Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
52
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 365

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Petrpes » 15.10.2014 23:00

Výjezdový čudl nemačkám vůbec, prostě vidím... Z OK když je na stůj popojdu trochu podle haly, nic tam není jedu.
Čočky z 24-26 to samé, prostě jedu, kdyžtak je tam zrcadlo :D Nesmí se to tak prožívat.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Karosák » 15.10.2014 22:35

A tůhle na PA mi vyjíždějící nočky hodily stůj z objízdky a tvrdnul jsem tam dóóóst dlouho (za mnou nikdo). Když to dělalo skoro 7 minut po posledním vyjetém nočňáku, brnknul jsem i-fonem mistrovi, ten mi řekl, že to holt vyjíždějící vlaky občas zablokujou, že v kameře nic nevidí a ať zatáhnu. Ještě jsem se optal jednoho připraveného, ale ten měl čas a tak teda šup do chlívku, ale ta automatika je, co jsem měl možnost okusit, spíš pro zlost :? Tyhle světýlka každého jenom otravují...

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Petrpes » 15.10.2014 19:36

Ohlídej si abys nepředjel jinou nočku, jinak lze najet ke vrátnici třeba 5 min před časem vrat a v klidu načas vyjet.
Toto je na jinak lepší automatické Pankráci horší u nás, neb mezi zatahující vlaky se vyloženě pleteš.

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 15.10.2014 19:08

Bobik píše:Filip Z:arrow: Co si vzpomínám, tak pasti tam nejsou. Výjezd v pohodě, najedeš si chvíli před odjezdem (aby ses nemotal zatahujícím) k vratům a tradá. Zatažení - Ráno ti na DO řeknou kde to necháš , v lepším případě v myčáku rovnou, v "horším" zatáhneš do depa. Ale co vím, tak se to dává buď na objízdku vedle myčáku, nebo hned 1.-2. kol, takže stačí sjet přes pár prvních vexlí do toho místa mezi vexlema, kam se akorát vejde solo a nemusíš až k vratům a motat se po dvoře. Ale raději se ještě pro jistotu zeptej ve výpravně nebo místních nočňáků, přecijenom to není moje vozovna.
Děkuju, snad to bude bez problémů. Těším se na T6, ale zátah máme lepší na Pankráci.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 15.10.2014 18:49

Filip Z:arrow: Co si vzpomínám, tak pasti tam nejsou. Výjezd v pohodě, najedeš si chvíli před odjezdem (aby ses nemotal zatahujícím) k vratům a tradá. Zatažení - Ráno ti na DO řeknou kde to necháš , v lepším případě v myčáku rovnou, v "horším" zatáhneš do depa. Ale co vím, tak se to dává buď na objízdku vedle myčáku, nebo hned 1.-2. kol, takže stačí sjet přes pár prvních vexlí do toho místa mezi vexlema, kam se akorát vejde solo a nemusíš až k vratům a motat se po dvoře. Ale raději se ještě pro jistotu zeptej ve výpravně nebo místních nočňáků, přecijenom to není moje vozovna.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Petrpes » 15.10.2014 16:33

Snad jen aby tě nepokousal Válek :D

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 15.10.2014 15:23

O víkendu nám zavřeli vozovnu, tak jdu v pátek na noční do Motola. Je tu nějaký hodný kolega, který mi poradí jak je to s výjezdem a zátahem noční linky v Motole ? Stejné jako u denních linek nebo jsou tam nějaké jiné pasti ? Děkuji moc

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 01.10.2014 15:55

gabuliatko: On bude velký průser až se ROPIDí revizoři na tohle zaměří a bude tam číhat a pokutovat jak dopravce (nemá označovač) tak i cestujícího neznalého situace...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 01.10.2014 14:53

