Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
51
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 364

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Martin Šubrt » 21.2.2015 20:52

Filip: Ne, určitě není nic zbytečné, pokud je odůvodněné nějaké možné zlepšení ;-). Návrh bych koncipoval obecněji. Nejprve, co se tím získá, nebo proč ty minuty chybí a co se pak kvůli tomu děje. A k tomu doplnit návrh možného řešení. Pak to může být zpracováno jako podnět a třeba i vyřešeno vhodněji a námětu bude věnována větší pozornost, nebo se prostě začlení do balíčku aktualizací k nějaké větší změně.

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 21.2.2015 19:06

Petrpes píše:Ta 17 má Březiněveskou ve 22:15, ale když je tama na 3 zastávky a OR 2 minuty, je to těžké.
Ale i tak s 3 odjedeš v pohodě do +60, nesmíš zaspat jako Milan, ač to sváděl na 17 (-X
No a zrovna 3 má na Vychovatelnu, Invalidovnu i Václavák času dosti. 17 je sice Nad Trojou +1, ale u Dívadla je také OK.
Tak 17 mně včera odrbala o 60s z Březiněveské, jinak na Invalidovně jsem se srovnal do času. Trojka se dá vyjet v čase, ale nesmí být lidi. :lol:
Přes den každopádně trojka za mých časů ježdění vyjet nešla (zpočátku ano, pak ubrali někde minuty).

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Petrpes » 21.2.2015 14:31

Ta 17 má Březiněveskou ve 22:15, ale když je tama na 3 zastávky a OR 2 minuty, je to těžké.
Ale i tak s 3 odjedeš v pohodě do +60, nesmíš zaspat jako Milan, ač to sváděl na 17 (-X
No a zrovna 3 má na Vychovatelnu, Invalidovnu i Václavák času dosti. 17 je sice Nad Trojou +1, ale u Dívadla je také OK.

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 21.2.2015 1:28

MM-Mikulovsky píše:]/quote] je otázka jestli je chyba opravdu v jízdních dobách (které jsou snad na DPP) či v nařízených odjezdech z konečné, což je prý právě "věc ROPIDu, který ovšem nebere viditelně ohled na jízdní doby = dochází k podjíždění na Lazarské posledních nočních rozjezdů prvními spoji denních linek či např. také l.118 v zastávce Dvorce -na znamení (= k Budějovické) l. 124 či (minimálně ke zdržení) l.3 v najetí do pro ni nástupní zastávky Březiněveská DC l.17 jedoucí od Voz.Kobylisy!
Potvrzuji stejný odjezd linky 3 a 17 z Březiněveské směr centrum. Včera jsem měl odjezd 22:16 z Březiněveské a přiřítila se 17 od vozovny a jela na stejný čas, naštěstí mě odrbala ani ne o minutu a navíc na trojce zpoždění většinou na trase nenavyšuji.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 20.2.2015 22:17

willyjeff píše:
Filip píše:Myslel jsem, že jízdní doby si dělá DPP sám a přitom mi bylo odpovězeno, že je to záležitost ROPIDu. Dva měsíce se zatím neúspěšně snažím zlepšit jízdní doby na nočních linkách, posunout první denní spoje z Lazarské tak, aby nepodjížděly poslední noční spoje a změnit jeden spoj a zatím tedy bez úspěchu #-o
To je divný :shock: Taky mám informace o tom, že jízdní doby jsou čistě podniková záležitost. Jedině, jestli to není zrovna u nočních linek nějak jinak, to si nedovedu vysvětlit. Kdo Vám to řekl?
je otázka jestli je chyba opravdu v jízdních dobách (které jsou snad na DPP) či v nařízených odjezdech z konečné, což je prý právě "věc ROPIDu, který ovšem nebere viditelně ohled na jízdní doby = dochází k podjíždění na Lazarské posledních nočních rozjezdů prvními spoji denních linek či např. také l.118 v zastávce Dvorce -na znamení (= k Budějovické) l. 124 či (minimálně ke zdržení) l.3 v najetí do pro ni nástupní zastávky Březiněveská DC l.17 jedoucí od Voz.Kobylisy!

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 20.2.2015 22:06

willyjeff píše:
Filip píše:Spíš se divím, kolik práce zabere "jenom" posunutí odjezdu z konečné o 2 minuty. :lol:
Tak je méně pracný vymyslet nějaký důvod, proč ten horký brambor přehodit na někoho jiného, než vyvinout jakoukoliv aktivitu. Také už mám podobnou zkušenost, že se prostě musí mávnout rukou a jít dál. A to jsem prosím nechtěl posunovat jízdní řád. Chtěl jsem jen k prvnímu výjezdu linky 512 z Ledovce (v 0:53) přidat čekačku na 16/31, která tam přijede jen o 3 minuty dřív (0:50), ale v pátek či sobotu (kvůli zdržení v centru při zvýšené poptávce cestujících) dost často nestíhají lidi přestoupit, takže musí čekat půl hodiny na další spoj 512. Nezadařilo se ;-)
No tu poslední 16 často potkávám a když už na Lehovec přijedu s 52 (příjezd dle JŘ v 0:50) , tak se divím, že ještě za mnou přijede denní 16.

