Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
51
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 364

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 22.2.2015 23:14

Petrpes píše:Jenže Milan linku 3 a IAD jako důvod uvedl, ale kamerový záznam říkal něco jiného, prostě vyrazil pozdě, ale to mám z kuloárů (-X
Jinak já včera se zátahem z Modřan tradičně +80, což je za a) akorát, za b) prý volají až nad +80, c) mazák tyhle prkotiny neřeší :lol:
No a na Čehové čtvrti KGX Felix: jaký je důvod... PeS: Než jsem se vyčural a nakódoval, tak jsem to nestiCH... no, Felix: Dobře, ale nad minutu je to potřeba hlásit.
Tak že tak, asi se zostřily limity, či čo číčo. Ale to aby se ze Spojovací nebo Kubáně volalo pořád. Ale na Spojku moc nejezdím a na Kubáni se prostě strčí čumák pod světla a jede na panáčka, neb si nepotřebuju vykloubit hlavu.
Petrpes píše:To víš, čurám pomalu a nebaví mě čekat u nádraží minutu, u nádraží minutu, atd... 8-)
+ z minulosti si matně uvědomuji, že snad stejný člověk někde na TF psal, jak si (jako brigádník - na rozdíl od kmenových řidičů) "vyhrává" s odjezdem z obratiště Olšanské hřbitovy, aby ve své nástupní zastávce DC tzv. nepodjel spoje jiných linek, pronež je ta zastávka nácestnou = jeho spoj je pro mnohé z jejich cestujících návazným spojem jiným směrem než jede ten jejich původní!
+ byl tu, ale nečekaně zmizel, poměrně čerstvý příspěvek (od tohoto člověka), který obsahoval (mimo jiné) cca tyto velmi zajímavá "spojení":
a) Když proti ševcům stojí nejen celé město, ale i jejich dispečeři, DK ..., tak je to špatně!
b) Znám mnoho případů, že když se někdo z řidičů postavil někomu z dispečinku, tak měl kontrol požehnaně, ale naopak znám případy, kdy přístup dispečerů k řidičům byl vyloženě kamarádský.


= NĚKDO TADY ŠÍŘÍ MSTU PDT, PROTOŽE:
1.) byl zástupci OO předložen pouze kamerový záznam zabírající křižovatku, jíž se napojuje výjezd z TRAM obratiště Březiněveská do stejnojmenné zastávky DC s pohledem ZC = se zachycením příjezdu l.17 DC.

Při čemž není vidět:

a) do zastávky DC = tedy odjezd l.17 z ní - a není podstatné, kdy po odstanicování záď TRAM opustila počátek (dle zákona o provozu na PK)/konec (dle D1/2) zastávky, ale kdy projela kolem jejího označníku, protože cca v té době běžně odblokovává ROV nalézající se v prostoru zastávky!!!
b) do výjezdu z obratiště = jestli, tam ta ("má") l.3 vyčkává či nikoliv za sjezdovou výhybkou dvou předjízdných (odstavných či manipulačních - po vzoru BUS zastávek) kolejí
c) není vidět jestli nejedou ZC vozidla, kterým má z obratiště vyjíždějící TRAM povinnost dát přednost, ale ty před křižovatkou následně nečekaně zastavila a TRAM z obratiště pustila
2.) OPRAVDU NIKDO NEPŘEDLOŽIL DŮKAZ "ZASPÁNÍ" MÉ OSOBY V DANÉM PŘÍPADĚ - pomocí záznamu z dostupných/instalovaných technických zařízení:
a) z kamery zabírající dvě předjízdné koleje (odstavné či manipulační - po vzoru BUS zastávek)
b) z DORISU či "tachografu" 15T, že jsem odhlásil nástupní zastávku po čase VJŘ nařízeného odjezdu, protože bez tohoto odhlášení bych s TRAM bezpodmínečně sjel z TRASY, protože jsem určitě vyjížděl z vnitřní/levé předjízdné (odstavné či manipulační - po vzoru BUS zastávek) koleje
3.) NIKOHO NEZARAZILO, ŽE SE TO STALO PŘI CESTĚ NA STŘÍDÁNÍ!!!!
4.) PDT NEMÁ RÁD ODPOR = poukázání (navíc razantní) na chybu v organizaci, která je v rozporu se zákoníkem práce:
a) je-li z čidla zastávky Březiněveská DC vyčten rozdíl mezi průjezdy čel l.17 a mé za ní jedoucí l.3 v řádu 55sek., přičemž l. 3 jela v rozmezí +70 až +79sek = jí předcházející l.17 opouštěla čelem zastávku teprve 5 až 14 sek. potom, co již měla mít možnost tu zastávku opustit l.3 :!: :!: :!:
b)
262/2006 Sb. - zákoník práce, § 38 - Povinnosti vyplývající z pracovního poměru píše: (1) Od vzniku pracovního poměru je
a) zaměstnavatel povinen přidělovat zaměstnanci práci podle pracovní smlouvy, platit mu za vykonanou práci mzdu nebo plat, vytvářet podmínky pro plnění jeho pracovních úkolů a dodržovat ostatní pracovní podmínky stanovené právními předpisy, smlouvou nebo stanovené vnitřním předpisem,
..........

