Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
52
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 365

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od kruťák » 07.1.2015 19:10

Dnes jsem si v jedné T6 ze ŽI (zadní vůz) všiml podivných zvuků, linoucích se zepředu vozu, takové jakoby mlácení. Popošel jsem tedy dopředu, ale ani tak jsem nedokázal určit, zda to vydává podvozek nebo spřáhlo. Nejdřív jsem podezíral bačkory, ale ty přece nezasahují hned ze začátku brzdění, když se snižuje rychlost třeba ze 40 na 35 ne? Projevovalo se to takhle asi 5 zastávek vždycky zásadně při brzdění, pak to zničehožnic přestalo a zbytek cesty už ani ťuk. Ví někdo o co se jednalo?

Zvuk jsem nahrál sem, doufám, že vám to půjde přehrát:
http://vocaroo.com/i/s1yYkPtL81UG

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Karosák » 03.1.2015 15:41

Oukej, tak asi nic...za mě dobrý.
Přebytek je asi "nově" nastavený standard, protože o něm slýchám od r. 2010 a práce mi ani nepřibývá, ani neubývá a na plachtě je lidí také tak nějak pořád stejně. Jasně, pak v období výluk se ty lidi trochu hromadí (ale není to třeba také řízeným/nerovnoměrným výběrem dovolené?), ale s odstupem času se mi situace zdá čím dál tím stejná. Nabírá se, ty cvičáky vidíme, ale vidíme taky kolik lidí vydrží? Neprodlouží smlouvu? Úmrtnost kurzů? Odchody důchodců? Ty nábory snad neřídí úplnej magor a jestli, tak že by mu to už 5 let procházelo? :-k

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 03.1.2015 12:27

Karosák píše:Jak to vypadá s novoročním omezením? Na rotopedu nic nepisou, ale v regálu je na pondělí desek pomálu. Nebo máme slabé vypraveni jen my?
O nějakém oslabení jsem neslyšel a včera na ptákování jsem si ani ničeho nevšiml. Jedině přebytků řidičů. Ale to snad nikoho nepřekvapuje, když se nabírá o 106.

thriller2
Uživatel
Příspěvky: 1074
Registrován: 19.2.2009 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od thriller2 » 03.1.2015 11:29

Tak pozor dneska, předpověď na večer 0°C a déšť se sněhem...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Karosák » 03.1.2015 11:26

Jak to vypadá s novoročním omezením? Na rotopedu nic nepisou, ale v regálu je na pondělí desek pomálu. Nebo máme slabé vypraveni jen my?

honza z Mo
Uživatel
Příspěvky: 71
Registrován: 01.11.2012 20:18

Re: vozovna

Příspěvek od honza z Mo » 16.12.2014 14:50

Jansen píše:S vozovnou se počítá v Hodkovičkách za zastávkou Černý kůň - aspoň je v územním plánu.
O této vozovně se "mluví" od r. 95, ale jenom mluví, kdy se otevřely Modřany, takže je (možná) opravdu i v územním plánu a to je asi tak všecko... :)

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 16.12.2014 12:51

Bobik píše:P.S. - netušíš, v kolik asi tak bude střídání odpol/noc? Já bych do práce klidně šel, mít střídání někdy kolem 22h, ale protože nemám jistotu, tak si kvůli dětem raději snažím brát volno. Štědrý večer v pět odpoledne, aby to tatínek stíhal do práce jaksi není zrovna ono. 8-[
Tak jsem se jen tak obrazně dotázal a např. na ŽI mají o Štědrém večeru 8 nočních (což je běžné číslo) se začátkama 20:17 - 23:53 a poslední končí dokonce v 8:35 další den. Odpolední je nejdelší 9:17 a CD je prý asi 14x. Každá vozovna to bude mít podle mě cca. podobné +/- nějaké časy či pořadí.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 16.12.2014 10:48

MMM: Je to tak, obecně tyto brzké šejdry dostávají lidé z turnusu, protože předchozí den měli ranní, takže je dostatečná pauza mezi směnama. Kdyby to měl dostat šejdrista, musel by končit předchozí den někdy okolo 17-18. hodiny, což takových šejdrů by se po celé Praze dalo spočítat na prstech 1 ruky (maximálně 2).

proč se vám nezdá bod d)? Tvrdím snad, že všechny body musí zákonitě splnit každý šejdrista? Netvrdím, přesto existují kolegové, kteří bydlí blízko střídacích bodů či blízko metra. U nás si vybavím v rychlosti šejdristu, co bydli U Gongu a nebo co má výhled na metro Rajská Zahrada. Ti dokonce mezi šejdrama chodí domu a v klidu si vychutnají oběd.

