Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
49
13%
Jednou
52
14%
2-3x
70
19%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
108
30%
Klikací koutek
16
4%

Celkem hlasů : 353

Odeslatod radek31 v 25.1.2007 10:30

9001 napsal:A otevřít h... a zavolat na dispečink, že s výhybkou je problém a jestli by byla možnost z důvodu lepší propustnosti jet po jiné koleji.

Taky trochu iniciativy ze strany řidičů a ne jenom skučet jaký jste chudáci.
každý podobný problém má samozřejmě dispečink hlášený, takže nevím co řešíš
btw proč se v každém příspěvku projevuješ jako i.diot?
radek31
Moderátor

Odeslatod pan Vedoucí v 25.1.2007 10:01

kombi napsal:Nevíte, jestli je někde vyrobený souhrnný přehled všech vozidel DPP?

Něco jako:

3004 - 34xx: Citybus 12M
...
4100 - 4199: M1.1
...
8600 - 8750: T6

Dali byste to někdo, prosím, dohromady?

http://www.citybus.cz
pan Vedoucí
Uživatel

Odeslatod kombi v 25.1.2007 10:00

Nevíte, jestli je někde vyrobený souhrnný přehled všech vozidel DPP?

Něco jako:

3004 - 34xx: Citybus 12M
...
4100 - 4199: M1.1
...
8600 - 8750: T6

Dali byste to někdo, prosím, dohromady?
kombi
Uživatel

Odeslatod trainzjohny v 25.1.2007 9:27

7080 napsal:...
Taky nechápu proč PDT nestáhnul všechny cvičáky z města, jezdilo jich 11 a to lidi muselo docela štvát, že je potkávají.

A nejen cvičáky obyčejné, já jsem potkal i 2110 na své pomalu už pravidelné cvičné jízdě. Byla to taková pěkná sněhová koule (chudák posádka).
trainzjohny
Moderátor

Odeslatod 9001 v 25.1.2007 8:34

radek31 napsal:tak to má dispečink oficiálně povolit (což se nakonec stalo, slyšel jsem to gen. volbou) - dokud vládne u DP naprostá buzerace a trestání sebemenší iniciativy, tak se nemůžeš divit (kolega z MO vyprávěl, jak jel na levé nástupiště s l. 20, protože tam potkal najíždějící 20 ze ŽI a nevěděl jestli patří před něj nebo za něj - aby jí nepodjel najel vedle, podíval se na pořadí a domluvil s tím řidičem - bohužel je viděl nějaký snaživý dement - a jak to dopadlo - dostal samozřejmě pokutu za sjetí z trasy)

A otevřít h... a zavolat na dispečink, že s výhybkou je problém a jestli by byla možnost z důvodu lepší propustnosti jet po jiné koleji.

Taky trochu iniciativy ze strany řidičů a ne jenom skučet jaký jste chudáci.
9001
Uživatel

Odeslatod radek31 v 25.1.2007 1:28

syverin napsal:Dokázal by někdo spočítat, kolik bylo dnes v šest večer v Praze reálně fungujících elmag výhybek? Já vím o jedné - Oerlikon na Albertově. Jinak to byla bída s nouzí, s patnáctkou od Malovanky k Výstavišti jsme bez problémů projeli snad jenom Štross.

Jinak hlášení z dispečinku byla taky hustá. Pořád samé "páni řidiči, buďte kolegiální a běžte pomoct té a té řidičce s tou a tou výhybkou", "nehlašte nám, že opravdu nejste předjetí, my víme, že jste o kolo zpátky, po šesté se to možná srovná"
já jel mezi 6 a 7 večer z Kobylis na Řepy a co si pamatuju:
Ke Stírce - házel dispečer
dolní Palmovka nešlo rádio, ale jel jsem za 24
horní Palmovka - ta doleva přestavila v pořádku (po 24 co jela otáčet okolo bloku) a pravou jsem nechával
Ohrada přestavila v pořádku
NNŽ jsem nestavěl
Želivského přestavila v pořádku
Olš. nám., Flora, Blanická, I.P.P za l. 16
Karlák přestavil v pořádku
Moráň jsem nechával (ráno šla dobře)
Palačák jsem nechával
Anděl zablokovaná, musel jsem ven
Kotlářku a Voz. MO jsem nechával
Sídl Řepy (stará) přestavila dobře
Voz. MO při zatažení přestavila (hlavně díky tomu, že výpravčí z MO čistil tyto 2 výhybky do vozovny - přitom to není v jeho popisu práce - pochvala)
dvůr vozovny sice není elektricky, ale byla to hrůza! vyhřívané výhybky zasypané směsí sněhu a soli téměř nepřestavitelné - pomohla jen kombinace 2x tágo - všude 20 cm sněhu, že se nedalo ani projít - fakt nic moc

