Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
52
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 365

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 13.2.2015 10:42

MF píše:od toho tam máš takový to kroucený, dlouhý, co na konci je zařízení, do kterého se mluví. Stačí zavolat, že se na dvoře manipulovalo a tím to je hotové. No a pak k tomu máš ještě jednu věc a tou je ten větší pedál na zemi :lol: abys to případně dohnal. My, co už jsme tu déle, tak už jsme pochopili, že jsme placeni od hodiny, takže nějaké tři minuty z vozovny nám žíly netrhá.
To kroucený, dlouhý jsem samozřejmě použil.
Pedály na zemi jsem zkusil oba, ale jen to sypalo písek nebo to zvonilo. :lol: Nedohnal jsem nic, na Petřinách +7.
Mně osobně netrhají žíly ty 3 minuty, ale ta inteligentní organizace: kdyby depo počkalo 2 minuty až vypadnu, tak mají dvůr pro sebe na víc než 2 hodiny, než se začnou vracet šejdry. Že tam nemuseli naburácet teď, hned a okamžitě, a mohli ještě 2 minuty počkat, to mi nikdo nevymluví. :prase
A snad jsme ISO a máme z vozovny vyjíždět včas. :twisted:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MF » 13.2.2015 7:34

MMM: já Ti nevím, ale ty seš ze všeho hotovej a hned stříkáš. Přinesu Ti ten oranžový sprej, ať si můžeš vyznačit svoje "poslední postavení"...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 12.2.2015 23:24

MF píše:.....
od toho tam máš takový to kroucený, dlouhý, co na konci je zařízení, do kterého se mluví. Stačí zavolat, že se na dvoře manipulovalo a tím to je hotové. No a pak k tomu máš ještě jednu věc a tou je ten větší pedál na zemi :lol: abys to případně dohnal. My, co už jsme tu déle, tak už jsme pochopili, že jsme placeni od hodiny, takže nějaké tři minuty z vozovny nám žíly netrhá.
dovolím si "prásknout":
1.) "takový to kroucený, dlouhý, co na konci je zařízení, do kterého se mluví" kolega von Š jistě (po své někdejší jiné zkušenosti) počítám jistě použil
2.) obávám se, že se velmi pleteš v "o a pak k tomu máš ještě jednu věc a tou je ten větší pedál na zemi :lol: abys to případně dohnal." dle mne ses netrefil v cca 50% "Pankrácké" pravděpodobnosti a kolega von Š zrovna vyjížděl s 15T!!! :lol:

Jinak POZOR!!! - PDT nedávno (prý na popud ROPIDU) "jel" po řidičích, kterým se nepodařilo vyjet do +60ti sek. přes čidlo nástupních zastávek
- např. Kubánské nám.(l.24 - když ji kvůli nastupujícím uteče jedno volno, tak na druhé jede cca +90sek)
- Březiněveská (l.3 - v určitých časových obdobých minutu před ní má jet od Voz.Ko l.17, jenž to většinou při stanicování v tamní zastávce na znamení nemůže stihnout a odjíždí z Březiněveské po čase l.3, ale při příjezdu do té zastávky má před l.3 přednost = její řidič by byl vinen při případném střetu TRAM v místě)
- Černokostelecká (občas se tam opět stává, že kvůli IAD na kolejích či "šotku" v SSZ není možno vyjet na čas)
Všechny 3 uvedené případy jsou s reálným nebezpečím ještě většího zpoždění (či rizika nehody), pokud by řidiči splnily (tehdy PDT vytýkanou nesplněnou) povinnost ohlášení svého pozdního odjezdu z konečné!!!

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MF » 12.2.2015 19:53

von Špilberk píše:Já nedávno málem napsal SH na depo: Měl jsem poslední výjezd z PA v 7:10 a v 7:09 ( :!: ) mi 2 depáci s dvěma 15T naburáceli na dvůr, do vrátnice atd., a začali manipulovat a obracet a bla bla bla. A já měl výjezd +3. :prase :roll: #-o
Já to SH dokonce začal psát, protože jsem si vzal formulář na Hrádče, ale pak jsem se uklidnil, protože jsem jezdil s l.18 ve všední den bez zpoždění. A to je zcela neobvyklé a spravilo mi to náladu. :D Ale příště, příště už fakt ne, protože taková organizační impotence je do nebe volající. (-X
od toho tam máš takový to kroucený, dlouhý, co na konci je zařízení, do kterého se mluví. Stačí zavolat, že se na dvoře manipulovalo a tím to je hotové. No a pak k tomu máš ještě jednu věc a tou je ten větší pedál na zemi :lol: abys to případně dohnal. My, co už jsme tu déle, tak už jsme pochopili, že jsme placeni od hodiny, takže nějaké tři minuty z vozovny nám žíly netrhá.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 12.2.2015 19:46

Filip píše:Možná blbý dotaz, ale kde je na Hradčanské střídací místnost ? Ne, že bych to někdy potřeboval, ale tak člověk nikdy neví.
Železný (stříbrný) dveře ve vestibulu mezi výlezama na tram. zastávky. Na kartu. Taky tam občas chodim čůrat když mám cestu kolem... :D

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 12.2.2015 19:40

Výjezd z vozovny neřeším, kolikrát jsem vyjel pozdě díky zatahujícím nebo manipulačním vlaků. Akorát to zapíšu do štítku, zavolám na dispečink a jedu.

