Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
51
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 364

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Martin Šubrt » 20.2.2015 16:12

No, tak to už chápu, že se k tomu nikdo moc nehlásí. DP si může upravit jízdní doby, ale většinou tak, že se promítnou na trase linky směrem vpřed, nikoli, že jejich změna zasáhne do času odjezdu z konečné. Nebo se to dělá tak, že někde se přidá a někde se zase minuta ubere. Ale odjezd z konečné je daný Ropidem. Tj. v případě snahy o změnu nejprve na DP a snaha změnit jízdní doby s tím, že ten spoj bude v centru o dvě minuty později. Až pak na Ropid a snažit se změnit časy odjezdu z konečné. Oboje je u nočních velmi velmi složité, protože nikomu se a) nechce měnit časy příjezdu do centra a následně ani b) odjezdy z konečných. Tj. musel by někdo uznat, že jde o potřebné řešení, vyvolat jednání mezi DP a Ropidem a na základě nějaké dohody související s balíkem dalších věcí by teoreticky bylo možné dosáhnout řešení.

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 20.2.2015 15:54

Martin Šubrt píše:Asi bude problém v tom termínu změnit jízdní dobu, pod kterým si představujete něco jiného, než znamená. Jízdní doba neznamená čas odjezdu z konečné, ale dobu jízdy mezi jednotlivými zastávkami a mezi oběma konečnými. Tyto jízdní doby si tvoří DPP. Ropid zadává časy odjezdu z konečných zastávek. Pokud napíšete na Ropid, že chcete "změnit jízdní dobu", odkáží vás na DPP. Pokud na DPP pochopí, že jste změnou jízdní doby myslel úpravu času odjezdu, odkáží vás zpět na Ropid.
Dobrá, zkusím uvést příklad, co bych rád změnil.

Linka 55 Dílny > Kobylisy
jízdní doba Dílny - Černokostelecká nyní 3 minuty.....navrhuji přidat jednu minutu, tím se tedy zároveň změní odjezd z konečné (místo v XX:27, XX:57 nově XX:26, XX:56)
dále Kohinoor - Bohemians nyní 1 minuta.....navrhuji přidat jednu minutu, takže se celý odjezd z dílen posune o 2 minuty (nově XX:25, XX:55)

Takže kam bych tohle měl směřovat ? Já to vidím tak, že jízdní doby, tedy mezi zastávkami si určuje DPP a odjezdy z konečných ROPID, je to tak ? )

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Martin Šubrt » 20.2.2015 15:42

Asi bude problém v tom termínu změnit jízdní dobu, pod kterým si představujete něco jiného, než znamená. Jízdní doba neznamená čas odjezdu z konečné, ale dobu jízdy mezi jednotlivými zastávkami a mezi oběma konečnými. Tyto jízdní doby si tvoří DPP. Ropid zadává časy odjezdu z konečných zastávek. Pokud napíšete na Ropid, že chcete "změnit jízdní dobu", odkáží vás na DPP. Pokud na DPP pochopí, že jste změnou jízdní doby myslel úpravu času odjezdu, odkáží vás zpět na Ropid.

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 20.2.2015 14:32

trainzjohny píše:
Filip píše:Myslel jsem, že jízdní doby si dělá DPP sám a přitom mi bylo odpovězeno, že je to záležitost ROPIDu. Dva měsíce se zatím neúspěšně snažím zlepšit jízdní doby na nočních linkách, posunout první denní spoje z Lazarské tak, aby nepodjížděly poslední noční spoje a změnit jeden spoj a zatím tedy bez úspěchu #-o
Nepleteš náhodou jablka a hrušky ? Odjezdy z konečných jsou záležitost ROPIDu, jízdní doby ale DPP (u tramvají). Takže posunout spoj nemůže DPP, zrychlit ho ale může, nemám pravdu ?
Nevím, protože mi nikdo nedal konkrétní odpověď. No tak logicky, když chci změnit jízdní dobu, tak to znamená posunout spoje z konečné. Ale obrátil jsem se na DPP (tvrdí, že ROPID) a na ROPID (tvrdí, že DPP). Takže je to taková nekonečná smyčka. Asi to vzdám, protože nikoho zjevně netrápí, že se v noci jezdí i výrazně v "Z".

