch?v=XIBTy5hUd1I
=D> - dost dobrý text na melodii písně Hudsonské šífy od Wabi Daňka.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od kruťák » 25.8.2012 11:44

Na to, že se jedná o oficiální profil, který spravují lidi z marketingového (byť možná nad rámec své práce), se ten člověk nechal unést. Asi ho nakrklo, že otázku položil "ROPID - Radikální omezovač pražské integrované dopravy" :D

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Sirka » 25.8.2012 11:08

Hm, tak tohle není úplně korektní odpověď, zas na druhou stranu nevíme, jestli třeba ta otázka, na kterou bylo reagováno, nebyla podaná nějak vulgárně, no a taky tam chybí nějaká část 1), tak je to takové trošičku vytržené z kontextu, ale není to klientsky příjemná odpověď, to taky ne. Nicméně osobně jsem se s takovýmto stylem ještě u Ropidu nesetkal a určitě z toho nelze vyvozovat žádné obecné závěry...

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 542
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od ElWapp » 25.8.2012 10:36

Pokud už někdo má komunikovat s veřejností, tak to má dělat s nadhledem a trpělivostí a hlavně jako profesionál, bez urážek a jízlivostí. Na rozdíl od ostatních diskutujících je on za to placen (a pokud ne, pak by to asi neměl být oficiální FB profil). PID 03 prostě zní, jako že starat se o facebookový profil je sice fajn, ale kdyby tam nikdo nelezl, bylo by to ještě lepší - jednoslovné odpovědi, rýpání do jiných uživatelů. Co mě ale nadzvedlo ze židle je tahle reakce u JŘ 363.
PID03 píše:2) ti, co to neznají, mají možnost si JŘ prostudovat a neříkejte mi, že je takový problém prolétnout cca 10 poznámek a jestli ano, tak ten dotyčný nemá nejspíše ani základní vzdělání. Ve škole každého mučí s chemií, matematikou apod. a zde se budete rozčilovat nad pár poznámkami?? Prostě co obce zaplatí, to jede až k nim, co ne, to zkrátka skončí trasu dříve. Jak jednoduché...
3) Tolik poznámek na běžných JŘ není, toto je maximum co jsem viděl, tak nám tuto výjimku potvrzující pravidlo nemusíte hned předhazovat..
4) koukám, že nauku o jízdních řádech, co jsme před časem dávali do informačního zpravodaje, evidentně nestudovali ani ti, co se o dopravu zajímají..
Aneb nešťourejte porád do nás, my jsme přece nejlepší a lidi jsou nám u ... .

Edit: Přímý odkaz http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
Naposledy upravil(a) ElWapp dne 25.8.2012 11:21, celkem upraveno 1 x.

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Sirka » 25.8.2012 10:20

A čím tě prosimtě tak nakrk? Nevidim nic závadného, tak nám to sem kdyžtak zkopíruj, ale obecně si myslim, že pokud jde o argumenty týkající se metrolinek, tak ze strany Ropidu jsou odpovědi (resp. šablony) asi vždy podobné...

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 542
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od ElWapp » 25.8.2012 9:38

Nevíte kdo se na ROPIDím facebooku schovává pod zkratkou PID 03? Nechápu, jak může někdo tak nepříjemný, arogantní a bez smyslu pro humor komunikovat s veřejností.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od kruťák » 22.8.2012 20:50

Nechci zaplevelovat téma Metro D, proto odpovím zde:
9001 píše:Kruták: Já jsem žil v domnění že hlavní vyhnití je v Uhříněvsi před tím prvním kruhákem...
Jak kdy. Ráno je problém kruhák od Netluk, odpoledne semafory zkrz celou Uhříněves (nejvíc Nové Náměstí). Ráno na kruháku bývá zpoždění třeba 10 minut, což se na konečný dožene (zkrácením přestávky řidiče) a z Prahy už bus jede včas - z centra kolona není. Odpoledne je naopak kolona z Prahy. I tak jsem už dlouho nezažil zpoždění >20 min, které při trase přes Průmyslovou bylo standardem, protože se po cestě nabíralo větší než přestávka na konečné. A pak nejde jen o Průmyslovou, ale také o to, odkud se přijíždí na kruhák u tiskárny - od Měcholup bývá kolona třeba k Frutě, kdežto od Petrovic jenom k podjezdu trati.
Samozřejmě nepopírám, že se může stát nějaká mimořádnost, která přinese hodinové zpoždění. Jako že se třeba teď, když jsou komplet rozkopané Říčany, stane nehoda (jako dneska) na kruháku u Kuří a úplně to tam uzavřou, či nehoda na D1 a následný odklon do kolonoidních rozkopaných Říčan. Ovšem to jsou výjimky, dřív to býval standard...
Největší problém, který jsem měl na mysli však nebylo zpožďování směr Praha, ale směr ven, neboť právě na tento směr je napojena řada "přípojáků", na které je třeba napojen další přípoj, či ten spoj na regionální lince 4xx vykonává vůz, který přejede z 38x - a tak se stávalo, že jste se kvůli zdržení kdesi v Praze, nedočkali autobusu kdesi z Vlkovce do vedlejší vesnice (kterýžto spoj nemá zdánlivě s Prahou nic společného).

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2601
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od fricoolinek2 » 20.8.2012 15:52


Odpovědět