jo a ještě jsem kolem 3 čistil dolní Palmovku směr Kobylisy - levá výhybka zamkla, ale na návěstidle bod
radek31
Moderátor

Odeslatod Tom 11 v 25.1.2007 1:25

No,na 11 se ty pořadí nějak nesrovnávaly

Co já viděl,tak kolem 15.00 na Radhošťské:

Pořadí směr Černokostelecká:9,11,12,1,3,4,5,6

směr Spořlov:2,10

Takže při srovnání:2,10,9,11,12,1,3,4,5,6

Schválně jsem šel na Floru a všechna pořadí jela směr Černokostelecká,žádné neskončilo na Olšanských hřbitovech

A první směrem na Spořilov jelo až po 37 minutách!

Ale stalo se něco mezi Nám.bří Synků a někde na Spořilov,slyšel jsem to v tramvaji,tak nevím přesně(tipoval bych to na výhybku směr voz.Pankrác/Spořilov) a taky další hlášení: na Výstavišti jede kamion s ostatníma autama,tak mu zabraňte k další jízdě,opakuji zabraňte jim tam dál v cestě...tak nějak to bylo,celé to nebylo slyšet
Tom 11
Uživatel

Bydliště: Byla doba, kdy se mé bydliště nacházelo u linky, jejíž číslo mám v nicku.

Odeslatod syverin v 25.1.2007 1:12

Dokázal by někdo spočítat, kolik bylo dnes v šest večer v Praze reálně fungujících elmag výhybek ve vozovce pojížděné automobily? Já vím o jedné - Oerlikon na Albertově. Jinak to byla bída s nouzí, stačilo trochu víc břečky s inertním posypem a vznikl obrovský problém.

Jinak hlášení z dispečinku byla taky hustá. Pořád samé "páni řidiči, buďte kolegiální a běžte pomoct té a té řidičce s tou a tou výhybkou", "nehlašte nám, že opravdu nejste předjetí, my víme, že jste o kolo zpátky, po šesté se to možná srovná"
syverin
Uživatel

Odeslatod radek31 v 25.1.2007 1:03

7080 napsal:Oni, taky někteří řidiči nemyslí. Na Hradčanské se neustále snažili jezdit svou kolejí a protože tam výhybka neuzamykala, tak se každý venku snažil s tágem.
tak to má dispečink oficiálně povolit (což se nakonec stalo, slyšel jsem to gen. volbou) - dokud vládne u DP naprostá buzerace a trestání sebemenší iniciativy, tak se nemůžeš divit (kolega z MO vyprávěl, jak jel na levé nástupiště s l. 20, protože tam potkal najíždějící 20 ze ŽI a nevěděl jestli patří před něj nebo za něj - aby jí nepodjel najel vedle, podíval se na pořadí a domluvil s tím řidičem - bohužel je viděl nějaký snaživý dement - a jak to dopadlo - dostal samozřejmě pokutu za sjetí z trasy)
radek31
Moderátor

Odeslatod DJ LA DÉFENSE v 25.1.2007 0:58

7080 napsal:Oni, taky někteří řidiči nemyslí. Na Hradčanské se neustále snažili jezdit svou kolejí a protože tam výhybka neuzamykala, tak se každý venku snažil s tágem. Zrovna na Hradčanské, kde je to tak trochu jedno a kde není problém pro cestující veřejnost v klidu přejít na druhé nástupiště. Já takovouhle kalamitu zažil už podruhé, poprvé to bylo před třemi lety a to se jezdilo tou kolejí, na kterou bylo zrovna postaveno.
Taky nechápu proč PDT nestáhnul všechny cvičáky z města, jezdilo jich 11 a to lidi muselo docela štvát, že je potkávají.
Jedno to neni. Už vidim, jak některý švícka čekají na babičku s holí než přejde... :oops:
DJ LA DÉFENSE
Uživatel