Možná blbý dotaz, ale kde je na Hradčanské střídací místnost ? Ne, že bych to někdy potřeboval, ale tak člověk nikdy neví.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 12.2.2015 19:31

Já nedávno málem napsal SH na depo: Měl jsem poslední výjezd z PA v 7:10 a v 7:09 ( :!: ) mi 2 depáci s dvěma 15T naburáceli na dvůr, do vrátnice atd., a začali manipulovat a obracet a bla bla bla. A já měl výjezd +3. :prase :roll: #-o
Já to SH dokonce začal psát, protože jsem si vzal formulář na Hrádče, ale pak jsem se uklidnil, protože jsem jezdil s l.18 ve všední den bez zpoždění. A to je zcela neobvyklé a spravilo mi to náladu. :D Ale příště, příště už fakt ne, protože taková organizační impotence je do nebe volající. (-X

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 12.2.2015 17:04

Filip píše:Mohu jako řidič tramvaje podat na někoho (jiného kolegu apod.) podat Služební hlášení ? Pokud ano, nemůžu se dostat do hledáčku dopravní kontroly, popř. si způsobit jiné pracovní problémy ?
SH může podat úplně kdokoliv. Ovšem samozřejmě to nejde anonymně, takže budou znát tvoje iniciále. Podle mě se o tzv. "Hledáčku DK" jen tak povídá. Měl jsem před lety takový menší konflikt s PDT a je pravda, že na mě párkrát technik přišel. Nic nezjistil, všechno bylo v pohodě :-) Takže já bych se toho zase tolik nebál. A pokud je to na kolegu řidiče, už vůbec ne.

Jo ale pozor, je tam takový pravidlo, že by se mělo podat do 24 hodin od té události na kterou reaguješ a formulář najdeš u výpravčího.

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 12.2.2015 16:59

Mohu jako řidič tramvaje podat na někoho (jiného kolegu apod.) podat Služební hlášení ? Pokud ano, nemůžu se dostat do hledáčku dopravní kontroly, popř. si způsobit jiné pracovní problémy ?

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Petrpes » 11.2.2015 15:00

V MO to tehdá odnesla mistrovna, teda byla do ní díra od spřáhla :) Když jsem zatahoval už bylo zazděno, ale k tomu jsme vás raději nevolali :P
A nejčerstvější zážitek jedině v hospodě, neb i na to by jste nejraději jeli a není to tak dlouho...
PS: Moje to ani jednou nebylo, jen jsem byl zrovna přítomen, ale třeba jsem přejel vozejk s vodou, který jsem si sám před vůz přivezl abych si umylo okno :D
No což, couvlo se, vozejk se odstranil z PP, resp. to co zbylo a ještě jsem vyjel včas. Byla to nějaká T3 65xx, nebo 66xx.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MF » 11.2.2015 13:31

Petrpes píše:Střešovice a prdelka nějakého hodně starého pracáku s úzkýma okýnkama ;) Asi nedobrzdil...
Takových bylo, akorát, že na konci kolejí byly kancly o které se zastavily...

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Petrpes » 11.2.2015 11:16

Střešovice a prdelka nějakého hodně starého pracáku s úzkýma okýnkama ;) Asi nedobrzdil...

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od kruťák » 11.2.2015 10:36

Při hledání nějakých fotek jsem narazil na tuto kuriózní nehodu. Bohužel veškeré odkazy vedou do nikam, tak se zeptám: o co jde?

Obrázek

Uživatelský avatar
Looki
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 02.12.2010 11:29
Bydliště: Praha 6

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Looki » 06.2.2015 9:47

možná hloupá otázka, ale přece...nevíte, jestli se někde dají sehnat lamino sedačky ze starých tramvají?

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Petrpes » 20.1.2015 14:50

Jo minimum nášlapů, to bylo Pavlovo, kurz na Kachnu roku 1999 bylo o projíždění smyček a oblouků kde se jen dalo.
Jeden den s 9003, to byla paráda. Tramvaje miloval a hodně o nic věděl. Tož nezbývá než popřát šťastnou cestu i tam nahoru Z:arrow:

Odpovědět