Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
51
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 364

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 23.2.2015 19:06

willyjeff píše:Také se budou upravovat doby pro linku 25 o víkendu mezi Hládkovem a Střešovicemi, protože se neustále zpožďuje za linkou 18.
No, ona se l.25 nezpožďuje za l.18, protože obě linky jedou od Voz. SE na stejný čas. A to po většinu víkendu (i ve všední den). Podle JŘ sice můžou jet ve stejnou chvíli, ale fyzicky těžko. Jedna z nich tam zkrátka musí být dřív, nemohou tam být stejně. Já se vždycky s l.18 raduju, když projedu na Octárně dřív, protože pak nejsem zdržován. Naopak, když to l. 25 stihne přede mnou, tak už si můžu na l.18 strčit JŘ někam. Takže jestli jste si prodloužením jízdní doby od Hládkova zařídil, že bude l.25 vždy před l.18, tak vám opravdu pěkně děkuji. Protože ve všední den to l.25 obvykle stíhá a l.18 to slušně drbe, tak to bude i o víkendu. No sláva :!: :twisted:

P.S.: když máte tak skvělé podněty, že tak pěkně vycházejí, tak zařiďte, ať u Voz. SE je jedna z linek o minutu dřív (než dnes) a druhá o minutu později. Pak by mezi nimi byly 2 minuty a obě by mohly jet v klidu svůj JŘ.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 23.2.2015 18:36

vencavasek píše:Filipe, asi je to marný. DP je prostě moloch, který nechce řešit, pokud vyloženě nemusí.
Já psal nedávno podnět na jednu autobusovou linku na ZKRÁCENÍ jízdních dob (busy se courají a na každé druhé zastávce čekají na čas odjezdu). A odpověď? Prý podle AUDISu (obdoba DORISu) jezdí autobusy zcela podle JŘ, a tedy jízdní doby jsou správně.

No snad to opravdu nechtějí řešit. Pak už zbývá jen horší varianta, že jim nedochází, že se to takhle dělat nedá.
Můj poslední návrh (tedy přesunout KB z Letenského náměstí) byl podle posledních informací přijat kladně, kdyby se nestoply ROPIDí změny, tak by bylo od 1.4 přesunuto na Spartu, kde by tolik nevadilo, že linka 12 čeká do času, protože se občas stane, že je Karmelitská volná a každý hovado to musí okamžitě pálit 50 a pak se diví, že na Letnou přijede o 2 minuty dřív. Dokonce se uvažovalo o celkovém zrušení tamního KB při přesunuté lince 12 zpět na nábřeží.
Také se budou upravovat doby pro linku 25 o víkendu mezi Hládkovem a Střešovicemi, protože se neustále zpožďuje za linkou 18.

To jsou změny navrhované od řidičů (nejen mnou), které odd. JŘ zapracovalo do změn a měly by proběhnout při nejbližších změnách jízdních řádů.

Furt nechápu, kde se bere ta aura o neměnitelnosti jízdních dob.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 23.2.2015 18:30

Filip píše: Tak zaprvé, číslo na oddělení jízdních řádů neznám, nevím kde je.
A za druhé, uvádíte příklady, o kterých se nebavím (podsouváte mi situace, o kterých jsem se ani nebavil). Bohužel diskuze s Vámi není možná a končím s tím. Vlastně nikde problém není a všichni jsme šťastní jak se hezky jezdí. #-o

A já na to kašlu a zaujmu pasivní postoj jako většina kolegů. A ani se jim nedivím, že už nechtějí nic řešit.
296 193 058 u nás ve výpravně v HL visí důležitá telefonní čísla, i na Palmovce jsou. Takže jsem měl dojem, že jsou všude ;-) Možná chyba.

Já chápu, že jste přesvědčen o pravdivosti Vašich historek, určitě se staly. Ale 1) pozdní odjezdy z Lazarské prostě nejdou promítnout do JŘ, protože jsou docela variabilní a dost často i výjimečné a za 2) Podsouvám Vám situace o kterých se bavíte. Sám jsem Vám odcitoval jasnou lež, kterou dokážu vyvrátit naprosto jednoduše. Naposledy, když jste měl linku 55, po celou dobu jízdy přes Strašnice a Vršovice se Vaše zpoždění nezvětšilo nad 70 sekund. To se na mě nezlobte, ale to nemůžete myslet vážně, že požadujete přidávání minut.

A pokud máte pocit, že zrovna VY jezdíte pozdě (což je lež), tak asi všichni ostatní kolegové jsou v čase a kazí Vám statistiky průjezdů přes čidla.

