Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
52
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 365

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MF » 02.1.2011 20:24

Jinak tento vůz je něčím mírně atypický. Má jiný typ tachografu - CTM, ale ručičkový. Lze však na něm na digiřádku sledovat rychlost i desetinách (pokud se to tam nastaví). Dále pak se nějak nepovedlo spasovat ukončení levé části panelu (kde je Mypol) s levým stolkem. Laminátová část je o asi 2 cm výše než stolek a na tomto přechodu je takový krycí leštěný plech. Jak tohle někdo mohl převzít! To je jako kdyby mi v novém autě nepasovala palubka a měl tam někde přechod v jinou část zakrytou plechem s odůvodněním, že na funkci to nemá vliv!

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od kruťák » 02.1.2011 19:53

Ta tramvaj je bez ev.č. hnusná :( To je jak člověk bez nosu :D

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od jara » 02.1.2011 19:40

MF píše:
trainzjohny píše:Tímto zdravím jednoho zdejšího diskutujícího kolegu který mi dnes krouží pod okny.
Ještě, že si měl to reflexní tričko, jinak bych Tě přehlédl :) Tělovýchovná Jednoto! :lol:
ježiš jak se to stane :-)

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MF » 02.1.2011 15:32

trainzjohny píše:Tímto zdravím jednoho zdejšího diskutujícího kolegu který mi dnes krouží pod okny.
Ještě, že si měl to reflexní tričko, jinak bych Tě přehlédl :) Tělovýchovná Jednoto! :lol:

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od trainzjohny » 02.1.2011 13:19

Tímto zdravím jednoho zdejšího diskutujícího kolegu který mi dnes krouží pod okny.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Příspěvky: 480
Registrován: 22.12.2007 23:43
Bydliště: Jedno z posledních nádraží, kde jsou komplet mechanická návěstidla.

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Jakub » 31.12.2010 21:22

Když už se v tématu výluk řešily velké investiční akce (plán výluk) pro rok 2011, nejsou nějaké nové zprávy i ohledně nového soustruhu?

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od kruťák » 14.12.2010 21:36

gabuliatko píše:tu druhou část tam psali také, to bych se divil ?
Jistě, že ne :D ale to je snad každému jasné, že když se vyhodí z okna 150 míčů (zlé jazyky vypočítaly až 300 M), tak potom budou někde chybět.

5% vs. 20% - cituji dopis:
Ropid píše:Jak jste zaznamenal možná ze sdělovacích prostředků, Středočeský kraj do příštího roku dá namísto 750 milionů Kč na autobusovou dopravu ve Středočeském kraji (PID, SID, PAD, ...) pouze 600 milionů, tj. dotace klesnou o 20 %. (...)
Pravděpodobně se, ať si všichni myslíme co chceme, dočkáme namísto posilování spíše omezování (některé obce již odeslali petici proti omezování dotací na veřejnou dopravu hejtmanu panu MUDr. Rathovi). Bohužel ani dnes není známo, zda, kdy a v jakém případném rozsahu budou omezení realizována, zatím se rýsuje leden. (Dopis je ze dne 19.11. 2010, pozn.red.)
Samozřejmě můžou zbytek docvakat obce, ale v dnešní ekonomické situaci... :roll:
Souhlasím, že jízdné se od ledna zvedne. Nevím přesně kde a jak moc, ale když jsem teď jel S-Bahnem* z Prahy, upozorňovala průvodčí lidi s lístkem za 26 Kč, že od ledna to bude 32. Předpokládám ale, že kupony zůstanou stejně drahé minimálně celý příští rok.

* - Mimochodem, když můžeme mít všechny ty ForCity, Myšák Gallery atd. zkrátka anglické názvy, proč máme z**ně nazvané Esko (které jako slovo ani nezačná na "S") a ne krásné německé S-Bahn :D

