Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
52
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 365

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od XSC » 25.11.2016 9:09

Mně spíš zaráží ta cena. Vysoká cena Blanky byla zdůvodňována mimo jiné špatně nastavenou smlouvou s indexací cen, kdy se platilo víc i v době krize, kdy ceny stavebních prací jinde klesaly. Tady už se rovnou hází s 50mld, přitom inflace je za poslední roky minimální. Takže kolik to bude stát, až se to postaví? 100mld? :roll:
I cena metra D narůstá každým rokem mnohem víc než by odpovídalo inflaci.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 24.11.2016 10:42

petr03 píše: Jsem určitě všemi deseti pro, aby se řešil vnější okruh před vnitřním a před metrem D. Tyto dvě stavby jsou ještě hodně dlouhá hudba budoucnosti.
Jenže vnější okruh staví stát (ŘSD) a vnitřní město.

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od petr03 » 24.11.2016 10:30

von Špilberk píše:Blanka 2 bude. Praha po letech rozjíždí přípravu tunelů za 50 miliard a hledá projektanty
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/mesto ... 1479972900
Že by se konečně něco začalo v Praze chystat :?: =D>
Nedokážu posoudit, zda je to zrovna nejpalčivější problém Prahy, možná asi jo, nějak jsem ještě nezažil problém s dopravou z této strany, když tudyma jedu, a to po Praze jezdím dost, ale podle mě je největší problém vnější okruh od Říčan směr Hradec a Boleslav. Ten by měl být určitě postaven dříve než tento tunel. Tady vidím základ toho, jak dostat auta z Prahy, hlavně ty, co jen projíždí. Klidně i bez dostavění severní trasy. Prostě propojit D10 až D7. Záměrně nepíšu D8, neboť ta je částečně propojená dočasným řešením, i když né úplně ideálním, ale je. Do centra města to moc nezasahuje. Jestli se nemýlím, tak je propojena tak, že na trase nejsou semafory, a to je taky důležitý fakt.

Jsem určitě všemi deseti pro, aby se řešil vnější okruh před vnitřním a před metrem D. Tyto dvě stavby jsou ještě hodně dlouhá hudba budoucnosti.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 24.11.2016 8:35

Blanka 2 bude. Praha po letech rozjíždí přípravu tunelů za 50 miliard a hledá projektanty
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/mesto ... 1479972900
Že by se konečně něco začalo v Praze chystat :?: =D>

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 23.11.2016 14:58

Trať na Barrandov je moje prohra, přiznává muž, který mění Prahu. Česká architektura je plná závisti
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/trat- ... 1479909099
[quote]Pojďme se teď spolu podívat na vaše další dílo ~– tramvajovou trať na Barrandov. Jak hodnotíte její stav po dvanácti letech provozu?

Ta trať nebyla od počátku koncipována jako standardní tramvajová trať, ale jako rychlodráha na pomezí tramvaje a metra. Tento záměr byl podle mě v pořádku. Velké zklamání a určitý díl mého osobního selhání vidím v tom, že se nám nepodařilo zvolit takové materiály a takovou koncepci, aby to i po dvanácti letech provozu vypadalo mnohem lépe. Jestli jsem já osobně někdy prohrál a cítím trochu pocit zmaru, tak právě tady. Koncept byl správný, realizace ne.
[/quote]

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MF » 20.11.2016 9:38

V Praze ano jak je zde zmineno. Treba v Liberci lezou lidem do :zadnice a tak se to pocita na vagony. Pokud budu stat za soupravou ci kloubakem, tak musim zastavit zase. Lidi jsou liny udelat krok. Kdyz byla vyluka a prestup bus - tram na nadrazi, tak se prestupovalo treb dve minuty a stejne se nasel *****, co stal u sloupku a pak se divil, že jsem ho tam nechal :-)

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Karosák » 19.11.2016 21:18

Podle nějakého "dépůlky", pokud se u označníku nachází osoba s holemi / sníženou pohyblivostí jsme povinni mu zastavit. Pokud běžný cestující v zastávce pro 2 vlaky cumi do mobilu a pak se probere když odjíždím, tak má smůlu. Pokud stanicuji jako 3. vlak (umožňuje-li to situace a dispozice zastávky) pak podruhé musím stavit vždy. Podle Tvého popisu byl v právu muž na zastávce.

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od cwapa » 19.11.2016 20:14

Dnes jsem byl svědkem toho jak na zastávku přijely dvě soupravy tramvají a na zastávce stál invalida s dvěma fr. holemi. Chtěl jet druhou soupravou a bylo vidět, že by mu dělalo potíž jít přes celé nástupiště do druhé soupravy a tak čekal vepředu. První souprava odjela a on po tom kdy vyjela i druhá souprava na tramvajáka mával holemi a čekal, že mu zastaví. Jaké bylo ale překvapení když tramvaják na něj jen zazvonil a projel. Teď by mě zajímalo, protože dotyčný tvrdil, že tramvaják je prase protože měl podle nějakého nařízení zastavit, kdo měl pravdu. Měl tedy ten tramvaják zastavit nebo nemusel?