Zajímavé, že mě moje návrhy většinou procházejí. Čim to. Že bych si tolik nevymýšlel a měl jsem to podpořené realitou? AHA!

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 23.2.2015 17:31

willyjeff píše:
Filip píše:
Nevěřím tomu, že se najde někdo, kdo vyjede Dílny - Černokostelecká za 3 minuty s dodržením všech předpisů na cestě (stopka, zastávky na znamení, SSZ, rychlost). Vždycky z Černokostelecké odjíždím o minutu pozdě a více (nejčastěji mám +90s když nejsou lidi a projedu aspoň jednu zastávku na znamení). :
Proboha nelžete už. Jasně jsem Vám naznačil, že Vaše průjezdy přes čidla mluví o úplně jiné skutečnosti, než se tu snažíte namluvit lidem, kteří nevědí o co jde. Buď to okamžitě ukončíte, nebo sem přinesu screenshoty DORISu, Vašich směn. Či ještě lépe nechám si vyjet v PDF celé směny, to se teprv pomějeme. A nejpikantnější jsou taková ta hrůzostrašná zpoždění, jako že projíždíte přes KN po rozjezdu z Lazarské +0:03 nebo na Vychovatelně máte s linkou 55 odhlášenou zastávku -1:02 či Multiarénu Praha z.c. s linkou 52 -0:54 a také průjezd po kontrole vozu na Sidlišti Modřany +0:48. Všude čekáte do času. A to jsou prosím data z Vašich posledních směn.

Zajímavé, že o Vás na jízdních řádech ví jen díky Tram-Foru či stížnostem přes ROPID, protože jste se nikdy neobtěžoval přímo na odd. JŘ zavolat, přitom je jejich telefonní číslo kdekoliv dostupné právě přesně pro tyto případy. Takže nedělejte chudáčka, jak se tu snažíte bojovat s větrnýmy mlýny [-o<
Tak zaprvé, číslo na oddělení jízdních řádů neznám, nevím kde je.
A za druhé, uvádíte příklady, o kterých se nebavím (podsouváte mi situace, o kterých jsem se ani nebavil). Bohužel diskuze s Vámi není možná a končím s tím. Vlastně nikde problém není a všichni jsme šťastní jak se hezky jezdí. #-o

A já na to kašlu a zaujmu pasivní postoj jako většina kolegů. A ani se jim nedivím, že už nechtějí nic řešit.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 23.2.2015 17:25

Filip píše:
Nevěřím tomu, že se najde někdo, kdo vyjede Dílny - Černokostelecká za 3 minuty s dodržením všech předpisů na cestě (stopka, zastávky na znamení, SSZ, rychlost). Vždycky z Černokostelecké odjíždím o minutu pozdě a více (nejčastěji mám +90s když nejsou lidi a projedu aspoň jednu zastávku na znamení). :
Proboha nelžete už. Jasně jsem Vám naznačil, že Vaše průjezdy přes čidla mluví o úplně jiné skutečnosti, než se tu snažíte namluvit lidem, kteří nevědí o co jde. Buď to okamžitě ukončíte, nebo sem přinesu screenshoty DORISu, Vašich směn. Či ještě lépe nechám si vyjet v PDF celé směny, to se teprv pomějeme. A nejpikantnější jsou taková ta hrůzostrašná zpoždění, jako že projíždíte přes KN po rozjezdu z Lazarské +0:03 nebo na Vychovatelně máte s linkou 55 odhlášenou zastávku -1:02 či Multiarénu Praha z.c. s linkou 52 -0:54 a také průjezd po kontrole vozu na Sidlišti Modřany +0:48. Všude čekáte do času. A to jsou prosím data z Vašich posledních směn.

Zajímavé, že o Vás na jízdních řádech ví jen díky Tram-Foru či stížnostem přes ROPID, protože jste se nikdy neobtěžoval přímo na odd. JŘ zavolat, přitom je jejich telefonní číslo kdekoliv dostupné právě přesně pro tyto případy. Takže nedělejte chudáčka, jak se tu snažíte bojovat s větrnýmy mlýny [-o<

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 23.2.2015 16:59

vencavasek píše:Filipe, asi je to marný. DP je prostě moloch, který nechce řešit, pokud vyloženě nemusí.
Já psal nedávno podnět na jednu autobusovou linku na ZKRÁCENÍ jízdních dob (busy se courají a na každé druhé zastávce čekají na čas odjezdu). A odpověď? Prý podle AUDISu (obdoba DORISu) jezdí autobusy zcela podle JŘ, a tedy jízdní doby jsou správně.

