Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
51
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 364

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Petrpes » 05.3.2015 18:42

Copak nemaj slevy v Kauflandu, že chceme na Káčko :lol: Ale fakt nejde :^o

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od cwapa » 05.3.2015 18:13

Mám dotaz jde někomu "Káčko"? Mě to od včerejška nejde.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Martin Šubrt » 28.2.2015 11:38

DG7021 píše:Nevznikla by pak stížnost, že z Podbaby jezdí vše nejen na Republiku, ale i na Žižkov?
Asi jo, ale když v roce 2013 Ropid toužil po páteřních svazcích typu 5+26, měl šanci ;-). Ono by to určitě vydrželo jen do těch větších změn po metru, kdy tu pětku nahradí na Podbabě směrově něco jiného typu 6, 18, 20, tj. teď by se tam jezdilo v prokladu sice jedním směrem, ale ten proklad by tam byl. Pořád víc lidí z Podbaby bude kvitovat ten proklad, do Karlína pojedou spíše jednotlivci. Navíc 8 jede k Nádraží Libeň, kam jede z Podbaby i vlak.

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od DG7021 » 28.2.2015 11:28

Nevznikla by pak stížnost, že z Podbaby jezdí vše nejen na Republiku, ale i na Žižkov?

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Martin Šubrt » 28.2.2015 11:26

Tento cestovný neporiadok nevychází z práce při tvorbě jízdních řádů, ale z toho, že Ropid v roce 2013 při "doladění" poslal na Podbabu právě linky 5 a 8. Pokud je mezi Vítězným nám. a Vozovnou Strašnice proložen provoz linek 5 a 26 a současně mezi Vítězným náměstím a Náměstím Republiky proložen provoz linek 8 a 26, je zřejmé, že linky 5 a 8 musí jezdit ve stejný čas. O víkendu je to lehce posunuto o ty tři minuty, aby to nevypadalo tak blbě, ve všední den o dvě minuty, přičemž se využívá minutového rozdílu jízdních dob mezi Hradčanskou a Dlouhou třídou, který z Podbaby umožní ve špičkách aspoň interval 2-6 a o víkendu 3-12. Ropid bohužel toto evidentně nepovažoval za problém a klidně takové linkové vedení navrhl. Přitom například při 8 na Divokou Šárku a 26 ne Podbabu by žádný takový problém nenastal. Všechny spoje by jely ve stejných časech jako dnes, ale společný úsek 5 a 8 by nebyl koncový a na Hradčanské a na Republice jejich společné odjezdy užitečné spíše pro přestupy.

jeffer
Uživatel
Příspěvky: 149
Registrován: 07.5.2009 11:55

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od jeffer » 28.2.2015 9:34

Áno, áno, a poďme ešte po kandelábroch vešať tých, čo vymysleli cestovné poriadky tak, že (napríklad teraz) z Podbaby odchádzajú 5 a 8 tri minúty po sebe a potom je 12 minút diera.

Samozrejme je to zrejme kvôli súbehom na druhom konci mesta – na Černokostelecké 5 a 7 minútu po sebe a osmička sa radšej nekryje vôbec s ničím…

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 25.2.2015 15:00

MM-Mikulovsky píše:že takovéto "shluky/sjezdy - respektive rozjezdy" spojů různých linek nařídil ROPID po vzoru "velké" železnice.
Aha :smt115 , já už to chápu: oni si soudruzi na ROPIDu asi myslí, že na Hradčanské je pořád to nádraží, a že tam u dvou perónů stanicují 4 vlaky najednou a cestující přestupují. :lol: Nikdo jim nenahlásil, že už tam nádraží x let není. Sami na to přijít nemůžou, protože MHD nepoužívají, takže skutečný provoz nikdy neviděli. :twisted:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 24.2.2015 19:47

von Špilberk píše:......
Budu se opakovat: problém JŘ to je, protože 5 vlaků ve 2 minutách na Hradčanské neodstanicuje. Možná to není vina DP, ale ROPIDu a těch jeho prokladů a půlení a bla bla bla, ale je to problém jízdních řádů.
....
100% souhlas
- jen doplním, že nedávno mi někdo asi znalý problematiky říkal, že takovéto "shluky/sjezdy - respektive rozjezdy" spojů různých linek nařídil ROPID po vzoru "velké" železnice. Na to jsem určitě reagoval, že to je totální amatéristický nesmysl míchání jablek s hruškami apod., protože u "velké" železnice mají smysl v reálné možnosti vzájemného přestupu cestujících mezi všemi dotčenými spoji, ale u MHD toto je nereálné:
a) z nedostatku prostoru pro současné odstanicování všech spojů
b) nereálnosti kontroly dokončení přestupu cestujících, při čemž v MHD to nemá ani opodstatnění, protože v (minimálně relativně) krátké době pojede následující spoj potřebné linky

