Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
51
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 364

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 06.4.2018 7:20

Navíc soc.dem. byla jeden čas s modrými ptáky ve velké koalici. Takže taky nějak nevím, koho volit. To všechno, co se teď vyčítá Praze, že není: metro D, dostatek P+R, rekonstrukce mostů atd., to všechno slibovala už ODS v roce 2000. Takže máslo na hlavě mají úplně všichni. Jedni za to, že neudělali, co slíbili, a ostatní za to, že to nedokázali od roku 2010 napravit, případně, že to zdrželi nebo odložili. To bych musel někomu uvěřit, že se napravili, což jsem zatím neuvěřil. A za druhé: jestli má ODS experty na dopravu typu OMH, tak #-o #-o . Asi počkám, až dorazí lístky a pořádně si projedu jména. Jinak nevím. :?

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 06.4.2018 5:47

P_V píše:Tak snad už jen ČSSD, udělali nějaký průser?
Samozřejmě. To jsou stejní mafiáni jako ODS. Například Dolínka pase nikým nevolený "kmotr" Březina, to je veřejný tajemství. Socani když se dostali ke korytu ani neměli snahu o nějakou nápravu, zlepšení či podobně. Stejná verbež.
Bohužel opravdu není koho volit. Buď velký zlo, nebo ještě větší zlo. :cry:

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od P_V » 05.4.2018 23:54

Jenže koho. ANO má jako program tápání. TOP09 má jako program zdržování a přehodnocování koncepcí, což je historicky ověřené a hlásí to i nyní. Piráti, komunisti, zelení - naivně radikální přístup. ODS se v Praze proslavila hlavně budováním korupčních struktur, nicméně po odchodu Béma už spíš jen hasili co natropil. Tak snad už jen ČSSD, udělali nějaký průser?

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od demon » 05.4.2018 22:15

9001 píše:...bohužel modroptáci budou asi jediná rozumná varianta koho volit...
Takovýhle názory mě vážně děsí.
Nikdy bych neřek, že může mít někdo až takhle krátkou paměť.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 05.4.2018 13:58

Von: Asi tak... I když bohužel modroptáci budou asi jediná rozumná varianta koho volit... :-( O to je to smutnější...

vlakoň: Podívej se na MHD jak vypadá... Na severu nám busy jezdí v lepším případě +10 v horším ani nepřijede (viz About Me a nebo záseky)... Tramvaje taky nejsou extra výhra... Tam stačí udělat tukanec v centru a celý sít je hozená do koše...

Moje cesta do práce autem cca 20 minut - 30 minut pokud je silný provoz... MHD to jedu přes hodinu...

No autíčkáři... On i ROPID tomu dává dobře na *****, když na příkaz města rve kapacitu tratí na krev a pak stačí hrozně málo a je sít v háji...

K tomu přidej "zklidnování" dopravy a výsledek vidíme dnes a denně...

Kdyby opravdu měl někdo koule tak dá základní interval odpoledne 10 minut na ML linky 5 a hned by to bylo propustnější...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 05.4.2018 11:27

Lidi dělají to, co jim je dovoleno. To je prostě lidská přirozenost: když je nikdo nekontroluje a neusměrňuje, tak si dělají víc a víc, co chtějí, hlavně z důvodu pohodlnosti. Proč nevjet do Seifertky, když tam není zákaz :?:
Totéž je parkování: když někdo zaparkuje na zákazu a nedostane pokutu (botičku, odtah), co udělá příště :?: Zaparkuje na zákazu zas, protože minule to prošlo.
A v tomhle magistrát a MP ve městě naprosto selhává.

vlakoň
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 01.12.2007 22:57

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od vlakoň » 05.4.2018 11:20

Já vím, napsal jsem to velmi přehnaně jako jeden zdejší uživatel. Ale.. veřejné mínění nebo aspoň bulvární média typu Idnes, rádio Implus apod. vykládají např. kolaps na Zizkově jako selhání magistrátu. Podle mě mají máslo na hlavě spíš autíčkáři, kteří se tam hlava nehlava snaží prorvat a tím pádem stojí všechno, to už nikdo veřejně nahlas neřekne... Jak jinak opravit Husitskou taky nikdo z těch křiklounů neví...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 05.4.2018 10:31

vlakoň píše:Ani mi to moc humor nepřijde. Podle mě zpovykaní opravdu jsme. Každý si myslí, že dojede do práce autem a taky tam před dveřmi zaparkuje...
Nezaložíme nějaké s.r.o. - brzy zas přijde doba, že se zhasne a začne to lítat 8-)
Rozhodně bych neřekl každý. Většina lidí v Praze pořád používá MHD a zdržuje je menšina v IAD. Navíc mimopražští by rádi zaparkovali někde na kraji města a dál jeli MHD (trvale plná P+R u metra jsou toho důkazem), jen by muselo být kde zaparkovat. Takže zpovykaný je hlavně magistrát, kde se jim nechce nic řešit a tak se nám radši snaží vysvětlit, že jinde je to horší, což jistě lidi ocení. :prase

