Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
51
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 364

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 12.12.2014 10:54

W: Faktem je, že živnostníci odvádí na daních podstatně méně než zaměstnanci... Ale uznávám, že mezi FOP finančním poradcem, co má ztrátu a dvě porsche v garáži, že zedníkem co jezdí v otřískaném autě je rozdíl, ovšem z pohledu státu ne.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 12.12.2014 10:42

9001 píše:Asi tak... Jsem si schválně našel podmínky řemeslníků... Vyúční list a rok praxe... To zase není tolik a do pár let nemusí otročit v Tescu... Navíc praxe by se možná dala zfouknout i v průběhu učnáku...

Stejně jako pro Filipa. Jako řidič si na víc nešáhneš a vadí Ti to? Jdi dělat něco, kde se budeš mít lépe... A nebo je spíš problém v tom, že není kvalifikace na lepší pozici? S dobrým žaludkem můžeš jít prodávat hypotéky a budeš se mí taky dobře...
Tak furt nikdo nikomu nebrání udělat si živnosťák a jet na svoje triko. Slyšel jsem, že prej jsou živnostníci paraziti, jak tomaj jednoduchý, nic nedělaj a ani neplatěj daně...Ti, co tohle říkají, by si to měli zkusit a ne jen tvrdit: "já mám známýho, kterej má známýho a ten to má tak a tak". Sám sobě děláš šéfa, takže na to snad ani výuční list nepotřebuješ. Jen prostě být šikovný a lidi si tě všimnou. První roky budou horší, ale pak se to třeba zlepší. Na internetu se pár šikulů objevilo, rozjeli byznys z nuly. Já tyhle lidi obdivuju, šli proti davu.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 12.12.2014 10:28

gabuliatko píše: Znám ve svém okolí mnoho lidí co ve 30 šli na vysokou.
Asi tak... Jsem si schválně našel podmínky řemeslníků... Vyúční list a rok praxe... To zase není tolik a do pár let nemusí otročit v Tescu... Navíc praxe by se možná dala zfouknout i v průběhu učnáku...

Stejně jako pro Filipa. Jako řidič si na víc nešáhneš a vadí Ti to? Jdi dělat něco, kde se budeš mít lépe... A nebo je spíš problém v tom, že není kvalifikace na lepší pozici? S dobrým žaludkem můžeš jít prodávat hypotéky a budeš se mí taky dobře...

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 12.12.2014 10:10

Ale co se vlastně rozčiluju. Teď sem si uvědomil: Vždyť u nás v HL dělá vedoucího bývalý plánovač. Ve SA vlastně nyní taky. Takže pro nás se situace o tolik nezhorší. Nejvíc zaplakaj asi ve VO, kde žádného stálého plánovače nemají, takže to budou někoho učit od píky. A ještě jako bonus, neznám kolegu z plánování, který by se hrnul do zastupování vedoucích a naopak neznám kolegu výpravčího, který by mermomocí chtěl dělat plánovače. Takže to budou ty lidi dělat z donucení či dokonce s odporem. Už se těšim, až se to díky odborům zlepší. Juch juch.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 12.12.2014 9:58

MM-Mikulovsky píše:Wj: na pankraci vedouciho zastupuje ridic, ale proste neco neni v poradku, kdyz zastupy pozicic delaji lidi z jinych oddelenich za odlisne financni ohodnoceni a pritom za stejnou praci maji vsichni ji vykonavajici dostat stejnou odmenu!
[sarkasm]Ježiš a díky odborům se to změní, ó glory haleluja, děkuji odborům a klekám na kolena a plazím se před nimi.[/sarkasm]

Kdyby nám to tolik vadilo, neděláme to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nikdo nás do toho nenutí. Chápu, že pro některé jedince, je to neuvěřitelná situace, že jim asi přijdeme jako hlupáci, ale doopravdy jsme nešli pomáhat s výpravnou/plánováním/vedení vozovny kvůli penězům.

Takže pro naše dobro ten systém rozmrdäte, jen proto, že je to papírově správně? Je to CHYBA!!! A doufám, že tenhle výmysl vedení strhne ze stolu.

Chápu, že je to proto, že vám vadí plánování směn na Bojišti. Tak sakra bojujte ale argumentama, který stojí za zvážení, tohle je hrozná chyba.