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 24.2.2015 19:24

willyjeff píše:A to s prašňákem, to patří do sekce Preference MHD pro pana Grossáka, to by vůbec přes JŘ nemělo jít, nebo si to vážně myslíš, že když je někde slibovaná preference a přitom funguje tak nějak divně polovičatě, tak je to chyba jízdního řádu?
Však jsem to už na podzim do preference psal:
von Špilberk píše:Na Prašném mostě je detekce jen jeden problém. Druhý problém je, že díky skvělým prokladům linek od ROTOPEDu je potřeba, aby směrem k Hradčanské projelo 5 linek TRAM ve 2 minutách( ve špičce jsou to 4 linky ve 2 minutách), což nejde. Realita pak je, že 3 linky od Kuláťáku jednou najednou, protože je křižovatka pustí, a až pak jedou 2 linky od Střešovic. Ta pátá je obvykle l.18 (s mou osobou v kokpitu) a pak jde JŘ úplně do :zadnice #-o #-o
Takže ať se s SSZ udělá cokoliv, tak to nikdy nebude ono. Řešením by mohlo být posunutí odjezdů l.8 a l.18 tak, že by 8 jela z Podbaby o 1 minutu dřív a 18 z Petřin o 1 minutu později. Pak by bylo na Prašňáku 5 linek ve 4 minutách, což by ušlo. A taky by to zlepšilo plynulost na Hradčanské DC.
S tím, že Grossák na to reagoval, že detekce už je v pořádku.

Budu se opakovat: problém JŘ to je, protože 5 vlaků ve 2 minutách na Hradčanské neodstanicuje. Možná to není vina DP, ale ROPIDu a těch jeho prokladů a půlení a bla bla bla, ale je to problém jízdních řádů.

Jízdní doby: Hládkov - Voz.SE 3 minuty na 540 metrů (2 SSZ), Sibeliova - Voz.SE 2 minuty na 500 metrů (1 SSZ), Prašňák - Hrádča 2 minuty na 680 metrů (2 SSZ).
Naposledy upravil(a) von Špilberk dne 25.2.2015 15:39, celkem upraveno 1 x.

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 23.2.2015 21:23

Neutekl jsem, ale nemám rád sprostou diskuzi.

A víc k tomu co říct. Měl jsem za to, že někdy mohou být postřehy řidičů užitečné. Uznávám, mýlil jsem se a beru na vědomí.

******************

K té 18, když jsem jí jezdil, tak u vozovny Střešovice mě vždy podjela 25, navíc na Hradčanské byla ještě jedna linka z Dejvic, tuším dvacítka a většinou z Hradčanské jsem měl 2-4 minuty (ve směru na Vozovnu Pankrác nikde nešlo zpoždění srazit, naopak ještě nabývalo a pamatuji časy, kdy odpoledne na 18 bylo u vozovny 8 minut, takže jsem často jenom projel smyčku a jel zpět do centra. A Prašný most neuvěřitelně zdržoval. Ale nevím, jak je to teď.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 23.2.2015 20:19

von Špilberk píše:On je jaksi problém, že vy si můžete ve služebním počítači najít to, co se vám hodí. Já ani Filip jako "pouzí" řidiči nemůžeme. To je pak těžká diskuze.
To mi křivdíte oba. Hodně. Bohužel u tebe nevím s kým doopravdy jednám, u ostatních tu jistotu mám. Když si něco zjišťuji já, mrknu se, kdy to dotyčné pořadí/linku ten řidič měl a v dorisu se můžu podívat na historii průjezdů přes zastávky. To mi neřikej, že je to hledání, co se mi hodí. Pokud někdo řekne, že nejde vyjet třeba úsek Lazarská - Moráň za 4 minuty v noci, tak se prostě podívám, kdy měl nějakou linku, která tam jela, mrknu na jeho průjezdy a vidím o čem mluví. Třeba i týden zpátky. Ano, dá se říct, že tam najdu, že může mít pravdu, že ten úsek jel třeba 6 minut, ale když je to jednou za 8 pokusů, mám na to brát nějaký ohled? Proč?

Na JŘ mají daleko fundovanější programy, dokáží si vygenerovat průměrnou odchylku na jednotlivých zastávkách, to bych já počítal na papíře týden.

