Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
52
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 365

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od petr03 » 22.4.2011 11:33

ElWapp píše:Tedy nevím, jestli je to jen můj osobní názor plynoucí z nedostatku informací, ale přijde mi, že zatímco se s 15T Praha hodně "mazlí", jedná se o klimatizaci, řeší se nové vnitřní transparenty, celá tramvaj je designově na vysoké úrovni, výhledově možná bude wifi a televize, tak v sekci autobusů se prostě "něco" koupilo a hotovo. Nejen že SORky vypadají hodně levně (nic proti tomu, to je v pořádku, jde mi ale o to srovnání, kdy 15T naopak působí dost draze), často tam není rozumět rozhlasu, je to celé hranaté a schodovité, transparenty s designem ala 90. léta, vzduch se tam dostane leda v zastávkách, sedačky navzdory trendu opět látkové. A já se tedy táži, proč? Nové autobusy jiných dopravců působí o poznání lépe, proč to DPP tak odbyl?

Edit - tedy aby to bylo správně pochopeno, SORky mám celkem rád, ale jde mi o to srovnání, že jinému vozidlu je věnována o tolik větší pozornost a péče.
Podle mě, u busů jde asi hlavně o cenu. Ale když si dám vedle sebe původní karosy, pak citybusy a nyní sorky, tak vzhledově jsou na tom velice dobře. Docela se jim to povedlo.

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1542
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Radek » 22.4.2011 11:32

Ač se to nezdá, tak nejstarší Citybusy jsou s námi už 14-15 roků. A, mým laickým okem, pořád nevypadají špatně. Kdo ví, jestli se nakonec nevyplatí investovat do kvality i u busů. Ale to je jen moje úvaha.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6709
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od demon » 22.4.2011 11:25

Autobus je prostě spotřební zboží na 5-7 let a sbohem, zatimco tramvaj tady bude strašit ještě za 20 let, tak možná proto...

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 543
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od ElWapp » 22.4.2011 7:58

Tedy nevím, jestli je to jen můj osobní názor plynoucí z nedostatku informací, ale přijde mi, že zatímco se s 15T Praha hodně "mazlí", jedná se o klimatizaci, řeší se nové vnitřní transparenty, celá tramvaj je designově na vysoké úrovni, výhledově možná bude wifi a televize, tak v sekci autobusů se prostě "něco" koupilo a hotovo. Nejen že SORky vypadají hodně levně (nic proti tomu, to je v pořádku, jde mi ale o to srovnání, kdy 15T naopak působí dost draze), často tam není rozumět rozhlasu, je to celé hranaté a schodovité, transparenty s designem ala 90. léta, vzduch se tam dostane leda v zastávkách, sedačky navzdory trendu opět látkové. A já se tedy táži, proč? Nové autobusy jiných dopravců působí o poznání lépe, proč to DPP tak odbyl?

Edit - tedy aby to bylo správně pochopeno, SORky mám celkem rád, ale jde mi o to srovnání, že jinému vozidlu je věnována o tolik větší pozornost a péče.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 21.4.2011 11:02

Vojta Tramvaj píše:Otázka: Když tramvaj lítá(po chemikovsku, Přesypává substrát) je možné, že by vykolejila? Dík
Možné je všechno. Nicméně ne sama o sobě ale díky nějaké závadě (mělký žlábek či sjetá hrana, prasklá kolej...). On ten rozkmit okolku ve žlábku není zas tak velký a jestliže okolek dokáže vůz udržet i při vyšší rychlosti v oblouku (kde jsou příčné síly značné), proč by měl na rovině skákat ven jen proto, že se to "trošku vrtí" do stran?

Uživatelský avatar
tramvajka
Uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: 11.8.2009 16:43
Bydliště: Bohužel už u "S7"
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od tramvajka » 20.4.2011 21:59

martyn píše:... od 18.4. je wifikachna nasazována na linku 3, v pracovní den přednostně na 19. pořadí...
Dnes na 3/15 8-) .

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od kruťák » 19.4.2011 23:27

Já se divím, jaktože se tu o tom neví, a já jsem zapomněl včera nahrát foto nebo o tom aspoň napsat :D
Obrázek

martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od martyn » 19.4.2011 23:16

btw Myslím, že se tu ještě neobjevilo, že od 18.4. je wifikachna nasazována na linku 3, v pracovní den přednostně na 19. pořadí. Za info díky dobrým duším z provozovny Hloubětín :D

Uživatelský avatar
Vojta Tramvaj
Uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: 25.8.2010 15:16
Bydliště: Bohužel u "255002"
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Vojta Tramvaj » 19.4.2011 21:33

Otázka: Když tramvaj lítá(po chemikovsku, Přesypává substrát) je možné, že by vykolejila?
Dík

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Oskar » 19.4.2011 14:45

milbi píše:O přesnosti se hovořit vůbec nedá, mám pocit, že je to trochu zaseklé :-)
Jistě. Geolokační systém Google totiž moc nepočítá s tím, že by se AP pohybovalo. Naopak bere jeho polohu jako „pevný bod“. K posunutí navíc může dojít tehdy a jen tehdy, když se tramvaj dostane do blízkosti někoho s GPS-Wifi mobilem a zapnutou službou Mapy Google.

Ale nápad jako takový je to hodně zajímavý. Skoro jako můj bláznivý nápad, postavit si někde k TT soukromý sloupek s IRCOMMEM / přijmač rádiovýhybek a evidovat si průjezdy vozů :D

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od milbi » 19.4.2011 14:02

Jake píše:Wifi kachnu lze nyní "sledovat" na internetu. Není to nic moc přesného...
O přesnosti se hovořit vůbec nedá, mám pocit, že je to trochu zaseklé :-)

Jake
Uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 27.4.2009 20:14

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Jake » 19.4.2011 13:55

Wifi kachnu lze nyní "sledovat" na internetu. Není to nic moc přesného a pravidelně aktualizovaného, ale za zmínku to stojí. Informace na blogu tvůrce: http://codeasi.blogspot.com/2011/04/sle ... aj-na.html

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4082
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od P_V » 18.4.2011 1:50

Podle wiki Kyjev 139,9 km.

Uživatelský avatar
vláčky87
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 12.3.2004 9:55
Bydliště: Praha

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od vláčky87 » 18.4.2011 0:06

Souhlas, i když ty knihovny jsou mi divné, já to míval v práci, ale už jsem neprduch, takže k tomu nemám přístup. Aktuální cena vydání 2011-12 je 980 $, takže normální smrtelník na to nemá.

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od DavidD » 17.4.2011 23:58

vláčky87 píše:Potřebné údaje bys nalezl v Jane's Urban Transport Systems , je to ale velmi drahá záležitost v řádu desetitísíců, takže bys mohl zkusit nějakou velkou technickou knihovnu.
Jižiši, to je vážně strašně drahé, koukal jsem do NTK a do knihoven čvut, ale ani jedna knihovna to nevlastní.(pokud to hledám dobře) :(

Odpovědět