= někdo tu nepokrytě preferuje lživé "posypání si hlavy popelem"/"sklopení uší"/"hrbení se" místo hrdého postavení se za svoje práva!

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 22.2.2015 20:00

Do bloku zásadně nevyjíždím. Ale co mi vadí, že třeba na Lazarskou přijedeme všichni +- v čas, na přestup třeba jsou ty 3 minuty a přesto nás pustí až o dvě minuty pozdě. Taková 56 pozdě přijede na Otakarovou, tam odrbe 55 o dvě minuty, ta než přijede na Průběžnou, tak zase odrbe 57 o další 2 minuty.
Nechápu proč jízdní doby v noci nejsou podle skutečnosti.
Teď Lazarská - Štěpánská 4 minuty, to je málo. To samé Lazarské - Moráň 4 minuty, to se prostě většinou nedá vyjet a ke konci je to utažené ještě více. Ale tak jestli lidem nevadí trčet na čekačkách a přestupních bodech 5-10 minut dohromady (někdy i více) tak asi je to ok a vlastně si nemám na co stěžovat :lol:
Jednou jsem to měřil na 56 a z Petřin na Spořilov jsem jenom na čekačkách nechal 15 minut. =D>

Běžně jsem čekal s linkou 56 na Otakarce cca 5-6 minut na 55, Takže teď to od Michelské courám rychlostí 20-30 (stejně ještě na tu 55 čekám), protože ještě navíc tam je špatné SSZ Otakarova, které nepočítá s čekačkou. #-o

A to je ještě vtipný jízdní řád, která dává třeba na Otakarce minutu jako čekací čas :lol:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MF » 22.2.2015 19:53

Já nevím kdo co honí, ale folklor Lazarské je, že ti, co jsou na hlavní pouští ty na vedlejší jakoby tam ty značky nebyly, resp. byly prohozené. Pak tam vznikají situace, kdy tramvaje drží auta za sebou od Máje, tramvaje z vedlejší to můžou v oblouku převrátit, pak stejně čekají na odblok výhybky do Myslíkovky... Nechápu to honění na konečnou. Tak tam budu o pět pozdě. Jedině chápu stíhat konvoj na přestup, ale tam je jistá rezerva, kterou někteří stíhají akorát a když ne, tak se na ně tu minutu-dvě počká.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Petrpes » 22.2.2015 19:50

:devilsmokin
Naposledy upravil(a) Petrpes dne 23.2.2015 10:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Petrpes » 22.2.2015 19:37

:devilsmokin
Naposledy upravil(a) Petrpes dne 23.2.2015 10:24, celkem upraveno 1 x.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 22.2.2015 19:09

willyjeff píše: jde spíš o to, že to dispečink musí někam vykazovat do nějaké super-cooool statistiky, ze které jsou taktéž odvázaní.
Asi tak.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MF » 22.2.2015 19:02

Petrpes píše:Stejně nechápu proč na prvních světlech na Karláku není trvale volno pro směr přímo...
Tato SSZ tam je kvůli hasičům, kteří by případně ze své stanice na IPP, resp. v Sokolské jeli po kolejích dolů a do Resslovky. Takže je to kvůli tomu, aby jim tramvaj neblokovala křižovatku a průjezd do Resslovky (přecijen stojí z pohledu z Ječné už v prostředku) a aby bylo i lépe v křižovatce vidět. Mezi auty se vymotá, ale tramvaj už je horší. Ano, sice tam jsou nějaké obrubníčky, ale to náklaďáku nějak zvlášť nevadí.
O nějaké toleranci k této SSZ nevím. Prostě je to jízda na stůj a hotovo, já třeba nemám problém jí respektovat a ani by mě nenapadlo jí nerespektovat.

