Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
52
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 365

HOnzula
Uživatel
Příspěvky: 194
Registrován: 23.9.2010 16:53

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od HOnzula » 06.9.2014 21:19

Bobek píše:Za týden už mají rozebírat půlku mostu (sudé koleje) přes Průmyslovou, což bude asi celkem zábava.
O stavbu se stará p. Janeba (Nové spojení), takže by mělo být informačně hutno. http://hostivar.eu
no o zábavu bude rozhodně postaráno.... http://www.dpp.cz/omezeni-dopravy/docas ... 181-a-183/

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Karosák » 06.9.2014 9:51

Taky vás dráždí strhnutí staré tapety, nebo fólie z nového displaye či spotřebiče? Na nové diodové lampě ROV Karláku od Štěpánské je ještě fólie a já na ní nedosáhnu. A další je na rozjezdovce ve smyčce Vypich. Snad to před zprovozněním strhnout, nebo tam budu muset vyšplhat :twisted:

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobek » 05.9.2014 12:17

Bavíme se o poezii Kolovrat? Já jako (nejen) železniční nostalgii rozumím, ale že by mi zrovna krmelec v Kolovratech připadal hodný zachování - podotýkám, že mi nejde o zobrazený stav, ale tak nějak úroveň a význam obecně:
Obrázek
(sorry za tu poštovní známku, ale zdejších 500px...)
Ostatně co s tím, dráha to nepotřebuje, obec to nechce... A tady na příměstě už (naštěstí) na ten vlak není zvykem čekat hodinu, jako bývalo v dobách minulých, aby bylo potřeba si zalézt ke kamnům. :)

Zkrátka pokud někde potenciál železnice lze opuštěním stávající zastávky zvýšit, nechť se tak učiní. Zamávejme poslednímu vlaku, zamáčkněme slzu, zkusme najít smysluplné využití pro budovu, ale jděme do toho. Protože pokud budeme dogmaticky lpět na historické poloze (ale mnohdy i funkci) nádraží jen proto, že to tak je odnepaměti, uděláme tím dráze medvědí službu. Na údržbu 9000 km turistických tratí peníze nejsou a nikdy nebudou...
Jenda1989 píše:ad1) Já jsem uváděl pouze příklady. To by ten seznam byl rozhodně delší.
ad2) Pokud jsem se spletl v pravopise tak se za to velmi omlouvám.
1) Nepochybně, v podstatě obecně nejsme ve sporu. Ale zkrátka jakkoliv je mi opuštění třeba zrovna Podbaby líto (už i kdyby jen kvůli Erichovi a jeho neuvěřitelné nádražce), rozumím tomu, že provozně je nová zastávka pro většinu obecenstva podstatně přívětivější (kupříkladu zpříjemněním dopravy ku Kulaťáku, ale i přiblížením vlaků podstatně hustší zástavbě).
2) Stane se, jen mě spojení "zastávky byli" příliš zatahalo za oko.

Fuj, to jsem se rozkecal.

Jenda1989
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 22.6.2012 22:06

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Jenda1989 » 05.9.2014 11:22

Bobek píše:A ony jsou dnes ausgerechnet Kolovraty snad někde jinde? :shock:
(Jendo, Jendo, ten pravopis...)
ad1) Já jsem uváděl pouze příklady. To by ten seznam byl rozhodně delší.
ad2) Pokud jsem se spletl v pravopise tak se za to velmi omlouvám.

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od DG7021 » 05.9.2014 11:19

To ani ne, ale už tam není nádraží, jen nástupiště a PHS.

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobek » 05.9.2014 11:12

A ony jsou dnes ausgerechnet Kolovraty snad někde jinde? :shock:
(Jendo, Jendo, ten pravopis...)

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od DG7021 » 05.9.2014 11:00

9001 píše:Jenda1989: A které nádraží bylo v zástavbě? :lol: Zrovna Hostivař byl celkem mimo...
Co třeba Kolovraty, když už jsme u této trati...

Jenda1989
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 22.6.2012 22:06

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Jenda1989 » 05.9.2014 11:00

9001 píše:Jenda1989: A které nádraží bylo v zástavbě? :lol: Zrovna Hostivař byl celkem mimo...
Já jsem tu větu myslel všeobecně, ale klidně mohu konkretizovat:
Praha - Vinohrady, Praha - Vyšehrad, Nádraží Těšnov a Praha - Bubeneč. Ty všechny byli v obytné zástavbě. Vím, že nádraží Praha - Bubeneč nově nahradila zastávka s názvem Praha - Podbaba, ale ty ostatní byli bohužel zrušeny bez náhrady a své lidi by si určitě našli.