No snad to opravdu nechtějí řešit. Pak už zbývá jen horší varianta, že jim nedochází, že se to takhle dělat nedá.
Já měl v plánu rovněž požádat o zkrácení jízdní doby na lince 53 v úseku Nad Trojou - Strossmayerovo náměstí o 1 minutu a v úseku Kobylisy - Nad Trojou o jednu minutu. Protože nyní to skutečně po Trojském mostě musíme courat 30 km/hod, abychom nemuseli na Strossmayerově náměstí větrat 2-3 minuty (a potom další minutu na Kapitánovi, kde je nepovinná čekačka na 51) #-o

Ale už nebudu řešit. Tuhle mi na Strossu nadávala paní, proč tam čeká, že spěchá na Lazarskou na autobus. Tak jsem taky v klidu vysvětlil, že prostě je takový jízdní řád a musím ho dodržet. Že tohle zbytečné čekání na 53 je k ničemu, asi taky nevadí.

A už to nebudu řešit, spíš jsem zklamaný. Na školení vždycky říkají, že máme mít podněty a návrhy ke zlepšení a pak se člověk dozví, že je lhář a že problém neexistuje. A problémy si dělat nechci, tak už to nebudu řešit, beztak jsem na sebe upozornil víc než jsem chtěl (byť jsem nepředpokládal, že drobná změna jízdního řádu nebude takový problém). Z:|

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od vencavasek » 23.2.2015 16:52

Filipe, asi je to marný. DP je prostě moloch, který nechce řešit, pokud vyloženě nemusí.
Já psal nedávno podnět na jednu autobusovou linku na ZKRÁCENÍ jízdních dob (busy se courají a na každé druhé zastávce čekají na čas odjezdu). A odpověď? Prý podle AUDISu (obdoba DORISu) jezdí autobusy zcela podle JŘ, a tedy jízdní doby jsou správně.

No snad to opravdu nechtějí řešit. Pak už zbývá jen horší varianta, že jim nedochází, že se to takhle dělat nedá.

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 23.2.2015 15:59

willyjeff píše:
Filip píše:...
Nechápu proč jízdní doby v noci nejsou podle skutečnosti.
Teď Lazarská - Štěpánská 4 minuty, to je málo. To samé Lazarské - Moráň 4 minuty

...

A to je ještě vtipný jízdní řád, která dává třeba na Otakarce minutu jako čekací čas :lol:
Jen tak mezi námi tramvajáky. Doneslo se mi, že co píšete ohledně jízdních dob UD - Černoko a Bohemka - Kohinor, není vše úplně pravda. DORIS nikdy nelže, proto jste vlastně nikdy se svýmy požadavky neuspěl, prostě to není pravda a kdyžuž je, jste výjimka a podle výjimečných situací/řidičů se jízdní doby nedělají.

To, že z Lazarské neodjíždí tramvaje dle jízdního řádu nemůže jízdní doba nikdy reflektovat, nebo byste chtěl mít mezi Lazarskou a Karlákem pro jistotu 10 minut rezervy?

A z Otakarky prý odjíždíte pravidelně na čas, tak kde hledáte jaké problémy?
Nevěřím tomu, že se najde někdo, kdo vyjede Dílny - Černokostelecká za 3 minuty s dodržením všech předpisů na cestě (stopka, zastávky na znamení, SSZ, rychlost). Vždycky z Černokostelecké odjíždím o minutu pozdě a více (nejčastěji mám +90s když nejsou lidi a projedu aspoň jednu zastávku na znamení).
Koh-i-noor - Bohemians za minutu někdo opravdu dá ? Zvlášť, když vždycky přijede 57 pozdě (po času odjezdu?). Jo včera s 56 jsem z Otakarky DC odjížděl docela slušně (1.kolo +80 s, 2. kolo +30s dokonce). Nicméně ZC příjezd ke křižovatce Otakarova již v čase odjezdu, plus ruční navolení do křižovatky z důvody zablokované výhybky, myslím, že oba odjezdy směr Spořilov jsem měl kolem +100 sekund (na Spořilov se dále zpoždění akorát zvyšuje díky nereálné jízdní doby mezi Otakarovou a Michelskou, tento úsek ještě přidá +1 minutu, takže jsem měl příjezd na Spořilov přes +4 minuty).