Uvědomujete si, že jestli chcete ty zástupce vedoucích vozovny donutit k plánování, ten člověk k tomu má dost často odpor? Nechce to dělat? Protože ví, že se nedá zavděčit všem a furt bude za idiota? Ještě k tomu všemu bude s nima projednávat kázeňské přestupky? Tenhle systém se vám zdá lepší. Vždyť na všech pozicích budou noví lidi. To to všichni dělaj tak špatně, že je potřebujete vyměnit?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 12.12.2014 9:52

Wj: na pankraci vedouciho zastupuje ridic, ale proste neco neni v poradku, kdyz zastupy pozicic delaji lidi z jinych oddelenich za odlisne financni ohodnoceni a pritom za stejnou praci maji vsichni ji vykonavajici dostat stejnou odmenu!

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 12.12.2014 9:42

Bobik píše:Wilijef - ale no tak, zrovna vyhrabat canc od kolegy Tošila. To sis splet vlákno, ne? Tohle patří buď do humoru, nebo do žumpy (jako ostatně všecko co tenhle "rudý ďábel" vyplodí). Taky jsme oslavovali, když přešel před časem do jiné vozovny. 8-) :lol:
Jinak je pravdou, že čím dál tím víc začínají sílit hlasy, aby se plánování přesunulo zase zpět na vozovny, jak tomu bylo před časem. Tento systém, kdy jsi pro plánovače zpravidla akorát počítačovým číslem a ne konkrétním člověkem je fakt děsný. "Kiksy" typu "šichet ze známosti" to stejně neodstranilo a zbytku se to akorát zhoršilo.
Na druhou stranu v něčem s tebou nesouhlasím - odbory naopak maj co kecat do řízení podniku. Ovšem důležité je jakým způsobem to dělají.

P.S. Co maj proti výpravčím, nějak se mi nedoneslo?
Ale no tak, ten canc podepsali všichni odboroví předáci. Kdyby to byla Tošilovina, nedám to sem.

Jéžiš, zase seš počítačovym číslem? Šichty ze známosti? Tak počkej, buď chceš, aby se na lidi pohlíželo jako na lidi, protože je znám, nebo na ně mám pohlížet jako na číslo.

Plánovač na vozovně bude 7 - 15:00. To tam seš na vozovně? Já mám v tyhle časy problém si i vyzvednou žravenky. Co to zlepší? Je rozdíl telefonovat na Bojiště nebo do Vozovny? Pro tebe jo? Pro mě ne.

Co maj proti výpravčím? Neustále do toho systému rejpou. Nejdřív chtěli odstranit zastupující výpravčí, nyní si vymysleli něco na zastupující vedoucí vozoven, což je u nás v HL stálý výpravčí. Takže jsou asi nespokojeni s jeho prací, když ho chtěj vyštípat.

PS: jednou mi už konečně řekněte, jak se projevuje to "být počítačovým číslem". Že dostanete polonoc do volna? A to jako myslíte, že při změně umístění plánovače najednou bude lepší? Změní se jízdní řády? Skladba směn? Nezmení - proč by se mělo měnit tohle :-O Jo aha, ty chceš ze známosti výhodu a chceš jako jediný z tvého řádku dostat krátkou šichtu do volna, ostatní ať si ty polonoci odjezdí...chápu. Šichtu ze známosti, jen pro tebe. Sakra, to bude vono.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 12.12.2014 8:23

Bobik: vlastne souhlasim

Ovsem doplnim, ze predchozi prispevky me nasraly tak, ze na miste predstavitelu oo bych se na kolegy vykaslal a poslal je do :zadnice protoze naprosto odporuji mnou slichanemu co jsem u dp:
- pro planovace smen jsme jen cislo s je to odlicteni, od doby, kdy se to planovalo na vozovne se znslosti bydliste ridicu atd.
- oo poradajici zajezdy a jine akce je cestovka a jinak je na prd

Uvedomujete si, kdo je dnes nadrizenym ridicu tram? Vedouci jizdni sluzby tramvaje, ktery ma poverene zastupce pro pravidelne cinosti - vedouci vozoven, ale pod tyto nespadaji vypravci - jsou pod jinym oddelenim= uredne spravne volno ridice na posledni chvili by nemel schvalovat vypravci, ale ten to mel dat svemu vedoucimu, ten vedoucimu jjizdni sluzby tramvaje a ten prislusnemu poverenemu zastupci = tohle a podobne zmetky, ktere byly vybudovany s vidinou oucorcingu se oo nelibi a neni to jen o vypravcich!
Struktura dpp je neprehledny pavouk podrizenosti/nadrizenosti = logicky odpovednosti za rozhodnuti (zejmena ta spatna), ale vlastne i toho s kym o jakych problemech maji oo jednat.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 12.12.2014 7:15