Jenda1989
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 22.6.2012 22:06

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Jenda1989 » 05.9.2014 10:54

gabuliatko píše:
Jenda1989 píše:Jo, jo pomalu nám mizí romantická nádraží, která byla postavena v obydlené oblasti a jsou nahrazována prefabrikovanými zastávkami nejlepe mimo zástavbu a s "úžasným" betonovým odhlučněním. :(
Jen přemýšlím nad tím proč se původní budova Nádraží Hostivař nedela do této přestavby nějak zakomponovat.?
Myslím že v případě Hostivaře jde o geometrii osy koleje. Laicky řečeno, aby se mohlo jezdit rychleji, je třeba omezit nechráněné úrovňové přejezdy a ostré oblouky. Bohužel, pokud se do toho začne vrtat, tak se muusí zohlednit nové hlukové normy a výsledkem je cos napsal. Sám však musíš uznat, že v dnešní době nádraží kde se chodí na protisměrnou kolej přechodem přes koleje a ne podchodem, kde je perón pruh asfaltu o šíri 1/2 metru v dnešní době na koridorové trati prostě nemá místo.
Já toto v plné míře chápu, neb můj děda před mnoha a mnoha lety dělal u železničního stavitelství, ale je mi líto té nádražní budovy. Vím, že pokrok se nedá zastavit, ale může se v nějakých rozumných mezích spojit i z historií (např. vyvedením podchodu do té budovy).

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od P_V » 05.9.2014 10:49

U nové zastávky Hostivař chybí k dokonalosti toto pěší spojení, od obytné čtvrti k podchodu. Ideální by byl chodník na hraně železničního mostu, nebo aspoň navázat na chodník při východní straně Průmyslové.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 05.9.2014 10:19

Jenda1989 píše:Jo, jo pomalu nám mizí romantická nádraží, která byla postavena v obydlené oblasti a jsou nahrazována prefabrikovanými zastávkami nejlepe mimo zástavbu a s "úžasným" betonovým odhlučněním. :(
Jen přemýšlím nad tím proč se původní budova Nádraží Hostivař nedela do této přestavby nějak zakomponovat.?
Myslím že v případě Hostivaře jde o geometrii osy koleje. Laicky řečeno, aby se mohlo jezdit rychleji, je třeba omezit nechráněné úrovňové přejezdy a ostré oblouky. Bohužel, pokud se do toho začne vrtat, tak se muusí zohlednit nové hlukové normy a výsledkem je cos napsal. Sám však musíš uznat, že v dnešní době nádraží kde se chodí na protisměrnou kolej přechodem přes koleje a ne podchodem, kde je perón pruh asfaltu o šíri 1/2 metru v dnešní době na koridorové trati prostě nemá místo.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 05.9.2014 10:08

Jenda1989: A které nádraží bylo v zástavbě? :lol: Zrovna Hostivař byl celkem mimo...

Jenda1989
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 22.6.2012 22:06

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Jenda1989 » 05.9.2014 9:47

Jo, jo pomalu nám mizí romantická nádraží, která byla postavena v obydlené oblasti a jsou nahrazována prefabrikovanými zastávkami nejlepe mimo zástavbu a s "úžasným" betonovým odhlučněním. :(
Jen přemýšlím nad tím proč se původní budova Nádraží Hostivař nedela do této přestavby nějak zakomponovat.?

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobek » 05.9.2014 8:07

Za týden už mají rozebírat půlku mostu (sudé koleje) přes Průmyslovou, což bude asi celkem zábava.
O stavbu se stará p. Janeba (Nové spojení), takže by mělo být informačně hutno. http://hostivar.eu

HOnzula
Uživatel
Příspěvky: 194
Registrován: 23.9.2010 16:53

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od HOnzula » 04.9.2014 21:39

Mám tu dotaz z jiného soudku..též se týká reko v Hostivaři, ale tentokrát ne TT. Postřehli jste někdo začátek konce starého nádraží v Hostivaři? Dneska už je vymýcená stráň nad autobusovou zastávkou Nádraží Hostivař DC. Berou to celkem hopem. Kdo si chce udělat fotku se starým provozem, moc času asi uplně nebude...

Odpovědět