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 14.12.2010 20:50

krtinek píše:Já mám taky s komunikací ROPIDU víceméně dobrou zkušenost, psal jsem jim ohledně racionalizace intervalu v ranní špičce v našem "zapadákově", kde jezdil bus 6:46, 7:16, potom 7:31 a potom až 8:41. A také o posílení ranní špičky, protože se sem na periferii nastěhovaly tisíce lidí, a přesto zůstávají víceméně stejné jízdní řády už snad 10 let.
Do 30 dnů mi nikdo neodpověděl, napsal jsem tedy 32. den odpověď ve smyslu: "domnívám se, že mé dotazy nebyly vulgární, ani neodpověditelné". Během 15 minut (přestože byl pátek asi 16 hodin) jsem měl v mailu celkem obsáhlou odpověď s úvodní omluvou, že do poslední chvíle nebylo jisté, jaký jízdní řád se bude schvalovat k 12.12.2010. Bohužel další řádky mě moc nenadchly, protože dotace na rok 2010 klesnou minimálně o 20 %, neboť pan hejtman Rath promrdal na žákovském jízdném stamiliony. Takže spíše než posílení už tak hrozné ranní špičky, nás čekají škrty.
Naopak mě potěšilo, že vědí o problému s kolonami v Uhříněvsi a budou se snažit provést licenční změnu na tudy projíždějících linkách. Minimálně "zrušení zastávky Uhříněveský hřbitov v ranní špičce, aby autobusy mohly objíždět silnici 333 po silnici směr Královice a ulicí K Uhříněvsi".
předpokládám že dotace na rok 2011 klesnou minimálně o 20 % a tu druhou část tam psali také, to bych se divil ?
pan hejtman ne... pan hejtman jen tlačí na dopravce aby šetřili a snad to vypadá, že se bude škrtat jen 5% a že se trochu zvedne jízdné
jinak u nás je situace že PIDi BUS jede v 05:04,18,29,49 06:04,26 07:02,32 a pak v 09:17 a bylo mi vysvětleno, že to je naprosto správně - prostě jízdní řád si podle mého názoru namaloval dopravce a šmytec

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Karosák » 14.12.2010 20:41

Nemohu bohužel díky vlastním zkušenostem nadšení sdílet. Ale třeba se polepšili...

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od kruťák » 14.12.2010 18:59

Já mám taky s komunikací ROPIDU víceméně dobrou zkušenost, psal jsem jim ohledně racionalizace intervalu v ranní špičce v našem "zapadákově", kde jezdil bus 6:46, 7:16, potom 7:31 a potom až 8:41. A také o posílení ranní špičky, protože se sem na periferii nastěhovaly tisíce lidí, a přesto zůstávají víceméně stejné jízdní řády už snad 10 let.
Do 30 dnů mi nikdo neodpověděl, napsal jsem tedy 32. den odpověď ve smyslu: "domnívám se, že mé dotazy nebyly vulgární, ani neodpověditelné". Během 15 minut (přestože byl pátek asi 16 hodin) jsem měl v mailu celkem obsáhlou odpověď s úvodní omluvou, že do poslední chvíle nebylo jisté, jaký jízdní řád se bude schvalovat k 12.12.2010. Bohužel další řádky mě moc nenadchly, protože dotace na rok 2010 klesnou minimálně o 20 %, neboť pan hejtman Rath promrdal na žákovském jízdném stamiliony. Takže spíše než posílení už tak hrozné ranní špičky, nás čekají škrty.
Naopak mě potěšilo, že vědí o problému s kolonami v Uhříněvsi a budou se snažit provést licenční změnu na tudy projíždějících linkách. Minimálně "zrušení zastávky Uhříněveský hřbitov v ranní špičce, aby autobusy mohly objíždět silnici 333 po silnici směr Královice a ulicí K Uhříněvsi".

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Petr » 14.12.2010 18:35

BerryML píše:Tak to ti teda opravdu moc děkuju... :oops:
No co, aspoň víme, komu můžeme děkovat, že na téhle vytížené zastávce podle nových pravidel stojíme kvůli každému...

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od BerryML » 14.12.2010 17:18

Damir Holas píše:
ElWapp píše:Já bych se rád zeptal, jaká váha je takovým dopisům a návrhům přisuzována? tj. jinými slovy, má to smysl? Před necelým měsícem jsem něco sesmolil a odeslal ROPIDu, ale zatím bez reakce. Je reálné, že se ještě dočkám odpovědi...?
Já mám s Ropidem v tomhle ohledu dobrou zkušenost, už pár měsíců zpátky jsem si s nimi psal ohledně absence zastávky Šafránecká pro linku 180.
Tak to ti teda opravdu moc děkuju... :oops:

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Damir Holas » 14.12.2010 15:46

ElWapp píše:Já bych se rád zeptal, jaká váha je takovým dopisům a návrhům přisuzována? tj. jinými slovy, má to smysl? Před necelým měsícem jsem něco sesmolil a odeslal ROPIDu, ale zatím bez reakce. Je reálné, že se ještě dočkám odpovědi...?
Já mám s Ropidem v tomhle ohledu dobrou zkušenost, už pár měsíců zpátky jsem si s nimi psal ohledně absence zastávky Šafránecká pro linku 180.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od OMH » 13.12.2010 21:55

Ze strany ÚMČ Praha 6 odpovědi chodí.
Důležité je, s čím se na daný "orgán" obracíte, jestli popsaným problémem může něco dělat, resp. je to v jeho kompetenci.

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 542
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od ElWapp » 13.12.2010 20:46

Já bych se rád zeptal, jaká váha je takovým dopisům a návrhům přisuzována? tj. jinými slovy, má to smysl? Před necelým měsícem jsem něco sesmolil a odeslal ROPIDu, ale zatím bez reakce. Je reálné, že se ještě dočkám odpovědi...?

Odpovědět