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od kruťák » 08.11.2016 22:22

Brno rozdává staré cedule:

https://www.instagram.com/p/BJso1G1B81R/

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 06.10.2016 16:37

Tak dnes jsem konečně jel přes Národní divadlo, pondělní a úterní kolaps se mne naštěstí osobně nedotkl, protože mám teď ranní a hlavně jsem jezdil mimo. S hrůzou jsem ale zjistil, že je uzavřena ulice Karolíny Světlé. Schválně o tom zkuste někde najít nějaké info.
Jediné info z Magistátu je na předchozí etapu, kde je ulice Karolíny Světlé dokonce vedena jako objízdná trasa. Že se 4.10. uzavře taky, není skoro nikde k nalezení. Navíc kolega, který měl tu pochybnou čest jezdit v úterý přes Divadlo, říkal, že v oblasti bylo naprosto tragické DZ a navíc i některé směry křižovatky Národní divadlo byly pro auta uzavřeny.

Takže: kolaps nezpůsobilo ani moc tramvají, ani jedna díra, jak se psalo na zelených (teď spíš na šedivých), ale
1. nekoordinace akcí, protože rozkopat křižovatku u ND a zároveň ulici Karolíny Světlé může jen magor :zadnice
2. špatným DZ v oblasti #-o #-o
a hlavně 3. totální neinformovaností lidí, co všechno bude kde rozkopáno, uzavřeno a od kdy do kdy. @3657

Např. zde se kolem Divadla neděje vůbec nic. 8-)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 26.9.2016 22:39

ElWapp píše: A tady by mě zejména zajímalo, proč Praha nechává takovou aplikaci vyvíjet jednoho z dopravců a ne svého vlastního organizátora? Vždyť už z principu ten dopravce nemůže mít k dispozici aktuální info z celého integrovaného systému.
Protože ty informace nemá ani organizátor. Holt "dědictví z minulosti", kdy ta data jsou majetkem firmy, co "provozuje" řídící systém, která za ta data chce příslušnej (a ne malej) bakšiš. Proto třeba taky dosud nefunguje zobrazování podle aktuální polohy. Proto třeba u busů se Ropid rozhodl jít cestou instalace vlastního systému na sledování polohy (je to ve výsledku řádově levnější). A podobně.

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 542
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od ElWapp » 26.9.2016 22:24

Problémem není to, že má DPP svou aplikaci. Problémem je, že

a) se to prezentuje jako aplikace PID, a přitom to rozsahem PID prostě nezabírá. Fajn, umí to vyhledat spojení z horní dolní pomocí ČSAD Franta Vomáčka, ale to umí dnes snad každá aplikace. Ta přidaná hodnota - výluky, mimořádnosti, tarif - to všechno se potichu omezuje jen na DPP a jen na Prahu.

b) tahle aplikace, jak DPP sám píše na svém webu, vznikla za podpory hl. m. Prahy. A tady by mě zejména zajímalo, proč Praha nechává takovou aplikaci vyvíjet jednoho z dopravců a ne svého vlastního organizátora? Vždyť už z principu ten dopravce nemůže mít k dispozici aktuální info z celého integrovaného systému.

Takže jsme zpět u situace, kde je na jedné straně DPP a na straně druhé "ti ostatní". Prostě integrovaný systém po česku...

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od trainzjohny » 26.9.2016 13:29

ElWapp píše:..
Prostě si DP hraje na svém písečku a ostatní ignoruje....
A proč by taky měla dělat práci za ROPID, který DPP jen buzeruje a držkuje. Takováhle aplikace měla dávno vzniknout na ROPIDu a pak by si jí nemusel DPP dělat pro sebe, že ?!

Franklin
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 29.11.2013 3:14

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Franklin » 24.9.2016 11:40

Aplikace dokáže zobrazit polohu spoje na trase, ale pozor, toto je poloha pouze teoretická - vypočtená z jídního řádu. S realitou to nemá nic společného.
Pro klienty docela matoucí.

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 542
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od ElWapp » 24.9.2016 9:29

V aplikaci chybí informace o zpoždění, které alespoň u ostatních dopravců je jinak veřejně k dispozici. V končinách jako např. Kbely, Satalice, kde to bývá i dvojnásobek intervalu, už je to celkem znát.

Chybí popisy výluk ostatních dopravců v Praze (194, 165, 115, 205, ...). V době integrovaného dopravního systému je to na zamyšlení.

Chybí popisy čehokoliv mimo Prahu, a to i u tarifu.

Prostě si DP hraje na svém písečku a ostatní ignoruje....

Odpovědět