Wilijef - ale no tak, zrovna vyhrabat canc od kolegy Tošila. To sis splet vlákno, ne? Tohle patří buď do humoru, nebo do žumpy (jako ostatně všecko co tenhle "rudý ďábel" vyplodí). Taky jsme oslavovali, když přešel před časem do jiné vozovny. 8-) :lol:
Jinak je pravdou, že čím dál tím víc začínají sílit hlasy, aby se plánování přesunulo zase zpět na vozovny, jak tomu bylo před časem. Tento systém, kdy jsi pro plánovače zpravidla akorát počítačovým číslem a ne konkrétním člověkem je fakt děsný. "Kiksy" typu "šichet ze známosti" to stejně neodstranilo a zbytku se to akorát zhoršilo.
Na druhou stranu v něčem s tebou nesouhlasím - odbory naopak maj co kecat do řízení podniku. Ovšem důležité je jakým způsobem to dělají.

P.S. Co maj proti výpravčím, nějak se mi nedoneslo?

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 12.12.2014 1:17

9001 píše:Neznám zázemí pana MM ani Filipa, ale možná si uvědomte rozdíly mezi Vámi a kolegy co drží hubu a krok... Máte rodiny/děti/ hypotéky/úvěry? Nemáte? Pak moc nemůžete pochopit, jak se cítí kolegové co mají doma tři hladové krky a hypotéku na krku, aby měli kde bydlet...
Tak kdyby měla manželka stejný plat jako já, tak na tu Madeiru jezdíme každý rok :D (i přes hypotéku s výší cca 12k měsíčně) Ale ne, teď vážně. Odbory si představuju jako takový zájmový kroužek kolegů a kolegyň, kde bysme jezdili na společné akce, pořádali pravidelné sešlosti, tancovačky, případně si navzájem pomáhali, když je nouze. V takových odborech bych si i dokázal představit mojí přítomnost. Já nejsem zas takovej přizdisräč. Už několikrát jsem dostal sekec, že jsem si dovolil zveřejnit nějaká videa / fotky, z prostor vozovny či tramvaje a od DK mám určitě celkem zajímavý seznam prohřešků u svého jména. Nemusím zrovna nutně držet hubu a krok a taky to rozhodně nedělám! Ale činnost dnešních odborů mě z drtivé většiny naprosto odpuzují. Přes chránění průserářů (a to dokonce i s právníkem!) k naprosto nesmyslnému vměšování do řízení podniku. Celkově víc uškodí než pomůžou. Často rozhrabají něco, co vcelku spolehlivě funguje (jako nyní zase rejou do výpravčích - to jim vážně tolik leží v žaludku?).

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 12.12.2014 0:11

Tak tohle je přesně styl toho, co na odborech bytostně nesnáším:

http://josef.chodounsky.cz/Fotky/PozadavekOO.jpg

Naprosto nehorázný požadavek, který bych v případě člověka mimo obor označil jako naivní, ale níže podepsaní jsou "od fochu", tak s klidným srdcem je označím za hlupáky. Protože tak necitelný zásah do řízení vozoven a plánování služeb pro řidiče snad ani nejde zhoršit, než co je popsáno výše. Nemůžu mluvit za jiné vozovny, asi tam máte hodně špatné plánovače, či kolegu, který chodí zastupovat Vedoucího Vozovny, když tohle někdo dokáže vyplodit. Ovšem u nás v Hloubětíně tento požadavek, pokud bude aplikován, bude neskutečně smrtelný pro i ten zbyteček lidskosti, co okolo sebe máme.

Vím, že je těžký, tohle vysvětlovat laikům, proto se omlouvám, že tak neučiním a další diskuze (předpokládám že tu bude) se zúčastní pouze zasvěcení, ale i pro člověka mimo obor musí být jasné, jaký podstatný zásah OO požadují. Vždyť oni si diktují podmínky, jak má vypadat management vozoven a co má mít za povinosti či dokonce platy.