Pro představu: dne 23.12 má Hloubětín jen jediný nástup na šejdr před 5. hodinou a to ve 4:51, další je v 5:31 a v 5:40, pak jsou až po 6. hodině. Žižkov má první nástup na šejdr ve 4:28, další 4:42, zbytek po 5.
Naposledy upravil(a) willyjeff dne 16.12.2014 13:05, celkem upraveno 1 x.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 16.12.2014 10:06

MM-Mikulovsky píše:1.) ještě jsem neviděl spojené dvě části Š, které by měli i jen po 6-ti tzv. svačinách
Tys to neviděl a já to zažil :lol: (i když uznávám, že před lety a dodnes z toho mám trauma), pravda možná to nebylo 7+7, ale bylo to 7+5 nebo 7+6, to si přesně nepamatuju. Ono totiž v Braníku jsou přestávky krátké (cca 35 minut; aby mne zase pan MMM nechytil za slovo, tak připouštím i přestávky delší než 40 minut, ale je jich jen pár v době, kdy se mění intervaly), takže 6 svačin v Braníku se v pohodě zvládne za 4 hodiny.
MM-Mikulovsky píše:2.) bylo mi několikrát řečeno, že (nejen) na PA první Š s nástupem před 5. ranní
To nic nemění na tom, že i když šejdrista dostává výjezdy z PA po 5. hod, tak nemůže po 5. hod teprve vstávat. :lol: Ale to je o tom, že WJ je v Hloubětíně, a tam to tak třeba mají. To je jako, když WJ napsal, že z HL vyjíždí před 5. hod. jen pár vlaků, tak z PA vyjíždí před 5. hodinou nejméně 10 vlaků :!: (přesné číslo dodá MMM)
Stejně tak
willyjeff píše:po 19-20. hodině jsou doma.
no v HL třeba jo, ale svačiny na Pavláku končí až ve 20 hod., a v Braníku podobně. V kolik končí svačiny na Palmovce nevím a kdy se do HL začíná večer zatahovat taky nevím. Na PA se před 19. hod vrátí asi jen 3 nebo 4 vlaky. Navíc se to pořád mění.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 16.12.2014 8:29

von Špilberk píše:... někteří starší řidiči zkrátka chtějí co nejméně jezdit po městě a libují si, že jedou 14x z Braníka do Modřan a zpět. Z čehož bych já po týdnu zešílel, ale třeba až mi bude 60, tak se mi to bude taky líbit, pokud budu ještě naživu nebo u DP. :lol:
pane kolego, sic významově 100% souhlasím, tak musím uvést 2 věci z obsahu na pravou míru:
1.) ještě jsem neviděl spojené dvě části Š, které by měli i jen po 6-ti tzv. svačinách = sotva někdo odjel někdy víc jak 10tzv. svačin za den = cca o 1/3 přeháníte!!!
2.) bylo mi několikrát řečeno, že (nejen) na PA první Š s nástupem před 5. ranní jsou přednostně přidělovány řidičům v turnusu místo R = pravidelní šejdristi je dostanou zřídka (možná i v pátek na vlastní žádost - přeci jen končí odpoledne asi nejdřív ze všech Š = někam ten člověk ještě dokáže odjet na víkend), takže opravdu (alespoň někteří) lidi v šejdrech i na PA si na nich považují jakési pravidelnosti!

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 16.12.2014 7:49

Bobik píše:No, nevím, ten bod d) se mi nějak nezdá...
Třeba v HL to tak je. Na PA určitě ne, protože naše šejdry začínají výjezdy už po 4 hod. (což byla jedna z věcí, která se tu už zhusta kritizovala). Další důvod, proč jsou šejdristi, je i zdravotní omezení (ne směna po 22 hod) a někteří starší řidiči zkrátka chtějí co nejméně jezdit po městě a libují si, že jedou 14x z Braníka do Modřan a zpět. Z čehož bych já po týdnu zešílel, ale třeba až mi bude 60, tak se mi to bude taky líbit, pokud budu ještě naživu nebo u DP. :lol:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 16.12.2014 6:41

No, nevím, ten bod d) se mi nějak nezdá...

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 15.12.2014 23:29

gabuliatko píše:Nemá stálý šejdrista stále SONE volno?
Má. Lidé stálé šejdry jezdí z několika důvodů:
a) volné víkendy
b) volné poledne (kvůli pejskům / nemocným příbuzným / pravidelné stravě)
c) dojíždí a proto nemůžou začínat moc brzo a končit moc pozdě
d) přecijenom je to pravidelný režim. Ráno cca. v 5 vstávat a po 19-20. hodině jsou doma.
e) často jsou šejdristi jedni z největších příjemců příplatků za přesčasy (ale dost je znevýhodňují právě volné víkendy).

Šílenci :D

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 15.12.2014 21:08

Nemá stálý šejdrista stále SONE volno?

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 15.12.2014 17:55

Bobík: výhodář je prostě terminus technicus.
Ale pravda, já taky o výhody typu nočňák nebo šejdrista nemám zájem. :lol: Naštěstí na PA je dost velká armáda obého, takže noční nebo šejdr pro někoho v turnusu málokdy.

Odpovědět