EDIT : mě přijde spíš těžká diskuze o tom, když já se upřímně zeptám na vážnou věc a oni mi do očí "neříkají pravdu" a to mě strašně mrzí, ano, to je pak těžká diskuze a těžko se dělají dobré změny, když se musí odstranit ten plevel.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 23.2.2015 20:11

Já bývám s 18 na Octárně na čas, a stejně mne 25 podjíždí. Navíc jsou tam svačiny, takže jak mi to vozí vokovičtí, s tím nic nenadělám.

On je jaksi problém, že vy si můžete ve služebním počítači najít to, co se vám hodí. Já ani Filip jako "pouzí" řidiči nemůžeme. To je pak těžká diskuze.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 23.2.2015 20:05

von Špilberk píše:No ve všední den má l.25 z Hládkova k vozovně 3 minuty, a obvykle tam je před l.18 , jak jsem už napsal. Většinou projíždí Octárnu, když já s l.18 jsem někde mezi Sibeliovou a Octárnou.
Ale další problém je Prašný most, který je schopen pustit i 3 linky od Kuláťáku najednou ale linky od Střešovic drží. Tak to taky někde zařiďte. :D
Helejtse, k těm pocitům. Když jsem se snažil najít podporu pro tu změnu u 16/31 a čekačky na Ledovci (mluvil jsem o tom o trochu výše v této diskuzi), tak jsem si ve službách řidičů našel kolegy, kteří tuto směnu měli. Od pondělí až do neděle. Tedy 6 kolegů (já ji měl v pátek). Všech jsem se zeptal, jestli si pamatují (bylo to po týdnu), jak se jim vyjížděla ta 16/31 na Ledovec a jestli přijeli v čase. Všichni si klepali na čelo, že ty jízdní doby dělá nějakej hydyot, že na Ledovec přijeli šíleně pozdě, někteří se dokonce sotva stihli otočit do času. Pár jich bylo i mými velmi dobrými přáteli, jsou jimi do teď, protože se na ty lidi nezlobím, nezlobil bych se ani zde na vás, kdybyste uznali svoje pochybení. Pak jsem se bohužel podíval do Dorisu. Všichni, mimo mě (já přijel s +6:20) byli v čase (se S<60 sec po celou dobu jízdy linky 16), jeden dokonce přijel na konečnou -1:02. Od té doby na tyhle pocity absolutně nedám a jedině co ti můžu odvětit, že jako velmi častý řidič a pozorovatel na lince 25 můžu jasně potvrdit, že se předjetí linky 18 děje jen ve velmi malém počtu a pokud se ti to děje častěji, jseš smolař a pokud ti to tvrdí kolegové, tak úplně bych jim nevěřil. Bohužel. (Důkazem budiž odhalení pana Hercíka, který radši zběhnul, když si uvědomil, že můžu jednoduše potvrdit opak jeho tvrzení)

A to s prašňákem, to patří do sekce Preference MHD pro pana Grossáka, to by vůbec přes JŘ nemělo jít, nebo si to vážně myslíš, že když je někde slibovaná preference a přitom funguje tak nějak divně polovičatě, tak je to chyba jízdního řádu?

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 23.2.2015 19:52

No ve všední den má l.25 z Hládkova k vozovně 3 minuty, a obvykle tam je před l.18 , jak jsem už napsal. Většinou projíždí Octárnu, když já s l.18 jsem někde mezi Sibeliovou a Octárnou.
Ale další problém je Prašný most, který je schopen pustit i 3 linky od Kuláťáku najednou ale linky od Střešovic drží. Tak to taky někde zařiďte. :D

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 23.2.2015 19:36

von Špilberk píše:... vám opravdu pěkně děkuji.
No dyk nemáte zač :-) Schválně, jestli se mám taky podívat na linku 18 a její nevyjetelnost v pracovní den. Ale radši ne. Dneska už mám študování DORISu pokrk.
von Špilberk píše:P.S.: když máte tak skvělé podněty, že tak pěkně vycházejí, tak zařiďte, ať u Voz. SE je jedna z linek o minutu dřív (než dnes) a druhá o minutu později. Pak by mezi nimi byly 2 minuty a obě by mohly jet v klidu svůj JŘ.
Jo, tak tenhle vtip byl dobrej =D> :lol:

EDIT: ještě k té lince 18. To že bude mít 25 mezi Hládkovem a VO.SE. 3 minuty a linka 18 mezi Sibeliovou a VO.SE. 2 minuty neznamená, že jí ta 25 bude automaticky předjíždět ne? Logicky to bude furt dál záležet na tamním SSZ, kde má 18 preferenci, takže bude dál 25 jezdit za 18, akorát ta 25 konečně nebude o minutu zpožděná, ale bude na čas...Nevím, kde se přišlo na to, že najednou bude 25 před 18??

Odpovědět