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od P_V » 19.3.2018 15:52

Pán, co si do ruky nechal implantovat čip z "lítačky" v Sydney, dostal kvůli byrokratickému pojetí tarifu pokutu za jízdu na černo, i když jízdenku zaplatil.
https://www.svethardware.cz/australskem ... ipem/46277

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 14.3.2018 14:19

VIDEO: Utajené magické místo. Prošli jsme potok zakopaný pod Prahou
https://xman.idnes.cz/motolsky-potok-po ... enalin_fro

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 25.2.2018 17:05

Řidič pražské záchranky: Sanitka nemusí jet rychle, ale plynule
http://modrahvezdazivota.cz/2018/02/22/ ... e-plynule/

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od demon » 10.2.2018 11:57

von Špilberk píše:demon: naše debata už nese všechny znaky "plodné debaty", protože meleme furt dokola totéž, takže se asi shodneme, že se neshodneme. 8-)
S tim souhlasim. Bohužel. Jen tak nějak furt nevim, jestli vydávat ty tiskový prohlášení a dementi, když je i tohle podle vás špatně a ničemu to nepomůže...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 09.2.2018 10:18

demon: naše debata už nese všechny znaky "plodné debaty", protože meleme furt dokola totéž, takže se asi shodneme, že se neshodneme. 8-)

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od demon » 07.2.2018 12:16

von Špilberk píše:Takže jestli OO považují tu omluvu od MŠ za nějaké velké vítězství, tak fajn. Já sice pořád nechápu, k čemu je tento "úspěch" dobrý a pořád si myslím, že je to vítězství Pyrrhovo, no ale nic. :smt102
Ale tu omluvu snad nepožadují jen odbory, to vysvětlení požaduješ ty. Aspoň od vás třech tu pořád vyvstávají otázky, proč se odbory nepravdivým informacím nebrání. Když se brání, tak přijde dotaz proč se brání. Sorry, ale už se ve vás trochu přestávam orientovat. O tomhle snad ta debata pořád je....
MM-Mikulovsky píše:nebylo to jen v tisku. je to zejména obsahem videa, které je na netu dohledatelné (snad v Seznam zprávy? ale teď na to nemám čas!) nejevící známky sestříhání zvuku v příslušném prohlášení jednoho z představitelů OO v DPP = p. Oleára! A toto prohlášení tehdy rozlítilo nejen zde hned několik ŘT a ty si jej zde obhajoval!
Tak znova - pokud si vybavuju, tak tam padlo cosi v tom smyslu, že omezený provoz je z důvodu nedostatku zaměstnanců, což bylo ze strany odborů vyvraceno - tedy nic, co by nebyla pravda a taky nic, co by mělo kohokoliv rozlítit.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 07.2.2018 8:36

demon píše:Jde-li o onu aférku, kdy v tisku proběhla informace, že omezený provoz je kvůli nedostatku řidičů, což odbory i podnik dementovali a Ropid se následně omluvil, pak to asi není otázka na mne.
To myslíš tuhle tiskovou zprávu :?: 8-[
demon píše:Na druhou stranu je ale zase pravda a opět to vůbec nikdo nepopírá a nepopíral, že do obsazení plného potřebného stavu spousta řidičů chybí. Ale nikdy to nikdo (vyjma novinářů) nedával do souvislosti s lednovým omezením provozu.
Potom ovšem nechápu, proč chtěly OO omluvu od ROPIDu a ne od novinářů :?: On to totiž ani ROPID takhle neřekl. :wink:
nebylo to jen v tisku. je to obsahem videa...
Z:arrow:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/name ... &source=hp
Navíc v tom videu pan MŠ řekl, že přesčasy budou, že jich bude dost, ale budou jindy. Takže obavy úderníků, že nebudou přesčasy, jsou opravdu zbytečné. :lol: (Ovšem já přesčasy nepodepsal, takže úderníci si budou moct odjezdit i ty moje. :lol: A to ještě navíc, i když jsem přesčasy nepodepsal, tak jsem měl přesčasů celých 12 hodin, tedy vlastně maximum. Takže přesčasy byly i v lednu. Pro zajímavost loni jsem měl v lednu asi 3 hodiny přesčas.)

Takže jestli OO považují tu omluvu od MŠ za nějaké velké vítězství, tak fajn. Já sice pořád nechápu, k čemu je tento "úspěch" dobrý a pořád si myslím, že je to vítězství Pyrrhovo, no ale nic. :smt102

Odpovědět