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od trainzjohny » 20.2.2015 14:00

Filip píše:Myslel jsem, že jízdní doby si dělá DPP sám a přitom mi bylo odpovězeno, že je to záležitost ROPIDu. Dva měsíce se zatím neúspěšně snažím zlepšit jízdní doby na nočních linkách, posunout první denní spoje z Lazarské tak, aby nepodjížděly poslední noční spoje a změnit jeden spoj a zatím tedy bez úspěchu #-o
Nepleteš náhodou jablka a hrušky ? Odjezdy z konečných jsou záležitost ROPIDu, jízdní doby ale DPP (u tramvají). Takže posunout spoj nemůže DPP, zrychlit ho ale může, nemám pravdu ?

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 20.2.2015 13:59

willyjeff píše:
Filip píše:Myslel jsem, že jízdní doby si dělá DPP sám a přitom mi bylo odpovězeno, že je to záležitost ROPIDu. Dva měsíce se zatím neúspěšně snažím zlepšit jízdní doby na nočních linkách, posunout první denní spoje z Lazarské tak, aby nepodjížděly poslední noční spoje a změnit jeden spoj a zatím tedy bez úspěchu #-o
To je divný :shock: Taky mám informace o tom, že jízdní doby jsou čistě podniková záležitost. Jedině, jestli to není zrovna u nočních linek nějak jinak, to si nedovedu vysvětlit. Kdo Vám to řekl?
Napsala mi paní z DPP. Jako odpověď na moje dotazy přes kontaktní formulář. Dva měsíce si mě přehazují DPP a ROPID jako horkou bramboru neschopni odpovědět. Z:|

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 20.2.2015 13:36

Filip píše:Myslel jsem, že jízdní doby si dělá DPP sám a přitom mi bylo odpovězeno, že je to záležitost ROPIDu. Dva měsíce se zatím neúspěšně snažím zlepšit jízdní doby na nočních linkách, posunout první denní spoje z Lazarské tak, aby nepodjížděly poslední noční spoje a změnit jeden spoj a zatím tedy bez úspěchu #-o
To je divný :shock: Taky mám informace o tom, že jízdní doby jsou čistě podniková záležitost. Jedině, jestli to není zrovna u nočních linek nějak jinak, to si nedovedu vysvětlit. Kdo Vám to řekl?

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 20.2.2015 13:21

Myslel jsem, že jízdní doby si dělá DPP sám a přitom mi bylo odpovězeno, že je to záležitost ROPIDu. Dva měsíce se zatím neúspěšně snažím zlepšit jízdní doby na nočních linkách, posunout první denní spoje z Lazarské tak, aby nepodjížděly poslední noční spoje a změnit jeden spoj a zatím tedy bez úspěchu #-o

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 19.2.2015 18:41

http://praha.idnes.cz/prazane-koupili-m ... zpravy_bur

MPL: Tady jsou čísla :D

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Martin Šubrt » 19.2.2015 16:13

von Špilberk píše:Tak na monitoru ve vozovně máme sdělení, že přechod na I.P.Pavlova bude v nejbližší době uveden do provozu. S tím, že řidiči tramvají mají dbát zvýšené opatrnosti.
Uzavírám sázky: bude tam povalení hned první den provozu nebo až druhý den :?: #-o
Jo jo, pod pytli už svítí od minulého čtvrtka. O víkendu se přeřezávaly detektory od Legerky i Ječné a ještě se shánělo nějaké dodatečné povolení. Ale už to fakt brzy vypukne ;-).

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MPL » 19.2.2015 15:31

Kompenzace za zlevnění ročního jízdného jsou jen takové "sedmivětrné" řeči. Máte někdo čísla, kolik se který měsíc v roce prodá ročních jízdenek? Já vím, že Opencard si nehraje na kalendářní roky, ale řekl bych, že ta setrvačnost to zatím moc nerozhodila. Nebo se pletu?

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 19.2.2015 15:12

Tak na monitoru ve vozovně máme sdělení, že přechod na I.P.Pavlova bude v nejbližší době uveden do provozu. S tím, že řidiči tramvají mají dbát zvýšené opatrnosti.
Uzavírám sázky: bude tam povalení hned první den provozu nebo až druhý den :?: #-o

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 19.2.2015 13:53

gabuliatko píše:
9001 píše:Problém je v tom, že Krnda ve své hlouposti náhradu slíbila...
Proč hlouposti? Jak říká jeden můj kamarád ""slibem neurazíš".
Žádný politik Vám nesplní to co já Vám můžu slíbit, že :lol: :lol:

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 19.2.2015 13:02

9001 píše:Problém je v tom, že Krnda ve své hlouposti náhradu slíbila...
Proč hlouposti? Jak říká jeden můj kamarád ""slibem neurazíš".

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 19.2.2015 12:35

Problém je v tom, že Krnda ve své hlouposti náhradu slíbila... Psovi kompenzaci za Natural nikdo :wink:

Odpovědět