Až se zase přiřítí kolega, který mě zprdne, proč jsem jel pozdě, jistě mu rád vysvětlím, že jízdní řád je takový jaký a že je to vlastně v pohodě. OK nemáte mě rád, nevěříte mi, beru na vědomí.
Přesto se bavím o 55, která nikdy nemůže na Otakarovou přijet v čase (nepotřebuji dlouhé čekání do času, ale minuta z dílen zajistí včasný příjezd na Koh-i-noor a další minuta u Bohemky zajistí, trvale dobrý odjezd s linkou 55 v čase z Otakarky DC. Včera to bylo dobré, ale ten s tou 55 se taky nehezky přiřítil, nejčastěji z Otakarky odjíždím +2 až +3 minuty bez ohledu na den v týdnu (tohle potvrdí více lidí co tu 55 mají !!!!)

Zkrátka se to řešit nechce, takže s tím se nehne, natož aby to nějak ovlivnil řidič.

Z Lazarské by mi stačilo, kdyby se pouštělo pokud možno v čase (což se také občas neděje, i když tam jsme všichni přijeli v čase a na přestup byla dostatečná doba +3 minuty a více). Spíš přidání minuty ke konci, aby se případné zpoždění nenavyšovalo (zůstalo přibližně stejné, když už není žádoucí ho srazit dolů).

Vlastně tohle je ten přístup ROPIDu, jak jednou bylo řečeno, že lepší o 10 minut pozdě než o 1 vteřinu dřív.

K tomu Dorisu, jednou jsem vyjel ze Spořilov a S<5 sekund. Za chvíli volá dispečer, proč jsem se předjel o více jak minutu. Já mu říkám, že určitě ne, že jsem vyjel v čase a on, že mu to tam hlásí předjetí. Já mu povídal, že klidně mohu vyfotit s poslat, že chyba bude u něj, ne u mě. Nakonec tedy mi problém nedělal.
Nebo jsem vyjel z Baterie ZC na čas a přesto mi to píplo předjetí větší než minutu i když jsem měl správný čas dle JŘ.
Ale stejně, asi ani DORIS není dokonalý.

Kdepak, už nic řešit nebudu. Jen ať na mě řvou, ať mi nadávají, už je mi to jedno. =D>
A kolega MMM by to už taky neměl řešit nebo z toho bude mít akorát problémy (-X :wink:

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 23.2.2015 12:48

Filip píše:...
Nechápu proč jízdní doby v noci nejsou podle skutečnosti.
Teď Lazarská - Štěpánská 4 minuty, to je málo. To samé Lazarské - Moráň 4 minuty

...

A to je ještě vtipný jízdní řád, která dává třeba na Otakarce minutu jako čekací čas :lol:
Jen tak mezi námi tramvajáky. Doneslo se mi, že co píšete ohledně jízdních dob UD - Černoko a Bohemka - Kohinor, není vše úplně pravda. DORIS nikdy nelže, proto jste vlastně nikdy se svýmy požadavky neuspěl, prostě to není pravda a kdyžuž je, jste výjimka a podle výjimečných situací/řidičů se jízdní doby nedělají.

To, že z Lazarské neodjíždí tramvaje dle jízdního řádu nemůže jízdní doba nikdy reflektovat, nebo byste chtěl mít mezi Lazarskou a Karlákem pro jistotu 10 minut rezervy?

A z Otakarky prý odjíždíte pravidelně na čas, tak kde hledáte jaké problémy?

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 23.2.2015 12:39

P_V píše:Ono je blbé, že upozornění na chybu se všeobecně považuje za urážku... Pak to takhle dopadá.
Hujer, meteleskum bleskum. :D

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od P_V » 23.2.2015 11:57

Ono je blbé, že upozornění na chybu se všeobecně považuje za urážku... Pak to takhle dopadá.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 23.2.2015 11:30

9001 píše:protože ty upozornuješ na chyby
Taky jsem upozorňoval, ale pak nastoupil ještě větší vůl než já a vše sem si uvědomil.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 23.2.2015 10:39

MM: Takhle to dopadá, když podažuješ striktní dodržování všeho... Tak ti prostě šlapou na krk, protože ty upozornuješ na chyby PDT, tak PDT bude upozornovat na tvoje... A jak to říkal můj profesor na střední, když budu chtít tak něco najdu a nechám Vás rupnout...

G: Tohle mě pobavilo víc :wink: :lol: Hodně výstižné, ale ještě bych k manželce přidal tak 2 děti a ani ho nenapadne tohle řešit :lol:

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 23.2.2015 9:14

Petrpes píše:MMMilane, rupne ti cévka a s ševcováním budeš mít konec (-X
Já bych mu doporučil aby se oženil a bude mít jiný starosti. Ale díky za veselé ráno. :D

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Petrpes » 23.2.2015 8:42

MMMilane, rupne ti cévka a s ševcováním budeš mít konec (-X

Odpovědět