No to si radši sepisujte petice, ovšem jsem zvědav, jestli ti řidiči tram, kteří se pod to podepíšou, také okamžitě podají výpověď, když udělají chybu :D A upřímně, co je horší chyba - zavinit nehodu se zraněním nebo neposkytnout řidiči MHD v dostatečné míře WC a občerstvení? Ale koukám, že jste tu už odběhli od tématu, tak já zase zalezu do nory :P

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od XSC » 11.12.2014 22:05

gabuliatko píše:Znám ve svém okolí mnoho lidí co ve 30 šli na vysokou.
Na vysokou klidně, obzvlášť když je to pokračování oboru, ve kterém děláte. Ale tady budete muset být učedníkem, abyste získal praxi. A kdo si vezme 35 letého učedníka?

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 11.12.2014 22:00

XSC píše:
gabuliatko píše:A na druhou stranu když sháním sádrokartonáře, instalatéra, obkladače nebo zedníka tak prostě nejsou. To jsme fakt národ lidí co umí jen doplňovat zboží do regálů, nebo jsou lidi tak líní jít něco dělat?
Kdo se tím nevyučil, tak kromě zednických profesí se už řemeslníkem jen tak nestane. Na všechno potřebujete kulatá razítka, doklady o vzdělání a praxi.
Znám ve svém okolí mnoho lidí co ve 30 šli na vysokou.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 11.12.2014 18:56

9001 píše:....
Neznám zázemí pana MM ani Filipa, ale možná si uvědomte rozdíly mezi Vámi a kolegy co drží hubu a krok... Máte rodiny/děti/ hypotéky/úvěry? Nemáte? Pak moc nemůžete pochopit, jak se cítí kolegové co mají doma tři hladové krky a hypotéku na krku, aby měli kde bydlet...
Dotaz napsal jsem tu někdy něco proti "mlčící většině"?
Já si to nevybavuji, protože chápu, že ve společnosti je hóóódně strachu.
Ovšem z vlastní zkušenosti jsem přesvědčen, že ne vždy ten strach je oprávněný - pokud zaměstnanec koná co má, tak se jej, proti jeho vůli, "zbavit" legální cestou nejde.
Spíše k mlčení většiny, tak jako při něčí potřebě první pomoci na veřejnosti - při výskytu více lidí, přispívá obecné přesvědčení většiny lidí
"Proč to mám dělat já, když
- někdo z okolí to určitě zvládne líp?"
- mne to (zrovna teď) nepálí?"

No a já to mám (jako několik dalších lidí) opačně = "proč bych neměl něčemu, co pomůže (byť třeba jen občas) i mne (zároveň ovšem mnohdy více opravdu i nemalému množství dalších) věnovat úsilí a čas, který na rozdíl od jiných lidí (potřebujících např. uživit děti) mám?"
Proč si mám "nechat líbit" např. nejednání PDT (nechtějícího řešit/žádat PČR o nápravu jejího nesmyslného/zbytečně dlouhého blokování dopravy a to na tom nejnevhodnějším místě - před SSZ s dělenými směrovými signály uzavřít klidně oba řadící pruhy IAD a tuto "nahnat" na TT, čímž v momentě detekování TRAM předsunutými kontakty do SSZ celý vjezd totálně zablokuje - pokud ta IAD nepojede protiprávně na svou červenou či výjimečně na volno TRAM přímo, ale sama bude i odbočovat), když řidiči TRAM mají povinnost volat PDT při předpokladu zdržení/zablokování v délce 3 a více minut a PDT má za úkol řešit neprůjezdnost tras (a nikoliv mi říkat, že PČR je složka nadřazená a oni s jejím jednáním nic nezmohou a že já mám řídit, ale rád bych věděl co, když má TRAM je totálně jednáním PČR totálně zablokována a odblokuje ji jedině porušení předpisů řidiči IAD před ní)?

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od XSC » 11.12.2014 18:52

gabuliatko píše:A na druhou stranu když sháním sádrokartonáře, instalatéra, obkladače nebo zedníka tak prostě nejsou. To jsme fakt národ lidí co umí jen doplňovat zboží do regálů, nebo jsou lidi tak líní jít něco dělat?
Kdo se tím nevyučil, tak kromě zednických profesí se už řemeslníkem jen tak nestane. Na všechno potřebujete kulatá razítka, doklady o vzdělání a praxi.

Odpovědět