U té 53 chci jenom ubrat minutu (Na tom úseku Nad Trojou - Pštros není čekačka).
Na 55 chci přidat jednu minutu na UD DPP - Černokostelecká (bez čekačky).
Úsek KIH - Bohemians přidat jednu minutu (ano je tam čekačka s 57, nicméně přidání jedné minuty na 57 by se také ledacos změnilo k lepšímu a odjezd z Hostivaře o minutu dřív nevadí bo tam není čekačka).

A co mě úplně nejvíc ničí je 52/61, ale to je na delší povídání a o tom zase jindy. :lol:

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 20.2.2015 21:55

9001 píše:Filip: Zvlášt u noční dopravy je to celkem pochopitelné... Zvlášt když jsou přestupy a další věci...
Jestli jsem dobře pochopil, co Filip navrhuje, tak v těch usecích žádné čekačky či přestupy nejsou. Rozhodně ne UD - Černoko... ;-) Stačí chtít.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 20.2.2015 21:53

Filip píše:Spíš se divím, kolik práce zabere "jenom" posunutí odjezdu z konečné o 2 minuty. :lol:
Tak je méně pracný vymyslet nějaký důvod, proč ten horký brambor přehodit na někoho jiného, než vyvinout jakoukoliv aktivitu. Také už mám podobnou zkušenost, že se prostě musí mávnout rukou a jít dál. A to jsem prosím nechtěl posunovat jízdní řád. Chtěl jsem jen k prvnímu výjezdu linky 512 z Ledovce (v 0:53) přidat čekačku na 16/31, která tam přijede jen o 3 minuty dřív (0:50), ale v pátek či sobotu (kvůli zdržení v centru při zvýšené poptávce cestujících) dost často nestíhají lidi přestoupit, takže musí čekat půl hodiny na další spoj 512. Nezadařilo se ;-)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 20.2.2015 21:52

Filip: Zvlášt u noční dopravy je to celkem pochopitelné... Zvlášt když jsou přestupy a další věci...

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 20.2.2015 21:46

willyjeff píše:Jo takhle jste to myslel pane Filipe. Pokud chcete změnit časy odjezdů z konečných, tak je pravda, že je to záležitost ROPIDu. Takže dobrý, já už se bál, že se zase něco změnilo nahoře...člověk tam vždycky chvilku není a po měsíci přijde prakticky do jiného zaměstnání, hrůza tohle.
Spíš se divím, kolik práce zabere "jenom" posunutí odjezdu z konečné o 2 minuty. :lol:

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 20.2.2015 21:23

Jo takhle jste to myslel pane Filipe. Pokud chcete změnit časy odjezdů z konečných, tak je pravda, že je to záležitost ROPIDu. Takže dobrý, já už se bál, že se zase něco změnilo nahoře...člověk tam vždycky chvilku není a po měsíci přijde prakticky do jiného zaměstnání, hrůza tohle.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 20.2.2015 21:03

Tuhle flame ohledně Stůje už jsem slyšel před několika týdny. No, doufám, že je to jen kec, protože panuje obava, aby coby šéf Roprdu neměl tendence jeho prostřednictvím "děkovat" za svou "úspěšnou" kariéru u DPP.

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 20.2.2015 20:49

gabuliatko píše:Kolik dáváte šancí panu Stůjovi (ex ředitel DP) jako šéfovi ROPIDu?
Nebyl bych proti. Odbornost má, jako ředitel DPP působil věrohodně. Uvidíme, jak to dopadne.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 20.2.2015 20:43

Kolik dáváte šancí panu Stůjovi (ex ředitel DP) jako šéfovi ROPIDu?

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 20.2.2015 16:21

Martin Šubrt píše:No, tak to už chápu, že se k tomu nikdo moc nehlásí. DP si může upravit jízdní doby, ale většinou tak, že se promítnou na trase linky směrem vpřed, nikoli, že jejich změna zasáhne do času odjezdu z konečné. Nebo se to dělá tak, že někde se přidá a někde se zase minuta ubere. Ale odjezd z konečné je daný Ropidem. Tj. v případě snahy o změnu nejprve na DP a snaha změnit jízdní doby s tím, že ten spoj bude v centru o dvě minuty později. Až pak na Ropid a snažit se změnit časy odjezdu z konečné. Oboje je u nočních velmi velmi složité, protože nikomu se a) nechce měnit časy příjezdu do centra a následně ani b) odjezdy z konečných. Tj. musel by někdo uznat, že jde o potřebné řešení, vyvolat jednání mezi DP a Ropidem a na základě nějaké dohody související s balíkem dalších věcí by teoreticky bylo možné dosáhnout řešení.
Dobré, děkuji mockrát. Takže je zbytečné toto řešit. :wink:

Odpovědět