ElWapp píše:To nám kluci z ropidu zas vymysleli kulišárnu: http://www.ropid.cz/data/Galleries/126/ ... tek-16.pdf
Na vybraných vlakových tratích budou označovače jízdenek umístěné nikoliv ve stanici, nýbrž ve vozidle. Co stojí za povšimnutí je ale postup, co dělat, když označovače nebudou fungovat: Je totiž povinností cestujícího jít za průvodčím a nechat si lístek podepsat. Čekat, až přijde průvodčí sám, je podle výše odkazovaného zřejmě považovatelné za jízdu na černo. Jsem sám, komu se zdá, že když si dopravce nedokáže pohlídat funkčnost označovačů, měl by se sám postarat o náhradní řešení a neházet další povinnosti na cestující? Kolik procent cestujících o tomhle nařízení bude asi vědět?
Pokud dopravce poslal ROPID do *** tak je tohle jediné možné řešení. Tady je jediný problém v to, že Tě strojvedoucí může s popisem jízdenky poslat do *** též. Že označovače nebudou fungovat asi nehrozí, spíš je možnost že dopravce vypraví vozdilo bez označovače.
Vlaková četa označí z řetelně takovou jízdenku PID na lícové straně razítkem a dále do označovacího pole jízdenky zapíše čitelnětarifní pásmo, datum a čas, dle vzoru uvedeného v Příloze č. 8
Představa že strojvedoucí na požádání činí výše uvedené (zkuste si to někdo v jedoucím vlaku) snad nepotřebuje komentář.
Je to stejná kulišárna jako nutnost označovat lístek zakoupený u řidiče městského autobusu.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 01.10.2014 0:17

ElWapp píše:To nám kluci z ropidu zas vymysleli kulišárnu.... Jsem sám, komu se zdá, že když si dopravce nedokáže pohlídat funkčnost označovačů, měl by se sám postarat o náhradní řešení a neházet další povinnosti na cestující?
Nejseš sám. Nefunkční označovač byl odvždycky chybou dopravce. Tohle je zajímavá novinka. Ale když si vzpomenu na svoji první a zatím poslední jízdu vlakem v rámci PID, kdy jsem vůbec netušil, že ty označovače ve vlacích nejsou a tak jsem nastoupil s připravenou jízdenkou zbytečně, tak vlaky budou výjimečné asi ve spoustě věcí.

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 542
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od ElWapp » 01.10.2014 0:04

To nám kluci z ropidu zas vymysleli kulišárnu: http://www.ropid.cz/data/Galleries/126/ ... tek-16.pdf
Na vybraných vlakových tratích budou označovače jízdenek umístěné nikoliv ve stanici, nýbrž ve vozidle. Co stojí za povšimnutí je ale postup, co dělat, když označovače nebudou fungovat: Je totiž povinností cestujícího jít za průvodčím a nechat si lístek podepsat. Čekat, až přijde průvodčí sám, je podle výše odkazovaného zřejmě považovatelné za jízdu na černo. Jsem sám, komu se zdá, že když si dopravce nedokáže pohlídat funkčnost označovačů, měl by se sám postarat o náhradní řešení a neházet další povinnosti na cestující? Kolik procent cestujících o tomhle nařízení bude asi vědět?

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobek » 30.9.2014 15:24

Velmi okrajový postřeh:
dneska jsem si všiml u označníku zastávky Nádraží Hostivař pro 101, 181 k severu pozoruhodné cedule přibližného obsahu "Pro bezbariérový přístup ku Sklářské použijte autobusu linky 181".
1. Že na to autor opatření pro přestavbu nádraží vůbec myslel.
2. I při vědomí, kolik lidí může tohle reálně potřebovat (a tedy toho, že to asi nemá význam řešit jinak), se mi zdá silně zubatá čekací doba v rozptylu "jednotky minut až jedna hodina" dosti přísná. :lol:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 24.9.2014 22:40

MF píše:
Bobik píše:Technicky to možné je, ovšem reálně pochybuju.
Za dobu, co tam 8702 mají nebyl nikdo schopen (a ani ho to asi ani nenapadlo) nechat udělat nápis "SVATBA" a jiné vhodné nápisy pro komerční jízdy, tak jakýkoliv jiný nestandardní nápis je dost velké sci-fi. Místo svatby je jen nápis "novomanželé" ale těmi jsou lidé až po obřadu na který zpravidla teprve jedou. Z radnice většinou už tramvají nejezdí :wink:
Za to "Hostivice" tam byly náhrany docela operativně :lol:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MF » 24.9.2014 21:50

Bobik píše:Technicky to možné je, ovšem reálně pochybuju.
Za dobu, co tam 8702 mají nebyl nikdo schopen (a ani ho to asi ani nenapadlo) nechat udělat nápis "SVATBA" a jiné vhodné nápisy pro komerční jízdy, tak jakýkoliv jiný nestandardní nápis je dost velké sci-fi. Místo svatby je jen nápis "novomanželé" ale těmi jsou lidé až po obřadu na který zpravidla teprve jedou. Z radnice většinou už tramvají nejezdí :wink:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 24.9.2014 20:40

Technicky to možné je, ovšem reálně pochybuju.

Odpovědět