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 22.2.2015 17:39

Petrpes píše:Stejně nechápu proč na prvních světlech na Karláku není trvale volno pro směr přímo...
Akorát to zdržuje a pokud zamnou někdo jede, jezdím za ně rád, tak že taková ovádina, jako bezcenná světla se teď kontrolujou!
Jak ta kontrola vypadá?
První světla na Karláku od Lazarské se nekontrolují a co jsem slyšel, existuje nepsaná dohoda s dispečery, že můžeme najíždět až k těm druhým, aby se odblokovala veksle a zrychlil se průjezd toho štrůdlu, co vyjede z Lazarské :lol:
Kontrolují se ty čočky od Moráně, bílá Fabie stojí na druhé straně a koukají. To samé na prvních světlech od Lazarské (pod zastávkou Odborů) stojí bílá Fabie v té postranní ulici a opět mužíčci vyhlížejí. =D>

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Petrpes » 22.2.2015 17:36

Stejně nechápu proč na prvních světlech na Karláku není trvale volno pro směr přímo...
Akorát to zdržuje a pokud zamnou někdo jede, jezdím za ně rád, tak že taková ovádina, jako bezcenná světla se teď kontrolujou!
Jak ta kontrola vypadá?

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 22.2.2015 16:54

9001 píše:Filip: Možná bych se přes odbory pídil po výsledcích těchto "Kryštofů". To by možná mnohé vysvětlilo.
Nikdo mi stejně nic neřekne, to už jsem zkoušel v jiných věcech. Na druhou stranu tuším...v Lazarské jsem jednou mluvil s kolegou, který povídá že pospíchá a že ze Štěpánské je za 4 minuty na Šumavské. Takže možná proto ty kontroly :P
Naposledy upravil(a) Filip dne 22.2.2015 17:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 22.2.2015 16:51

Filip: Možná bych se přes odbory pídil po výsledcích těchto "Kryštofů". To by možná mnohé vysvětlilo.

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 22.2.2015 16:05

Pravda, že i v noci začalo v tomto smyslu přituhovat. Za poslední 2 týdny asi 3x foukání na konečné. Měření rychlosti na Staroměstské, Republice. Dále kontrola odjezdu z Moráně, kontrolování čoček na Karláku, IPP. A to je skoro každou noc.
No když je to baví.... nejsem střelec, jsem abstinent, na mě nemůžou. :lol:

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 22.2.2015 16:04

Hm, tohle neřešim, když něco PDT zajímá, zavolá si, já odpovím. Nikdy jsem moc neprožíval, jestli to dává smysl nebo ne. Už jsem pár podivných dotazů od dispečerů měl, ale rozhodně mě nenapadlo to nějak rozmazávat na střídacích bodech etc. Jo až na mě přijde SH za to, že jsem vyjel z konečné pozdě, budu se bránit, ale vsadím se, že tohle vůbec nepřichází, jde spíš o to, že to dispečink musí někam vykazovat do nějaké super-cooool statistiky, ze které jsou taktéž odvázaní.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 22.2.2015 15:27

Von: Není to jenom o pauzách, ale i tam vidím prostor pro zhoršení...

Jako řidič máš mít pauzu po 4,5 hodinách, proč si opakovna odjel pozdě?
Co mě napadá dalšího... Příkoupení více radarů pro DK, umístění stacionárních radarů, kamery do kabin atd...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 22.2.2015 14:57

9001 píše:Pokud je tramvaj proplácená, tak se může ROPID po DPP vozit... Že mi zavolá PDT, pokecám si, fakt neberu jako pruzení... a bacha... Ono může být i hůře...
ROPID má asi vzteka, že mu neprošla revoluce, tak buzeruje, kde může. :D
Hůře: jako, že bude mít řidič zakázáno jít se na konečné vyčůrat :?:

Odpovědět