Odeslatod 7080 v 25.1.2007 0:52

Oni, taky někteří řidiči nemyslí. Na Hradčanské se neustále snažili jezdit svou kolejí a protože tam výhybka neuzamykala, tak se každý venku snažil s tágem. Zrovna na Hradčanské, kde je to tak trochu jedno a kde není problém pro cestující veřejnost v klidu přejít na druhé nástupiště. Já takovouhle kalamitu zažil už podruhé, poprvé to bylo před třemi lety a to se jezdilo tou kolejí, na kterou bylo zrovna postaveno.
7080
Uživatel

Odeslatod radek31 v 25.1.2007 0:16

MOp napsal:je smutne, ze takovy prosty tah jako je vypnuti jednoho semaforu a nahrazeni hlidkou na par minut vytvori kolony na 3 hodiny..
to je nepřesná formulace :-) zní to jako by hlídka vytvořila kolony :)
je to tak, že kolona vznikne a protože zrovna tyhle SSZ jsou úzké hrdlo nepodaří se jí zlikvidovat a naopak stále narůstá - pomohlo by pouze vypnutí SSZ (takovou troufalost jako zavedení preference si ani netroufám zmínit)

stejné je to na Želivského od NNŽ - Ohrada už je OK, tak se to štosuje tady - dementní SSZ
radek31
Moderátor

Odeslatod MOp v 24.1.2007 23:58

fotky z kolony na stirce mam nejake slibeny, zitra se objevi v zurnale..

je smutne, ze takovy prosty tah jako je vypnuti jednoho semaforu a nahrazeni hlidkou na par minut vytvori kolony na 3 hodiny..
MOp
Administrátor

Odeslatod DJ LA DÉFENSE v 24.1.2007 23:49

Dyk řikám, že v tom máte bordel :wink: :wink: :lol:
DJ LA DÉFENSE
Uživatel

Odeslatod radek31 v 24.1.2007 23:45

ty skupinky vznikají jednoduše - kombinací výhybka+dispečink
např.: v cca 14:00 chtěla nějaká najíždějící tramvaj odbočit na Andělu doprava směr Buranov - výhybka nešla
myslíte, že ho dispečer pošle jinou trasou? neexistuje, nechá to 35 minut stát!! už předtím nejela asi 20 minut žádná 9 z Řep (přijela skupinka až když jsem odjížděl - asi 10 souprav), takže když připočítám 35 minut na Andělu, tak 9 přes centrum nejela skoro hodinu - vše pouze proto, že bylo nutné najet s jednou 20 (nebo co to bylo)
to samé předvedl dispečink v podstatě při každém problému (ráno cca 30 minut na Kotlářce a cca 30 před Vozovnou Motol), Anděl ještě minimálně jednou a vrchol byla oblast Kobylis - nechají tam najet desítky tramvají tak, že už nemůžou pryč
smyčku Březiněveská jsem s l.10 projížděl víc než 2 hodiny!!! a to jsem byl asi 5. nebo 6. v řadě - dispečer pořád hlásil ať l. 15 vyjíždí na hlavní trať, že blokují cestu do Ďáblic, ale nedojde mu, že na hlavní trati mu to už 2 hodiny stojí bez hnutí - buď na tom dispečinku fakt nemají informace (proč teda je v tramvajích GPS? když to neumí použít) a nebo mají v hlavě tak prázdno - nevím co je horší
jako bonus se samozřejmě nepodařilo zařídit (nevím jestli vinou dispečerů nebo PČR) vypnutí SSZ Kobylisy a Ke Stírce a tím pádem i když se podařilo trochu popojíždět stále přijíždělo víc tramvají než odjíždělo

dopravního policajta na případné řízení kritických křižovatek jsem za celý den neviděl ani jednou

za poslední 3 roky jsem nezažil horší dopravní situaci v provozu tramvají - možná slavná díra ve Vodičkově - každopádně obojí stálo za to

samozřejmě informování cestujících nulové - ani řidič ve většině případů netušil co se děje (zastavím v koloně za Klamovkou a ta se táhne až na Kotlářku - těžko můžu zjistit co se stalo a generální volba nebo nedej bože hlášení do salonu se nikdy nekoná)

dnešek se fakt nepovedl, snad to zítra bude lepší
radek31
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní